Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και το περασες και δεν ειχες θεμα με κνοξ?εγω με αυστριακορουμανικο:) μπορω να το κανω?θα περνω οτα μετα?

 

Θέμα με knox δεν υπάρχει εάν περνάς official rom. Αν περάσεις κάποια άλλη ρομ και αλλάξει το csc σου θα παίρνεις οτα της συγκεκριμένης . Η πολωνική που έβαλα εγώ πάνω από την αγγλική δεν μου άλλαξε το csc γιατί έχει multi csc.

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

την εκανα τελικα φιλε μου....ευχαριστω πολυ!να ενημερωσω οτι η τελευταια αγγλικη ειναι πολυ καλυτερη απο την πρωτη πολωνικη.....οσοι εχουν θεματα με παγωματα της οθονης (οπως και εγω) μεχρι στιγμης με την αγγλικη δεν εχω τετοιο θεμα!

 

Χαίρομαι που βοήθησα! Συμφωνώ πως η αγγλική μάλλον είναι πιο σταθερή από την πολωνική τουλάχιστον για τα δικά μας αγγλικά τηλέφωνα

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω την εξης ερωτηση:στου αδερφου μου το κινητο που εχει s-cover οταν τον παιρνει καποιος τηλ του βγαζει πριν χτυπησει την ενταση "μεσου",ειτε με κειστο το καπακι ειτε με ανοιχτο..ξερει κανεις γιατι το κανει;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα τα σύνορα :) εμένα που είναι ισπανικό μου ήρθε χθες το βράδυ.

 

χαχαχα,πολυ αργα τα περναει ρε ****το,τι διαολο, με τα ποδια παει? Παιδια οσοι περασατε κιτ κατ βρηκατε κανα προβλημα? Ακουσα για την μπαταρια οτι εχει θεμα με το skype,ισχυει?

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία!!την αλλη εβδομαδα παραγγελνω το νοτελι μπορεί να μου απαντήσει κάποιος διάβασα κάτι για region lock και εγώ θα το παρωαπο τα seven...όταν βαλω σιμ ξεκληδωνει αυτόματα η θέλει κάποια διαδικασία πρωτα;
Link to comment
Share on other sites

Αντικειμενικα παντως για κλωνος νομιζω εχει πολυ καλα χαρακτηριστικα αν ισχυουν οντως..... :) Πολυ πιθανον να το δοκιμασω....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία!!την αλλη εβδομαδα παραγγελνω το νοτελι μπορεί να μου απαντήσει κάποιος διάβασα κάτι για region lock και εγώ θα το παρωαπο τα seven...όταν βαλω σιμ ξεκληδωνει αυτόματα η θέλει κάποια διαδικασία πρωτα;

 

Τίποτα δεν θέλει. Ευρωπαϊκό κινητό ξεκλειδώνει αυτόματα με ευρωπαϊκή sim

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες ''ζαχαρωνω'' και γω το note 3 . Μερικες ερωτησεις ατακτως ειρρημενες. Σε internetμαγαζο μου ειπαν 480 Euro για συσκευη απο γερμανια. Μπορω να ελεγξω τη χωρα προορισμου απο αλλη συσκευη [σονυ] πριν το παραλαβω? Και με ποιο app? Ασπρο η μαυρο? η κατι αλλο [ Δεν εχω δει μαυρο] Αναφερεται στα specs oτι εχει sensors θερμοκρασιας υγρασιας και βαρομετρο. Τους εχει καποιος χρησιμοποησει και ειναι σχετικα αξιοπιστοι? Eυχαριστω για οποιαδηποτε πληροφορια
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες ''ζαχαρωνω'' και γω το note 3 . Μερικες ερωτησεις ατακτως ειρρημενες. Σε internetμαγαζο μου ειπαν 480 Euro για συσκευη απο γερμανια. Μπορω να ελεγξω τη χωρα προορισμου απο αλλη συσκευη [σονυ] πριν το παραλαβω? Και με ποιο app? Ασπρο η μαυρο? η κατι αλλο [ Δεν εχω δει μαυρο] Αναφερεται στα specs oτι εχει sensors θερμοκρασιας υγρασιας και βαρομετρο. Τους εχει καποιος χρησιμοποησει και ειναι σχετικα αξιοπιστοι? Eυχαριστω για οποιαδηποτε πληροφορια

 

Δεν νομίζω ότι υπάρχει τρόπος να ελέγξεις εκ των προτέρων τη χώρα προέλευσης παρά μόνον αν πάρεις επιτόπου τηλ τη samsung και τους πεις το imei για να σου πουν αυτοί. Ωστόσο δεν υπάρχει λόγος να προσπαθήσεις να επιλέξεις χώρα καθώς ο μόνος λόγος θα ήταν για να παίρνεις πιο γρήγορα τις αναβαθμίσεις, το οποίο όμως όπως έχει αποδειχθεί είναι κάτι που δεν μπορείς να προβλέψεις και έχει διαψευσθεί στο παρελθόν πολλές φορές. Όλα τα ευρωπαικά τηλέφωνα της samsung έχουν την ίδια ακριβώς εγγύηση οπότε δεν παίζει κανένα ρόλο η χώρα προέλευσης (αρκεί να είναι ευρωπαική, αλλά κάτι τέτοιο το θεωρώ δεδομένο καθώς δεν έχει αναφερθεί κάποιο κρούσμα μη ευρωπαικού μοντέλου).

Οι σένσορες που αναφέρεις υπάρχουν αλλά δεν είναι ακριβείς καθώς επηρεάζονται από την ίδια τη θερμοκρασία του κινητού, από τη θήκη, το αν το κρατούσες ώρα, το είχες σε τσέπη κλπ. Όταν κάποια στιγμή διαπιστώσεις την απόκλειση που δείχνει συνήθως το κινητό σου τότε θα αποτελούν απλά μια σχετική ένδειξη για συγκρίσεις με προηγούμενες μετρήσεις με το ίδιο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

επηρεάζονται από την ίδια τη θερμοκρασία του κινητού, από τη θήκη, το αν το κρατούσες ώρα, το είχες σε τσέπη κλπ. Όταν κάποια στιγμή διαπιστώσεις την απόκλειση που δείχνει συνήθως το κινητό σου τότε θα αποτελούν απλά μια σχετική ένδειξη για συγκρίσεις με προηγούμενες μετρήσεις με το ίδιο κινητό.

 

 

Σε ποια μερια η με ποια εφαρμογη μπορουμε να το κανουμε αυτο?edit το βρηκα με το s health :-)

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

Ένας φίλος που έχει κ εκείνος Νοτε 3 με 4.4 μερικές φορές όταν το ξεκλειδώνει τον πετάει στην κάμερα!

"Να προσθέσω πως η συσκευή έχει CSC DBT, είναι unrooted κ πέρασε την 4.4 μέσω OTA κατευθείαν όταν το πήρε γιατί είχε βγει"

Κοίταξα στις ρυθμίσεις μήπως έχει τίποτα φωνητικές εντολές ανοιχτές, τα απενεργοποιώ και το έκανε πάλι...

Δεν το κάνει συνέχεια αλλά στα 10 ξεκλειδώματα θα το κάνει 1 φορά...

Κάναμε και εκκαθάριση στο cashe μπας και είχε φάει κανένα σκάλωμα, αλλά πάλι το κάνει...

Να προσθέσω πώς έχω και εγώ το Νοτε 3 με 4.4 και δεν μου έχει κάνει το παραμικρό...

Ξέρει κανένας τι μπορεί να φταίει ή κάποια λύση εκτός από factory reset;;;

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα μου ειναι οι επαφες.Ειχα στο μυαλο μου οτι θα κατεβασω το bump και οτι θα τσ μεταφερω απο το αιφον στο νοουτ ετσι αλλα τελικα δεν υπαρχει η εφαρμογη,κατεβασα μια αλλη εφαρμογη που κανει extract τς επαφες σε csv αρχειο ωστε να τσ περασω μεσω gmail.Αυτο το excel αρχειο ομως ειναι οπως να ναι γραμμενο μεσα και οταν το κανω εισαγωγη στο gmail δεν μου βγαζει ονοματα..ξερει κανεις να μου πει τι να κανω ή πως να μεταφερω τσ επαφεσ απο το αιφον στο νοουτ 3?

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

Ένας φίλος που έχει κ εκείνος Νοτε 3 με 4.4 μερικές φορές όταν το ξεκλειδώνει τον πετάει στην κάμερα!

"Να προσθέσω πως η συσκευή έχει CSC DBT, είναι unrooted κ πέρασε την 4.4 μέσω OTA κατευθείαν όταν το πήρε γιατί είχε βγει"

Κοίταξα στις ρυθμίσεις μήπως έχει τίποτα φωνητικές εντολές ανοιχτές, τα απενεργοποιώ και το έκανε πάλι...

Δεν το κάνει συνέχεια αλλά στα 10 ξεκλειδώματα θα το κάνει 1 φορά...

Κάναμε και εκκαθάριση στο cashe μπας και είχε φάει κανένα σκάλωμα, αλλά πάλι το κάνει...

Να προσθέσω πώς έχω και εγώ το Νοτε 3 με 4.4 και δεν μου έχει κάνει το παραμικρό...

Ξέρει κανένας τι μπορεί να φταίει ή κάποια λύση εκτός από factory reset;;;

 

Αν το ξεκλειδώνει από το πάνω μέρος της οθόνης ,είναι λογικό να ξεκλειδώνει στην κάμερα .Υπάρχει συντομευση γι αυτό.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα μου ειναι οι επαφες.Ειχα στο μυαλο μου οτι θα κατεβασω το bump και οτι θα τσ μεταφερω απο το αιφον στο νοουτ ετσι αλλα τελικα δεν υπαρχει η εφαρμογη,κατεβασα μια αλλη εφαρμογη που κανει extract τς επαφες σε csv αρχειο ωστε να τσ περασω μεσω gmail.Αυτο το excel αρχειο ομως ειναι οπως να ναι γραμμενο μεσα και οταν το κανω εισαγωγη στο gmail δεν μου βγαζει ονοματα..ξερει κανεις να μου πει τι να κανω ή πως να μεταφερω τσ επαφεσ απο το αιφον στο νοουτ 3?

Δοκίμασε με το Easy Phone Sync απο το play store .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

Ένας φίλος που έχει κ εκείνος Νοτε 3 με 4.4 μερικές φορές όταν το ξεκλειδώνει τον πετάει στην κάμερα!

"Να προσθέσω πως η συσκευή έχει CSC DBT, είναι unrooted κ πέρασε την 4.4 μέσω OTA κατευθείαν όταν το πήρε γιατί είχε βγει"

Κοίταξα στις ρυθμίσεις μήπως έχει τίποτα φωνητικές εντολές ανοιχτές, τα απενεργοποιώ και το έκανε πάλι...

Δεν το κάνει συνέχεια αλλά στα 10 ξεκλειδώματα θα το κάνει 1 φορά...

Κάναμε και εκκαθάριση στο cashe μπας και είχε φάει κανένα σκάλωμα, αλλά πάλι το κάνει...

Να προσθέσω πώς έχω και εγώ το Νοτε 3 με 4.4 και δεν μου έχει κάνει το παραμικρό...

Ξέρει κανένας τι μπορεί να φταίει ή κάποια λύση εκτός από factory reset;;;

δες εδω http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=50217425&postcount=1
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα,πολυ αργα τα περναει ρε ****το,τι διαολο, με τα ποδια παει? Παιδια οσοι περασατε κιτ κατ βρηκατε κανα προβλημα? Ακουσα για την μπαταρια οτι εχει θεμα με το skype,ισχυει?

 

Ναι ισχύει ότι υπάρχει θέμα με το Skype και την kit kat

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει ότι υπάρχει θέμα με το Skype και την kit kat

Το skype στο android είναι γενικά κακογραμμένο. Σε άλλες (πολλές) συσκευές τρώει μπαταρία, στο S3 μου μου χάλαγε τα ringtones κλπ.

Προσπαθώ να το αποφύγω όσο μπορώ.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες , μια ερωτηση..Γινεται με καποιο τροπο να απενεργοποιησω οταν ειμαι στην αρχικη οθονη και παταω το home button να μην με βαζει στο flippboard?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες , μια ερωτηση..Γινεται με καποιο τροπο να απενεργοποιησω οταν ειμαι στην αρχικη οθονη και παταω το home button να μην με βαζει στο flippboard?

 

Στης ρυθμίσεις του flipboard ξετσεκάρεις το "Ανοιγμα με το κεντρ.πλήκτρο".

Θα συνεχίσεις να μπορείς να μπαίνεις με swipe up από το κάτω μέρος της οθόνης.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Στης ρυθμίσεις του flipboard ξετσεκάρεις το "Ανοιγμα με το κεντρ.πλήκτρο".

Θα συνεχίσεις να μπορείς να μπαίνεις με swipe up από το κάτω μέρος της οθόνης.

 

το περιοδικο μου πως απενεργοποιειται με swipe up απο το κατω μερος της οθονης?

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ποια εφαμογη ειναι ? το flipboard?

 

Ναι, μια παραλλαγή του

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...