Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κάποιος πού μπορώ να βρω αυθεντική μπαταρία (που να είναι αποδεδειγμενα αυθεντική);
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα παιδιά κι από μένα. Βλέπω τους τελευταίους μήνες ένα κρασάρισμα κάθε φορά που ανοίγω το wifi (μένει μισοαναμμένο 10 -15 δευτερόλεπτα), ανοίγει μετά αλλά ώσπου να συνδεθεί Κολάει. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για backup να αποθηκεύσω όλα τα wifi με τους κωδικούς; Γίνεται καθαρισμός του προγράμματος του wifi μετα το backup μήπως στρώσει; Ευχαριστώ. . .
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πού μπορώ να βρω αυθεντική μπαταρία (που να είναι αποδεδειγμενα αυθεντική);

Smartec μόνο

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά κι από μένα. Βλέπω τους τελευταίους μήνες ένα κρασάρισμα κάθε φορά που ανοίγω το wifi (μένει μισοαναμμένο 10 -15 δευτερόλεπτα), ανοίγει μετά αλλά ώσπου να συνδεθεί Κολάει. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για backup να αποθηκεύσω όλα τα wifi με τους κωδικούς; Γίνεται καθαρισμός του προγράμματος του wifi μετα το backup μήπως στρώσει; Ευχαριστώ. . .

Για backup τους κωδικούς Wifi μόνο με ρουτ και το πρόγραμμα Wifi key recovery. Μετά κάνεις wipe data cache απο το recovery και θα στρώσει.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά, σ ' ευχαριστώ. Οπότε με μαμά ρομ και χωρις ρουτ δεν κάνω δουλειά. Για να δούμε ...
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πήρα από τη Samsung

Η smartec είναι η samsung.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να σαι καλά, σ ' ευχαριστώ. Οπότε με μαμά ρομ και χωρις ρουτ δεν κάνω δουλειά. Για να δούμε ...

Για να πάρεις τους κωδικούς των Wifi που έχεις βάλει στο κινητό όχι δεν γίνεται αλλιώς.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πριν λίγο μου ήρθε αναβάθμιση 50ΜΒ ΟΤΑ. Ξέρει κανείς περί τίνος πρόκειται;

Λογικά security updates. Μπράβο που δίνουν ακόμα. 4 χρόνων κινητό.

 

Send From Note 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Οχι δε χρειαζεται

 

Send By Opto

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Αγόρασα (μεταχειρισμένο) ένα note 3 για τη δουλειά.

Συγκεκριμένα θέλω να κρατάω σημειώσεις με το πενάκι και να τις μεταφέρω σε to do list.

 

Σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω προγράμματα τύπου any.do, wunderlist κ.α. αλλά το πρόβλημα έιναι η integration, δηλ΄με την απλούστερη κίνηση (να βγάζω το πενάκι) να κρα΄ταω σημείωση και να μπαίνει στο to do manager app.

 

Έχει κάποιος από τους συμφορουμίτες εμπειρία - πρόταση στο πρόβλημα αυτό;

 

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου μια ερώτηση.

Το τηλέφωνο φίλου ξαφνικά και​ ενώ έχει κάνει ένα hardreset πρόσφατα άρχισε να χάνει την μπαταρία νεράκι.

Το περίεργο είναι ότι στα στατιστικά της μπαταρίας τα νούμερα είναι λάθος.

Δηλαδή οθόνη 5% σύστημα 3 κυψέλη 3 ενώ φυσιολογικές ενδείξεις θα ήταν του στυλ 25% 15% κ πάει λέγοντας.

Το ερώτημα μου είναι εάν κ εφόσον η μπαταρία τα έχει παίξει γίνετε να γκαβωνει τα στατιστικά έτσι;μήπως το έχετε αντιμετωπίσει;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάνα μήνα δεν μπορώ να στείλω μέιλ απ' την εφαρμογή της Samsung σε λογαριασμό exchange, αλλά μόνο όταν είμαι με mobile data, μόλις συνδέομαι σε WiFi στέλνει κανονικά.

 

Και δεν είναι θέμα server μάλλον γιατί ένα s6 edge δεν έχει το ίδιο πρόβλημα.

 

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον;

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση το κινητό τα έχει παίξει η μπαταρία κάνει τρελά πράγματα ανάβει και σβήνει η οθόνη μόνη της το βάζω να φορτίσει και δείχνει ότι δεν φορτίζει συμβαίνει και σε άλλους αυτό το πρόβλημα ή μόνο σε εμένα!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα,γνωρίζει κάποιος να μου πει αν το μοντέλο που βρήκα στο skroutz note 3 n9006 ειναι κλώνος η αυθεντικό Samsung?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,γνωρίζει κάποιος να μου πει αν το μοντέλο που βρήκα στο skroutz note 3 n9006 ειναι κλώνος η αυθεντικό Samsung?
Αυθεντικό είναι άλλα δεν θα το πρότεινα. Πάρε κάποιο n9005 μεταχειρισμένο στα 150 με 200 ευρώ.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυθεντικό είναι άλλα δεν θα το πρότεινα. Πάρε κάποιο n9005 μεταχειρισμένο στα 150 με 200 ευρώ.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Για ποιο λόγο δεν θα το πρότεινες;

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο δεν θα το πρότεινες;
Έχει 16gb χωρητικότητα και δεν είναι 4G αλλά 3G.

 

To n9006 ειναι κινεζική έκδοση του NOTE 3 και το N9005 International έκδοση με καλύτερα χαρακτηριστικά.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχει 16gb χωρητικότητα και δεν είναι 4G αλλά 3G.

 

To n9006 ειναι κινεζική έκδοση του NOTE 3 και το N9005 International έκδοση με καλύτερα χαρακτηριστικά.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Εμένα βασικά με διαφέρει η μπαταρία γιατί με το S6 έχω απογοητευτεί όσον αφορά την αυτονομία.. Επίσης με ενδιαφέρει η μεγαλύτερη οθόνη κ δεν με ενοχλεί καθόλου που δεν έχει 4G . καλύπτεται από εγγύηση λόγω Κινας;

Πιστεύεις ότι αξίζει η μετάβαση από s6 σε αυτό το μοντέλο; (με συγχωρείτε αν είμαι off topic). Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανο να μην εχει εγγυηση.

Γιατι δεν κοιτας καλυτερα κατι σε note 4 ή note 5 αφου εχεις το s6?

Βασικα αν δεν σε ενδιαφερει το πενακι καλυτερα σε καποιο πιο καινουριο μοντέλο.

Καλο το note 3 και "τραβαει" ακομα, αλλα αρκετα παλιο μοντελο πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα βασικά με διαφέρει η μπαταρία γιατί με το S6 έχω απογοητευτεί όσον αφορά την αυτονομία.. Επίσης με ενδιαφέρει η μεγαλύτερη οθόνη κ δεν με ενοχλεί καθόλου που δεν έχει 4G . καλύπτεται από εγγύηση λόγω Κινας;

Πιστεύεις ότι αξίζει η μετάβαση από s6 σε αυτό το μοντέλο; (με συγχωρείτε αν είμαι off topic). Ευχαριστώ.

http://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6849&idPhone2=5665

 

Για μένα πήγαινε στο n9005 βάλτου μια s8 magma Rom και θα έχεις μια κινηταρα με αρκετές λειτουργίες του S8 στο μέγεθος του NOTE 3 με πενακι με δυνατότητες του NOTE 7. Το n9006 δεν θα το ακουμπούσα όταν έχει άψογα NOTE 3 n9005 σε αγγελίες στα 160 ευρώ. Καταλαβαίνω ότι θες εγγύηση αλλά αυτο θα το ρωτήσεις στα 2 καταστήματα του skroutz τι κάλυψη θα εχεις.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

http://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6849&idPhone2=5665

 

Για μένα πήγαινε στο n9005 βάλτου μια s8 magma Rom και θα έχεις μια κινηταρα με αρκετές λειτουργίες του S8 στο μέγεθος του NOTE 3 με πενακι με δυνατότητες του NOTE 7. Το n9006 δεν θα το ακουμπούσα όταν έχει άψογα NOTE 3 n9005 σε αγγελίες στα 160 ευρώ. Καταλαβαίνω ότι θες εγγύηση αλλά αυτο θα το ρωτήσεις στα 2 καταστήματα του skroutz τι κάλυψη θα εχεις.

 

Εγγύηση για 2 χρόνια από το κατάστημα με διαβεβαιώσαν. Απλα αν πάρω μεταχειρισμένο δεν θα ξέρω σε τι κατάσταση θα είναι το λειτουργικό εννοω

Link to comment
Share on other sites

http://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6849&idPhone2=5665

 

Για μένα πήγαινε στο n9005 βάλτου μια s8 magma Rom και θα έχεις μια κινηταρα με αρκετές λειτουργίες του S8 στο μέγεθος του NOTE 3 με πενακι με δυνατότητες του NOTE 7. Το n9006 δεν θα το ακουμπούσα όταν έχει άψογα NOTE 3 n9005 σε αγγελίες στα 160 ευρώ. Καταλαβαίνω ότι θες εγγύηση αλλά αυτο θα το ρωτήσεις στα 2 καταστήματα του skroutz τι κάλυψη θα εχεις.

 

 

 

 

Εγγύηση για 2 χρόνια από το κατάστημα με διαβεβαιώσαν. Απλα αν πάρω μεταχειρισμένο δεν θα ξέρω σε τι κατάσταση θα είναι το λειτουργικό εννοω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...