Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά παιδιά Γειά σας.

Εγώ έχω ακόμη την 4.3 εσκεμμένα.

Εχω ελληνικό unbranded.

1.Να περασω την 5αρα μεσω OTA ?

2.Χωρις Factory Reset ?

3.Οι εφαρμογες που εχω εγκαταστήσει θα χαθουν?

4. Τι γινεται με το παλιό Go launcher που εχω πανω? (Το καινουργιο ειναι το Go launcher Z..αλλα δεν το εχω βάλει).

Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ !!!!!!!

 

Είναι πολύ καλή η 5.0. Μπορείς να την περάσεις. Αν σου έχει βγάλει για ΟΤΑ κάνε το, δε χάνεις εφαρμογές κλπ! Αν έχεις κάποιο lag μετά, τότε κάνε reset! Όσα official updates έχω κάνει (ΟΤΑ, Οdin) δεν είχα κάποιο θέμα (χωρίς hard reset).

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μετά από πολύ αναμονή έβγαλε η samsung την αναβάθμιση που όλοι περιμέναμε. :D:D:D:D:D

Έκανα την εγκατάσταση το απόγευμα.

δεν μπορώ να πω ότι είμαι και απόλυτα ευχαριστημένος.Λείπουν πολλά από το λειτουργικό, άπλα πραγματάκια αλλά για κάποιους βασικά.

Εκνευριστικό κατά την γνώμη μου το λευκό φόντο στις ρυθμίσεις.

 

Θέλω να πιστεύω ότι θα τα διορθώσουν σιγά σιγά.

Σε γενικές γραμμές όμως είναι καλό.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μετά από πολύ αναμονή έβγαλε η samsung την αναβάθμιση που όλοι περιμέναμε. :D:D:D:D:D

Έκανα την εγκατάσταση το απόγευμα.

δεν μπορώ να πω ότι είμαι και απόλυτα ευχαριστημένος.Λείπουν πολλά από το λειτουργικό, άπλα πραγματάκια αλλά για κάποιους βασικά.

Εκνευριστικό κατά την γνώμη μου το λευκό φόντο στις ρυθμίσεις.

 

Θέλω να πιστεύω ότι θα τα διορθώσουν σιγά σιγά.

Σε γενικές γραμμές όμως είναι καλό.

 

Συμφωνω το λευκο φοντο δεν μαρεσει και εμενα. Ομως μαρεσουν τα animation και το material design αλλα πιο βασικο την αναβαθμισμενη λειτουργία του spen σαν του note 4....παλια δεν το δουλευα καθολου τωρα δεν βγαινει απο το χερι!

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο ειχε αρχικά αυστριακο filmware. Στη συνέχεια εβαλα την Πολωνική (lolipop). Αν βάλω την ελληνική version θα δω κάποια διαφορά; Αξιζει τον κόπο;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τελικά λύση για το χαμήλωμα του κουδουνίσματος; Έχω τη δεύτερη πολωνική Lollipop σε καθαρό τηλέφωνο.

 

Οσο κ αν το δοκιμασα στο δικο μου δεν χαμηλωνει ο ηχος απο μονος του.

για ηχο κλησης εχεις καποιο mp3 ή default sounds?

Επαναφορα εργοστασιακων εχεις κανει?

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Η έξυπνη επιλογή πως δουλεύει? Δε μου εμφανίζει το Τ για κείμενο πουθενά :S

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Καλοπροαίρετα θα ήθελα να πω ότι μην περνάμε σαν νόμο ότι πρέπει να γίνει Hard reset.....factory reset......Πριν την αναβάθμιση. ....Μετά την αναβάθμιση. .....στη μέση της αναβάθμισης κτλ. Βασανίζετε τα παιδιά χωρίς λόγο. Βάζετε την αναβάθμιση όπως έχει χαλαρά και όμορφα. Αν και μόνο αν διαπιστώσετε κάποιο θέμα δυσλειτουργιας τότε θα αρχίσετε να σκέφτεστε factory reset και τετοια.

Αυτό με το .....σώνει και καλά. .....να πρέπει να γίνει factory reset.... δεν στηρίζεται πουθενά αλλά και ποτέ δεν χρειάστηκε να το κάνω εγώ και καμιά 10αρια γνωστοί που ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα δεν ειναι κ κανονας. Ειναι ομως οτι καλυτερο μπορεις να κανεις ωστε να αποφυγεις μελλοντικα ή υπαρχοντα προβληματα.

αν το καλοσκεφτεις ακομα και στην πληροφορικη μετα απο καθε καινουρια εκδοση windows προτινοταν παντα format και καθαρη εκγατασταση. Στα updates κανενας λογος ανησυχιας. Ομως σε αλλαγη εκδοσης ηταν η καλυτερη δυνατη επιλογη.

φυσικα ο καθε ενας μας πρατει οπως του καθεται πιο καλα.

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

σε οσα κινητα ειχα παντα ακολουθουσα ενα απλα τροπο!!!

κατεβαζα την αναβαθμιση,εκανα back up οτι ηθελα και εκανα εγκατασταση την αναβαθμιση και μετα το πρωτο ανοιγμα του κινητου μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων!!εαν στην πορεια επαιρνε μικρα update δεν εκανα επαναφορα εκτος και αν εβλεπα σε διαρκεια 1 βδομαδας αλλαγη συμπεριφορας!!!

απλα τα πραγματα σιγα μην κανουμε 10 reset για να καθησει σωστα το λογισμικο!!

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις από το Lollipop πολύ θετικές. Ειδικά στο mail και στο planner (αλλά και στα contacts) έχουν ωραία νέα πράγματα, χώρια που γενικά το κινητό έχει ομορφύνει. Μένει να δω αν αυτό θα έχει αρνητική επίπτωση στην μπαταρία.

 

...και δυστυχώς δεν υπάρχει και greenify μιας και μέχρι (και αν βρεθεί) τρόπος rooting χωρίς να γράψει ο Knox δεν θα το rootάρω καθώς το κινητό το έχω αγοράσει μερικούς μήνες και δεν θέλω να χάσω εγγύηση.

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις από το Lollipop πολύ θετικές. Ειδικά στο mail και στο planner (αλλά και στα contacts) έχουν ωραία νέα πράγματα, χώρια που γενικά το κινητό έχει ομορφύνει. Μένει να δω αν αυτό θα έχει αρνητική επίπτωση στην μπαταρία.

 

...και δυστυχώς δεν υπάρχει και greenify μιας και μέχρι (και αν βρεθεί) τρόπος rooting χωρίς να γράψει ο Knox δεν θα το rootάρω καθώς το κινητό το έχω αγοράσει μερικούς μήνες και δεν θέλω να χάσω εγγύηση.

 

Και γω για τον ιδιο λόγο παραμένω στην 4.4.2 καθώς επίσης και για τις διαφημίσεις. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξα την αριθμομηχανη...στραβωθηκα....γελασα με την καρδια μου.....το εκλεισα

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι περιμενω την αυθεντικη lollipop. Δεν μου την βγάζει ούτε στο KIES3 ούτε ΟΤΑ... PDA: N9005XXUGNG1 CSC:N9005OXXGNK2. Το τηλέφωνο είναι αγορασμένο πριν καποιους μήνες από σκρουτζομαγαζο...Παιζει κάτι ? Σε άλλους με αυτην την εκδοση εχει έρθει η επίσημη?
Iphone 3gs white 32gb->Samsung Galaxy S GT-I9000->Iphone 4s white 32gb->NOKIA Lumia925->SONY XPERIA Z->NOTE 3->LG G4
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι περιμενω την αυθεντικη lollipop. Δεν μου την βγάζει ούτε στο KIES3 ούτε ΟΤΑ... PDA: N9005XXUGNG1 CSC:N9005OXXGNK2. Το τηλέφωνο είναι αγορασμένο πριν καποιους μήνες από σκρουτζομαγαζο...Παιζει κάτι ? Σε άλλους με αυτην την εκδοση εχει έρθει η επίσημη?

 

Δεν έχει βγει για όλες τις χώρες η lollipop γι αυτό σε δε σου βγάζει τιποτα

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι περιμενω την αυθεντικη lollipop. Δεν μου την βγάζει ούτε στο KIES3 ούτε ΟΤΑ... PDA: N9005XXUGNG1 CSC:N9005OXXGNK2. Το τηλέφωνο είναι αγορασμένο πριν καποιους μήνες από σκρουτζομαγαζο...Παιζει κάτι ? Σε άλλους με αυτην την εκδοση εχει έρθει η επίσημη?

 

Είσαι με ισπανικό τηλέφωνο! Είναι ακόμα στην 4.4.2 αυτά!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Είσαι με ισπανικό τηλέφωνο! Είναι ακόμα στην 4.4.2 αυτά!

Θα την πάρουν κι αυτά την lollipop ή να την φορέσω από κανένα xda? Ευχαριστώ και για τις άμεσες απαντήσεις!

Iphone 3gs white 32gb->Samsung Galaxy S GT-I9000->Iphone 4s white 32gb->NOKIA Lumia925->SONY XPERIA Z->NOTE 3->LG G4
Link to comment
Share on other sites

Eχει κανενας θεμα με τα ir controls?....Τι εννοω...με κιτκατ ολα τα τηλεχειριστηρια δουλευαν...τωρα εφαγα τον τοπο να βρω καποιο για τον ενισχυτη μου αλλα δε δουλευει κανενα...(μη μου πειτε για το watchon)

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Θα την πάρουν κι αυτά την lollipop ή να την φορέσω από κανένα xda? Ευχαριστώ και για τις άμεσες απαντήσεις!

 

Λογικά ναι θα την πάρουν.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έτυχε να περασω απο public και είδα το s6 edge. Οτι πιο όμορφο έχω πιάσει σε κιν. Η οθόνη πολύ ωραία έτσι όπως γυρνάει. Αν βγει το note 5 έτσι νομίζω ότι δεν θα έχει ξανά βγει τέτοιο κανονι
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση σε lollipop. Το τηλέφωνο είναι ελληνικό unbranded. Πριν και μετά την αναβάθμιση έκανα επαναφορά. Όλα καλά ως τώρα αλλά αυτές τις 2 μέρες έχω την εντύπωση ότι η αυτονομία είναι λίγο χειρότερη από την kitkat. Θα δω και στην πορεία πως θα πάει, ίσως είναι λίγο νωρίς ακόμη. Έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο;
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση σε lollipop. Το τηλέφωνο είναι ελληνικό unbranded. Πριν και μετά την αναβάθμιση έκανα επαναφορά. Όλα καλά ως τώρα αλλά αυτές τις 2 μέρες έχω την εντύπωση ότι η αυτονομία είναι λίγο χειρότερη από την kitkat. Θα δω και στην πορεία πως θα πάει, ίσως είναι λίγο νωρίς ακόμη. Έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο;

 

Γενικά η lolipop φαίνεται να έχει καλύτερη μπαταρία και ειδικά όταν είναι σε deep sleep.

Παρατηρήθηκε όμως από πολλούς, ότι μεγάλη κατανάλωση προκαλεί η ενεργοποίηση πληροφοριών καιρού στην οθόνη κλειδώματος. Αν τις έχεις ενεργοποιημένες δοκίμασε να τις ξετικάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Άπειρα προβλήματα με το Bluetooth στην λολιποπ. Ρουμανικη είναι και έκανα επαναφορά και πριν και μετά την αναβάθμιση.
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Άπειρα προβλήματα με το Bluetooth στην λολιποπ. Ρουμανικη είναι και έκανα επαναφορά και πριν και μετά την αναβάθμιση.

 

Το έχω παρατηρήσει και εγώ! Σήμερα δεν έλεγε να κρατήσει την σύνδεση με το Mi Band. Το έχω μόνιμα ανοικτό το ΒΤ γιατί με την tweaked έκδοση έχω ειδοποιήσεις με δόνηση ακόμα και όταν έχω στο αθόρυβο το κινητό. Αλλά σήμερα δεν δούλεψε ποτέ. Εστρωσε όταν έκανα restart το κινητό!

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Άπειρα προβλήματα με το Bluetooth στην λολιποπ. Ρουμανικη είναι και έκανα επαναφορά και πριν και μετά την αναβάθμιση.

 

Το έχω παρατηρήσει και εγώ! Σήμερα δεν έλεγε να κρατήσει την σύνδεση με το Mi Band. Το έχω μόνιμα ανοικτό το ΒΤ γιατί με την tweaked έκδοση έχω ειδοποιήσεις με δόνηση ακόμα και όταν έχω στο αθόρυβο το κινητό. Αλλά σήμερα δεν δούλεψε ποτέ. Εστρωσε όταν έκανα restart το κινητό!
Δυστυχώς έχετε δίκιο όσο αφορά το bt και το έχω επισημάνει απο την αρχή.Είναι θέμα κέρνελ και θα διορθωθεί με κάποιο απο τα επόμενα updates.Εδώ να πω οτι όσοι είστε ρούτ, μπορείτε να περάσετε τον κέρνελ απο την δεύτερη leaked lollipop, ο οποίος είναι νεότερος απο τον ήδη υπάρχων και το bt θα δουλεύει άψογα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...