Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια η γνώμη σας για την εφαρμογή clean master;;;; Χρειάζεται να τη βάλουμε ή είναι άχρηστη. Έχει 10 εκατομμύρια downloads και είναι ακουστή. Χρειάζεται όμως ή θα κάνει το κινητό πιο αργο;;;;;

 

All in one tools, πολύ καλύτερη στο ίδιο στυλ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ετοιμος να παρω το note3 τελικα νομιζω κερδιζει την κοντρα απο Ζ2 και το G3 που σκεφτομουν,φυσικα αποα τα σκρουτζ πρεπει να προσεξω κατι???
Link to comment
Share on other sites

All in one tools, πολύ καλύτερη στο ίδιο στυλ.

Μηπως θελει ειδικες γνωσεις αυτο,ενω το αλλο ειναι πιο απλο;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως θελει ειδικες γνωσεις αυτο,ενω το αλλο ειναι πιο απλο;

 

Όχι , το ίδιο είναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Όχι , το ίδιο είναι.

To εβαλα αυτο,αλλα εχω και το αλλο,να το αφησω,ή να βγαλω το πρωτο;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

To εβαλα αυτο,αλλα εχω και το αλλο,να το αφησω,ή να βγαλω το πρωτο;

 

Ένα από τα δύο κρατα και τα δύο μαζί τσάμπα μνήμη και μπαταρία θα σου τρώνε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση πρός οσους έχουν QI Receiver για ασύρματη φόρτιση (όχι original cover/sview)

 

Όταν είναι σβηστό το κινητό και το τοποθετήσετε στο pad αυτό φορτίζει; Αν ναι βγάζει κάποιο μύνημα κάποια εικόνα;

 

Με το sview Qi cover (original) μου βγάζει μία μπαταρία με το σήμα του wifi.

 

Με έναν receiver που δοκίμασα ενώ φορτίζει όσο είναι ανοιχτό, όταν είναι σβηστή η συσκευή δεν κάνει/δείχνει τίποτα.

Έτσι κάνει και σε εσάς ή είναι ελλατωματικό το δικό μου;

Link to comment
Share on other sites

Ένα από τα δύο κρατα και τα δύο μαζί τσάμπα μνήμη και μπαταρία θα σου τρώνε.

Ευχαριστω,το εκανα.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ετοιμος να παρω το note3 τελικα νομιζω κερδιζει την κοντρα απο Ζ2 και το G3 που σκεφτομουν,φυσικα αποα τα σκρουτζ πρεπει να προσεξω κατι???

Να ειναι ευρωπαϊκό και το σκρουτζομαγαζο αξιόπιστο. Επισης να περιμενεις λιγο να ανακοινωθει το Note 4 να πεσει λιγο η τιμη στο 3.

Link to comment
Share on other sites

Το air gestures στο πρόγραμμα Internet δεν μου δουλεύει μετά από την πρώτη αναβάθμιση των 192 mb. Γαλλικό είναι το κινητό μου. Λέτε να θέλει επαναφορά?

 

Σε εμένα με γαλλικό δουλεύει κανονικά. Δοκίμασε επανεκκίνηση πρώτα. Δεν του έκανα επαναφορά μετά το update.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα με γαλλικό δουλεύει κανονικά. Δοκίμασε επανεκκίνηση πρώτα. Δεν του έκανα επαναφορά μετά το update.

Πάλι τίποτα. ...

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Παίδες μια ερώτηση, έχω s4 και θέλω να πάρω και το note 3,με σιμ Voda με το ίδιο νούμερο θα μπορώ να το δουλεύω και στις δυο συσκευές; φυσικά όχι ταυτόχρονα
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση, έχω s4 και θέλω να πάρω και το note 3,με σιμ Voda με το ίδιο νούμερο θα μπορώ να το δουλεύω και στις δυο συσκευές; φυσικά όχι ταυτόχρονα

 

Κανένα πρόβλημα. Το κανουμε αρκετοί αυτο

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολυ διαβασμα στο νημα,πονεσαν τα ματια μου οποτε θα ρωτησω και οποιος εχει τη καλοσυνη απαντα:-). λοιπον,το κινητο λεω να το παρω απο πλαισιο η public οταν πεσει η τιμη του (σε 2 μηνες λογικα,μετα την ανακοινωση του νεου) γιατι φανταζομαι οτι θα ειναι ευρωπαικο (?). η καλητερη εκδοση ειναι N9005 η κανω λαθος?

απο μουσικη με ακουστικα,πως τα παει? ειναι σαν των sony πχ?

και το αλλο θεμα που με απασχολει ειναι η μπαταρια. ποσο κραταει με wifi ανοιχτο κ ποσο με κλειστο? με απασχολει πολυ η μπαταρια και αν κολλαει\σερνεται.

Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολυ διαβασμα στο νημα,πονεσαν τα ματια μου οποτε θα ρωτησω και οποιος εχει τη καλοσυνη απαντα:-). λοιπον,το κινητο λεω να το παρω απο πλαισιο η public οταν πεσει η τιμη του (σε 2 μηνες λογικα,μετα την ανακοινωση του νεου) γιατι φανταζομαι οτι θα ειναι ευρωπαικο (?). η καλητερη εκδοση ειναι N9005 η κανω λαθος?

απο μουσικη με ακουστικα,πως τα παει? ειναι σαν των sony πχ?

και το αλλο θεμα που με απασχολει ειναι η μπαταρια. ποσο κραταει με wifi ανοιχτο κ ποσο με κλειστο? με απασχολει πολυ η μπαταρια και αν κολλαει\σερνεται.

 

Όλα ευρωπαϊκά είναι. Κανείς δεν φέρνει ασιατικό ή άλλης Ηπείρου λόγω του Region Lock. Οπότε θα το χρυσοπληρώσεις χωρίς λόγο. Καλύτερα να κοιτάς τιμές από Σκρούτζ. Μπορείς να βρεις ακόμα και ελληνικό αν σε ενδιαφέρει τόσο.

Τα ακουστικά του είναι καταπληκτικά. Λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Για την μπαταρία τώρα εξαρτάται τί χρήση του κάνεις, πόσες ώρες έχεις ανοιχτή την οθόνη, τί φωτεινότητα έχεις, πόσα προγράμματα τρέχουν στο παρασκήνιο και άλλα πολλά.

Όπως σου απάντησα και σε προηγούμενο ποστ, για εκείνους που τρώνε 2-3 μπαταρίες στην καθισιά τους κάθε μέρα, υπάρχουν και οι λύσεις των Extended Batteries που θα τις βρεις σε πολύ χαμηλή τιμή και άριστη ποιότητα, σε χωρητικότητες των 6400mah και 10.000mah από Anker και Zerolemon αντίστοιχα.

Link to comment
Share on other sites

οταν λες ανοιχτη οθονη,εννοεις κατασταση αναμονης? νομιζα οτι με αυτες τις μπαταριες γινεται ζημια αλλα ακυρο ε? που τις βρησκω? σε ευχαριστω για την απαντηση!
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

οταν λες ανοιχτη οθονη,εννοεις κατασταση αναμονης? νομιζα οτι με αυτες τις μπαταριες γινεται ζημια αλλα ακυρο ε? που τις βρησκω? σε ευχαριστω για την απαντηση!

 

Θα το δεις στα στατιστικά στοιχεία της μπαταρίας, ως χρήση οθόνης. Το λειτουργικό μετράει για στατιστικούς λόγους την κατανάλωση του. Η οθόνη καταναλώνει πάντα την πιο πολύ ενέργεια στο κινητό. Άρα έχει σημασία πως την χρησιμοποιείς. Άλλο να την έχεις πάντα σε φουλ φωτεινότητα, και άλλο στη μέση ή στα 3/4.

Τις μπαταρίες αυτές, αν σε ενδιαφέρουν, τις βρίσκεις στο eBay. Αλλά μην τις αγοράσεις αν πρώτα δεν δεις αν η δική του 3200mah σου φτάνει. Διότι οι μπαταρίες αυτές προσθέτουν όγκο και βάρος στο κινητό και σε αρκετούς δεν αρέσει αυτό. Αν δεις ότι έχεις ανάγκη περισσότερη μπαταρία μέσα στην ημέρα, μπορείς να αγοράσεις άλλη μια ίδια συν έναν εξωτερικό φορτιστή ή να έχεις πάντα μαζί σου τον φορτιστή σου.

Link to comment
Share on other sites

τωρα καταλαβα. σε ευχαριστω πολυ. εχεις δικιο για τη μπαταρια παντως..
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολυ διαβασμα στο νημα,πονεσαν τα ματια μου οποτε θα ρωτησω και οποιος εχει τη καλοσυνη απαντα:-). λοιπον,το κινητο λεω να το παρω απο πλαισιο η public οταν πεσει η τιμη του (σε 2 μηνες λογικα,μετα την ανακοινωση του νεου) γιατι φανταζομαι οτι θα ειναι ευρωπαικο (?). η καλητερη εκδοση ειναι N9005 η κανω λαθος?

απο μουσικη με ακουστικα,πως τα παει? ειναι σαν των sony πχ?

και το αλλο θεμα που με απασχολει ειναι η μπαταρια. ποσο κραταει με wifi ανοιχτο κ ποσο με κλειστο? με απασχολει πολυ η μπαταρια και αν κολλαει\σερνεται.

 

Είμαι δυνατόν μετά από τόσο διάβασμα όπως λες ότι έριξες, να θες να πληρώσεις καπέλο 200€ ?

Πήγαινε αύριο το πρωί και παρτο από ένα καλό σκρουτζομαγαζο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

εμενα ξαφνικα δν αναγνωριζει το πενακι..εκανα hard reset αλλα τιποτα το πενακι παιζει μια χαρα σε αλλο ote 3..καμια ιδεα?
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

εμενα ξαφνικα δν αναγνωριζει το πενακι..εκανα hard reset αλλα τιποτα το πενακι παιζει μια χαρα σε αλλο ote 3..καμια ιδεα?

 

Τι εννοείς δε σου αναγνωρίζει το πενάκι?

 

Δες εδώ:

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

θα το ηθελα αλλα φοβαμαι μη μου βγει ελλατωματικο και μετα τι κανω? ξερεις κανενα η μαλλον τα καλητερα εμπιστα skrouτζομαγαζα ωστε να μην εχω κανα προβλημα?
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξα ότι η συσκευή έχει κάτι εγκοπές σε πλαίσιο γυρο από την μπαταρία και θηλυκώνει το καπάκι. Υποθέτω είναι κάποια άμυνα για την υγρασία? Τι στεγανότητα έχουμε ξέρει κανείς? Δε μιλάω για βουτιές και υποβρύχια, αλλά για μέσα στην τσέπη που το έχω. Με αγχώνει η υγρασία που αναπτύσσεται λόγω ιδρώτα... Το μικρόφωνο, ακουστικό, μεγάφωνο να μην έχουν θέμα. Γιατί στο προηγούμενο κινητό μου είχα πρόβλημα στο μικρόφωνο, λόγω υγρασίας, χωρίς να βραχεί ποτέ!!!

 

θα το ηθελα αλλα φοβαμαι μη μου βγει ελλατωματικο και μετα τι κανω? ξερεις κανενα η μαλλον τα καλητερα εμπιστα skrouτζομαγαζα ωστε να μην εχω κανα προβλημα?

 

Όλα τα σκρουτζομάγαζα είναι αξιόπιστα φίλε μου... Πάρε μερικά τηλέφωνο αν θέλεις να μάθεις από πια χώρα είναι η συσκευή που πουλάνε (κατά προτίμηση Ευρωπαϊκή) και μην το σκέφτεσαι άλλο... Θα σε καλύπτει η εγγύηση και είσαι κομπλέ!! Μην περιμένεις ότι από τις μεγάλες αλυσίδες έχεις καλύτερη εγγύηση...

 

Ειναι ολα ενεργοποιημενα αλλα δν δουλευει το πενακι πανω στην οθονη.

 

Ούτε με το κουμπάκι ανοίγει το S μενού? Πέρασες κανένα module ή καμιά εφαρμογή? Η γραφίδα του είναι εντάξει?

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ξαφνικά χάθηκε η δυνατότητα στο spacebar να σύρεις για να αλλάξει η γλώσσα γραφής, γνωρίζεται κάτι σχετικό να διορθώσει το πρόβλημα;
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...