Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια το κινητο αποσυνδέετε κ στη συνεχεια συνδεετε μονο του παλι στο wifi του σπιτιου μου μου το εκανε κ στο σ5 αυτο ειναι καποιο bug της κιτκατ?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το κινητο αποσυνδέετε κ στη συνεχεια συνδεετε μονο του παλι στο wifi του σπιτιου μου μου το εκανε κ στο σ5 αυτο ειναι καποιο bug της κιτκατ?

Μηπως το μοντεμ σου ειναι το zte H108ns του οτε; Αν ναι τοτε καλυτερα να το αλλαξεις...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι philips αλλα το εχω καμια 8 χρονια μαλλον γιαυτο, ευχαριστω.αφου δεν ειναι προβλημα του κινητου ολα οκ
Link to comment
Share on other sites

Και λεγαμε την lg καποτε για τα update. Εμενα ηδη με βλεπει μολης στρωσουν τα windows αντε γεια ...

+1 .Το note3 ειναι και απο εμενα η τελευταια samsung συσκευη .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!από εχθές αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την φόρτιση σε samsung galaxy note 3.μου δείχνει οτι φορτίζει κανονικά αλλά δεν φορτίζεται η μπαταρία.έχω δοκιμάσει και με άλλο φορτιστή αλλά τπτ.επίσης μπορεί η μπαταρία του να είναι στο 45% και μόλις το κλείσω και το ανοίξω μου δείχνει 15%γνωρίζει κανείς κάτι? Edited by Sofos_5
Συνένωση Θεμάτων και Μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!από εχθές αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την φόρτιση σε samsung galaxy note 3.μου δείχνει οτι φορτίζει κανονικά αλλά δεν φορτίζεται η μπαταρία.έχω δοκιμάσει και με άλλο φορτιστή αλλά τπτ.επίσης μπορεί η μπαταρία του να είναι στο 45% και μόλις το κλείσω και το ανοίξω μου δείχνει 15%γνωρίζει κανείς κάτι?

 

Μάλλον χρειάζεσαι αλλαγή μπαταρίας, τη προδίδει η απότομη πτώση της που αναφέρεις. Λογικά με το καιρό θα σου συμβαίνει σε όλο και υψηλότερα ποσοστά.

Θα σου συνιστούσα παρ' όλα αυτά να δοκιμάσεις αν έχεις και με κάποιου γνωστού, για να σιγουρευτείς πριν προχωρήσεις σε αγορά καινούργιας.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το κινητο αποσυνδέετε κ στη συνεχεια συνδεετε μονο του παλι στο wifi του σπιτιου μου μου το εκανε κ στο σ5 αυτο ειναι καποιο bug της κιτκατ?

Δοκιμασε να αλλαξεις καναλι στο ασυρματο...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος σας κυνηγάει για τα updates;;; Εχετε προβλήματα με την 4.4;;;

 

Την ίδια απορία έχω κι εγώ. Βέβαια επειδή μπαίνω στρατό μέσα στον Γενάρη, ίσως γι αυτό δεν με νοιάζει. :lol: Αλλά στα σοβαρά περίμενε κανένας οτι μέσα στον 1ο μήνα θα πάρει Lollipop;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η ρύθμιση!

Ουτε εγω εχω αυτην τη ρυθμιση παρολο που το κινητο γραφει lte στην πλατη. Μου εμφανιζει τις 2 μονο και ειναι αγορασμενο απο voda το Μαιο περιπου αλλα το δουλευω με wind

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω εχω αυτην τη ρυθμιση παρολο που το κινητο γραφει lte στην πλατη. Μου εμφανιζει τις 2 μονο και ειναι αγορασμενο απο voda το Μαιο περιπου αλλα το δουλευω με wind

H wind δεν εχει 4g γιαυτό δεν σου βγάζει την επιλογή.;)

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια απορία έχω κι εγώ. Βέβαια επειδή μπαίνω στρατό μέσα στον Γενάρη, ίσως γι αυτό δεν με νοιάζει. :lol: Αλλά στα σοβαρά περίμενε κανένας οτι μέσα στον 1ο μήνα θα πάρει Lollipop;

 

Δε θα το παρεις μεσα μετα το κέντρο; ;;; Εγω μετα τον πρώτο μηνα τοτε, πηρα μαζι το S2 κι εβγαλα ολη τη θητεια μ αυτο. Οποτε το note με την οθοναρα θα σε βολέψει και μπαίνει ανετα στα ρουχα του στρατου που εχουν μεγαλες τσεπες

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά ως νέος κάτοχος του Note 3;

 

Πολύ ωραίο και βολικό το Quick Note που βγαίνει μόλις βγάλεις το πενάκι από την υποδοχή του, το μόνο που δεν έχω καταλάβει πώς δουλεύει (ή κάτι κάνω λάθος και δεν δουλεύει καλά) είναι όταν μαρκάρεις το χειρόγραφο κείμενο και πατάς την επιλογή για "πλοηγό". Εγώ φαντάστηκα (το προφανές υποθέτω) ότι με το που το πατάω θα πήγαινε στο google και θα έψαχνε για την συγκεκριμένη λέξη. Αλλά ενώ ανοίγει το Google (ή το Google Now, κάτι ανοίγει τέλος πάντων), συνήθως απλά έχει στο search bar απλά τον όρο που είχα ψάξει την τελευταία φορά που το είχα ανοίξει. Μόνο 1-2 φορές μου δούλεψε κανονικά. Κάνω κάτι λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά ως νέος κάτοχος του Note 3;

 

Πολύ ωραίο και βολικό το Quick Note που βγαίνει μόλις βγάλεις το πενάκι από την υποδοχή του, το μόνο που δεν έχω καταλάβει πώς δουλεύει (ή κάτι κάνω λάθος και δεν δουλεύει καλά) είναι όταν μαρκάρεις το χειρόγραφο κείμενο και πατάς την επιλογή για "πλοηγό". Εγώ φαντάστηκα (το προφανές υποθέτω) ότι με το που το πατάω θα πήγαινε στο google και θα έψαχνε για την συγκεκριμένη λέξη. Αλλά ενώ ανοίγει το Google (ή το Google Now, κάτι ανοίγει τέλος πάντων), συνήθως απλά έχει στο search bar απλά τον όρο που είχα ψάξει την τελευταία φορά που το είχα ανοίξει. Μόνο 1-2 φορές μου δούλεψε κανονικά. Κάνω κάτι λάθος;

 

Μολις τωρα το δοκιμασα ..γραφεις,το επιλεγεις και σου ανοιγει με το google now και ηδη σου εχει βγαλει σελιδες με αυτο που εγραψες και το εβαλες να στο ψαξει με την επιλογη πλοηγος.δε νομιζω οτι υπαρχει προβλημα ουτε κανεις κατι λαθος.

Edited by antriou23
T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Και στο κάνει έτσι κανονικά κάθε φορά; Γιατί εγώ μόλις τώρα άνοιξα ένα Quick note, έγραψα Rome και όντως έκανε αυτό που είπες. Το έκλεισα, το ξανάνοιξα και έγραψα Athens, και πάλι ανοίγει το Now, αλλά πάλι έδειχνε για το Rome...
Link to comment
Share on other sites

Και στο κάνει έτσι κανονικά κάθε φορά; Γιατί εγώ μόλις τώρα άνοιξα ένα Quick note, έγραψα Rome και όντως έκανε αυτό που είπες. Το έκλεισα, το ξανάνοιξα και έγραψα Athens, και πάλι ανοίγει το Now, αλλά πάλι έδειχνε για το Rome...

 

Ναι οσες φορες και να το ανοιγοκλεισω καθε φορα μου βγαζει οτι εχω γραψει.δοκιμασα τωρα μολις τουλαχιστον 10 φορες.μου κανει οτι σου ειπα.μου βγαζει οτι και να του γραψω.δοκιμασα και με ελληνικα.ολα κομπλε

Edited by antriou23
T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Και στο κάνει έτσι κανονικά κάθε φορά; Γιατί εγώ μόλις τώρα άνοιξα ένα Quick note, έγραψα Rome και όντως έκανε αυτό που είπες. Το έκλεισα, το ξανάνοιξα και έγραψα Athens, και πάλι ανοίγει το Now, αλλά πάλι έδειχνε για το Rome...

 

Μήπως δεν κλείνεις και το Google Now ? Γιατί αν το έχεις αφήσει ανοιχτό και ξαναγράψεις κάτι στο Quick Note δεν ανανεώνεται το Google Now για να δείξει τη νέα αναζήτηση. Είναι ψιλοbug αλλά λύνεται αν το κλείνεις πρώτα και μετά κάνεις καινούργια αναζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

 

Φαντάζομαι ότι δεν θα είναι η πρώτη αλλά ούτε και η τελευταία beta.

Εγώ δεν θα πάρω, θα περιμένω την επίσημη OTA.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν κλείνεις και το Google Now ? Γιατί αν το έχεις αφήσει ανοιχτό και ξαναγράψεις κάτι στο Quick Note δεν ανανεώνεται το Google Now για να δείξει τη νέα αναζήτηση. Είναι ψιλοbug αλλά λύνεται αν το κλείνεις πρώτα και μετά κάνεις καινούργια αναζήτηση.

Ναι, αυτό ήταν τελικά. Μου φάνηκε περίεργο, γιατί φαντάστηκα πως πατώντας το home button και κλείνοντας τα recent apps ότι θα καθάριζα. Τελικά όπως φαίνεται πρέπει να πατάω το back button μέσα από το Google Now για να βγαίνω, και μετά με επανάληψη της διαδικασίας βλέπω ότι όντως βγάζει την νέα αναζήτηση...

Link to comment
Share on other sites

 

Χα,χα ήρθε και η Lolilop για μας λοιπόν (έστω και σε beta). Στο συγκεκριμένο thread γίνεται ένας απίστευτος χαμός. Το ένα post διαδέχεται το άλλο. Όσοι την δοκίμασαν (μέσω odin) και τους booταρε λένε τα καλύτερα.

Δημιουργήθηκε και ένα νέο thread εδώ στο οποίο θα ανέβει το flashable zip της ρομ με aroma installer.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συνάντησα το εξής πρόβλημα, με παίρνει ένα φίλος τηλ, τέλος πάντων μιλάμε και κλείνω το καπάκι,(το τηλ το έχω σε θήκη) μετά από καμια ώρα παω να κοιτάξω την ώρα και βλέπω την οθόνη ότι με καλούσε πάλι ο ίδιος φίλος, παω να το σηκώσω αλλα τίποτα η οθόνη δεν ανταποκρινόταν k αναγκαστικα να το κάνω επανεκκίνηση, παίρνω τον φίλο μου k μου λέει δεν σε πήρα ξανά, προφανώς κόλλησε η οθόνη από την πρώτη φορα που με πηρε. Ξερει κάποιος τι μπορεί να φταίει η είναι ένα τυχαίο κόλλημα?
Link to comment
Share on other sites

Λογικά τυχαίο θα είναι αν επαναληφθεί θα αρχίσεις να το ψάχνεις. Όλα κολλάνε, μια επανεκκίνηση αραιά και που κάλο κάνει...
Link to comment
Share on other sites

Βαζω μια επαφη μου στη λιστα απορριψης..δηλαδη να μη χτυπαει το κινητο μου απο το συγκεκριμενο νουμερο...γινετε η οχι?

Και ρωταω γιατι εξακολουθουν να με ενοχλουν παρολο που εκανα την παραπανω ρυθμιση

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Βαζω μια επαφη μου στη λιστα απορριψης..δηλαδη να μη χτυπαει το κινητο μου απο το συγκεκριμενο νουμερο...γινετε η οχι?

Και ρωταω γιατι εξακολουθουν να με ενοχλουν παρολο που εκανα την παραπανω ρυθμιση

Στις ρυθμίσεις κλήσεων βρες την απόρριψη κλήση. Στη λίστα αυτόματης απόρριψης βρες τον αριθμό που έχεις βάλει, πάτησε πάνω και στην αντιστόχιση κριτηρίων άλλαξε το ακριβώς ίδιο με το περιέχει. Δοκίμασε και κάνε ένα κόπο να πεις αν δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...