Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα.Θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει καπου συζητηση για live demo unit note 3

Όχι δεν υπάρχει ξεχωριστό θέμα και δεν υπάρχει και λόγος για κάτι τέτοιο. Οτιδήποτε θελήσεις πάνω σε αυτό, το ρωτάς στα νήματα του note 3 :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνώμη για το off to off topic.

Ψάχνω το επίσημο νήμμα για το samsung gear live.

Τόχει δεί κανείς? :lol:

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνώμη για το off to off topic.

Ψάχνω το επίσημο νήμμα για το samsung gear live.

Τόχει δεί κανείς? :lol:

 

Ενα για όλα!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=389895

Δεν νομίζω ότι υπάρχει άλλο

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ενα για όλα!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=389895

Δεν νομίζω ότι υπάρχει άλλο

 

Ευχαριστω πολυ Tsaglis, θα το κοιταξω.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Μια ενημέρωση. Μιας και δεν κατάφερα να βρω pit file για έκδοση BOD6 και το κινητό μου δεν δέχεται καμία από όσες έχω δοκιμάσει (σφάλμα ext4 invalid image size), εγκατέστησα με επιτυχία την πρόσφατη N9005XXUGBOD8 (από Ιρλανδία Ο2) και μετά δοκίμασα και την ακόμα νεότερη N9005XXUGBOEA (από Σαουδική Αραβία) και το πρόβλημα με το Bluetooth παραμένει. Να σημειωθεί ότι έγινε factory reset - wipe data πριν και μετά από όλες τις ενημερώσεις και οι ρυθμίσεις περάστηκαν από την αρχή και όχι από κάποιο backup.

Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Μάλλον το κόβω να το γυρίσω ξανά σε KitKat που όλα δούλευαν ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Μια ενημέρωση. Μιας και δεν κατάφερα να βρω pit file για έκδοση BOD6 και το κινητό μου δεν δέχεται καμία από όσες έχω δοκιμάσει (σφάλμα ext4 invalid image size), εγκατέστησα με επιτυχία την πρόσφατη N9005XXUGBOD8 (από Ιρλανδία Ο2) και μετά δοκίμασα και την ακόμα νεότερη N9005XXUGBOEA (από Σαουδική Αραβία) και το πρόβλημα με το Bluetooth παραμένει. Να σημειωθεί ότι έγινε factory reset - wipe data πριν και μετά από όλες τις ενημερώσεις και οι ρυθμίσεις περάστηκαν από την αρχή και όχι από κάποιο backup.

Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Μάλλον το κόβω να το γυρίσω ξανά σε KitKat που όλα δούλευαν ρολόι.

 

Από την Κυριακή που κάναμε την συνάντηση στη Θεσσαλονίκη και μετά, φλάσαρα την ελληνική EUR και δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα με το bluetooth (χρησιμοποιώ το sony sbh52)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι το Samsung Gear 2 Neo με την τελευταία έκδοση περασμένη. Αποσυνδεέται συνεχώς, το κινητό για κάποιο λόγο δείχνει οτι είναι ακόμα συνδεδεμένο με το bt του αυτοκινήτου. Το Gear όταν ξεσυνδέεται μετά δε μπορώ να το ξανα-συνδέσω με τίποτα κλπ κλπ... Συνήθως θέλει restart για να φτιάξει μετά.

Με την KitKat δεν έκανε τίποτα απ' όλα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι το Samsung Gear 2 Neo με την τελευταία έκδοση περασμένη. Αποσυνδεέται συνεχώς, το κινητό για κάποιο λόγο δείχνει οτι είναι ακόμα συνδεδεμένο με το bt του αυτοκινήτου. Το Gear όταν ξεσυνδέεται μετά δε μπορώ να το ξανα-συνδέσω με τίποτα κλπ κλπ... Συνήθως θέλει restart για να φτιάξει μετά.

Με την KitKat δεν έκανε τίποτα απ' όλα αυτά.

Παρόμοιο πρόβλημα έχω με mi band xiaomi... Λύση δεν βλέπω

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πώς κάνουμε downgrade από 5.0 σε 4.4.2 χωρίς να πειραχτεί το Knox?

Φλασάρουμε απλά την 4.4.2 από πάνω με το Odin ή θέλει και τίποτα άλλο???

Link to comment
Share on other sites

help! Του αδερφού μου το κινητο Ν9005 δεν πιάνει lte μπήκα και στης ρυθμίσεις και δεν βλεπω καμια επιλογή για lte μονο WCDMA/GSM.

Να πω οτι πήγε εχθες και εβγαλε κατρα 4G απο την wind . Η καρτα του στο S6 μου αλλα και στο S4 πιανει κανονικά 4G!

Και το S6 και S4 εχουν επιλογη LTE/WCDMA/GSM ενω το Νote3 οχι.

Edited by LeGendGR
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά γιατί όταν βγάζω φωτογραφίες στην πλειοψηφια μου βγάζει τα μάτια άσπρα σαν γιαλι και επισης δεν καθαριζει καλα την φωτογραφία?
Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανενας λυση για το proximity sensor που οταν απομακρυνουμε το τηλεφωνο απο το αφτι μας την ωρα που μιλαμε δεν αναβει αμεσως η οθονη?Δεν το κανει παντα αλλα τις περισοτερες φορες ετσι κανει.Δεν ξερω τι να κανω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..

Εχω το εν λογο κιν αγγλικο....αν φλασαρω με odin πχ Γαλλικη 5,0 θα εχω θεμα με Knox?ξερει καποιος φιλος να μου πει?

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..

Εχω το εν λογο κιν αγγλικο....αν φλασαρω με odin πχ Γαλλικη 5,0 θα εχω θεμα με Knox?ξερει καποιος φιλος να μου πει?

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Γαλλική?????? Ποτε βγήκε? Δεν θα έχεις θεμα οποιαδήποτε unbranded ευρωπαϊκή βάλεις λογικά. Εγω παλι σκέφτομαι αν περασω την ταιβανεζικη αν θα εχω θέματα με τα δίκτυα η κατι άλλο. ,

Link to comment
Share on other sites

Αν περασω την lolipop απο Hong Kong η Taiwan θα εχω κανα θεμα με δίκτυα κτλ??? (Εχω γαλλικό xef)

 

Λογικά όχι. Εξάλλου ένα από τα καλύτερα lolipop firmware που έχουν κυκλοφορήσει μέχρι τώρα ήταν το δεύτερο leak (πριν από τις επίσημες παρουσιάσεις της samsung), που το είχαμε δοκιμάσει αρκετοί από εδώ μέσα και ήταν από το Hong Kong.

Αλλά γιατί θέλεις να βάλεις την κινέζικη. Μήπως επειδή την είδες να παρουσιάζεται σήμερα και θεώρησες ότι είναι η νεότερη;

 

H νεότερη είναι αυτήν που κυκλοφόρησε στη Σαουδική Αραβία (N9005XXUGBOEA) και είναι αυτήν εδώ. Εκτός από έναν φίλο εδώ μέσα που υποστηρίζει ότι δεν διορθώθηκε το πρόβλημα με το bt, όσους έχω διαβάσει στο xda, μιλάνε με τα καλύτερα λόγια γι'αυτήν.

 

Εδώ και το αντίστοιχο thread στους xda μαζί με ένα link από mega για γρήγορο κατέβασμα αν σε ενδιαφέρει.

 

Εχει βρει κανενας λυση για το proximity sensor που οταν απομακρυνουμε το τηλεφωνο απο το αφτι μας την ωρα που μιλαμε δεν αναβει αμεσως η οθονη?Δεν το κανει παντα αλλα τις περισοτερες φορες ετσι κανει.Δεν ξερω τι να κανω

 

Κοίτα εδώ και εδώ.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από το βτ που βλέπω ότι διορθώθηκε στην τελευταία αυτή έκδοση έχει κανένα άλλο κουσούρι; Είμαι knox 0 rooted στην ΚΚ και έλεγα να την βάλω πια την 5.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά όχι. Εξάλλου ένα από τα καλύτερα lolipop firmware που έχουν κυκλοφορήσει μέχρι τώρα ήταν το δεύτερο leak (πριν από τις επίσημες παρουσιάσεις της samsung), που το είχαμε δοκιμάσει αρκετοί από εδώ μέσα και ήταν από το Hong Kong.

Αλλά γιατί θέλεις να βάλεις την κινέζικη. Μήπως επειδή την είδες να παρουσιάζεται σήμερα και θεώρησες ότι είναι η νεότερη;

 

H νεότερη είναι αυτήν που κυκλοφόρησε στη Σαουδική Αραβία (N9005XXUGBOEA) και είναι αυτήν εδώ. Εκτός από έναν φίλο εδώ μέσα που υποστηρίζει ότι δεν διορθώθηκε το πρόβλημα με το bt, όσους έχω διαβάσει στο xda, μιλάνε με τα καλύτερα λόγια γι'αυτήν.

 

Εδώ και το αντίστοιχο thread στους xda μαζί με ένα link από mega για γρήγορο κατέβασμα αν σε ενδιαφέρει.

 

 

 

Κοίτα εδώ και εδώ.

 

Σε ευχαριστω φιλε για την απαντηση αλλα αυτη η λυση ειναι μονο για root δυστηχως....κατι αλλο δεν μπορει να γινει?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε για την απαντηση αλλα αυτη η λυση ειναι μονο για root δυστηχως....κατι αλλο δεν μπορει να γινει?

 

Δεν ξέρω κάτι άλλο. Πάντως αφού δεν είσαι root γιατί δεν το πηγαίνεις στο service να το κοιτάξουν;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κάτι άλλο. Πάντως αφού δεν είσαι root γιατί δεν το πηγαίνεις στο service να το κοιτάξουν;

Αυτο θα κανω μαλλον.σε ευχαριστω και παλι φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Λογικά όχι. Εξάλλου ένα από τα καλύτερα lolipop firmware που έχουν κυκλοφορήσει μέχρι τώρα ήταν το δεύτερο leak (πριν από τις επίσημες παρουσιάσεις της samsung), που το είχαμε δοκιμάσει αρκετοί από εδώ μέσα και ήταν από το Hong Kong.

Αλλά γιατί θέλεις να βάλεις την κινέζικη. Μήπως επειδή την είδες να παρουσιάζεται σήμερα και θεώρησες ότι είναι η νεότερη;

 

H νεότερη είναι αυτήν που κυκλοφόρησε στη Σαουδική Αραβία (N9005XXUGBOEA) και είναι αυτήν εδώ. Εκτός από έναν φίλο εδώ μέσα που υποστηρίζει ότι δεν διορθώθηκε το πρόβλημα με το bt, όσους έχω διαβάσει στο xda, μιλάνε με τα καλύτερα λόγια γι'αυτήν.

 

Εδώ και το αντίστοιχο thread στους xda μαζί με ένα link από mega για γρήγορο κατέβασμα αν σε ενδιαφέρει.

 

 

 

Κοίτα εδώ και εδώ.

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει και εγώ την τελευταία από Σαουδική Αραβία (N9005XXUGBOEA) και δεν έχω κανένα πρόβλημα με το ΒΤ. Μιλάω με δυο ΒΤ πάνω από έξι ώρες την ημέρα και όλα μια χαρά..:):)
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε δοκιμάσει την έκδοση της Σαουδικής Αραβίας και σας δουλεύει κανονικά το bluetooth το διαπιστώσατε το λειτουργεί επανειλημμένα? Εγώ πχ τις πρώτες 2 μέρες δεν είχα δει κάτι περίεργο αλλά μετά όταν ξεκίνησα να πειραματίζομαι διαπίστωσα ότι εξακολουθεί να δυσλειτουργεί με τα γνωστά προβλήματα που οι περισσότεροι ξέρετε.
Link to comment
Share on other sites

Η απορία της ημέρας..γιατί η Samsung αφού ξέρει το πρόβλημα με το Bluetooth, δεν το διορθώνει με ένα μικρό update;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...