Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@ Μάνο κάτι δεν έχεις κάνει καλά. Η είχε δαχτυλιές ο φακός η δεν έγινε σωστό focus.

Η ευκρίνεια δεν είναι αντάξια του αισθητήρα που φορά το Note 3.

Δες τις φωτο του Νίκου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παιδες το πηρα; σημερα το κινητο και γω (ειχα note 2 πριν)

Να ρβτησω 2 πραγματα

 

1) πως βλεπω το firmware από την καμερα μου;

2) ποση ram εχει το κινητο; εμενα μου λεει 2,38GB. Δεν εχει 3 GB; Μηπως εχει 2,5GB;

TCe
Link to comment
Share on other sites

3 έχει, αλλά τα υπόλοιπα είναι κατειλημμένα.

Σωστά σου βγάζει 2,38 διαθέσιμα! Κανένα πρόβλημα.

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει προγραμμα για το κινητο μας που να υποκαθιστά το Greenify?

Κι' οι πέτρες δεν την έχουνε τη τόση αμοναξιά μου,

γιατ΄είδα μια κι 'χε αγκαλιά τη ρίζα του ασφενδάμου!

 

Ψαραντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει προγραμμα για το κινητο μας που να υποκαθιστά το Greenify?

 

Όχι τόσο καλό δεν υπάρχει τα άλλα είναι τασκ κιλερ που δεν θα στο πρότεινα.

Link to comment
Share on other sites

@ Μάνο κάτι δεν έχεις κάνει καλά. Η είχε δαχτυλιές ο φακός η δεν έγινε σωστό focus.

Η ευκρίνεια δεν είναι αντάξια του αισθητήρα που φορά το Note 3.

Δες τις φωτο του Νίκου.

 

Παίζει να είχε δαχτυλιές ο φακός γιατί αλλάζω θήκες και γενικά όλο το πιάνω και ξεχνάω να βάλω πανάκι. Δε τις είχα δει σε pc.

Και έτσι όμως καλές είναι για απρόοπτα χωρίς προεργασία.

Όσο για το 808 παιδιά να σας πω επειδή το είχα ότι ΔΕΝ έβγαζε κάτι σούπερ χωρίς πολύ φως.

(Προσοχή δε μιλάω για κοντινές με xenon φλας on)

Αντίθετα τα 925 και 1020 όπως και το 920 που είχα πέρυσι είχαν σαφώς πιο φωτεινούς φακούς απ των νότε(2 & 3) και απ του S4 βεβαίως.

Όταν κάθομαι στο καναπέ σπίτι μου στο καθιστικό και έχω φως μόνο στο χωλ, μόνο με αυτές τις συσκευές απ ότι έχω πάρει έβλεπα αρκετά καθαρά τη κουζίνα μας στο βάθος όταν δεν είχα φως σε αυτή.

Με τα Samsung ακόμα και night Mode να τα έχεις ή και το iso και την έκθεση στο τέρμα να ανεβάσεις(με τρομερό θόρυβο)απλά δεν έβλεπες πολλά, ενώ με τα nokia wp ήταν super, καλύτερα και απ τη κόμπακτ κάμερα που έχω.

Και υπ όψιν ότι τα nokia βγάζουν φοβερά εύκολα 1 φωτογραφία στα σκοτεινά χωρίς κόπο.

Τα Samsung θέλουν το χρόνο τους ενώ το LG είναι στο ακόμα πιο περίμενε.

Αυτά όμως είναι στο 5% των περιπτώσεων στα σκοτάδια(Όχι τελείως βέβαια)και χωρίς φλας.

Μεγάλη διαφορά και στο βίντεο όπου τα nokia παίζουν μπάλα μόνα τους σε τέτοιες συνθήκες με αρκούντως φωτεινά βίντεο κλιπ και χωρίς θέματα.

Στο νότε 3 μου τη σπάει που παρ όλο που δεν έχει τόσο wide φακό σα του 925 για παράδειγμα, όταν κοιτάς το θέμα(π.χ. Ένα πρόσωπο στο 1 μισή, 2 μέτρα όπως σε 1 καφετέρια με παρέα)όταν πατάς να ξεκινήσει το βίντεο, τότε στο φέρνει ακόμα πιο κοντά και κλασικά στο κάνει πιο σκοτεινό και ας έχεις επιλέξει πιο πριν στις ρυθμίσεις σε έκθεση +2.

Γενικά όπως λέει και ο γιατρός πιο πάνω είναι 1 χαρά για κινητά αλλά πρέπει οι κατασκευαστές να δώσουν έμφαση στη ποιότητα των φακών και στο ΦΥΣΙΚΌ τους μέγεθος και όχι να στριμωχνουν mpxls σε φακούς σποράκια!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Είπα να ανεβάσω και εγώ μερικές φώτο με απενεργοποιημενο φλας με ενεργό και με φλας εντελώς σκοτεινά κατά σειρα[ATTACH]39754[/ATTACH][ATTACH]39755[/ATTACH][ATTACH]39756[/ATTACH][ATTACH]39757[/ATTACH][ATTACH]39758[/ATTACH]

Οι δύο τελευταίες με το χαλαζιο τοίχο είναι σε εντελώς σκοτάδι με φλας.

Για μένα είναι πολύ καλές οι φώτο για κινητό

Link to comment
Share on other sites

Με πιο πρόγραμμα μετράτε θερμοκρασία επεξεργαστή;

Κι' οι πέτρες δεν την έχουνε τη τόση αμοναξιά μου,

γιατ΄είδα μια κι 'χε αγκαλιά τη ρίζα του ασφενδάμου!

 

Ψαραντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Με πιο πρόγραμμα μετράτε θερμοκρασία επεξεργαστή;

 

Εγω προσωπικα χρησιμοποιω αυτο:http:// https://play.google.com/store/apps/details?id=ccc71.pmw

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Πω βλέπω τις βραδινές φωτογραφίες σας η των εσωτερικών χώρων και απορώ τι έχει πάθει το δικό μου.

 

Σχεδόν αδύνατον να μη μου βγει κουνημένη ή σαν ζωγραφική με νερομπογιές... :X

Link to comment
Share on other sites

Πω βλέπω τις βραδινές φωτογραφίες σας η των εσωτερικών χώρων και απορώ τι έχει πάθει το δικό μου.

 

Σχεδόν αδύνατον να μη μου βγει κουνημένη ή σαν ζωγραφική με νερομπογιές... :X

 

Τι ακριβώς έχεις ενεργοποιημένο?

Τι ρυθμίσεις δηλαδή κάνεις?

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα. Αυτόματο και ολα οπως ειναι απο την αρχη. Άμα βάλω το smart stabilisation γίνεται πιο φωτεινό αλλά πολύ πιο δύσκολο να βγει μη κουνημένη. Δε με νοιάζει τόσο που είναι σκοτεινές γενικά., αλλά που δεν υπάρχει καθόλου καλή ποιότητα.
Link to comment
Share on other sites

παιδες εσας το κινητο πισω στο καπακι λεει 4G; εμενα δε λεει; Γιατί;

Ωωωχ, μάλλον θα είναι το 3G.

.

.

.

Πλάκα κάνω :p

Άλλες συσκευές το έχουν άλλες όχι, οπότε μην ανησυχείς.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα. Αυτόματο και ολα οπως ειναι απο την αρχη. Άμα βάλω το smart stabilisation γίνεται πιο φωτεινό αλλά πολύ πιο δύσκολο να βγει μη κουνημένη. Δε με νοιάζει τόσο που είναι σκοτεινές γενικά., αλλά που δεν υπάρχει καθόλου καλή ποιότητα.

 

Χμμμ...

Βάλε 13mp, metering: matrix, και smart stabilization.

Βάλε το κινητό σε σταθερό σημείο, στήριξε το κάπου, και μην το κουνάς καθόλου μέχρι να βγει η φωτογραφία.

 

τώρα ας πούμε που βγάζω μία φωτογραφία το δωμάτιο με μοναδικό φωτισμό από την τηλεόραση, μία χαρά φωτεινότητα έχει. (Ποιότητα χάλια όμως).

Αν αναψω και μία μικρή λάμπα, γίνεται μέρα η φωτογραφία..

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πήρα κάτι ενσύρματα εξωτερικά ηχεία της philips αλλά η απόδοσή τους είναι μικρότερη ακόμα και από το ηχείο του τηλεφώνου. Υπάρχει τρόπος να βελτιωθεί η έντασή τους;
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να φανταστώ γιατί κάποιος να δώσει ένα αυθεντικό νοτε 3 για να πάει στο 2. Πάντως εγώ δεν το μετάνιωσα λεπτό (ειτε της ωρας ειτε του ευρω, see what I did here?) :lol:

 

Σε κάποια θέματα το 3 έχει αρκετά μεγάλη διαφορά από το 2. Ένα παραδειγμα ειναι η φωτεινότητα της οθόνης και η ανάλυση της. Τεράστια διαφορά. Επισης το πενάκι πολυ καλύτερο σε όλες τις λειτουργίες του. Και στο χέρι πιο ποιοτικό το 3. Και πιο γρηγορο γενικα αν συγκρίνεις απειραχτο με απειραχτο. Στα υπολοιπα δε ξέρω αν έχουν μεγάλη διαφορά.

 

Βρηκα τη λύση στο s-note και την αναγνώριση ελληνικών! Δεν είχα προσέξει ότι εκεί που γράφει convert to text μετα πανω δεξια εχει μια μικρή επιλογή γλώσσας. Την είχα αφήσει στο english. Πλέον είναι τέλειο γιατί χρησιμοποιώ πρακτικά το Evernote με χειρόγραφο!

 

Εβαλα και το Kingsoft Office που δείχνει πολύ καλό για επεξεργασία κειμένου.

 

Μου φαίνεται με τόσα που κάνει το Note θα καταντήσει πιο πρακτικό από το λαπτοπ. (με bluetooth keyboard-mouse)

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις αλλά αποφάσισα να ρισκάρω και να πάρω το lg g2 και ο Θεός βοηθός! Στο note 3 τα μόνα που με χαλάνε είναι ότι η οθόνη του δεν είναι rgb όπως του note 2 αλλα pentile, η απουσία οπτικού σταθεροποιητή εικόνας(στο Πλαίσιο έδωσα μάχη να βγάλω μία φωτογραφία -δεν έχω και το πιο σταθερό χέρι- που να μην είναι κουνημένη) και ότι δεν έχει ραδιόφωνο..αλλιώς θα μιλούσα για το τέλειο κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κανείς δεν διαβάζει τι γράφουμε, επαναλαμβάνω, τα εκθεσιακό Ν3 έχουν MI6 ή MI7 με αποτέλεσμα να είναι τραγικά στη σταθερό ποίηση και με άλλα πολλά software bug , όποιος πραγματικά θέλει να δει ένα Ν3 πρέπει δυστυχώς να βρει ένα από κάποιον που το έχει με full αναβαθμίσεις. Δυστυχώς αυτό οφείλεται στη βιασύνη της Samsung να το βγάλει στην αγορά.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Για να πιάσω εγώ ,ένα άλλο πρόβλημα ,το μοναδικό σημαντικό κατά τη γνώμη μου, το stuttering στους browser .

Oi πιο smooth κατά τη γνώμη μου με σειρά ε'ιναι

1.Dolphin με jetpack ,χωρίς αυτό είναι χάλια.

2.Ανδροιd browser. https://play.google.com/store/apps/details?id=me.android.browser

3.ios 7 browser.

Κατά τη γνώμη μου απαράδεκτο να παρουσιάζει τέτοιο κινητό τέτοιο πρόβλημα αλλά ελπίζουμε και σε αυτό σε κάποια αναβάθμιση.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Για να πιάσω εγώ ,ένα άλλο πρόβλημα ,το μοναδικό σημαντικό κατά τη γνώμη μου, το stuttering στους browser .

Oi πιο smooth κατά τη γνώμη μου με σειρά ε'ιναι

1.Dolphin με jetpack ,χωρίς αυτό είναι χάλια.

2.Ανδροιd browser. https://play.google.com/store/apps/details?id=me.android.browser

3.ios 7 browser.

Κατά τη γνώμη μου απαράδεκτο να παρουσιάζει τέτοιο κινητό τέτοιο πρόβλημα αλλά ελπίζουμε και σε αυτό σε κάποια αναβάθμιση.

 

Γιατι δεν μπορω να βρω πουθενα τον ios 7???

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν μπορω να βρω πουθενα τον ios 7???

 

Για κάποιο λόγο έχει μόνο το κλειδί και ένα λινκ για να τον κατεβάσεις από εκεί. Για δες το

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.

Δινει το note 3 50GB στο dropbox;

Επισης απο χθες που πηρα το κινητο δε μπορω να συνδεθω στο dropbox.

Υπάρχει καποιο θεμα; Γνωριζετε;

TCe
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.

Δινει το note 3 50GB στο dropbox;

Επισης απο χθες που πηρα το κινητο δε μπορω να συνδεθω στο dropbox.

Υπάρχει καποιο θεμα; Γνωριζετε;

 

Νομίζω έχει πρόβλημα το Dropbox. Κάτι έγινε με τους server.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.

Δινει το note 3 50GB στο dropbox;

Επισης απο χθες που πηρα το κινητο δε μπορω να συνδεθω στο dropbox.

Υπάρχει καποιο θεμα; Γνωριζετε;

 

Ναι δινει 50gb για 24 μηνες :D

Εμενα μπαινει απο κινητο τωρα που δοκιμασα

Link to comment
Share on other sites

Ναι δινει 50gb για 24 μηνες :D

Εμενα μπαινει απο κινητο τωρα που δοκιμασα

 

Το θέμα είναι (με την ευκαιρία που αναφέρθηκε) ότι σε εμάς που έχουμε πάρει τη προσφορά που έκανε η Samsung απ την αρχή με τα παλιά note k S class, τώρα το γίνεται, ξέρει κανείς, γιατί δε βλέπω να ανανεώσει τίποτα σε όσες συσκευές μετά το 1ο και αν έχω πάρει.

Δηλαδή όταν τελειώσει η προσφορά που είχα εγώ σε μερικούς μήνες θα ανανεωθεί βάση της τελευταίας συσκευής Samsung(το νότε 3 π.χ. που έχω τώρα)ή πρέπει να κάνω άλλο λογαριασμό στο dropbox?

Ξέρει κανένας?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...