Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μίσο να βρώ την φωτογραφία που έχω κρατήσει απο το επίσημο chat που έχω με την samsung hellas και αν δεν με πιστέψεις οταν γυρίσω απο την δουλεία postarw και την απόδειξη επισκευης του s4 μου απο το επισημο service της samsung χωρις βεβαια να πληρωσω τιποτα.Μην λέτε κάτι χωρίς να το γνωρίζετε και τρομαζετε τον κοσμο.

 

Εχω μεγαλη περιεργεια να δω οτι σου ειπε η samsung οτι δεν τρεχει τιποτα με γραμμενο knox γιατι οι περισσότεροι που πηγαν με κατι τετοιο εφαγαν πορτα.

Link to comment
Share on other sites

ίσως δεν το είδαν ίσως στο έφτιαξαν χατηρικα αλλά κανονικά με γραμμένο κνοξ χάνεις εγγύηση αυτός είναι ο κανονας.

τουλάχιστον αυτή είναι η ενημέρωση στην πολιτική της σαμσουνγκ

Link to comment
Share on other sites

ίσως δεν το είδαν ίσως στο έφτιαξαν χατηρικα αλλά κανονικά με γραμμένο κνοξ χάνεις εγγύηση αυτός είναι ο κανονας.

Παιδιά εγώ ξέρω ότι εφτιαξα s4 με χαλασμένη mobo και κnox πάνω σε επίσημο service.Και μίλησα με τεχνικό εκεί και του το είπα.Η απάντηση του είναι οτι δεν έχουν ενημέρωση απο την Samsung για να μην δέχονται knox συσκευες αλλα το αντίθετο.Επίσης αν ψάξετε στο xda θα δείτε οτι αυτο ισχύει σε πολλές χώρες της Ευρώπης γιατί έχουμε διαφορετική νομοθεσία απο την αμερικη σε θέμα εγγύησης και οτι οι γαλουφιες περι knox δεν περνάνε στην Ευρώπη.Επίσης δεν έχετε να χάσετε τίποτα από το να πάτε στο επισημο site της sammy hellas και να κάνετε chat με έναν υπάλληλο για να δείτε τι θα σας πούν.

Samsung Galaxy Note 3 N9005 32 GB + 32 Gb class 10 SD

X-Note 13.0 Rooted + leanKernel 2.2 with S5 Look

Arctic Black

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα γιατι μονο στα γερμανικά; θα φτιάξει με καποιο update μελλοντικά; ;

 

Βάλε το widgetlocker lockscreen ή κάποιο πα΄ρομοιο και θα έχεις ότι συντόμευση θέλεις στη lockscreen.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση αν συμβαίνει και σε άλλον. ..το άνοιγμα των multi window ενώ δουλεύει κανονικά σε αγγλική btu έκδοση κολλάει το resizing. Εκείνο το στρογγυλό κουμπάκι που σου επιτρέπει να αυξομειώσεις το παράθυρο δεν εμφανίζεται πάντα και πρέπει να το ανοιγοκλείσω για να δουλέψει. Συμβαίνει σε άλλον ή κάτι δε μου έκατσε καλα;
To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση αν συμβαίνει και σε άλλον. ..το άνοιγμα των multi window ενώ δουλεύει κανονικά σε αγγλική btu έκδοση κολλάει το resizing. Εκείνο το στρογγυλό κουμπάκι που σου επιτρέπει να αυξομειώσεις το παράθυρο δεν εμφανίζεται πάντα και πρέπει να το ανοιγοκλείσω για να δουλέψει. Συμβαίνει σε άλλον ή κάτι δε μου έκατσε καλα;

 

Για να εχεις την αγγλική υποθέτω ότι είσαι με κιτ κατ, σωστά? Έκανες επαναφορά όταν την πέρασες?

Link to comment
Share on other sites

Ενώ είμαι 4-5 μέρες με την KitKat σε UK απείραχτη συσκευή, σήμερα μου έσβησε όλα τα στοιχεία των Wi-Fi που είχα συνδεθεί τόσους μήνες. Τη συσκευή την είχα πάνω στο γραφείο ακουμπημένη...

Ωραία πράγματα!!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση αν συμβαίνει και σε άλλον. ..το άνοιγμα των multi window ενώ δουλεύει κανονικά σε αγγλική btu έκδοση κολλάει το resizing. Εκείνο το στρογγυλό κουμπάκι που σου επιτρέπει να αυξομειώσεις το παράθυρο δεν εμφανίζεται πάντα και πρέπει να το ανοιγοκλείσω για να δουλέψει. Συμβαίνει σε άλλον ή κάτι δε μου έκατσε καλα;

Όσο είχα την BTU stock δεν συνάντησα το πρόβλημα που αναφέρεις φίλε μου.

Samsung Galaxy Note 3 N9005 32 GB + 32 Gb class 10 SD

X-Note 13.0 Rooted + leanKernel 2.2 with S5 Look

Arctic Black

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξαναποστάρω το συγκεκριμένο πρόβλημα, το έχει και κανείς άλλος;

 

Φιλε μου εχω το ιδιο πρόβλημα με το Sfinder βρήκες καποια λυση;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχω το ιδιο πρόβλημα με το Sfinder βρήκες καποια λυση;

Το οποίο είναι ?

Samsung Galaxy Note 3 N9005 32 GB + 32 Gb class 10 SD

X-Note 13.0 Rooted + leanKernel 2.2 with S5 Look

Arctic Black

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το είχα όταν πέρασα την κιτκάτ έκανα factory reset και έφτιαξε

 

ευχαριστω!!!!Οντως διορθωθηκε το προβλημα με το action note!!!Προβληματα του "μπισκοτου"!!!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Για να εχεις την αγγλική υποθέτω ότι είσαι με κιτ κατ, σωστά? Έκανες επαναφορά όταν την πέρασες?

 

Ναι έκανα. Πριν που είχα την πολωνική γιατί η αγγλική καθυστερούσε δεν είχα θέμα. Ίσως φταίει κάποιο πρόγραμμα που πέρασα. Ίσως πάλι δεν έκατσε καλά. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Θα ξεκινήσω να αφαιρώ και βλέπουμε. ..

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να βρω την εθνικοτητα της συσκευης μου????

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Το οποίο είναι ?

 

Το SFinder λειτουργει μόνο οταν κανω επανεκίνηση το κινητο και αυτο μια φορα. μετα χρειαζεται νεα επανεκινηση.

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να βρω την εθνικοτητα της συσκευης μου????

 

phone info

 

εγω θελω να ρωτησω,πως μπορω να μεταονομασω την καρτα μνημης?

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο προγραμμα που να ''πεταει'' υποτιτλους ελληνικους πανω στις ταινιες(οπως π.χ στο bs pplayer στον υπολογιστη).Ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο προγραμμα που να ''πεταει'' υποτιτλους ελληνικους πανω στις ταινιες(οπως π.χ στο bs pplayer στον υπολογιστη).Ευχαριστω..

 

τ bs player και στο note 3..

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να συνδέσω το Note Με τον υπολογιστη και να το λειτουργώ σαν ταμπλέτα σχεδίασης μέσω του Sketchbook?

 

Αν κανεις screen mirroring και βλεπεις την οθονη του κινητου στο λαπτοπ λογικα θα γινεται. Αλλα αμφιβαλω οτι με τοσο μικρες διαστασεις θα βολευει να κοιτας την οθονη υπολογιστη την ωρα που σχεδιαζεις αντι αυτη του κινητου.

 

Εδω οι επαγγελματικες wacom ταμπλετες (εχω μια intuos) και θελουν πολλη εξοικειωση και παλι δεν βολευεσαι τελεια. Με τοσο μικρη επιφανεια θα ειναι δραμα να μην βλεπεις την οθονη που σχεδιαζεις.

 

Πιο ευκολο να σχεδιασεις στο note και να το περασεις για editing στο laptop.

 

Εκτος αν εχεις note 10ινσο που ειναι αλλιως η κατασταση. Βεβαια εκει ειναι που ειναι ακομα πιο ευχαριστη η σχεδιαση στην οθονη τοθ αντι του υπολογιστη.

Link to comment
Share on other sites

phone info

 

εγω θελω να ρωτησω,πως μπορω να μεταονομασω την καρτα μνημης?

phone info τι???Τι πρεπει να δω???

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα ένα που λέγεται virtual tablet λειτουργησε ικανοποιητικά αλλά παρ'ολα αυτα δεν το συνιστώ. Παρατήρησα ότι το κινητο ζεσσταθηκε και το ποσοστό της μπαταρίας κατέβαινε πολύ γρήγορα.
Link to comment
Share on other sites

phone info τι???Τι πρεπει να δω???

 

CSC country

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

CSC country

 

αυτο δεν υπαρχει στο about device!!!μηπως το βρισκω καπου αλλου??

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν υπαρχει στο about device!!!μηπως το βρισκω καπου αλλου??

 

Θα κατεβασεις απο play store την εφαρμογη phone info και μετα εκει θα δεις το csc.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...