Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια το τηλέφωνο πήρε official lollipop η ξέρουμε αν όχι αν θα την πάρει? Και ακομα μια ερώτηση ,ποσες ώρες οθόνη βγάζεται? Γιατί θέλω να το συγκρίνω με την αυτονομία του G3

Lollipop όχι ακόμη, λογικά μέχρι τέλος του μήνα. Οθόνη 5 με 6 ώρες, συνήθως κάπου ενδιάμεσα. (Πολλοί παράγοντες παιζουν ρόλο σε αυτό όμως)

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδιά για τις άμεσες απαντήσεις ,πραγματικά δε ξέρω πιο απο τα δυο να επιλεξω

Βασικά το πενάκι να σκεφτείς που κάνει το note 3 να διαφέρει. Το έχεις δουλέψει καθόλου?

HTC Rooted Desire

rom:<StarBurst 1.3.0....950gb internal memory:lol:

kernel:<2.6.32.15-leedroid_2.2f snq@drone#1

radio:<32.44.00.32U_5.09.05.30_2

Link to comment
Share on other sites

Παοδοα εχω το νοτε 3 το ανταλαξα με αλλο ειναι ενος χρονου..ερωτηση δεν κλειδωνει το gps με τιποτα τι φταιει να του περασω παλι την κιτκατ μεσω κισκ να δω ?gps status δοκιμασα επισης κ τιποτα...ειχανε ποτε προβληματικα μοντελα με αυτο το προβλημα με τα αλλα 2 που ειχα ολα κομπλε
Link to comment
Share on other sites

Παοδοα εχω το νοτε 3 το ανταλαξα με αλλο ειναι ενος χρονου..ερωτηση δεν κλειδωνει το gps με τιποτα τι φταιει να του περασω παλι την κιτκατ μεσω κισκ να δω ?gps status δοκιμασα επισης κ τιποτα...ειχανε ποτε προβληματικα μοντελα με αυτο το προβλημα με τα αλλα 2 που ειχα ολα κομπλε
Στην αρχή της προηγούμενης σελίδας, έχει δοθεί λύση, διάβασε το ποστ του @Rollman (ελπίζω μόνο να μην έχει φάει τίποτα τούμπες το δικό σου, γιατί μετά πάμε αλλού)
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος να μου πει τι αλλαγές έγιναν στο snote και action memo με το lollipop?

Είναι το μόνο που με ενδιαφέρει στο note 3 και στην αναβάθμιση του και το μόνο που δε βρίσκω :( .

Screenshots are welcome :):)

1610> GA628> 3110> GF788e> CD920> V2288> T200> T65> 3410> T310> 6600> P800> K500i> 6630> N70> N82> X10 mini> Desire> Desire S> S3 > Note 3 > Note 8 > Note 9 > Note 20 Ultra... ΟΥΦ! :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

 

Πρόκειται να αγοράσω ένα Note 3 μεταχειρισμένο .

 

Τι πρέπει να προσέξω ?

 

Πως ελέγχω να ΄δω αν έχει γίνει root ( θέλω οπωσδήποτε εγγύηση εν ισχύ . Δεν είμαι poweruser ώστε να το ψαχουλεύω )

 

α) Διάβασα εδώ ότι ο knox πρέπει να είναι 0 , Πως το ελέγχω ώστε να μην την πατήσω ?

 

β) πως ξεχωρίζει ή τι πρέπει να ΄δω ώστε να μην πάρω καμία μαϊμού και κλαίω τα euroπουλα ?

 

γ) μπορώ σε κάποιο site της samsung να δω με τον σειριακό αριθμό την συσκευή και εάν είναι σε εγγύηση ?

 

Οποιαδήποτε άλλη συμβουλή είναι καλοδεχούμενη

 

Σας ευχαριστώ και ελπίζω σύντομα να είμαι στην παρέα σας .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

 

Πρόκειται να αγοράσω ένα Note 3 μεταχειρισμένο .

 

Τι πρέπει να προσέξω ?

 

Πως ελέγχω να ΄δω αν έχει γίνει root ( θέλω οπωσδήποτε εγγύηση εν ισχύ . Δεν είμαι poweruser ώστε να το ψαχουλεύω )

 

α) Διάβασα εδώ ότι ο knox πρέπει να είναι 0 , Πως το ελέγχω ώστε να μην την πατήσω ?

 

β) πως ξεχωρίζει ή τι πρέπει να ΄δω ώστε να μην πάρω καμία μαϊμού και κλαίω τα euroπουλα ?

 

γ) μπορώ σε κάποιο site της samsung να δω με τον σειριακό αριθμό την συσκευή και εάν είναι σε εγγύηση ?

 

Οποιαδήποτε άλλη συμβουλή είναι καλοδεχούμενη

 

Σας ευχαριστώ και ελπίζω σύντομα να είμαι στην παρέα σας .

Κατέβασε το phone info από το play store και θα σου δώσει ότι πληροφορία θες.Επίσης αν θες εγγύηση φρόντισε να πάρεις την απόδειξη αγοράς και εφόσον σε αυτή αναγράφεται (δεν αναγράφεται πάντα) το IMEI της συσκευής δες αν ταιριάζει όντως με την συσκευή.

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

παίδες, θέλω τα φώτα σας για ένα πρόβλημα

το χω το νοτε εδώ και ένα μήνα, αγορασμένο από έναν φίλο μεταχειρισμένο (κάπου 6-7 μήνες το χει αυτός) και χτες μου έβγαλε πρόβλημα με την μπροστινή κάμερα. Θυμάμαι χτες μίλησα λίγο στο skype, οπότε άναψε κανονικά και από τη στιγμή που έκλεισε η κλήση, πάω να μπω στην εφαρμογή της κάμερας και βγάζει μόνο μαύρο και κολλάει λίγο όταν ας πούμε θέλω να την γυρίσω στην πίσω κάμερα. Δοκίμασα και σε άλλες εφαρμογές(πχ messenger, snapchat, Κλπ) μπας και κόλλησε αλλά πάλι τα ίδια. Τι μπορεί να έγινε;;; :( :(

Twisting your mind and smashing your dreams...:kill:
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις /διαχειριστής εφαρμογών /όλα/ βρες την κάμερα και κανε μια εκκαθάριση δεδομένων μήπως και φτιάξει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις /διαχειριστής εφαρμογών /όλα/ βρες την κάμερα και κανε μια εκκαθάριση δεδομένων μήπως και φτιάξει .

 

το δοκιμασα, τιποτε!!! :cry:

Twisting your mind and smashing your dreams...:kill:
Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα, τιποτε!!! :cry:

 

Μια γνώμη και απο μένα,

μπές στο recovery menu και κάνε Clear Cache + Clear Dalvik...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση γιατι εχω χαθει , προκειτε να φερουν ενα note 3 Octacore απο αμερικη για εναν φιλο μου ,

 

1. τι να προσεξω

2. ποια η γνωμη σας σε σχεση το ευρωπαικο (θετικα , αρνητικα)

 

Θα εκτιμουσα πολυ να μου πειτε.

Να προσέξεις να μην είναι κλειδωμένο και να έχεις υπόψιν σου ότι δεν έχει εγγύηση στην Ευρώπη.
Link to comment
Share on other sites

Έχω αποσυνδέσεις από το WiFi χωρίς να κάνει επανασύνδεση μόνο του. Έχετε ακούσει να ευθύνεται κάποιο update εφαρμογής? Δεν πάει αλλού το μυαλό μου. Καμία ιδέα?

 

Edit: Έφτιαξε. Η αιτία είναι το τελευταίο update του προγράμματος του ΟΤΕ για το ΟΤΕΜΥWIFI το ΟΤΕ Fon. Μην κάνετε το update όσοι το έχετε.

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Έχω αποσυνδέσεις από το WiFi χωρίς να κάνει επανασύνδεση μόνο του. Έχετε ακούσει να ευθύνεται κάποιο update εφαρμογής? Δεν πάει αλλού το μυαλό μου. Καμία ιδέα?
Για αρχή κάνεις reboot το ρουτερ και το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία γενική ερώτηση και συγγνώμη για το off topic.. Αν δώσω το imei μιας συσκευής σε κάποιον, μπορεί να πειράξει τίποτα;; Γιατί θέλω να πουλήσω το κινητό ενός φίλο και μου ζητάνε το imei διότι δεν έχει απόδειξη!!

 

Ευχαριστώ και πάλι!!

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία γενική ερώτηση και συγγνώμη για το off topic.. Αν δώσω το imei μιας συσκευής σε κάποιον, μπορεί να πειράξει τίποτα;; Γιατί θέλω να πουλήσω το κινητό ενός φίλο και μου ζητάνε το imei διότι δεν έχει απόδειξη!!

 

Ευχαριστώ και πάλι!!

 

Απ όσο ξέρω μπορείς με το ΙΜΕΙ να μπλοκάρεις το κινητό στη περίπτωση που στο κλέψουν. Αλλά για να το κάνεις αυτό πρέπει να μπορεις να αποδείξεις στην εταιρία κινητής οτι εσύ ήσουν ο νομιμος κατοχος του κινητού και οτι σου το κλέψανε. Με αυτό το τρόπο το κινητό όταν πάει να συνδεθεί σε κάποιο παροχο κινητης, αυτόματα απορίπτεται και δεν μπορει να πάρει σήμα.

 

Τα παραπάνω ισχύουν στο εξωτερικό, δέν ξερω στην Ελλάδα εάν το εφαρμόζουν το μέτρο αυτο (αν και διαβασα παλαιοτερα οτι ηταν το να το κάνουν).

 

Λογικά δέν υπάρχει πρόβλημα να το δώσεις, αλλα ρώτα τον τι το θέλει, έτσι απο περιέργια.

 

Αν ξέρει κανείς κάτι παραπάνω ας με διορθώσει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω το SM-N9005. Με CSC: N9005OXXDMJ4. Τρεχω την 4.3 ακομα και θελω να παω απευθείας στο lollipop.

Διάβασα σημερα στο Sammobile οτι διανέμεται το lollipop σε διάφορες χώρες.

Πως θα ξερω ποτε ειναι διαθέσιμο για το κινιτο μου.... θελω να αποφύγω την 4.4 οποτε δεν κανω update μεσα απο το τηλεφ. Δεν εχω βαλει την 4.4 λόγω sd restrictions.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω το SM-N9005. Με CSC: N9005OXXDMJ4. Τρεχω την 4.3 ακομα και θελω να παω απευθείας στο lollipop.

Διάβασα σημερα στο Sammobile οτι διανέμεται το lollipop σε διάφορες χώρες.

Πως θα ξερω ποτε ειναι διαθέσιμο για το κινιτο μου.... θελω να αποφύγω την 4.4 οποτε δεν κανω update μεσα απο το τηλεφ. Δεν εχω βαλει την 4.4 λόγω sd restrictions.

 

Ευχαριστώ

Στα παρακάτω link, όταν δείς της δικής σου χώρας τον κωδικό, θα έχει βγεί επίσημα και για σένα

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-N9005/

http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-N9005

 

Αν δεν υπάρχει εκεί, περιμένεις λίγο ακόμα.

 

(το δικό μου είναι AUT και δεν έχει βγεί τη στιγμή αυτή)

 

Edit, με την εφαρμογή Phone info θα βρείς εύκολα ποιάς χώρας είναι (το CSC)

Edited by Tsaglis

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Σύντομα θα έχουμε lollipop και εμείς , αρχη σήμερα απο Πολωνία /Αυστρία.

 

Έχουμε ήδη! Η πρώτη official lolipop είναι γεγονός!

Οδηγίες εγκατάστασης εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Στα παρακάτω link, όταν δείς της δικής σου χώρας τον κωδικό, θα έχει βγεί επίσημα και για σένα

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-N9005/

http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-N9005

 

Αν δεν υπάρχει εκεί, περιμένεις λίγο ακόμα.

 

(το δικό μου είναι AUT και δεν έχει βγεί τη στιγμή αυτή)

 

Edit, με την εφαρμογή Phone info θα βρείς εύκολα ποιάς χώρας είναι (το CSC)

 

Χμμμ.. Βοηθάτε λίγο αν μπορείτε..

Εμένα στο CSC γράφει NEE, δηλαδή από ό,τι κατάλαβα Νορβηγικό. Μεταχειρισμένη είναι η συσκευή, ο προηγούμενος χρήστος μου είπε ότι είχε περάσει official γαλλική ROM, και όντως το knox είναι 0x0. Το θέμα είναι ότι στο Product Code γράφει SM-N9005KZKENEE που δεν το βλέπω καν στην λίστα εδώ:

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-N9005/NEE/

 

Τι ακριβώς παίζει;

 

EDIT: Μόλις πάτησα την υποβολή πρόσεξα λίγο παρακάτω στο Phone Info ότι στο PDA Version γράφει Ν9005XXUGNI4, το οποίο υπάρχει και μάλιστα πρώτο στην λίστα. Αν και αυτά λένε για το ποια έκδοση υπάρχει αυτήν την στιγμή, δεν υπάρχει κάπου κάποιο χρονοδιάγραμμα για το πότε πρόκειται να πάρει την επόμενη, ε;

Edited by dante02004
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...