Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

άρε αραδίτσα για αυτό δεν έχεις πάνω από 7,5 ώρες οθόνη.

Βάλε σκούρο φόντο;)

 

χάχα δεν έχω αυτό , δεν έχω στήσει ακόμα το τηλέφωνο ψάχνω κανένα καλό leather wallpaper χα χάχα αμέσως το έπιασες όμως ρε φίλε μπράβο.

και για την ιστορία έχω βγάλει 7.5 ώρες χαχαχαχ

 

έχω σκαλώσει πως να κάνω την πάνω μπάρα διαφανές και δεν μπορώ κανείς που να ξέρει; ;;;

 

Το lether theme πως το βρίσκω;

 

πρέπει να κάνεις ένα ντονειτ στον χνοτε δεν θυμάμαι πως τον λένε και θα στο στείλει αυτός . αρκούν 3 δολάρια εγώ έδωσα 5 τα αξίζει

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Το leather ειναι σκουρο ρε. Σιγα θα χασει λιγο μπαταρια αλλα ειναι ομορφο

 

 

 

έχω σκαλώσει πως να κάνω την πάνω μπάρα διαφανές και δεν μπορώ κανείς που να ξέρει; ;;;

 

 

 

:lol::lol:βρήκε ο Φίλιππος τον Ναθαναήλ.

Ποτέ δεν μου άρεσαν τα θέματα :)θέλω ταχύτητα και στα πλαίσια του λογικού την καλύτερη κατανάλωση;)

Link to comment
Share on other sites

Αντε αν οχι theme ενα καλο πακετο εικονιδια
Τίποτα ρε φίλε ,όσο ποιο στεγνή γίνεται η ρομ τόσο το καλύτερο.

Θέλω δύναμη πως το λένε, όση λιγότερη σαβούρα τόσο καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Guys αυτο το black and white screen mode που λεει η Xnote ειναι αυτο το feature του S5? Αν ναι το ΣΚ φλασαρω με τα χιλια. Εχω μεινει λιγο πισω με την V15 :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Guys αυτο το black and white screen mode που λεει η Xnote ειναι αυτο το feature του S5? Αν ναι το ΣΚ φλασαρω με τα χιλια. Εχω μεινει λιγο πισω με την V15 :lol:

 

είναι μια επιλογή και όταν την πατάς κάνει τα πάντα ασπρόμαυρα έχει άλλο που είναι κανονικά και ένα που τα κάνει για κόντρα στον ήλιο το είχαν και τα iPhone.

 

Όσο για τα θέματα και τα εικονίδια το υπογράφω δεν έχουν περισσότερη κατανάλωση ούτε μπαταρία ούτε ραμ .

δοκιμασμένο πάντα έχω θέματα στο κινητό και όπως ξέρετε βγάζουμε την ίδια μπαταρία . και από ταχύτητα είμαι κομπλέ. Οπότε γιατί να μην είναι όμορφο και στο μάτι

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Guys αυτο το black and white screen mode που λεει η Xnote ειναι αυτο το feature του S5? Αν ναι το ΣΚ φλασαρω με τα χιλια. Εχω μεινει λιγο πισω με την V15 :lol:
Εγώ είμαι με την 14 ε και ? Άλλαξε έναν κερνελ και είσαι εντάξει.

Υπάρχει περίπτωση να το βαλεις να δουλεύει ασπρόμαυρο ? Μην τρελαθούμε τωρα:lol:

 

είναι μια επιλογή και όταν την πατάς κάνει τα πάντα ασπρόμαυρα έχει άλλο που είναι κανονικά και ένα που τα κάνει για κόντρα στον ήλιο το είχαν και τα iPhone.

ι

το τηλέφωνο δεν τα χρειάζετε αυτά , είναι τούμπανο στο s5 ίσως.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με την 14 ε και ? Άλλαξε έναν κερνελ και είσαι εντάξει.

Υπάρχει περίπτωση να το βαλεις να δουλεύει ασπρόμαυρο ? Μην τρελαθούμε τωρα:lol:

 

Κοιτα αντικειμενικα οχι, αλλα δυο φορες στα χρονικα που το χα λιωσει στη δουλεια ημουν με μονοψηφιο ποσοστο μπαταριας οποτε θα ηταν καλη φαση να ειχα το feature αντι να τρεμω μην κλεισει πριν συναντηθω για ποτο ξερωγω. Αστο να υπαρχει που λενε :lol:

 

Θενξ αραδιτσα το πιασα :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αντικειμενικα οχι, αλλα δυο φορες στα χρονικα που το χα λιωσει στη δουλεια ημουν με μονοψηφιο ποσοστο μπαταριας οποτε θα ηταν καλη φαση να ειχα το feature αντι να τρεμω μην κλεισει πριν συναντηθω για ποτο ξερωγω. Αστο να υπαρχει που λενε :lol:

 

)

Εγώ επιμένω ότι δεν χρειάζονται αυτά τα χαζά από το s5.

Βάζεις τον ultimate kernel που έχει επιλογή για μηδενική κατανάλωση και είσαι έτοιμος.

Άκου ασπρόμαυρα ,αυτό το έκαναν για αυτούς που δεν είναι ροοτ και βρήκαν αυτήν τη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Και μενα δεν την κραταει. Βαλτα ολα 0 default οπως τ εχει ο skyhigh

Τι εννοείς δεν το έπιασα δωσε κανένα screenshot.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επιμένω ότι δεν χρειάζονται αυτά τα χαζά από το s5.

Βάζεις τον ultimate kernel που έχει επιλογή για μηδενική κατανάλωση και είσαι έτοιμος.

Άκου ασπρόμαυρα ,αυτό το έκαναν για αυτούς που δεν είναι ροοτ και βρήκαν αυτήν τη λύση.

 

έλα τώρα αλήθεια είναι τόσο καλύτερος από τον λειν 3.2;

είμαι με αυτόν ρε μέρες και είμαι πολύ σούπερ σήμερα αμέσως τον έβαλα και στην χνοτε17

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που παρεμβαίνω σαν άκυρος αλλά ΑΓΑΠΑΩ Towelroot!!! Επιτέλους ρουταρισμένος με ένα απλό... click (ούτε reboot ούτε τπτ) και με Knox counter στο μηδέν! :D

 

Samsung, φάε σκ@τα. :lol::lol::lol: :X

Link to comment
Share on other sites

έλα τώρα αλήθεια είναι τόσο καλύτερος από τον λειν 3.2;

είμαι με αυτόν ρε μέρες και είμαι πολύ σούπερ σήμερα αμέσως τον έβαλα και στην χνοτε17

Δεν είπα ότι είναι καλύτερος, είπα ότι έχει επιλογή στο stweaks για μηδενική κατανάλωση .

Κοσμά ανέβασε screenshot .

Αν θυμάμαι καλά είναι η πρώτη επιλογή και τελευταία είναι η performance.

Link to comment
Share on other sites

η χνοτε έχει μια εφαρμογή μοντουλε είναι στην εξποσειντ και την λένε ltm κάπως έτσι για τον λόγο ότι την έχω σβήσει και θέλω να δοκιμάσω κάτι όποιος μπορεί ας μου πει το ακριβές όνομα γιατί δεν την βρίσκω.

 

και κάτι ακόμα θέλω όταν πατάω παρατεταμένα το μπακ να κάνει κιλλ την εφαρμογή και όταν πατάω δύο γρήγορες φορές το κουμπί του μενού να τρέχει μία εφαρμογή του υπάρχει κανενας τρόπος να εκτός από gravitybox Kai wanam γιατί για κάποιων περίεργο λόγο μου χαλάνε το θέμα που έχω

Link to comment
Share on other sites

Και μενα δεν την κραταει. Βαλτα ολα 0 default οπως τ εχει ο skyhigh

Κοσμά φλάσαρα το καινούριο ultimate v42.2 έβαλα τις ίδιες ρυθμίσεις στο stweaks και στο synapse είχε τις ρυθμίσεις όπως έλεγες, απο ότι διάβασα το αρχείο αυτό ήταν fix sounds άρα όλα πρεπει να είναι καλά; :)

Link to comment
Share on other sites

η χνοτε έχει μια εφαρμογή μοντουλε είναι στην εξποσειντ και την λένε ltm κάπως έτσι για τον λόγο ότι την έχω σβήσει και θέλω να δοκιμάσω κάτι όποιος μπορεί ας μου πει το ακριβές όνομα γιατί δεν την βρίσκω.

 

και κάτι ακόμα θέλω όταν πατάω παρατεταμένα το μπακ να κάνει κιλλ την εφαρμογή και όταν πατάω δύο γρήγορες φορές το κουμπί του μενού να τρέχει μία εφαρμογή του υπάρχει κανενας τρόπος να εκτός από gravitybox Kai wanam γιατί για κάποιων περίεργο λόγο μου χαλάνε το θέμα που έχω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1330150

Link to comment
Share on other sites

 

σε ευχαριστώ αλλά δυστηχως δεν έχει να επιλέγεις την λειτουργία για τα κουμπιά μόνο γκεστουρε κρίμα και είναι καλή εφαρμογή...

Link to comment
Share on other sites

Κοσμά έβαλα πάλι τον ultimate v40 με τον v42.2 η μνήμη ram έφτασε και 1.9 gb κάτι δεν κάθισε καλά στο τηλέφωνο. Στον v40 οι ήχοι στο synapse που πρέπει να είναι;
Link to comment
Share on other sites

ο μαμά κερνελ δεν σου δίνει την δυνατότητα να αλλάξεις τίποτα

τα πράγματα όμως είναι πολύ απλά δοκιμάστε έναν από τους κερνελ που λέμε σκαυχαι ή λειν και μετά θα καταλάβετε τι ακριβώς λέμε και τι χάνετε τόσο καιρό.

 

ΠΡΟΣΟΧΉ

να θυμίσω πως αν έχετε κάνει ρουτ και έχετε κνοξ 0 με φλασαρισμα κερνελ θα γράψει το κνοξ.

 

Αυτό θέλω να αποφύγω λίγο για αρχή όσο είναι ξενιτιά η συσκευή μην βγάλει κάποιο πρόβλημα αλλά σχετικά άμεσα θα γίνει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια!καλό μήνα!Επειδή η Echoe rom έχει κολλήσει για λίγο διάστημα θέλω να δοκιμάσω την τελευταία "σταθερή xnote".Ακούω γνώμες ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια!καλό μήνα!Επειδή η Echoe rom έχει κολλήσει για λίγο διάστημα θέλω να δοκιμάσω την τελευταία "σταθερή xnote".Ακούω γνώμες ευχαριστώ

 

Εγώ την δοκίμασα εχθές και να πω την αλήθεια μου φάνηκε πάρα πολύ καλή !!! Αλλά μετά από μισή μέρα περίπου διάβασα εδω είχε ένα παιδί ενα πρόβλημα με gps και είπα να δοκιμάσω και εγώ και βλέπω οτι δεν έπιανε ουτε ενα δορυφόρο οτι και να έκανα! !!!:(

εκανα restore σε προηγούμενη ρομ και έπιασε σε δευτερόλεπτα!!! Στο xda δεν είδα ομως κάποιος να κάνει παράπονά για gps οποτε λέω μήπως δεν μου έκατσε καλα η ρομ!!!

 

Όσο για τα κερνελ παιδιά ο καθένας έχει οτι του κάθεται καλύτερα στο κινητό του!!! Σε εμένα έχει κάτσει πάρα πολύ καλά ο N9005_Compulsion_Kernel_KK_15_ULTIMATE.zip !!!!:D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...