Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δικό μου από ότι είδα είναι XEH ουγγαρέζικο. Επειδή είμαι καινούργιος στην Samsung θέλω να περάσω την τελευταία έκδοση .αν μπορεί κάποιος να δώσει οδηγίες. Δοκίμασα μέσω wifi και μου λέει ότι δεν χρειάζεται update, αλλά βλέπω ότι έχω mj7. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το δικό μου από ότι είδα είναι XEH ουγγαρέζικο. Επειδή είμαι καινούργιος στην Samsung θέλω να περάσω την τελευταία έκδοση .αν μπορεί κάποιος να δώσει οδηγίες. Δοκίμασα μέσω wifi και μου λέει ότι δεν χρειάζεται update, αλλά βλέπω ότι έχω mj7. Ευχαριστώ.

Από όσο βλέπω η τελευταία επίσημη για τη χώρα που έχεις, είναι η mj7. Υπομονή λίγες μέρες μέχρι να την πάρεις. Μπορείς να τσεκάρεις εδώ

http://www.samfirmware.com/

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου από ότι είδα είναι XEH ουγγαρέζικο. Επειδή είμαι καινούργιος στην Samsung θέλω να περάσω την τελευταία έκδοση .αν μπορεί κάποιος να δώσει οδηγίες. Δοκίμασα μέσω wifi και μου λέει ότι δεν χρειάζεται update, αλλά βλέπω ότι έχω mj7. Ευχαριστώ.

 

Μπορεις να το τσεκαρεις και απο δω:http:// http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-N9005

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Από όσο βλέπω η τελευταία επίσημη για τη χώρα που έχεις, είναι η mj7. Υπομονή λίγες μέρες μέχρι να την πάρεις. Μπορείς να τσεκάρεις εδώ

http://www.samfirmware.com/

το είχα δει το λινκ που έδωσες αλλά κατάλαβα ότι η ρομ είναι για εγκατάσταση. Το mj7 που το είδες για καταλάβω. Συγνώμη που ρωτάω τόσα άλλα δεν τα πάω καλά με τις μαμά ρομ.

Από ότι διάβασα η mk7 έχει καλύτερη μπαταρία ?

Link to comment
Share on other sites

το είχα δει το λινκ που έδωσες αλλά κατάλαβα ότι η ρομ είναι για εγκατάσταση. Το mj7 που το είδες για καταλάβω. Συγνώμη που ρωτάω τόσα άλλα δεν τα πάω καλά με τις μαμά ρομ.

Από ότι διάβασα η mk7 έχει καλύτερη μπαταρία ?

Στο link που σου έδωσα πήγαινε στο firmwares και βάλε τα στοιχεία του κινητού σου. Θα δεις τις διαθέσιμες rom και πότε θα βγει η νέα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια παρακαλω.οπως ειχα πει και πριν εχω ενα νοτε απο μαγαζι για βιτρινα με το demo λογισμικο.περασα ενα official firmware μεσο ODIN και το κινιτο απο τοτε επαθε προβλιμα.πριν εβλεπε τη sim τορα οχι,μου βγαζει συνεχεια οτι το σιστεμ δεν ανταποκρινετε δεν δουλευουν τα κουμπια αφης ουτε το κουμπι κλιδοματος μονο για να το απενεργοποιησω δουλευει.εχο προσπαθισει να περασω και καπιες ρομ μεσο cwm για παραδιγμα την OMEGA και την CIVZ v2 που μου προτεινε ο BlueChris.αν καποιος μπορει να με βοηθισει να το φτιαξω εστο και ως tablet αν δεν γινετε να το χρισιμοποιησω ως τιλεφωνο στην περιπτοση που δεν εχει καιρεα.οταν μου το δοσανε δουλευαν κανονικα ολες οι λιτουργιες του απλα ειχε το ντεμο και οταν το κλειδονες αυτο αρχιζε να παιζει τη διαφιμιση και επισις αναγνωριζε τι σιμ αλλα δεν επιανε σιμα.επισις πριν αρχισω να το σκαλιζω ειχα παει σε ενα καταστιμα ενος γνωστου και μου ειχε πει οτι μπορουσε να μου το φτιαξει με 100 ευρο και οτι ηταν μονο θεμα λογισμικου.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βρεις ακριβως ποιο μοντέλο είναι. Εικαζω πως του περασες ρομ για αλλο μοντελο. Δυστυχώς ειμαι στη δουλειά και δε μπορω να βοηθησω παραπάνω...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

το μοντελο ειναι SM-N9005 και το firmware το κατεβασα απο το samsung-updates.com κατεβασα για το μοντελο μου σιγουρα.τουλαχιστον αυτο γραφει πανο και το αρχειο.
Link to comment
Share on other sites

το μοντελο ειναι SM-N9005 και το firmware το κατεβασα απο το samsung-updates.com κατεβασα για το μοντελο μου σιγουρα.τουλαχιστον αυτο γραφει πανο και το αρχειο.

 

Μετά την εγκατάσταση δοκίμασες να κάνεις factory reset μέσα από το recovery;

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση δοκίμασες να κάνεις factory reset μέσα από το recovery;

 

τορα μολις το δοκιμασα που μου το ειπες αλλα το ιδιο ειναι

Link to comment
Share on other sites

τορα μολις το δοκιμασα που μου το ειπες αλλα το ιδιο ειναι

 

Βασικά έπρεπε να σημειώσεις κάπου αυτή που είχε στην αρχή.

Τώρα δοκίμασε με άλλη μέχρι να το πετύχεις.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έπρεπε να σημειώσεις κάπου αυτή που είχε στην αρχή.

Τώρα δοκίμασε με άλλη μέχρι να το πετύχεις.

 

τι εννοεις να δοκιμασω αλη?ολες αυτεσ που εχει ειναι για το ιδιο μοντελο απλα αλαζει η χορα.

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις να δοκιμασω αλη?ολες αυτεσ που εχει ειναι για το ιδιο μοντελο απλα αλαζει η χορα.

 

Δεν είναι ίδιες.

Δοκίμασε διαφορετικά PDA versions.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια. Στην προσπαθεια μου να κανω ρουτ το νοτε 3 μου κατι πηγε στραβα. Τωρα δεν δουλευει το wifi. Ποιος μπορει να βοηθησει να επαβελθω στην αρχικη κατασταση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια. Στην προσπαθεια μου να κανω ρουτ το νοτε 3 μου κατι πηγε στραβα. Τωρα δεν δουλευει το wifi. Ποιος μπορει να βοηθησει να επαβελθω στην αρχικη κατασταση.

 

Με ποια μεθοδο εκανες ροοτ;

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

παιδια η εφαρμογη clean master ειναι καλη;κανει δουλεια;

 

Για να αφαιρέσεις σκουπίδια που αφήνουν οι εφαρμογές που έχεις Απεγκαταστασι και για διαγραφή φακέλων που είναι αδιοι καλή είναι όλα τα άλλα για διαγραφή μνήμης κτλ νομίζω ότι δεν χρειάζονται...

Link to comment
Share on other sites

Με ποια μεθοδο εκανες ροοτ;

 

με αυτην του πρωτου ποστ de la vega ...... Ομως εκανα καποιο λαθος ξαναπροσπαθησα και τελικα τακανα σαλατα. Ξαναβαλα με οντιν την οφισιαλ ρομ και το wifi εινα ενταξει. ομως δεν μπορω να εγκαταστησω το KNOX. Δεν με ενδειαφερει η εγγυηση αλλά η λειτουργια του ΚΝΟΧ. Αλλα από οτι εχω καταλαβει δεν επανερχεται. η μηπως κανω λαθος....

Link to comment
Share on other sites

Από το μέτωπο των custom rom καμιά άποψη?Αξίζει να θυσιάσω το Knox ή να κρατηθώ (όσο μπορώ) και άλλο?
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

...το ίδιο σκέφτομαι και εγώ! Μετά από τόσο καιρό με την official μια PacMan Rom, σε τέτοια οθόνη και με αυτόν τον επεξεργαστή, θα ήταν οτι πρέπει!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους!

 

βλέποντας αυτό : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2583199 ψήθηκα να βάλω την x-note αφου αν δεν αλλάξω recovery & kernel δεν θα τριπάρω το knox.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχει μέσα το ελληνικό csc οπότε μπορεί να έχει πρόβλημα τελικά με το knox. Ξέρει κανείς αν μπορεί να μπει στο installation zip το ελληνικό csc ;

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους!

 

βλέποντας αυτό : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2583199 ψήθηκα να βάλω την x-note αφου αν δεν αλλάξω recovery & kernel δεν θα τριπάρω το knox.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχει μέσα το ελληνικό csc οπότε μπορεί να έχει πρόβλημα τελικά με το knox. Ξέρει κανείς αν μπορεί να μπει στο installation zip το ελληνικό csc ;

πρώτα όμως λέει ότι πρέπει να κάνεις ροοτ με ασφαλή τρόπο ή διάβασα λάθος ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...