Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια βοήθεια όταν ρίχνω αρχεία στο κινητό λίγο πριν τελειώσει η διαδικασία μου βγάζει ότι το τηλ σταματάει να αποκρίνεται τα φώτα σας.... Επανεκκίνηση έκανα...
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με orange france... η αναβαθμιση αφαντη..... να ρωτησω ει αι ε στοκ ρομ χωρις να τοχω πειραξει οταν κατεβαζω την κουρτινΑ για να δω αυτα που εχει πανω πανω wifi ,bt εξοικονομιση κτλ γιατι δε δουλευουν αυτομα εννοω να πηγαινοερχονται μονα τους οπως εκανε και στο νοτε2. Κ κατι αλλο φωτο μετα σε βιντεο οπως τραβουσαμε στο νοτε 2 δεν εχει?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τα nfc stickers. Έχετε να προτείνετε καμία χρηστική λειτουργία για να τα χρησιμοποιήσω;

Για διάβασε εδω ,καποιοι αναφέρουν μερικές από τις χρήσιμες λειτουργίες τους .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γιατι οταν στελνω μνμ αν παω να στειλω emotions το αλλαζει σε mms?

Νέος στην παρεα.το τηλ τα σπαει..λιγο μεγαλο βέβαια αλλα που θα παει θα το συνηθίσω. .

Edited by nikosz75013
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γιατι οταν στελνω μνμ αν παω να στειλω emotions το αλλαζει σε mms?

Νέος στην παρεα.το τηλ τα σπαει..λιγο μεγαλο βέβαια αλλα που θα παει θα το συνηθίσω. .

 

Το βρηκα.στελνεις μονο φατσες αν πατήσεις το πλήκτρο κάτω αριστερά και εχει διάφορες επιλογές. ..τωρα ενα θελω να μάθω στην lock screen μπαίνουν εφαρμογές για να παταω και να μπαινω μεσα σε αυτες απο την lock screen. ?

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα και factory reset αλλά οι συντομεύσεις στην οθόνη κλειδώματος δεν εμφανίστηκαν. Μάλλον επειδή είναι γερμανική η συσκευή. Την ίδια συμπεριφορά είχε και το S4 που είχα πριν που ήταν κι αυτό γερμανικό.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα και factory reset αλλά οι συντομεύσεις στην οθόνη κλειδώματος δεν εμφανίστηκαν. Μάλλον επειδή είναι γερμανική η συσκευή. Την ίδια συμπεριφορά είχε και το S4 που είχα πριν που ήταν κι αυτό γερμανικό.

Γιατι στα γερμανικά τι διαφορα εχει.; ουτε εμενα βλέπω επιλογή για εφαρμογες στην lock screen. .ουτε την καμερα κατω δεξια οπως εχει η κιτκατ.και εμενα γερμανικό ειναι.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Γιατι στα γερμανικά τι διαφορα εχει.; ουτε εμενα βλέπω επιλογή για εφαρμογες στην lock screen. .ουτε την καμερα κατω δεξια οπως εχει η κιτκατ.και εμενα γερμανικό ειναι.

 

Σε γερμανικές συσκευές δεν εμφανίζει τις συντομεύσεις στην lockscreen. Το ίδιο πρόβλημα είχα και με το S4. Το θέμα είναι ότι την συντόμευση της κάμερας την είχα δει και υπήρχε, αλλά μετά από κάτι updates εξαφανίστηκε! Το ίδιο πρόβλημα και στο δεύτερο note που πήρα την ίδια μέρα και είχα τσεκάρει κι αυτό γερμανικό! Και στα 2 δεν υπάρχει η συντόμευση!

Link to comment
Share on other sites

Αχ τα νευρα μου.διαβαζω οτι στα γερμανικά δεν εχει μεσα τα shortcut στην lockscreen. .
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Σε γερμανικές συσκευές δεν εμφανίζει τις συντομεύσεις στην lockscreen. Το ίδιο πρόβλημα είχα και με το S4. Το θέμα είναι ότι την συντόμευση της κάμερας την είχα δει και υπήρχε, αλλά μετά από κάτι updates εξαφανίστηκε! Το ίδιο πρόβλημα και στο δεύτερο note που πήρα την ίδια μέρα και είχα τσεκάρει κι αυτό γερμανικό! Και στα 2 δεν υπάρχει η συντόμευση!

 

Το ίδιο και στα Γερμανικά Νοτε 8:blink:

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα γιατι μονο στα γερμανικά; θα φτιάξει με καποιο update μελλοντικά; ;
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα γιατι μονο στα γερμανικά; θα φτιάξει με καποιο update μελλοντικά; ;

 

Οχι δεν θα φτιάξει με update.Ειναι θεμα χαζης νομοθεσιας της γερμανιας.Οι κατασκευαστες ακολουθουν πιστα τις τοπικες νομοθεσιες ανα χωρα και προσαρμοζουν αναλογα το λογισμικο και γι αυτο βλέπουμε συνηθως τα μεγαλα updates να διαφερουν σε μεγεθος ανα region.Δεν μπορω να καταλαβω ομως γιατι εχεις φαει τετοιο σκαλωμα με αυτη τη χαζομαρα και κανεις τη ζωη σου δυσκολη.Εγω με αυστρικο περασα γερμανικη ρομ για να παιρνω νωρις τις ενημερωσεις μια και δεν σκοπευω να το ρουταρω αυτη τη φορα κι εσυ καθεσαι και αγχωνεσαι?!?!?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σε ενα s4 που ειχα όμως αλλαξα με odin και εβαλα άλλης χωρας.και μου εγραψε το knox.οποτε αυτο δεν το πειράζω καν . φαγώθηκα γιατι η εφαρμογές στην lockscren ηταν βολικές. .
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θέλετε να μου πείτε οτι αν πάτε στο settings/device/lockscreen και κάνετε on το mutlipe widgets και στο shortcuts βάλετε το camera δεν θα έχετε και widgets και το camera button?Παιδιά δεν γίνονται αυτά που λέτε sry για το θάρρος κιόλας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε σε ενα s4 που ειχα όμως αλλαξα με odin και εβαλα άλλης χωρας.και μου εγραψε το knox.οποτε αυτο δεν το πειράζω καν . φαγώθηκα γιατι η εφαρμογές στην lockscren ηταν βολικές. .

 

Για το knox τι αγχώνεσαι αφού στην χώρα μας δεν μας επηρεάζει :)

Samsung Galaxy Note 3 N9005 32 GB + 32 Gb class 10 SD

X-Note 13.0 Rooted + leanKernel 2.2 with S5 Look

Arctic Black

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θέλετε να μου πείτε οτι αν πάτε στο settings/device/lockscreen και κάνετε on το mutlipe widgets και στο shortcuts βάλετε το camera δεν θα έχετε και widgets και το camera button?Παιδιά δεν γίνονται αυτά που λέτε sry για το θάρρος κιόλας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Για το knox τι αγχώνεσαι αφού στην χώρα μας δεν μας επηρεάζει :)

 

Και όμως δεν μπαίνουν με τιποτααααααααααααααααα

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Ισως του δωσω μια ευκαιρια...ας μην ειμαστε απολυτοι....

Αν πήγαινες για Goophone θα σου έλεγα ότι δεν έχεις να χάσεις πολλά τώρα πας σε αμφιλεγόμενο κινέζο χωρίς ακριβή tech specs και κυρίως χωρίς να ξέρεις δείκτη Sar για να ξέρεις πόσο θα ψήνει το κεφάλι σου.

Samsung Galaxy Note 3 N9005 32 GB + 32 Gb class 10 SD

X-Note 13.0 Rooted + leanKernel 2.2 with S5 Look

Arctic Black

Link to comment
Share on other sites

Και όμως δεν μπαίνουν με τιποτααααααααααααααααα

Τότε τα πράγματα είναι απλά παιδιά.Sammobile >BTU firmware Αγγλικό δηλαδή με 4.4.2, πολύ κοντινές ημερομηνίες με γερμανία στο θέμα updates για όσους τους ενδιαφέρει.Το έχω περάσει στο κινητό μου από το πρώτο λεπτό που το άνοιξα(ήταν αυστριακό και δεν είχε πάρει kitkat ακόμα) και ησυχάζει το κεφάλι σας.Όλα λειτουργούν τέλεια.:)

Samsung Galaxy Note 3 N9005 32 GB + 32 Gb class 10 SD

X-Note 13.0 Rooted + leanKernel 2.2 with S5 Look

Arctic Black

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σε ενα s4 που ειχα όμως αλλαξα με odin και εβαλα άλλης χωρας.και μου εγραψε το knox.οποτε αυτο δεν το πειράζω καν . φαγώθηκα γιατι η εφαρμογές στην lockscren ηταν βολικές. .
Κατι εκανες λάθος, με επισημο firmware δεν γραφει το knox

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Για το knox τι αγχώνεσαι αφού στην χώρα μας δεν μας επηρεάζει :)

Κανεις μεγαλο λαθος.
Link to comment
Share on other sites

Κατι εκανες λάθος, με επισημο firmware δεν γραφει το knox

Κανεις μεγαλο λαθος.

Μίσο να βρώ την φωτογραφία που έχω κρατήσει απο το επίσημο chat που έχω με την samsung hellas και αν δεν με πιστέψεις οταν γυρίσω απο την δουλεία postarw και την απόδειξη επισκευης του s4 μου απο το επισημο service της samsung χωρις βεβαια να πληρωσω τιποτα.Μην λέτε κάτι χωρίς να το γνωρίζετε και τρομαζετε τον κοσμο.

 

Update:http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=47250327&postcount=6 το ποστ μου στο xda και αν συνεχίσεις να διαβάζεις θα δείς οτι πολύ λένε το ίδιο και κυριώς για την Ευρώπη.

Edited by asbanoglou

Samsung Galaxy Note 3 N9005 32 GB + 32 Gb class 10 SD

X-Note 13.0 Rooted + leanKernel 2.2 with S5 Look

Arctic Black

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...