Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Odin το αρχείο στο ap και φλασαρισμα

Αυτή δεν κατεβάζω ? σωστά ?

http://www.sammobile.com/firmwares/download/43186/N9005XXUGBOA5_N9005XEOGBOA4_XEO.zip/

 

rebel1 αφου το έκανες αν θέλεις τσέκαρε σε παρακαλώ, αυτό είναι το σωστό αρχείο της πολονικής (N9005XXUGBOA5_N9005XEOGBOA4_XEO.zip) για το odit?

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Δίνεις μόνος σου την απάντηση, ναι θα γίνει branded της Voda με ότι αυτό συνεπάγεται.

Πακέτο. Το πήρα από την εδώ Vodafone το Σεπτέμβρη που ήταν σε προσφορά και χάρηκα απίστευτα που ήταν unbranded. Επειδή βλέπω τι πωλείται από τις εταιρείες δε θέλω μπλεξίματα. Είναι βλακωδες να έχεις δώσει ένα κάρο λεφτά και ο κάθε ένας να βάζει τις ανοησίες του μέσα.

 

Υπάρχει κάτι εντελώς unbranded;

Link to comment
Share on other sites

Πακέτο. Το πήρα από την εδώ Vodafone το Σεπτέμβρη που ήταν σε προσφορά και χάρηκα απίστευτα που ήταν unbranded. Επειδή βλέπω τι πωλείται από τις εταιρείες δε θέλω μπλεξίματα. Είναι βλακωδες να έχεις δώσει ένα κάρο λεφτά και ο κάθε ένας να βάζει τις ανοησίες του μέσα.

 

Υπάρχει κάτι εντελώς unbranded;

 

Η Πολωνική...

Link to comment
Share on other sites

Μία επιβεβαίωση, αν περαστεί η πολωνική, γίνεται wipe data (αφού είναι για άλλο csc) ή μπορεί να μείνει το κινητό όπως ήταν;

(προφανώς σε μεγάλη αναβάθμιση καλό είναι να γίνει wipe αλλά θέλω να το αποφύγω προς το παρόν)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μία επιβεβαίωση, αν περαστεί η πολωνική, γίνεται wipe data (αφού είναι για άλλο csc) ή μπορεί να μείνει το κινητό όπως ήταν;

 

(προφανώς σε μεγάλη αναβάθμιση καλό είναι να γίνει wipe αλλά θέλω να το αποφύγω προς το παρόν)

 

 

 

 

 

Εμενα πάντως δεν μου έκανε φορματ προς μεγάλη μου έκπληξη.φυσικά εκανα εγω γιατί θα γινόταν μπάχαλο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω αγγλικο vodafone ,εχω κανει root, δεν εχει γράψει ο knox. Για να περασω την oficiall φανταζομαι, μεσω odin θα σβηστουνε ολα?μετα γινεται ξανα root χωρις να γραψει ο knox η θα εγκλωβιστο μεχρι να βγαλουν κατι?
Link to comment
Share on other sites

Εΐχα εδω και 2 εβδαδες τν 5.0 leak. Ο knox δεν εγραψε.

Περασα μολις τωρα την Πολωνικη με odin. Ο knox φυσκά και δεν εγραψε και δεν σβηστηκε τιποτα απο το κινητο.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα. Όλα καλά. Δεν έγραψε ο knox. Μια πρώτη ερώτηση, με την lolipop δεν θα έπρεπε να μπορώ πλέον να γράφω κανονικά στην SD κάρτα και με προγράμματα τρίτων?

Δεν έχει σταματήσει αυτή η απαγόρευση

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Με το root όμως τι παίζει ;δεν θα χαθεί;;;

 

Το root θα χαθεί. Θα πρέπει να βρεις τρόπο να το κάνεις από την αρχή.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Την περασα κ εγω...δεν εγαρψε ο knox.τωρα αν χρειαστει σερβις μπορω να το παω το τηλεφωνο με τη πολωνικη παροτι ειναι ουγγαριας συσκευη;;
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Την περασα κ εγω...δεν εγαρψε ο knox.τωρα αν χρειαστει σερβις μπορω να το παω το τηλεφωνο με τη πολωνικη παροτι ειναι ουγγαριας συσκευη;;

 

Ναι δεν έχεις πρόβλημα, άμα δεν έχει γράψει ο knox και η έκδοση είναι επίσημη το δέχονται κανονικά.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θελω να σας ρωτήσω και να μου απαντήσετε όσο πιο αντικειμενικά γίνεται..Σκοπεύω να αγοράσω άμεσα το τηλέφωνο και να το χρησιμοποιώ και ως φωτογραφική μηχανή στη μικρή κόρη μου.Θα μείνω ευχαριστημένος απο την κάμερα του ;(τωρα έχω iPhone 5) το οποίο ήδη έχω δρομολογήσει να πουλήσω ).Δε θελω συγκριτικό παρά μονο να για την κάμερα θελω να έχω μια εμπεριστατωμένη γνώμη!Ευχαριστω προκαταβολικά..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θελω να σας ρωτήσω και να μου απαντήσετε όσο πιο αντικειμενικά γίνεται..Σκοπεύω να αγοράσω άμεσα το τηλέφωνο και να το χρησιμοποιώ και ως φωτογραφική μηχανή στη μικρή κόρη μου.Θα μείνω ευχαριστημένος απο την κάμερα του ;(τωρα έχω iPhone 5) το οποίο ήδη έχω δρομολογήσει να πουλήσω ).Δε θελω συγκριτικό παρά μονο να για την κάμερα θελω να έχω μια εμπεριστατωμένη γνώμη!Ευχαριστω προκαταβολικά..

 

Νομίζω ότι θα μείνεις ευχαριστημένος. Η Σάμμυ έχει τις καλύτερες φωτογραφικές δυνατότητες στο στρατόπεδο του Android. Σύγκριση με το iPhone δεν μπορώ να κάνω.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θελω να σας ρωτήσω και να μου απαντήσετε όσο πιο αντικειμενικά γίνεται..Σκοπεύω να αγοράσω άμεσα το τηλέφωνο και να το χρησιμοποιώ και ως φωτογραφική μηχανή στη μικρή κόρη μου.Θα μείνω ευχαριστημένος απο την κάμερα του ;(τωρα έχω iPhone 5) το οποίο ήδη έχω δρομολογήσει να πουλήσω ).Δε θελω συγκριτικό παρά μονο να για την κάμερα θελω να έχω μια εμπεριστατωμένη γνώμη!Ευχαριστω προκαταβολικά..

 

Όχι δε θα μείνεις ευχαριστημένος. Σε φωτογραφίες με χαμηλό φωτισμό, δηλαδή στο 75% των φωτογραφιών σου, η έλλειψη οπτικού σταθεροποιητή θα κάνει πολύ δύσκολη τη λήψη σου. Άλλες θα βγαίνουν θολές άλλες κουνημένες. Φυσικά μιλάω για χωρίς φλας φωτογραφίες γιατί μιλάμε για τα μάτια ενός παιδιού.

Εγώ προσωπικά έχω βρει έναν τρόπο να βγάζω αξιοπρεπής φωτογραφίες σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού, χρησιμοποιώντας το πρόγραμμα " A better Camera". Ρίχνει την ανάλυση στα 2.1MP και τραβάει πολλές συνεχόμενες σε κλάσματα του δευτερολέπτου, και ενώνει το φως από όλες τις φώτο και το αποτέλεσμα βγαίνει εντυπωσιακό. Δεν πιστεύεις ότι είναι 2.1MP. Ακόμα και ένα μωρό σε κούνια το βγάζει χωρίς να είναι κουνημένη η φώτο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θελω να σας ρωτήσω και να μου απαντήσετε όσο πιο αντικειμενικά γίνεται..Σκοπεύω να αγοράσω άμεσα το τηλέφωνο και να το χρησιμοποιώ και ως φωτογραφική μηχανή στη μικρή κόρη μου.Θα μείνω ευχαριστημένος απο την κάμερα του ;(τωρα έχω iPhone 5) το οποίο ήδη έχω δρομολογήσει να πουλήσω ).Δε θελω συγκριτικό παρά μονο να για την κάμερα θελω να έχω μια εμπεριστατωμένη γνώμη!Ευχαριστω προκαταβολικά..

 

θα εχεις μια πολυ καλη "φωτογραφικη μηχανη" στο χερι σου απλα στην νυχτερινη ληψη το iphone υπερτερει..οπως και στην μπροστα καμερα για selfie ειναι ενα τικ καλυτερο το iphone..με φλας το note 3 ειναι καλυτερο απο το iphone και ακομα καλυτερο σε κανονικη ληψη(μερα)..και σου λεω την αποψη μου σαν πρωην κατοχος iphone 5 και νυν κατοχος note 3..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θελω να σας ρωτήσω και να μου απαντήσετε όσο πιο αντικειμενικά γίνεται..Σκοπεύω να αγοράσω άμεσα το τηλέφωνο και να το χρησιμοποιώ και ως φωτογραφική μηχανή στη μικρή κόρη μου.Θα μείνω ευχαριστημένος απο την κάμερα του ;(τωρα έχω iPhone 5) το οποίο ήδη έχω δρομολογήσει να πουλήσω ).Δε θελω συγκριτικό παρά μονο να για την κάμερα θελω να έχω μια εμπεριστατωμένη γνώμη!Ευχαριστω προκαταβολικά..

Εγώ θα σου έλεγα να το ψάξεις λίγο πιο πολύ. Υπάρχουν κινητά που κάνουν καλύτερη δουλειά σε αυτόν τον τομέα, άσχετα αν υστερούν σε ακούς τομείς σε σχέση με το note.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω οτι υπάρχουν και αλλά κινητά με καλύτερη φωτογραφική αλλά μου αρέσει σαν τηλέφωνο γενικά το note για αυτο ρωτάω. Ευχαριστω για τις απαντήσεις πάντως αν και δεν καλύφθηκα πλήρως και πραγματικά δεν ξέρω αν θα επρεπε το πάρω και αν θα μπορέσω να βγάζω ικανοποιητικές φωτός..Αξίζει για αυτο το λόγο τα 140+ ευρώ για το Νοτε4 η να περιμένω το s6 ? Edited by dchris79

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω οτι υπάρχουν και αλλά κινητά με καλύτερη φωτογραφική αλλά μου αρέσει σαν τηλέφωνο γενικά το note για αυτο ρωτάω. Ευχαριστω για τις απαντήσεις πάντως αν και δεν καλύφθηκα πλήρως και πραγματικά δεν ξέρω αν θα επρεπε το πάρω και αν θα μπορέσω να βγάζω ικανοποιητικές φωτός..Αξίζει για αυτο το λόγο τα 140+ ευρώ για το Νοτε4 η να περιμένω το s6 ?

 

Για τις απορίες σου δεν διάλεξες το καλύτερο τοπικ. Τώρα σε τοπικ Επίσημο για το note 3 ρωτάς ποιο θα διαλέγαμε μεταξύ Note 4 και iPhone 6+! Καλύτερα να δεις στον τομέα Συγκρίσεις κινητών και να ανοίξεις νέο θέμα για να πάρεις περισσότερες και πιο εμπεριστατωμένες απόψεις (πχ απο άτομα που έχουν τις συσκευές).

 

Για να σου απαντήσω ως λάτρης των iPhone εγώ θα έπαιρνα το Note 4 αλλά δεν ασχολούμαι πολύ με την φωτογραφία. Περισσότερο, το προτιμώ λόγω κάποιων χαρακτηριστικών πχ πένα αλλά και τις άνεσης που το διακρίνει να τρέχει android με μια καλοδουλεμένη ROM. Το 6+ έχει μεν OIS αλλά σαν iphone προσωπικά το βρίσκω τεράστιο ειδικά χωρίς πένα (άρα δεν μπορώ να το έχω ως notepad χειρόγραφων).

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω οτι υπάρχουν και αλλά κινητά με καλύτερη φωτογραφική αλλά μου αρέσει σαν τηλέφωνο γενικά το note για αυτο ρωτάω. Ευχαριστω για τις απαντήσεις πάντως αν και δεν καλύφθηκα πλήρως και πραγματικά δεν ξέρω αν θα επρεπε το πάρω και αν θα μπορέσω να βγάζω ικανοποιητικές φωτός..Αξίζει για αυτο το λόγο τα 140+ ευρώ για το Νοτε4 η να περιμένω το s6 ?

 

Φυσικά και αξίζουν τα παραπάνω χρήματα για το Note 4. Για iPhone μην κάνεις καν κουβέντα. Είναι για τον κάδο ανακύκλωσης.

Link to comment
Share on other sites

:!: Θα παρακαλἐσω να σταματήσουν εδώ τα off topic μυνήματα καί να συνεχίσουμε στα περί του Note 3.Για επιλογές συσκευών και συγκρίσεις υπάρχουν τα ανάλογα θέματα που μπορείτε να τα συζητήσετε. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να περάσω την πολωνική μέσω odin, αλλά μένει συνέχεια για ώρα στο setup connection και μετά μου βγάζει fail !

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Νέα για το root στην 5 έχουμε;

 

Χωρίς να γραψει ο knox οχι .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...