Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με πόσα Mbps συνδέεστε με το τηλέφωνο στο δίκτυο wifi

Ρωτάω διότι το note 3 υποστηρίζει ταχύτητα πάνω από 150 Mbps και εγώ πάνω από 65Mbps δεν έχω δει ποτέ παρόλο που το router μου είναι σε n mode μέχρι 300 mbps

 

Για να δεις 150 το ρουτερ πρέπει να εκπέμπει στα 5 ghz. Αλλιώς θα δεις μέχρι 72 mbps.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος έχει 65 mbps ίντερνετ; :-P

Όλοι έχουμε μαζευτεί παρέα για να δούμε ταινία σε κάποιο φιλικό σπίτι.Όλοι έχουμε βαρεθεί να μαλώνουμε για το ποια ταινία θα δούμε.Για αυτό δημιουργήσαμε το Buddy Movie Night Reviews ένα blog με reviews σφηνάκια.

http://buddymovienight.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ποιος έχει 65 mbps ίντερνετ; :-P

Εννοεί την ταχύτητα εσωτερικού δικτύου, όχι την ταχύτητα του παρόχου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα ροοτ. Μετα απο αυτο φορτισε πανω απο 18 ωρες. Και χανω πολυ γρηγορα μπαταρια..ακομα και σβηστο φορτιζει αργααα...Για να βαλω ρομ ποια απο ολες? Χνοτε που βαζουν οι ποιο πολλοι? Ο κνοξ χτηπησε ειμαι 0χ1 αρα εχασα εγγυηση? Γενικος για ρομ σε ποιο ελληνικο μπλοκ γινετε συζητηση? Πολλες οι ερωτησεις οποιος δε βαριετε ...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορώ από το watch on να βάλω κάποιον αποκωδικοποιητή και αν ναι ως τι τον δηλώνω ;

Galaxy Universal Remote

Υποστηρίζει το Nova αν αυτό σε ενδιαφέρει. στείλε μου πμ το gmail σου.

Παιδια εκανα ροοτ. Μετα απο αυτο φορτισε πανω απο 18 ωρες. Και χανω πολυ γρηγορα μπαταρια..ακομα και σβηστο φορτιζει αργααα...Για να βαλω ρομ ποια απο ολες? Χνοτε που βαζουν οι ποιο πολλοι? Ο κνοξ χτηπησε ειμαι 0χ1 αρα εχασα εγγυηση? Γενικος για ρομ σε ποιο ελληνικο μπλοκ γινετε συζητηση? Πολλες οι ερωτησεις οποιος δε βαριετε ...

Έλα από εδώ διάβασε λίγο και ότι θες ρωτάς να σε βοηθήσουμε.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5402407#post5402407

Link to comment
Share on other sites

Mαλλον η sammy μας εφτιαξε επιτελους με τους κωδικους wifi !!!

 

Γαλλικό τελευταία αναβάθμιση μόλις έχασα τους κωδικούς στο wifi.

Link to comment
Share on other sites

Tο Note 4 φαίνεται τελικά ότι θα χει QHD resolution (1,440 x 2,560) αλλά ίδιο μέγεθος 5,7" οθόνη με το δικό μας.

 

http://www.gsmarena.com/exclusive_samsung_galaxy_note_4_display_detailed-news-8569.php

 

Ελπίζω και μικρότερο μέγεθος γενικά, και όχι σαν το ξεχείλωμα του S5.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αφού κάναμε αυτό που είπε ο φίλος truckman έμεινε μόνο το CYO csc και χώρα greece το ζήτημα όμως είναι ότι το τηλ είναι τσεχικο μιας και τα βιβλία μέσα σα κάποια τέτοια γλώσσα με παραπέμπουν και σίγουρα όχι στα ελληνικά. Λέτε μήπως να περάσω με Odin την etl μιας και η CYO δεν έχει πάρει εδώ και μήνες αναβάθμιση ; δεν θα έχει πρόβλημα φαντάζομαι το Knox μιας και θα βάλουμε stock Rom τώρα;

 

Αυτές είναι από το phone info τώρα.

 

Μπορεί να απαντήσει κάποιος σίγουρα;

noikia 5130-nokia3210-ericsson T28-ericsson T39m-nokia7210-Eten m500-MioA701-Omnia i900-HTC Diamond2-HTCDesire-HtcDesireHD-HtcSensation-Iphone4-Samsung GalaxyS2-Samsung Galaxy S3-Samsung Galaxy Note 2-Samsung Galaxy Note3-Meizu pro 5-Samsung Galaxy Note 4
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αφού κάναμε αυτό που είπε ο φίλος truckman έμεινε μόνο το CYO csc και χώρα greece το ζήτημα όμως είναι ότι το τηλ είναι τσεχικο μιας και τα βιβλία μέσα σα κάποια τέτοια γλώσσα με παραπέμπουν και σίγουρα όχι στα ελληνικά. Λέτε μήπως να περάσω με Odin την etl μιας και η CYO δεν έχει πάρει εδώ και μήνες αναβάθμιση ; δεν θα έχει πρόβλημα φαντάζομαι το Knox μιας και θα βάλουμε stock Rom τώρα;

 

Αυτές είναι από το phone info τώρα.

 

Μπορεί να απαντήσει κάποιος σίγουρα;

Αν περασεις οποιαδηποτε official σωστα χωρις να πειραξεις bootloader και τα σχετικα,το knox ΔΕΝ γραφει στανταρ.

Link to comment
Share on other sites

Γείας σας.. Έχω το Note3 και ξαφνικά αντιμετωπίζω πρόβλημα με τον συγχρονισμό στο emai μου (hotmail)

 

Ουσιαστικά δεν μπορώ να στείλω αλλά ουτε να λάβω τα email μου καθώς μου γράφει συνεχώς: sync is disable!

Link to comment
Share on other sites

Γείας σας.. Έχω το Note3 και ξαφνικά αντιμετωπίζω πρόβλημα με τον συγχρονισμό στο emai μου (hotmail)

 

Ουσιαστικά δεν μπορώ να στείλω αλλά ουτε να λάβω τα email μου καθώς μου γράφει συνεχώς: sync is disable!

 

Κατέβασε τη μπάρα ειδοποιήσεων, σύρε προς τα αριστερά τα εικονίδια (toggles), θα δεις ένα με δύο βελάκια που σχηματίζουν κύκλο, ενεργοποίησε το.

Έπειτα πήγαινε Ρυθμίσεις στους λογαριασμούς σου για να δεις τι συγχρονίζει (επαφές, ημερολόγιο, email κτλ) με αυτή σου την επιλογή ώστε αν θες κάτι μεμονωμένα να μην συγχρονίζει να το κλείσεις.

Link to comment
Share on other sites

Notification bar, status bar, αυτή που κατεβάζεις για να ανοίξεις Wi-Fi, Bluetooth, GPS κτλ.
Link to comment
Share on other sites

[/color]το βρήκα! ευχαριστώ αδερφέ

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συχνά στο Note 3 διαγραφόνται χωρίς λογο οι αποθηκευμένοι κωδικοί των Wifi ! Τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Συχνά στο Note 3 διαγραφόνται χωρίς λογο οι αποθηκευμένοι κωδικοί των Wifi ! Τι να κάνω?

 

Δυστυχώς είναι γνωστό πρόβλημα και ακούγεται πως διορθώνεται με κάποιο update της Samsung οπότε είσαι εν αναμονή.. μπορείς να δοκιμάσεις να απενεργοποιήσεις το Google Backup and restore στις ρυθμίσεις σου μήπως τυχόν προσωρινά διορθωθεί η κατάσταση μέχρι να έρθει το update.

 

Edit: Τα μηνύματα σου μεταφέρθηκαν στο νήμα του Note 3 όπως θα παρατήρησες για τη καλύτερη εξυπηρέτηση σου, πλέον να ρωτάς εδώ για καλύτερες απαντήσεις :-)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είναι γνωστό πρόβλημα και ακούγεται πως διορθώνεται με κάποιο update της Samsung οπότε είσαι εν αναμονή.. μπορείς να δοκιμάσεις να απενεργοποιήσεις το Google Backup and restore στις ρυθμίσεις σου μήπως τυχόν προσωρινά διορθωθεί η κατάσταση μέχρι να έρθει το update.

Δυστυχώς ούτε με το update σώζεται η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Γαλλικο το κινητο μου, το εχω απο τον Ιανουαριο. Ποτε μου δεν ειχα θεμα με τους κωδικους του wi fi. Τι γινεται; Απο τι εξαρταται τελικα αυτο το προβλημα; Ειναι θεμα software ή hardware;
TCe
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ γαλλικο έχω. Αλλά ούτε είχα ποτέ θέμα με τους κωδικούς wi-fi ούτε και τώρα εχω μετά την νέα αναβάθμιση.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Software θέμα, όσοι είναι rooted μπορούν να το διορθώσουν. Χρειάζεται αλλαγή σε ένα συγκεκριμένο αρχείο συστήματος.

 

Αναλόγως η κάθε χώρα και ο κάθε πάροχος (π.χ. Samsung Hellas/Cosmote κτλ) κάνει ορισμένες τροποποιήσεις πρώτου δώσει το λογισμικό στις συσκευές. Κάποιες όπως φαίνεται συμπεριέλαβαν τη διόρθωση για το συγκεκριμένο πρόβλημα κι άλλες δυστυχώς όχι.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Software θέμα, όσοι είναι rooted μπορούν να το διορθώσουν. Χρειάζεται αλλαγή σε ένα συγκεκριμένο αρχείο συστήματος.

 

Αναλόγως η κάθε χώρα και ο κάθε πάροχος (π.χ. Samsung Hellas/Cosmote κτλ) κάνει ορισμένες τροποποιήσεις πρώτου δώσει το λογισμικό στις συσκευές. Κάποιες όπως φαίνεται συμπεριέλαβαν τη διόρθωση για το συγκεκριμένο πρόβλημα κι άλλες δυστυχώς όχι.

 

Πιο αρχείο είναι αυτό? Μήπως έχεις κανένα link που να λέει ακριβώς τη διαδικασία και αν έχει τελικά αποτέλεσμα γιατί μέχρι πριν από λίγο καιρό που το έψαχνα δεν είχα δει να έχει βρεθεί κάποια αξιόπιστη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Software θέμα, όσοι είναι rooted μπορούν να το διορθώσουν. Χρειάζεται αλλαγή σε ένα συγκεκριμένο αρχείο συστήματος.

 

Αναλόγως η κάθε χώρα και ο κάθε πάροχος (π.χ. Samsung Hellas/Cosmote κτλ) κάνει ορισμένες τροποποιήσεις πρώτου δώσει το λογισμικό στις συσκευές. Κάποιες όπως φαίνεται συμπεριέλαβαν τη διόρθωση για το συγκεκριμένο πρόβλημα κι άλλες δυστυχώς όχι.

 

Δώσε λινκ στο λαό πληζ φιλτατε :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...