Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα ένα ατύχημα και έπεσε νερό στο καλώδιο φφόρτισης. Το σκούπισα όσο μπορούσα αλλά τώρα δεν φορτίζει το κινητο. Μπορώ να βρω μόνο το καλωδιο; Είναι ακριβο; Και αν είναι το καλύπτει η εγγυηση;
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Είχα ένα ατύχημα και έπεσε νερό στο καλώδιο φφόρτισης. Το σκούπισα όσο μπορούσα αλλά τώρα δεν φορτίζει το κινητο. Μπορώ να βρω μόνο το καλωδιο; Είναι ακριβο; Και αν είναι το καλύπτει η εγγυηση;

 

Μη γελασεις. Βυθισε το σε ενα μπολ με ρυζι για 2-3 ωρες. Το ρυζι ρουφα και την παραμικρη υγρασια απο οτιδηποτε.

Link to comment
Share on other sites

Μη γελασεις. Βυθισε το σε ενα μπολ με ρυζι για 2-3 ωρες. Το ρυζι ρουφα και την παραμικρη υγρασια απο οτιδηποτε.

 

χαχαχα θα το δοκιμάσω αλλά αν δεν κάνει κάτι τι παίζει με την εγγύηση ξέρεις;

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Είχα ένα ατύχημα και έπεσε νερό στο καλώδιο φφόρτισης. Το σκούπισα όσο μπορούσα αλλά τώρα δεν φορτίζει το κινητο. Μπορώ να βρω μόνο το καλωδιο; Είναι ακριβο; Και αν είναι το καλύπτει η εγγυηση;

 

Κάπου το πήρε το μάτι μου γύρω στα 15 ευρώ.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Είχα ένα ατύχημα και έπεσε νερό στο καλώδιο φφόρτισης. Το σκούπισα όσο μπορούσα αλλά τώρα δεν φορτίζει το κινητο. Μπορώ να βρω μόνο το καλωδιο; Είναι ακριβο; Και αν είναι το καλύπτει η εγγυηση;

 

Αν έχεις κάποιο άλλο για να κάνεις προσωρινά τη δουλειά σου δες εδώ. Αν πάρεις και από Αγγλία π.χ. θα σου έρθει σε λίγες ημέρες. Νομίζω ότι αν για κάποιο λόγο δεν πετύχεις καλής ποιότητας καλώδιο (είναι διαφορετικό το θέμα με τον φορτιστή) δεν πρέπει να έχεις πρόβλημα (π.χ βλάβης του κινητού) αλλά μόνο να έχεις μειωμένες ταχύτητες στη φόρτιση. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα θα το δοκιμάσω αλλά αν δεν κάνει κάτι τι παίζει με την εγγύηση ξέρεις;

H εγγύηση δεν το καλυπτει, δοκίμασε με οινοπνευμα και μια οδοντοβουρτσα να το καθαρίσεις μέσα, εγώ έτσι το έσωσα από τα σάλια του γιου μου. Έχω πάρει και ένα σπεαρ όχι γνήσιο από ebay πολύ φθηνό και κάνει μια χαρά την δουλειά του αλλά δεν έχει χρειαστεί ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Με ένα καλώδιο Usb σε micro Usb την κάνεις λογικά την δουλειά σου. Δεν παιζει ρόλο αν δεν ειναι usb 3. Δεν πρέπει να έχει πάνω απο 3 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Είχα ένα ατύχημα και έπεσε νερό στο καλώδιο φφόρτισης. Το σκούπισα όσο μπορούσα αλλά τώρα δεν φορτίζει το κινητο. Μπορώ να βρω μόνο το καλωδιο; Είναι ακριβο; Και αν είναι το καλύπτει η εγγυηση;

Εγγύηση από νερό δύσκολο....

Κάπου το πήρε το μάτι μου γύρω στα 15 ευρώ.

18 μαζί με τον φορτιστή.

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-3-N9005-travel-charger-2-0A-EP-TA10EWE-micro-usb-cable-Fortistis-Kalodio.1006878.html

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερώτηση μπορώ με κάποιο τροπο η ρύθμηση απο τον στοκ player να αλλαζω τραγούδι απο τα κουμπια έντασης; βαριεμε να βγάζω το κινητο συνέχεια..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο τα ακουστηκα πατωταντας το μεσαιο κουμπι 2 φορες εχεις επιλογη του επομενου κοματιου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νέος κάτοχος Note 3... Πώς περνάμε αρχεία από Mac? Πέρασα kies και συγχρόνισα τις επαφές μου... Αλλά το android file transfer μετά μου κολλάει... Είδα κάποια θέματα που λένε ότι έχει θέμα όταν υπάρχει και το kies... Τι γίνεται? Επίσης βλέπω υπάρχουν προβλήματα με την τελευταία έκδοση... Να κάνω το update? Το έχω σε μόνιμη αναβολή... Λίγα φώτα? Ευχαριστώ...!!!

 

υγ Ιταλική συσκευή από skroutz.. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο σε κάτι!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νέος κάτοχος Note 3... Πώς περνάμε αρχεία από Mac? Πέρασα kies και συγχρόνισα τις επαφές μου... Αλλά το android file transfer μετά μου κολλάει... Είδα κάποια θέματα που λένε ότι έχει θέμα όταν υπάρχει και το kies... Τι γίνεται? Επίσης βλέπω υπάρχουν προβλήματα με την τελευταία έκδοση... Να κάνω το update? Το έχω σε μόνιμη αναβολή... Λίγα φώτα? Ευχαριστώ...!!!

 

υγ Ιταλική συσκευή από skroutz.. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο σε κάτι!

 

Για δες αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sec.android.easyMover&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω πάρει εδώ και κανένα μήνα το κινητό από skroutz και παρατήρησα τώρα τελευταία κάποια προβλήματα τα οποία δεν τα είχε στην αρχή. Έχω παρατηρήσει 2-3 φορές ένα screen flickering (σαν φλασαρισμα) στην οθόνη σε μαύρο φόντο κυρίως μια φορά που το άνοιξα λίγο πριν πάει στο samsung logo και άλλη μια στο unlock .γενικά δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα στην οθόνη .ένα άλλο πρόβλημα είναι με την φόρτιση όταν βάζω τον φορτιστή του μερικές φορές το αναγνωρίζει η ως dock η ως φλασακι και μου έχει τύχει δυο φορές να μην φορτίζει και να χρειαστεί να το βγάλω και να το βάλω ξανά. Αντιμετωπίζει κανείς αντίστοιχα προβλήματα?και στο θέμα εγγυήσεων το skroutz θα με καλύψει η θα τρέχω και δεν θα φτάνω γιατί πολλά έχω ακούσει. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε, αλλά αυτή η εφαρμογή που μου έστειλες είναι για μεταφορά από φορητές συσκευές... δεν κάνει για μεταφορά από Mac σε Android. Και όταν πάω να συνδέσω υπολογιστή με το κινητό μέσω bluetooth μου λέει πως λείπουν στοιχεία... :S

 

Και επανέρχομαι και στο θέμα της αναβάθμισης, να την κάνω ή θα έχω θέματα? Υπάρχει τρόπος να την αναβάλω την υπενθύμιση επαόριστον?

 

@tsamers:

man το skroutz δεν είναι μαγαζί... είναι μηχανή αναζήτησης-σύγκρισης των τιμών των ηλεκτρονικών καταστημάτων της ελλάδας. Για την εγγύηση που σίγουρα έχεις εργοστασιακή 2 χρόνων. χρειάζεσαι την απόδειξη του καταστήματος απ'οπου πήρες τη συσκευή. Δες στα στοιχεία της απόδειξης επωνυμία, τηλ κλπ και πάρε ρώτα τους. ;) ή μάλλον πάρε κατευθείαν το service samsung της ελλάδας

 

http://www.samsung.com/gr/info/contactus.html

 

Για τα προβλήματα θα απαντήσει άλλος γιατί εγώ μια μέρα το έχω το τηλ :Ρ

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε, αλλά αυτή η εφαρμογή που μου έστειλες είναι για μεταφορά από φορητές συσκευές... δεν κάνει για μεταφορά από Mac σε Android. Και όταν πάω να συνδέσω υπολογιστή με το κινητό μέσω bluetooth μου λέει πως λείπουν στοιχεία... :S

 

Και επανέρχομαι και στο θέμα της αναβάθμισης, να την κάνω ή θα έχω θέματα? Υπάρχει τρόπος να την αναβάλω την υπενθύμιση επαόριστον?

 

@tsamers:

man το skroutz δεν είναι μαγαζί... είναι μηχανή αναζήτησης-σύγκρισης των τιμών των ηλεκτρονικών καταστημάτων της ελλάδας. Για την εγγύηση που σίγουρα έχεις εργοστασιακή 2 χρόνων. χρειάζεσαι την απόδειξη του καταστήματος απ'οπου πήρες τη συσκευή. Δες στα στοιχεία της απόδειξης επωνυμία, τηλ κλπ και πάρε ρώτα τους. ;) ή μάλλον πάρε κατευθείαν το service samsung της ελλάδας

 

http://www.samsung.com/gr/info/contactus.html

 

Για τα προβλήματα θα απαντήσει άλλος γιατί εγώ μια μέρα το έχω το τηλ :Ρ

 

Η συγκεκριμένη εφαρμογή μεταφέρει στην συσκευή οτι έχεις και στο iCloud γι αυτό και σου την πρότεινα. Απο κει και πέρα δεν γνωρίζω πολλά για τα Mac για περαιτέρω βοήθεια. Οσον αφορά τώρα την αναβάθμιση, το μοναδικό θέμα που μπορείς να συναντήσεις είναι η απώλεια των αποθηκευμένων wifi, αλλά γενικότερα αξίζει η αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Οκ μαν, ευχαριστώ!!

 

ΒΡΗΚΑ και τη ΛΥΣΗ στο πρόβλημα KIES - ANDROID FILE TRANSFER για Mac.

 

Θέλει να τρέξεις το UNINSTALL του KIES για να σβηστεί πλήρως και να μπορέσει να δουλέψει το άλλο.

 

Μόνη χρησιμότητα του Kies για τα Μac είναι ο συγχρονισμός των επαφών με το Adress Book.

 

Αυτά μέχρι νεοτέρας! :)

 

Edit: Επανερχομαι με απορία.. maps μπορούμε κάπως να κατεβάσουμε όλη την Ελλάδα?

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

ΑΠό εχθές είμαι κι εγώ κάτοχος του Note3. Είχα το HTC one X μέχρι τώρα. Θεωρώ ότι έκανα καλή αναβλαθμιση. Για αρχ΄πη αυτό που θα χρειαστώ είναι το root. Η διαδικάσία είναι η ίδια; Ξεκλείδωμα της συσκευής από το site της samsung και μετά πρέπει να περάσω custom recovery;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

ΑΠό εχθές είμαι κι εγώ κάτοχος του Note3. Είχα το HTC one X μέχρι τώρα. Θεωρώ ότι έκανα καλή αναβλαθμιση. Για αρχ΄πη αυτό που θα χρειαστώ είναι το root. Η διαδικάσία είναι η ίδια; Ξεκλείδωμα της συσκευής από το site της samsung και μετά πρέπει να περάσω custom recovery;

4.3 ή 4.4 έχεις ? Και καλορίζικο:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

ΑΠό εχθές είμαι κι εγώ κάτοχος του Note3. Είχα το HTC one X μέχρι τώρα. Θεωρώ ότι έκανα καλή αναβλαθμιση. Για αρχ΄πη αυτό που θα χρειαστώ είναι το root. Η διαδικάσία είναι η ίδια; Ξεκλείδωμα της συσκευής από το site της samsung και μετά πρέπει να περάσω custom recovery;

Γιατί δε μένεις λίγο χρόνο με την official rom? Άλλωστε υπάρχει και ο Knox counter.

Δοκίμασε, σκέψου και αποφάσισε.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

4.3 ή 4.4 έχεις ? Και καλορίζικο:)

 

4.3 είχε. πήρε 6 αναβαθμίσεις περίπου και τώρα είναι με 4.4. ΕΝτομεταξεί έχω εγκαταστήσει και το CID getter να δω το cid της συσκευής και δεν το εμφανίζει...

Ευχαριστώ. :)

\

Γιατί δε μένεις λίγο χρόνο με την official rom? Άλλωστε υπάρχει και ο Knox counter.

Δοκίμασε, σκέψου και αποφάσισε.:)

 

Δεν θέλω να αλλάξω rom. ΑΠλά να πάρω root acces.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

4.3 είχε. πήρε 6 αναβαθμίσεις περίπου και τώρα είναι με 4.4. ΕΝτομεταξεί έχω εγκαταστήσει και το CID getter να δω το cid της συσκευής και δεν το εμφανίζει...

Ευχαριστώ. :)

\

 

 

Δεν θέλω να αλλάξω rom. ΑΠλά να πάρω root acces.

Έστω, σκέψου το πριν γράψει ο counter. Τουλάχιστον όσο ισχύει το DOA μην κάνεις καμμιά κίνηση.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Έστω, σκέψου το πριν γράψει ο counter. Τουλάχιστον όσο ισχύει το DOA μην κάνεις καμμιά κίνηση.

 

Ναι θα περιμένω μερικές μέρες. Αλλά θέλω να δω ήδη πως παίρνεις root στο note 3 ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

4.3 είχε. πήρε 6 αναβαθμίσεις περίπου και τώρα είναι με 4.4. ΕΝτομεταξεί έχω εγκαταστήσει και το CID getter να δω το cid της συσκευής και δεν το εμφανίζει...

Ευχαριστώ. :)

\

 

 

Δεν θέλω να αλλάξω rom. ΑΠλά να πάρω root acces.

Θα γράψει ο Knox μετά επιστροφή δεν υπάρχει .

Αλλά από ότι φαίνεται είσαι έτοιμος έχω αν θυμάμαι τρίτη μέρα το ρουταρα :lol:

Θέλεις να σου πω τα βηματα ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...