Jump to content

[Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πριν απο λίγο εβαλα το cwm based recovery by xiaolou...

ΚΝΟΧ 0Χ1 !!!!!!

Τζάμι η δουλειά...

Εκανα και το πρωτο Nadroid μου και είμαι έτοιμος για flashαρίσματα...

Θα ξεκινήσω απο Kernel και έχει ο Θεός...

Λέω να πάω στον yank555 kernel όντας αρκετά συντηρητικός στο OC και τις άλλες τροποποιήσεις...

Οστόσο θέτει ως βασική προυπόθεση τη μεταβολή του build.prop και συγκεκριμένα της εντολής ro.securestorage.support=false

(default=true)

Οι άλλοι kernel που έχετε δοκιμάσει κάποιοι εδω μέσα,έχουν αυτή την προϋπόθεση ως γενόμενη για να φλασαριστούν ή αυτό τελικά ισχύει μόνο για τον Yank κερνελ?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το βαζεις στο pda και το φλάσαρεις.. το κανεις tar αρχειο αν ειναι zip με extract.btw μπορεις να λασαρεις recovery με cwm manager για cwm και goomanager για twrp. Προσωπικα ειμαι στον permissive τον twrp. Αν θυμαμαι καλα στο 3x.x odin μπορεις να φλασαρεις τα παντα στο pda

 

 

 

Ευχαριστω για το λινκ!

 

 

Bluechris ο κερνελ του wonderchild τον εβαλα να τον δω και αυτον .. δοκιμασα να κανω benchmark test και μαυρισε η οθονη δεν εκανε τπτ .. εβγαλα την μπαταρια και το 3αναδοκιμασα η καταληξη ηταν η ιδια . τι γινεται με αυτο φιλε μηπως ξερεις ?

 

Δεν τρέχουν τα benchmark αν δεν δώσεις παραπάνω ρεύμα, αλήθεια τι σου χρειάζεται;

 

 

 

 

 

Παιδιά μια ερώτηση...Το Kingoroot είναι καλό??γράφει ο KNOX????Είμαι με MJ7..

 

http://www.kingoapp.com/

 

Μακρυά, είναι τρελό Trojan και στέλνει τα πάντα Κίνα

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγω απόψε έβαλα τον yank kernel...

Στα 2.5 ghz και πολύ πολύ smooth...

 

Από μπαταρία το θέμα είναι τι λέει...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα σημερα την foxhound και μπορω να πω πως δεν μου φανηκε και οτι καλυτερο.

 

Πολυ τσαπα******κη την βρηκα.

 

Καμια καλη προταση για ρομ?

 

Τωρα ειμαι ωμεγα

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα σημερα την foxhound και μπορω να πω πως δεν μου φανηκε και οτι καλυτερο.

 

Πολυ τσαπα******κη την βρηκα.

 

Καμια καλη προταση για ρομ?

 

Τωρα ειμαι ωμεγα

 

Crach... ..

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο flash πολλων kernel σημερα και αρκετα τεστ τις καλυτερες εντυπωσεις τις εχει ο leankernel.. το κινητο δουλευει αρκετα γρηγορα και κραταει αρκετη μπαταρια μπορω να πω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα cf root το Knox εγινε 0χ1 system custom και ολα οπως πρεπει ανοιγω πχ Titanium και δεν μου δινει προσβαση Root. Γνωριζει καποιος τι παιζει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα cf root το Knox εγινε 0χ1 system custom και ολα οπως πρεπει ανοιγω πχ Titanium και δεν μου δινει προσβαση Root. Γνωριζει καποιος τι παιζει;

 

Λογικά Έχασες το ρουτ κάνε ένα τσεκάρισμα να δεις.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.joeykrim.rootcheck

Link to comment
Share on other sites

Λογικά Έχασες το ρουτ κάνε ένα τσεκάρισμα να δεις.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.joeykrim.rootcheck

το κατεβασα αλλα εναι στο wait for root check αρκετη ωρα. Τι κανουμε τωρα;

Link to comment
Share on other sites

Κάνε uninstall to supersu και κατέβασε το και βάλτο από το μάρκετ παλι

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία το θέμα είναι τι λέει...

Χθές βράδυ το φόρτισα πλήρως και με 10 ώρες αναμονή + λίγο σκάλισμα είμαι στο 96%.

Ωστόσο έχει προεπιλογή κατα την εγκατάσταση την μέγιστη συχνότητα CPU και τις ρυθμίσεις επίσης και έχει και κάποιους άλλους governors όπως ειδα στο system tuner...

Εγω άφησα το on demand και θα περιμένω να δω τι παίζει για κανα δυό μέρες.

Ενδέχεται να μην είναι καλύτερος απο τον μαμά στις καταναλώσεις αλλά μου δίνει την εντύπωση οτι είναι πολύ πιο smooth...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα αλλα εναι στο wait for root check αρκετη ωρα. Τι κανουμε τωρα;

 

Φιλε αν δεν λειτουργησουν αυτα που σου ειπαν τα παιδια και εχεις κανει cf ξαναπερασε το απο odin και χωρις να ανοιξεις καμια εφαρμογη κανε update το su απο το playstore επειτα κατεβασε rootchecker και δες νομιζω θα εισαι κομπλε .. νομιζω οτι εχασες su binary. Και αυτο το φλασαρεις απο recovery η το κανει update ο su αν εισαι rooted..

 

 

Και να αναφερω και τα benchmark που ειχα σκαλωσει χθες.. με leankernel χτυπησε 40200 !!!!

Edited by Dimitristoz
Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα cf root το Knox εγινε 0χ1 system custom και ολα οπως πρεπει ανοιγω πχ Titanium και δεν μου δινει προσβαση Root. Γνωριζει καποιος τι παιζει;

 

Αν φανεί βλακώδες ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη, αλλά μήπως φλάσαρες με λάθος αρχείο του chainfire? (έχει ξεχωριστό για το international edition (9005) και άλλο για τον Exynos)..

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουνε Γαλλικο (XEF) Βγηκε καινουργια αναβαθμιση...για να δουμε...N9005XXUDMK2 N9005OXXDMK3

 

Την κατεβάζω να την περάσω με URDLV αλλά δυστηχώς λόγο του ότι είμαι με knox 1 πλέον δεν μπορώ να την τεστάρω μετά την μετατροπή, παρόλα αυτά θα την ανεβάσω στο Urldv νήμα για όποιον έχει Γαλλικό και θέλει να δοκιμάσει. Πάντως δείχνει ίδιο changelist με την MJ7 και δεν ξέρω αν είναι λάθος ή όντως είναι ίδια.. μάλλον λάθος είναι του samfirmware γιατί η ΜΚ2 η taiwan έχει άλλο changelist.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει κανεις την mk2 να μας πει καμια εντυπωση??

 

Εγώ είχα βάλει την Taiwan και εκεί ήταν που είχα κάνει το λάθος και η full Rom που είχα ετοιμάσει ήταν MK2 με το cache.img.ext4 της mj7 της ελληνικής και τριπάρισα το Knox μου... αλλά ούτως η άλλως θα γινόταν 1 γιατί το έλεγαν στο URDLV thread πως αν αλλάξεις region to knox γίνεται 1.. απλά το ξέχασα τότε και τέλος... όπως και να έχει ησύχασα.

Από εκεί και πέρα δεν είδα κάτι άξιο προσοχής πουθενά στη MK2.

 

Για οσους εχουνε Γαλλικο (XEF) Βγηκε καινουργια αναβαθμιση...για να δουμε...N9005XXUDMK2 N9005OXXDMK3

 

Μόλις ανέβασα την FULL Mk2 Urdlv στο αντίστοιχο νήμα

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Εγω δηλαδή τωρα που έχω ουγγρικό και Knox 0x1 δεν έχει πια νόημα να ψάχνω την Ουγγρικη αναβάθμιση?

Θα μπορώ να φλασάρω την οποιαδήποτε επάνω ή πρεπει να κάνω κάποιες μετατροπές στο firmware?

 

 

Btw...ο yank κερνελ ειναι πάρα πολυ smooth και γρήγορος.Τελος απο μπαταρια ειναι όπως ο μαμά...να μην πω και καλύτερος...

Κανένα πρόβλημα ως τωρα...

Τον συνιστώ ανεπιφύλακτα

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Εγω δηλαδή τωρα που έχω ουγγρικό και Knox 0x1 δεν έχει πια νόημα να ψάχνω την Ουγγρικη αναβάθμιση?

Θα μπορώ να φλασάρω την οποιαδήποτε επάνω ή πρεπει να κάνω κάποιες μετατροπές στο firmware?

 

 

Btw...ο yank κερνελ ειναι πάρα πολυ smooth και γρήγορος.Τελος απο μπαταρια ειναι όπως ο μαμά...να μην πω και καλύτερος...

Κανένα πρόβλημα ως τωρα...

Τον συνιστώ ανεπιφύλακτα

 

Περνάς βασικά ότι θες... αλλά θέλει λίγη δουλίτσα μετά για να γυρίσεις στο προηγούμενο CSC σου...

 

Βασικά άρχισα και δουλεύω το Disda Kitchen για να μπορώ να κάνω κάποια πράγματα μόνος μου για όσους έχουμε knox 1 οπότε σιγά σιγά θα φτιάξω μια ελληνική μαμά τελείως αλλά θα είναι πάντα η τελευταία...

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να με βοηθήσει λίγο λόγο περιορισμένων αγγλικών.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2564865

Τι ακριβώς κάνει αυτό και αν δουλεύει σε εμάς.

Αν κατάλαβα καλά σε αφήνει να δουλέψεις εφαρμογές που είναι για προηγούμενες jb.

Το χρειάζομαι αλλά δεν είμαι σίγουρος τι είναι.

Ευχαριστώ όποιος ασχοληθεί.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να με βοηθήσει λίγο λόγο περιορισμένων αγγλικών.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2564865

Τι ακριβώς κάνει αυτό και αν δουλεύει σε εμάς.

Αν κατάλαβα καλά σε αφήνει να δουλέψεις εφαρμογές που είναι για προηγούμενες jb.

Το χρειάζομαι αλλά δεν είμαι σίγουρος τι είναι.

Ευχαριστώ όποιος ασχοληθεί.

 

Το appops είναι να μπορείς να κοντρολαρεις τι δικαιώματα έχει η κάθε εφαρμογή στο σύστημα, στο Android 4.4 η Google το ξήλωσε οπότε το παλικάρι έκανε ένα module για να μπορείς να το έχεις. Εμείς δεν έχουμε πρόβλημα, μπορείς να βάλεις αυτό

https://play.google.com/store/apps/details?id=fr.slvn.appops

Και να πειράξεις αλλά θα το χρειαστούμε όταν μας γίνει update σε 4.4

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...