Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από αρκετές μέρες με lean,λέω να δοκιμάσω τον καινούργιο compulsion kernel.Ποιο app χρησιμοποιείτε για τις ρυθμίσεις του kernel και ποια έκδοση να βάλω;Ultimate ή standart ποιες οι διαφορές τους;

 

φιλε μου δοκίμασε τον ειναι άψογος!!!:D εγω εχω faux123 αλλα ειναι επι πληρωμή !!η το trickster mod απο το play store!!

η μονη διαφορα ειναι οτι η ultimate εκδοση εχει overclock η standart δεν εχει!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδια καλησπερα ειμαι νεος στο φορουμ του νοτε 3 υπαρχει μηπως καποιο apk το οποιο να κανει ενισχυση ηχου οπως πχ στο νοτε 1 ειχα αγορασει το voodoo louder

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα... Εγω άφησα τον τελευταίο lean για δύο μέρες πάνω χωρίς πείραγμα και τώρα έχει αρχίσει να δείχνει τα δόντια του. Στην αρχή έλεγα κάτι δεν πάει καλά.. Τώρα όμως η μπαταρία θερίζει. Κακά τα ψέματα αν δεν αφήσεις ένα κερνελ μια με δύο μέρες πάνω στο κινητό σου χωρίς να το πειραξεις δεν βγάζεις εύκολα συμπέρασμα.. Χαίρομαι που έχουμε τόσους κερνελ για φλασαρισμα αλλά πραγματικά αν φλασαρεις δύο ή τρεις φορές την μέρα δύσκολα μπορείς να καταλάβεις για το αν ο κερνελ δουλεύει όπως πρέπει να δουλεύει κτλ. ☺

Sent from my note3

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει αυτό που αναφέρεις. Εγώ πάντως τους δοκίμασα όλους και πήγαινα έως την δέυτερη φόρτιση. Οι διαφορές μεταξύ τους στην μπαταρία ειναι μικρές. Σε όλους έπαιζα από 6 ώρες έως 6:45 οθόνη στις ίδιες ρυθμίσεις. ;)
Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει αυτό που αναφέρεις. Εγώ πάντως τους δοκίμασα όλους και πήγαινα έως την δέυτερη φόρτιση. Οι διαφορές μεταξύ τους στην μπαταρία ειναι μικρές. Σε όλους έπαιζα από 6 ώρες έως 6:45 οθόνη στις ίδιες ρυθμίσεις. ;)

 

Κάπως έτσι είναι... :) τεσπα χθες ήρθα στα τρελά νούμερα πάλι... Έντεκα ώρες ανοιχτό 3 ώρες οθόνη και 50% μπαταρία πριν το φορτίσω... Θα το τεστάρω και άλλο σήμερα και θα επανέλθω :)

Sent from my note3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέχρι το 50% πιάνω 4 ώρες με full wifi ελάχιστο 4G και αρκετή ομιλία. Οθόνη -2 auto. Με όλους τους κέρνελ φτάνω εκεί αλλά από το 50% και κάτω δεν έχει την ίδια απόδοση.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέχρι το 50% πιάνω 4 ώρες με full wifi ελάχιστο 4G και αρκετή ομιλία. Οθόνη -2 auto. Με όλους τους κέρνελ φτάνω εκεί αλλά από το 50% και κάτω δεν έχει την ίδια απόδοση.

 

Τρίτη μέρα πάντως σήμερα η μπαταρία φαίνεται ακόμη πιο δυνατή.. Χωρίς αλλαγή κερνελ/ με lean kernel σταθερά... Θα το αφήσω να δω πόσο θα πάει...

Νομίζω σήμερα θα έχω καλύτερα αποτελέσματα.

Sent from my note3

Link to comment
Share on other sites

Πλακα πλακα παιδια, και εγω θα μεινω λιγο καιρο με τον ιδιο κερνελ γιατι πραγματικα φλασαροντας σχεδον καθε ημερα δεν προλαβαινω να δω διαφορες!!!
S8+
Link to comment
Share on other sites

αντε να δούμε και εγώ λέω να μείνω με τον λειν αλλά μεγάλες κουβέντες δεν ξαναλέω βγήκε ένας κερνελ όλα τα λεφτά τρελή μπαταρία και μεγαλύτερη ταχύτητα τη να πω μιλάνε για ότι καλύτερο έχει βγει ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

αντε να δούμε και εγώ λέω να μείνω με τον λειν αλλά μεγάλες κουβέντες δεν ξαναλέω βγήκε ένας κερνελ όλα τα λεφτά τρελή μπαταρία και μεγαλύτερη ταχύτητα τη να πω μιλάνε για ότι καλύτερο έχει βγει ποτέ.

Ωχ...για δωσε λινκ...να παρω ματι τουλαχιστον

:D

S8+
Link to comment
Share on other sites

αντε να δούμε και εγώ λέω να μείνω με τον λειν αλλά μεγάλες κουβέντες δεν ξαναλέω βγήκε ένας κερνελ όλα τα λεφτά τρελή μπαταρία και μεγαλύτερη ταχύτητα τη να πω μιλάνε για ότι καλύτερο έχει βγει ποτέ.

 

Ποιος ειναι αυτος ρε φιλε?:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Με τιτανίου μπακ απ παγωσα αρκετες εφαρμογες.κυριως της σαμσουνγκ. Βλεπω τωρα ότι οταν κλεινω απο τασκ μανατζερ τις εργασιες εχω άφθονη μνημη.να απενεργοποιησω και αλλες αφοβα ; [ATTACH]46658[/ATTACH]
Link to comment
Share on other sites

Ωχ...για δωσε λινκ...να παρω ματι τουλαχιστον

:D

Ποιος ειναι αυτος ρε φιλε?:lol::lol:

 

πλάκα έκανα παιδιά σορυ για την αναστάτωση απλά ήθελα να αποδείξω πως είναι πολύ δύσκολο να μείνουμε με τον κερνελ που έχουμε όταν κάποιος πει πως βγήκε καλύτερος.

δεν ξέρω αν γελάσατε σορυ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

πλάκα έκανα παιδιά σορυ για την αναστάτωση απλά ήθελα να αποδείξω πως είναι πολύ δύσκολο να μείνουμε με τον κερνελ που έχουμε όταν κάποιος πει πως βγήκε καλύτερος.

δεν ξέρω αν γελάσατε σορυ και πάλι

 

ρε εγω το κατάλαβα :lol::lol::lol:

 

για αυτο εβαλα και το "γέλιο" διπλα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

 

τεσπα με lean τριτη μερα...:)' (ΠΑΙΔΕΣ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΕΙΧΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΕΡΝΕΛ ..ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΤΩΡΑ ΒΓΑΖΕΙ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΟΥ....)

 

 

62%(τι αλλο να θες απο τετοια οθονη....:) ) και ΣΥΝΕΧΙΖΩ.....

Link to comment
Share on other sites

πλάκα έκανα παιδιά σορυ για την αναστάτωση απλά ήθελα να αποδείξω πως είναι πολύ δύσκολο να μείνουμε με τον κερνελ που έχουμε όταν κάποιος πει πως βγήκε καλύτερος.

δεν ξέρω αν γελάσατε σορυ και πάλι

Εγω δεν το καταλαβα παντως! Αλλα ομολογω ωραια πλακα :D

Θα μας δωσεις τωρα το λινκ?? :p:p:D:D

S8+
Link to comment
Share on other sites

θα σε πικάρω fredara και θα σου πω οτι ειμαι με 6 ώρες αυτονομία 1ώρα και 15λεπτά οθόνη , 30 λεπτά κλήσεις και γράφει 91%. :)
Link to comment
Share on other sites

θα σε πικάρω fredara και θα σου πω οτι ειμαι με 6 ώρες αυτονομία 1ώρα και 15λεπτά οθόνη , 30 λεπτά κλήσεις και γράφει 91%. :)

Με ultimate v40 είσαι:cool:δωσε ρυθμίσεις και με ποιο εργαλείο τις κάνεις:D

Link to comment
Share on other sites

Τελικα 8 ωρες αυτονομια ειμαι. Ναι ultimate v40 τον περασα το πρωι. Τα προγραμματα στα περναει ο κερνελ synapse και stweaks. Οι αλλαγες στο stweaks . Αλλαξα governor σε nightmare , εριξα το cpu suspend freq σε 960mhz και το max screen off σε 1.14ghz. Επισης στους drivers επελεξα το msm-hotplug. Οχι το intelliplug :-) τα υπολοιπα stock Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

Τελικα 8 ωρες αυτονομια ειμαι. Ναι ultimate v40 τον περασα το πρωι. Τα προγραμματα στα περναει ο κερνελ synapse και stweaks. Οι αλλαγες στο stweaks . Αλλαξα governor σε nightmare , εριξα το cpu suspend freq σε 960mhz και το max screen off σε 1.14ghz. Επισης στους drivers επελεξα το msm-hotplug. Οχι το intelliplug :-) τα υπολοιπα stock

Απο μνήμη ram πως τα πάει σε σχέση με τον lean 3.2;Επίσης διάβασα ότι επιτέλους λειτουργεί και με s5 port roms; Ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...