Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε εμένα είχαν κάνει αντικατάσταση συσκευής με Ελληνική που είναι τέλεια(αλλά δεν έχει έρθει ακόμα η kit kat) αν είσαι μέσα στο DOA τότε πήγαινέ το πίσω και γρήγορα. (δέν έχουν όλα το ίδιο πρόβλημα, το ελληνικό όπως είπα και πρίν είναι τέλειο). Άν έχει λήξει το DOA πήγαινέ το στην αντιπροσωπεία και απαίτησε να το φτιάξουν η να το αντικαταστήσουν.(εμένα μου έκαναν αντικατάσταση με Ελληνικό απο Ουγγρικό που είχα) Edited by unemployed_ghost
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα είχαν κάνει αντικατάσταση συσκευής με Ελληνική που είναι τέλεια(αλλά δεν έχει έρθει ακόμα η kit kat) αν είσαι μέσα στο DOA τότε πήγαινέ το πίσω και γρήγορα. (δέν έχουν όλα το ίδιο πρόβλημα, το ελληνικό όπως είπα και πρίν είναι τέλειο). Άν έχει λήξει το DOA πήγαινέ το στην αντιπροσωπεία και απαίτησε να το φτιάξουν η να το αντικαταστήσουν.(εμένα μου έκαναν αντικατάσταση με Ελληνικό απο Ουγγρικό που είχα)

 

Εχθές το βράδυ το αγόρασα! Ούτε 12ωρο δεν έχει κλείσει το τηλέφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Εχθές το βράδυ το αγόρασα! Ούτε 12ωρο δεν έχει κλείσει το τηλέφωνο!

 

Στην θέση σου δεν θα το σκεφτόμουν καν, θα το πήγαινα πίσω κατευθείαν!!!

Link to comment
Share on other sites

Στην θέση σου δεν θα το σκεφτόμουν καν, θα το πήγαινα πίσω κατευθείαν!!!

 

Για service στην smartec είχες πάει;

Link to comment
Share on other sites

Το είχα διαβάσει γι αυτή την περίπτωση! Μόλις είδα ότι με το wifi απενεργοποιημένο δεν το κάνει! Το θέμα είναι να πάω για DOA ή στο service κατευθείαν! Χτες το βράδυ το άνοιξα!

 

Να μην κάνεις τίποτα. Δεν είναι σοβαρό πρόβλημα και αφού οι φώτο βγαίνουν εντάξει, δε σε αφορά. Εγώ δε θα έχανα το κινητό μου ούτε 1 μέρα για κάτι τόσο ασήμαντο. Ακόμα και αν το αλλάξεις δεν ξέρεις τι επόμενο το θέματα θα έχει.

Link to comment
Share on other sites

Να μην κάνεις τίποτα. Δεν είναι σοβαρό πρόβλημα και αφού οι φώτο βγαίνουν εντάξει, δε σε αφορά. Εγώ δε θα έχανα το κινητό μου ούτε 1 μέρα για κάτι τόσο ασήμαντο. Ακόμα και αν το αλλάξεις δεν ξέρεις τι επόμενο το θέματα θα έχει.

 

 

Και εγώ δεν θα έκανα τίποτα δεν ξέρεις τι θα σου τύχει μετά. Ο φίλος παραπάνω ήταν τυχερός και του έδωσαν συσκευή χωρίς πρόβλημα (αν είναι όντως πρόβλημα διότι ποτε το κάνει και πότε όχι οποτε πρέπει να είναι παραπάνω από ένας ο λόγος που συμβαίνει αυτο) δεν είναι σίγουρο ότι θα τύχει και σε εσένα αυτό μπορεί να σου δώσουν άλλη και να έχει το ίδιο πρόβλημα οπότε μετά μπαίνεις σε μια διαδικασία που δεν τελειώνει οπότε δεν αξίζει για εμένα

βέβαια αυτό είναι καθαρά στην κρίση του καθενός οπότε μετράς όλες τις πιθανές λύσεις και αποφασίζεις

Link to comment
Share on other sites

Φιλε απο που το αγορασες??εννοείται οτι πας για ντοα και αντικατασταση οχι service..το καταστημα εχει doa?? Edited by teo_notis
Link to comment
Share on other sites

Και με την ιδέα πως θα το ανοίξουν να το φτιάξουν με πιάνει μια ταραχή. Είμαι της άποψης πως όταν βγει κάτι από το εργοστάσιο αν ανοιχτεί μετά δεν γίνεται ποτέ όπως ήταν. Αν βέβαια πας και δεχθούν να στο αλλάξουν τότε έχεις καλώς. Αλλά επισκευή με τίποτα.
1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

kαλημερα παιδια επειδή βαρέθηκα να περιμενω την σαμσουγκ,υπαρχη καποιος τροπος να περασουμε κιτ κατ χωρις να χασουμε εγγύηση??αν ναι ποιος ειναι κ πως γινεται??ευχαριστω

.

Edited by nikpaok
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος να αποθηκεύω τις σελίδες στο ίντερνετ;
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Να μην κάνεις τίποτα. Δεν είναι σοβαρό πρόβλημα και αφού οι φώτο βγαίνουν εντάξει, δε σε αφορά. Εγώ δε θα έχανα το κινητό μου ούτε 1 μέρα για κάτι τόσο ασήμαντο. Ακόμα και αν το αλλάξεις δεν ξέρεις τι επόμενο το θέματα θα έχει.

 

 

 

 

 

 

 

Και εγώ δεν θα έκανα τίποτα δεν ξέρεις τι θα σου τύχει μετά. Ο φίλος παραπάνω ήταν τυχερός και του έδωσαν συσκευή χωρίς πρόβλημα (αν είναι όντως πρόβλημα διότι ποτε το κάνει και πότε όχι οποτε πρέπει να είναι παραπάνω από ένας ο λόγος που συμβαίνει αυτο) δεν είναι σίγουρο ότι θα τύχει και σε εσένα αυτό μπορεί να σου δώσουν άλλη και να έχει το ίδιο πρόβλημα οπότε μετά μπαίνεις σε μια διαδικασία που δεν τελειώνει οπότε δεν αξίζει για εμένα

βέβαια αυτό είναι καθαρά στην κρίση του καθενός οπότε μετράς όλες τις πιθανές λύσεις και αποφασίζεις

 

Ρε παιδιά τι είναι αυτά που λέτε στον άνθρωπο? Ένα τέτοιο θέμα είναι ενοχλητικό ιδίως όταν το κινητό είναι ολοκαίνουργιο. Να το πάει κατευθείαν στο μαγαζί και να απαιτήσει αντικατάσταση. Αν και το επόμενο έχει πρόβλημα θα ζητήσει να του αντικαταστήσουν και αυτό. Δεν σημαίνει ότι επειδή θα του αντικαταστήσουν το πρώτο του κάνουν χάρη και μπορούν να του δώσουν ό,τι να ναι. Αν κάποιος βαριέται ή ντρέπεται να το πάει καλύτερα να κρατάει την γνώμη του για τον εαυτό του γιατί στο τέλος ο φίλος θα μείνει με το προβληματικό κινητό και μετά δεν θα του το αλλάζετε εσείς.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο καλό app για αξιοποίηση των αισθητήρων που έχει το note?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.komur.android.galaxys4sensors

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ή πλάκα κάνετε ή έχετε άλλα Νοτε από το δικό μου.:wacko:

Δεν το πιστεύω ότι έχουμε το ίδιο κινητό.

Το είδα διπλα σε LG G2 σε φως ημέρας επισταμένα .Δεν συγκρίνεται η φωτεινότητα του Νοτε 3 μπροστά στου LG.

Tώρα αν σας ενοχλει η απόχρωση της amoled αυτό είναι άλλο πράγμα,αλλά η διαφορά της φωτεινότητας υπέρ του Νοτε 3 είναι ΣΥΝΤΡΙΠΤΙΚΗ

 

Στον ηλιο δεν ειναι θεμα φωτεινότητας..απλα ισως ειναι το πανελ του g2 που αντιδρα καλυτερα ακομα και με χαμηλοτερη φωτεινοτητα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πολυ καλη εφαρμογη!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι είναι αυτά που λέτε στον άνθρωπο? Ένα τέτοιο θέμα είναι ενοχλητικό ιδίως όταν το κινητό είναι ολοκαίνουργιο. Να το πάει κατευθείαν στο μαγαζί και να απαιτήσει αντικατάσταση. Αν και το επόμενο έχει πρόβλημα θα ζητήσει να του αντικαταστήσουν και αυτό. Δεν σημαίνει ότι επειδή θα του αντικαταστήσουν το πρώτο του κάνουν χάρη και μπορούν να του δώσουν ό,τι να ναι. Αν κάποιος βαριέται ή ντρέπεται να το πάει καλύτερα να κρατάει την γνώμη του για τον εαυτό του γιατί στο τέλος ο φίλος θα μείνει με το προβληματικό κινητό και μετά δεν θα του το αλλάζετε εσείς.

 

 

όπως είπα είναι στην κρίση του καθενός γιαυτό του είπα εξαρχής του φίλου ότι μπορεί να κάνει αντικατασταση

 

έγραψα τι θα έκανα εγώ

Μπορεί όλα τα note να έχουν αυτό το ελάττωμα διότι όσους ξέρω έχουν ακριβώς το ίδιο θέμα όπως και το δικό μου απλά δεν το κάνει πάντα το κάνει οπότε θέλει

 

Βέβαια μπορεί να τύχει και μια συσκευή να μην το κάνει τι θα γίνει λοιπών θα έχω δώσει 400+ ευρώ για τηλ και θα κάτσω να περιμένω χωρίς συσκευή μέχρι να πετύχω την εξαίρεση που δεν θα κάνει κόλπα η φωτογραφική η το βίντεο σε χαμηλό φωτισμό; όχι βέβαια σε καμία περίπτωση απλά κλείνω το wifi και τέλος.. εφόσον το τηλ είναι λειτουργικό και δεν έχει κανένα άλλο πρόβλημα

Edited by panosfast
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω το δικο μου που θα παραλαβω αυριο απο τον Νικο (extreme-mobile) να ειναι τελειο!!!!Και ελπιζω η ACS να το φερει νωρις στον Βολο:cry:

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω πάρει πριν 10-15 μέρες το note 3 από skrootz. Είναι γερμανικής προέλευσης κάτι που είχα ακούσει ότι είναι πιο καλά. Το έχω σαν καινούργιο δεν έχει πέσει δει έχει ζοριστεί. Στην αρχή διαπίστωσα ότι σε κάποιες φωτογραφίες έτρεμε η οθόνη και δεν το έδωσα σημασία έχει 2 μέρες τώρα που τρέμει μόνιμα και σε όλα τα χρώματα. Είχε κάποιος κάτι παρόμοιο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είχα το εξής πρόβλημα στο note

Δεν δούλευε καθόλου το power button και όταν το συνδεα με το φορτιστή αναβο εσβηνε συνέχεια και είχα και εγώ το θέμα με τις γραμμές στην κάμερα με ανοιχτό το wifi

To έστειλα smartec και δεν μου το άλλαξαν το επισκευασαν άλλαξαν όλη την πλακέτα και μπαταρία και για τις γραμμές μου είπαν ότι με την kit kat θα φύγουν

Το θέμα είναι ότι kit kat πολωνική φοράω αλλά είναι ελληνικό. Έπρεπε να μου το αντικαταστησουν; εμένα μου είπαν μόνο όταν δεν επισκευαζεται κάτι γίνεται αντί κατάσταση

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την kitkat και αυτό έγινε πιο εμφανής. Το κάνει πάντα ακόμα και τώρα που γράφω. Επειδή το έκανα root και φυσικά έχασα την εγγύηση δοκίμασα και άλλη rom αλλά δεν άλλαξε κάτι.
Link to comment
Share on other sites

τις γραμμές της κάνει μόνο στην κάμερα η γενικά παντού?

Αν τις κάνει παντού και είναι σαν να τρεμοπαίζει η οθόνη έχεις παρατηρήσει αν χάνεις γρήγορα μπαταρια .

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πλέον παντού. Πχ το έχω ανοιχτό και τρέμει όλη μικρές γραμμές που κάνουν πάνω κάτω. Άσε που οι φωτογραφίες είναι πολύ χάλια συγκριτικά με το 2 που είχα.
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς χρειάζεσαι σέρβις .

Δες αυτό το βίντεο

SAMSUNG Galaxy Note Screen Flickering Issue: http://youtu.be/iTilVk3bRSg

αυτό το κάνει αν είναι χαλασμένη η μπαταρία τώρα η έχει πρόβλημα αυτή που πρέπει να το δοκιμάσεις με μια άλλη να δεις πως πάει είναι κάτι που μόνο στο σέρβις ξέρουν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...