Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχετε το note κι ασχολείστε ακόμη με κουμπιά για να πάρετε screenshot? (Power και home μέχρι πατημένα μέχρι να ακουστεί ο ήχος της κάμερας) Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Έχετε το note κι ασχολείστε ακόμη με κουμπιά για να πάρετε screenshot?

 

Συγνώμη δεν θα το ξανακάνω.

 

Βρήκα ένα τρόπο να παίρνω εικόνα ακουμπώντας το S-pen πάνω στην οθόνη και πιέζοντας το κουμπί του παρατεταμένα μέχρι να ακουστεί το κλατς...

Άλλος τρόπος υπάρχει;

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη δεν θα το ξανακάνω.

 

Βρήκα ένα τρόπο να παίρνω εικόνα ακουμπώντας το S-pen πάνω στην οθόνη και πιέζοντας το κουμπί του παρατεταμένα μέχρι να ακουστεί το κλατς...

Άλλος τρόπος υπάρχει;

 

Ρυθμίσεις-εργαλεία ενεργοποίησε στην κίνηση παλάμης την αποτύπωση οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Είμαι κάτοχος του Note 3 και έχω κάποια θεματάκια. Το τελευταίο διάστημα το τηλέφωνο έχει αρχίσει και έχει θέμα με την μπαταρία. Όταν τσεκάρω τη χρήση του επεξεργαστή μέσω του CPU-Z ακόμα και μετά από επανεκκίνηση χρησιμοποιεί 3-4 πυρήνες. Ενώ παλιότερα 1-2. Επίσης όταν τρέχω το untutu benchmark ενώ παλιότερα έβγαζε μία βαθμολογία της τάξης 30000+ τώρα μένει στα 26605, κάτω από αρκετά τηλέφωνα. Τέλος παρατηρώ τεράστια κατανάλωση σε MB, δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος να βλέπω ποια εφαρμογή τα καταναλώνει, στο 3G Watchdog δεν έχω βρει πως το δείχνει. Φαντάζομαι ότι κάτι γίνεται με κάποια εφαρμογή, αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ ποια. Πριν προχωρήσω σε hard reset υπάρχει κάποια άλλη λύση???

 

Κατέβασε το wakelock detector και το better battery stats και δες τι σου τραβάει μπαταρία.

Samsung Galaxy Note 3 N9005 32 GB + 32 Gb class 10 SD

X-Note 13.0 Rooted + leanKernel 2.2 with S5 Look

Arctic Black

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Έχω Wind και γενικά πό τότε που πήρα το ΝΟΤΕ 3 θεωρώ ότι έχω πρόβλημα με τη λήψη της συσκευής αλλά ακόμα δεν έχω καταλήξει αν είναι θέμα παρόχου ή συσκευής.

Τις τελευταίες μέρες όμως μου κάνει και κάτι αλλο. Σε κάποια σημεία που θα μπορύσα να τα χαρακτηρίσω και δύσκολα ενώ δέιχνει ότι έχει σήμα μέχρι και 3 γραμμές ότνα πάω να πάρω τηλέφωνο μου λεεί "Μη εγγεγραμένο στο δίκτυο" και βέβαια δε με αφήνει να κάνω τη κήση.

Οταν με καλούν λέει ότι έιμαι εκτός σύνδεσης.

Πώς γίνεται ενώ δείχνει σήμα να μη με έχει στο δίκτυο? Και επίσης εσείς έχετε παρατηρήσει θέμα με τη λήψη του ΝΟΤΕ 3? Τέλος, ποιος τρόπος υπάρχει να βεβαιωθώ αν έχει πρόβλημα η συσκευή ή όχι? Μετρίεται το σήμα?

 

ΤΝΧ

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Έχω Wind και γενικά πό τότε που πήρα το ΝΟΤΕ 3 θεωρώ ότι έχω πρόβλημα με τη λήψη της συσκευής αλλά ακόμα δεν έχω καταλήξει αν είναι θέμα παρόχου ή συσκευής.

Τις τελευταίες μέρες όμως μου κάνει και κάτι αλλο. Σε κάποια σημεία που θα μπορύσα να τα χαρακτηρίσω και δύσκολα ενώ δέιχνει ότι έχει σήμα μέχρι και 3 γραμμές ότνα πάω να πάρω τηλέφωνο μου λεεί "Μη εγγεγραμένο στο δίκτυο" και βέβαια δε με αφήνει να κάνω τη κήση.

Οταν με καλούν λέει ότι έιμαι εκτός σύνδεσης.

Πώς γίνεται ενώ δείχνει σήμα να μη με έχει στο δίκτυο? Και επίσης εσείς έχετε παρατηρήσει θέμα με τη λήψη του ΝΟΤΕ 3? Τέλος, ποιος τρόπος υπάρχει να βεβαιωθώ αν έχει πρόβλημα η συσκευή ή όχι? Μετρίεται το σήμα?

 

ΤΝΧ

 

Δοκίμασε να το γυρίσεις σε 2G.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Έχω Wind και γενικά πό τότε που πήρα το ΝΟΤΕ 3 θεωρώ ότι έχω πρόβλημα με τη λήψη της συσκευής αλλά ακόμα δεν έχω καταλήξει αν είναι θέμα παρόχου ή συσκευής.

Τις τελευταίες μέρες όμως μου κάνει και κάτι αλλο. Σε κάποια σημεία που θα μπορύσα να τα χαρακτηρίσω και δύσκολα ενώ δέιχνει ότι έχει σήμα μέχρι και 3 γραμμές ότνα πάω να πάρω τηλέφωνο μου λεεί "Μη εγγεγραμένο στο δίκτυο" και βέβαια δε με αφήνει να κάνω τη κήση.

Οταν με καλούν λέει ότι έιμαι εκτός σύνδεσης.

Πώς γίνεται ενώ δείχνει σήμα να μη με έχει στο δίκτυο? Και επίσης εσείς έχετε παρατηρήσει θέμα με τη λήψη του ΝΟΤΕ 3? Τέλος, ποιος τρόπος υπάρχει να βεβαιωθώ αν έχει πρόβλημα η συσκευή ή όχι? Μετρίεται το σήμα?

 

ΤΝΧ

 

Έχοντας και εγω μέχρι και πριν λίγο καιρό την ίδια εταιρεία λίγο πολύ τα ίδια μου έκανε και εμένα. Δεν είναι λόγω συσκευής. Άλλαξα πριν ένα μήνα πάροχο και μέχρι στιγμής ησύχασα!

Ο μόνος τρόπος όμως για να το επαληθεύσης και εσυ είναι να βρεις κάρτα από άλλο πάροχο και να το τσεκάρεις 1-2 μέρες!

1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το wakelock detector και το better battery stats και δες τι σου τραβάει μπαταρία.

Κατεβασα κι εγω το πρωτο τωρα,αλλα αυτα που λεει,ειναι "Κινεζικα".

Εκεινο που βαζει πρωτο παντως,ειναι το Power ManagerServiceWakelocks που γραφει χ323 και η μπαρα ειναι περιπου στη μεση.

Προσπαθωντας παντως να κατεβασω το δευτερο,μου ειπε οτι μονον ρουτ συσκευες μπορουν να δουλεψουν πλεον,με το κιτκατ,οπότε και το απεγκατεστησα.

Η κανω λαθος;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα κι εγω το πρωτο τωρα,αλλα αυτα που λεει,ειναι "Κινεζικα".

Εκεινο που βαζει πρωτο παντως,ειναι το Power ManagerServiceWakelocks που γραφει χ323 και η μπαρα ειναι περιπου στη μεση.

Προσπαθωντας παντως να κατεβασω το δευτερο,μου ειπε οτι μονον ρουτ συσκευες μπορουν να δουλεψουν πλεον,με το κιτκατ,οπότε και το απεγκατεστησα.

Η κανω λαθος;

 

Καλημέρα. Τα αγγλικά note 3 έχουν πάρει kitkat;; Μόλις με ενημέρωσαν οτι είναι αγγλικό, θα το παραλάβω σε λίγο.

Ναι δυστηχώς ξέχασα οτι πλέον θέλουν root στο 4.4.2 αν μπορείς να βάλεις ενα screenshot απο το wakelock τουλάχιστον να σε βοηθησω να το κλεισεις χειροκινητα αυτο που σου τραβαει μπαταρια.

 

Ναι φίλε μου τα αγγλικα unbranded εχουν παρει kit kat 100%

Samsung Galaxy Note 3 N9005 32 GB + 32 Gb class 10 SD

X-Note 13.0 Rooted + leanKernel 2.2 with S5 Look

Arctic Black

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστηχώς ξέχασα οτι πλέον θέλουν root στο 4.4.2 αν μπορείς να βάλεις ενα screenshot απο το wakelock τουλάχιστον να σε βοηθησω να το κλεισεις χειροκινητα αυτο που σου τραβαει μπαταρια.

 

Ναι φίλε μου τα αγγλικα unbranded εχουν παρει kit kat 100%

 

https://www.dropbox.com/s/bfaqrxfkdzmzemj/Screenshot_2014-03-24-12-13-01.png το κατέβασα και εγώ το πρώτο τι είναι; που η μπάρα είναι full

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/bfaqrxfkdzmzemj/Screenshot_2014-03-24-12-13-01.png το κατέβασα και εγώ το πρώτο τι είναι; που η μπάρα είναι full

Ενα partial wakelock ειναι και δυστηχως χωρις root ειναι δυσκολο να δουμε τι ειναι ακριβως.Καταρχην βγαλε το sanpdragon battery saver ειναι αχρηστο δεν κανει τιποτα στην συσκευη.Αν ανοιξεις την εφαρμογη better bateery stats τι σου δειχνει και ας μην εισαι root.

Samsung Galaxy Note 3 N9005 32 GB + 32 Gb class 10 SD

X-Note 13.0 Rooted + leanKernel 2.2 with S5 Look

Arctic Black

Link to comment
Share on other sites

Ενα partial wakelock ειναι και δυστηχως χωρις root ειναι δυσκολο να δουμε τι ειναι ακριβως.Καταρχην βγαλε το sanpdragon battery saver ειναι αχρηστο δεν κανει τιποτα στην συσκευη.Αν ανοιξεις την εφαρμογη better bateery stats τι σου δειχνει και ας μην εισαι root.

 

αα αυτο δεν το κατεβασα μισω να το κατεβασω... εχω κατεβασει και battery doctor καλο ειναι?

 

υ.γ δυστυχως δεν μπορω να το κατεβασω δεν ειναι δωρεαν :(

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!υπαρχει οδηγος για root?αγορασα το κινητο πριν λιγες μερες και τωρα το ψαχνω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αα αυτο δεν το κατεβασα μισω να το κατεβασω... εχω κατεβασει και battery doctor καλο ειναι?

 

υ.γ δυστυχως δεν μπορω να το κατεβασω δεν ειναι δωρεαν :(

 

καλησπερα!υπαρχει οδηγος για root?αγορασα το κινητο πριν λιγες μερες και τωρα το ψαχνω.

 

Δυστηχώς τότε φίλε μου ειναι πολυ δυσκολο να σε βοηθησω χωρις να βλεπω ακριβως τι ειναι αυτο που καταναλωνει μπαταρια.Μπορεις να μου πεις αναφορικα τι apps χρησιμοποιεις?

 

Οδηγός root στο δευτερο ποστ του link http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2466423 να ξέρεις οτι θα κανει trip το knox counter στο λεω για να το ξερεις.

Samsung Galaxy Note 3 N9005 32 GB + 32 Gb class 10 SD

X-Note 13.0 Rooted + leanKernel 2.2 with S5 Look

Arctic Black

Link to comment
Share on other sites

αα αυτο δεν το κατεβασα μισω να το κατεβασω... εχω κατεβασει και battery doctor καλο ειναι?

 

υ.γ δυστυχως δεν μπορω να το κατεβασω δεν ειναι δωρεαν :(

 

Ο dev το εχει και δωρεαν στο thread του στο xda.Μαλιστα ειναι updated σε σχεση με το playstore http:// http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=15869886&postcount=2

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!υπαρχει οδηγος για root?αγορασα το κινητο πριν λιγες μερες και τωρα το ψαχνω.
Καλησπέρα. Οδηγός δεν υπάρχει (αλλά προερχόμενους όπως βλέπω από HD2 )το να κάνεις root το Ν3 είναι παιχνίδι, να ξέρεις όμως ότι θα γράψει ο Knox και θα έχεις θέμα με την εγγύηση.

edit:Τώρα είδα που σου έδωσαν λινκ από το xda πες μου εάν θέλεις να το κάνεις root γιατί είναι πολύ πιο απλά τα πράγματα.

Edited by menioseten
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς τότε φίλε μου ειναι πολυ δυσκολο να σε βοηθησω χωρις να βλεπω ακριβως τι ειναι αυτο που καταναλωνει μπαταρια.Μπορεις να μου πεις αναφορικα τι apps χρησιμοποιεις?

 

whatsapp

dolphin + jetpack

cpu-z

zedge

epic launcher

antutu benchmark

quizup

swype dragon trial

shazam

mx player

clean master

instagram

foursquare

twitter

facebook

messenger

ebay

amazon

skroutz

e-shop

battery doctror

greek wpa finder

phone info

wakelock detector

Edited by sserhat
Link to comment
Share on other sites

Ο dev το εχει και δωρεαν στο thread του στο xda.Μαλιστα ειναι updated σε σχεση με το playstore http:// http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=15869886&postcount=2

 

Οχι φιλε μου μην μπερδευεις το super su pro με το απλο ειναι αλλο πραγμα.Θα στα γραψω λιγο περιλυπτικα για να το κανεις οσο πιο απλα γινεται.

1.Κατεβάζεις το Odin απο εδώ https://www.dropbox.com/sh/56ny8pt6ksqdiuh/BMkZQuXOO0

2.Κατεβάζεις το cf-auto root που σου εδωσα στο παραπανω λινκ.

3.Το κανεις unzip το cf-auto root και κρατας το αρχειο με την καταληξη .tar

4.Κλείνεις το κινητό τελείως.Τωρα θα πρεπει να το βαλεις στο λεγομενο download mode με VolDown+Home+Power μόλις δεις μια οθόνη με διάφορα λόγια πάτα Vol Up για να συνεχίσεις.

5.Ανοίγεις το Odin 3.04.exe σαν admin και θα τσεκαρεις οτι εχουν τικ μονο αυτα που ειναι στην φωτογραφια που σου επισυναπτω.

6.Συνδεεις το κινητο με το pc σου.Λογικα το odin θα στο αναγνωρισει και θα σου γραψει στο κουτι ID:COM κατι σαν COM:3 ή καποιο αλλο νουμερο.

7.Πατας στο PDA κουμπι του odin και επιλεγεις το .tar αρχειο απο το βημα 3.

8.Πατάς Start το κινητο κανει τα δικα του,κανει reboot και εισαι ετοιμος.

 

Τωρα οταν ανοιξεις το κινητο σου λογικα θα σου πεταξει μηνυμα το root να κανει disable το knox.Πατάς ναι και εισαι GG :D

Edited by asbanoglou

Samsung Galaxy Note 3 N9005 32 GB + 32 Gb class 10 SD

X-Note 13.0 Rooted + leanKernel 2.2 with S5 Look

Arctic Black

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς τότε φίλε μου ειναι πολυ δυσκολο να σε βοηθησω χωρις να βλεπω ακριβως τι ειναι αυτο που καταναλωνει μπαταρια.Μπορεις να μου πεις αναφορικα τι apps χρησιμοποιεις?/QUOTE]

 

whatsapp

dolphin + jetpack

cpu-z

zedge

epic launcher

antutu benchmark

quizup

swype dragon trial

shazam

mx player

clean master

instagram

foursquare

twitter

facebook

messenger

ebay

amazon

skroutz

e-shop

battery doctror

greek wpa finder

phone info

wakelock detector

clean master,facebook Μόνο αυτά τα δυο να βγάλεις στο FB να μπαίνεις από το ιντερνετ
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς τότε φίλε μου ειναι πολυ δυσκολο να σε βοηθησω χωρις να βλεπω ακριβως τι ειναι αυτο που καταναλωνει μπαταρια.Μπορεις να μου πεις αναφορικα τι apps χρησιμοποιεις?/QUOTE]

 

whatsapp

dolphin + jetpack

cpu-z

zedge

epic launcher

antutu benchmark

quizup

swype dragon trial

shazam

mx player

clean master

instagram

foursquare

twitter

facebook

messenger

ebay

amazon

skroutz

e-shop

battery doctror

greek wpa finder

phone info

wakelock detector

epic launcher=δοκιμασε τον nova launcher αυτο στο λεω για να δεις τον καλυτερο launcher στο andoid.

clean master=αυτο στειλτο στην μαμα του γιατι δεν το χρειαζεσαι

battery doctror=το ιδιο με το clean master όπως και με το snapdragoon.Τώρα θέλω να μου πεις σε τι android είσαι :)

Samsung Galaxy Note 3 N9005 32 GB + 32 Gb class 10 SD

X-Note 13.0 Rooted + leanKernel 2.2 with S5 Look

Arctic Black

Link to comment
Share on other sites

epic launcher=δοκιμασε τον nova launcher αυτο στο λεω για να δεις τον καλυτερο launcher στο andoid.

clean master=αυτο στειλτο στην μαμα του γιατι δεν το χρειαζεσαι

battery doctror=το ιδιο με το clean master όπως και με το snapdragoon.Τώρα θέλω να μου πεις σε τι android είσαι :)

 

ειμαι καινουριος στα android, nova θα μου φερει ενας φιλος μου περιμενω αυτος τα βρισκει :D εχω γαλλικο XEF με κιτκατ.

 

υ.γ τα .apk files θελουν κανενα προγραμμα για να τα κανεις install?

Edited by sserhat
Link to comment
Share on other sites

 

ειμαι καινουριος στα android, nova θα μου φερει ενας φιλος μου περιμενω αυτος τα βρισκει :D εχω γαλλικο XEF με κιτκατ.

 

υ.γ τα .apk files θελουν κανενα προγραμμα για να τα κανεις install?

Οχι φιλε μου δεν χρειαζονται απλα αν κατεβασεις τις εφαρμογες (apks) εκτος play store τοτε την πρωτη φορα που θα πας να φορτωσεις μια θα σου ζητησει το κινητο να κανεις enable μιε επιλογη που λεγεται Allow from unknown sources.Αν εισαι καινουργιος οπως λες τοτε δεν μπορω να σου πω να κανεις κατι μηπως και κανεις καποιο λαθος και αχρηστευστεις την συσκευη σου.Αν ξερει καποιος φιλος σου πως να κανει σου περασει ξανα φρεσκο firmware καντο μπας και στρώσει.

Samsung Galaxy Note 3 N9005 32 GB + 32 Gb class 10 SD

X-Note 13.0 Rooted + leanKernel 2.2 with S5 Look

Arctic Black

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου δεν χρειαζονται απλα αν κατεβασεις τις εφαρμογες (apks) εκτος play store τοτε την πρωτη φορα που θα πας να φορτωσεις μια θα σου ζητησει το κινητο να κανεις enable μιε επιλογη που λεγεται Allow from unknown sources.Αν εισαι καινουργιος οπως λες τοτε δεν μπορω να σου πω να κανεις κατι μηπως και κανεις καποιο λαθος και αχρηστευστεις την συσκευη σου.Αν ξερει καποιος φιλος σου πως να κανει σου περασει ξανα φρεσκο firmware καντο μπας και στρώσει.

 

Κατέβασα better battery stats

 

[ATTACH]42879[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

 

Κατέβασα better battery stats

 

[ATTACH]42879[/ATTACH]

Είσαι μια χαρα ,έχεις ανοικτό το S-Health?

Samsung Galaxy Note 3 N9005 32 GB + 32 Gb class 10 SD

X-Note 13.0 Rooted + leanKernel 2.2 with S5 Look

Arctic Black

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...