Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι βάλατε την αγγλική 4.4.2 (BTU) , τι εντυπώσεις έχετε (σε σχέση και με την 4.3);

 

Καλημέρα. Είμαι από τους ανυπόμονους που λόγω καθυστέρησης της αγγλικής BTU 4.4.2 είχα περάσει την πολωνική. Η οποία δε μου είχε αλλάξει το csc και εξακολουθούσε να λέει BTU στο kies. Χθες λοιπόν πέρασα την επίσημη αγγλική από πάνω χωρίς να κάνω wipe σε τίποτα και το αποτέλεσμα είναι μάλλον καλύτερο. Καταρχάς έχει καλύτερη διαχείριση της ram ακόμα και από την πολωνική γιατί ενώ ποτέ δεν είχα ram κοντά στα 2.0 gb με την πολωνική έφτασα να τα ξεπεράσω. Τώρα με την αγγλική δεν πήγα πάνω 1,79...Επίσης στην πολωνική έβγαζα το τηλ από την πρίζα και έπεφτε στο 99 σχεδόν σε 10 λεπτά. Τώρα αν δεν το χρησιμοποιήσω μπορεί να πάει και ώρα.Η απόκριση και στις 2 smooth και γενικά νομίζω ότι έκατσε καλά στο τηλέφωνο μου. Επίσης δεν έχω κανένα πρόβλημα με knox αλλά και το πληκτρολόγιο που είχαν κάποια παιδιά. Δεν έχω κάνει ρουτ. Σε σχέση με την 4.3 θα έλεγα ότι πέρα από τη ραμ και τη διαχείριση της μουσικής σε lock screen δύσκολα θα δείς κάποια άλλη διαφορά. Επίσης τα εικονίδια άλλαξαν αλλά είναι υποκειμενικό το αν αρέσουν σε κάποιον. Εμένα σφαίρα πήγαινε με την 4.3 και έτσι πάει...

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Που το βλέπεις;
στο κιεσ

τρεχουσα εκδοση υλικολογισμικου στο τελος σε παρενθεση πχ εμενα λεει <ROM>ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΡΟΥΜΑΝΙΑ Η ΑΠτο phone info εφαρμογη απτο μαρκετ

Link to comment
Share on other sites

στο κιεσ

τρεχουσα εκδοση υλικολογισμικου στο τελος σε παρενθεση πχ εμενα λεει <ROM>ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΡΟΥΜΑΝΙΑ Η ΑΠτο phone info εφαρμογη απτο μαρκετ

 

Εμένα λέει Austria με το Phone info.

Link to comment
Share on other sites

το παρηγγειλα και εγω σημερα!!!συμφωνα με το imei της συσκευης ειναι αυστριακο!!οποτε 4.4.2 δεν εχει βγει ακομα.σωστα?

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

το παρηγγειλα και εγω σημερα!!!συμφωνα με το imei της συσκευης ειναι αυστριακο!!οποτε 4.4.2 δεν εχει βγει ακομα.σωστα?

 

Γιατί η Αυστρία έμεινε τόσο πίσω;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί η Αυστρία έμεινε τόσο πίσω;

 

Ελα μου ντε!!Τα branded της εχουν παρει εδω και μερες το update

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είμαι από τους ανυπόμονους που λόγω καθυστέρησης της αγγλικής BTU 4.4.2 είχα περάσει την πολωνική. Η οποία δε μου είχε αλλάξει το csc και εξακολουθούσε να λέει BTU στο kies. Χθες λοιπόν πέρασα την επίσημη αγγλική από πάνω χωρίς να κάνω wipe σε τίποτα και το αποτέλεσμα είναι μάλλον καλύτερο. Καταρχάς έχει καλύτερη διαχείριση της ram ακόμα και από την πολωνική γιατί ενώ ποτέ δεν είχα ram κοντά στα 2.0 gb με την πολωνική έφτασα να τα ξεπεράσω. Τώρα με την αγγλική δεν πήγα πάνω 1,79...Επίσης στην πολωνική έβγαζα το τηλ από την πρίζα και έπεφτε στο 99 σχεδόν σε 10 λεπτά. Τώρα αν δεν το χρησιμοποιήσω μπορεί να πάει και ώρα.Η απόκριση και στις 2 smooth και γενικά νομίζω ότι έκατσε καλά στο τηλέφωνο μου. Επίσης δεν έχω κανένα πρόβλημα με knox αλλά και το πληκτρολόγιο που είχαν κάποια παιδιά. Δεν έχω κάνει ρουτ. Σε σχέση με την 4.3 θα έλεγα ότι πέρα από τη ραμ και τη διαχείριση της μουσικής σε lock screen δύσκολα θα δείς κάποια άλλη διαφορά. Επίσης τα εικονίδια άλλαξαν αλλά είναι υποκειμενικό το αν αρέσουν σε κάποιον. Εμένα σφαίρα πήγαινε με την 4.3 και έτσι πάει...

φιλε μου ειμαι ακριβως στην ιδια κατασταση με εσενα!μπορεις να μου δωσεις ενα link με την αγγλικη που περασες απο επανω καθως κα τι τικαρες στο odin....ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Πορτογαλικο και ακομα περιμενωντας την κιτ κατ..

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου ετσι όπως καταλαβαίνω με αυτα που λες ο φιλος σου πάει να σου δωσει την εκδοση του Note 3 με τον Exynos CPU συσκευη η οποια δεν ειναι συμβατη με το δικτυο 4G της χωρας μας.Αν αυτο σε απαχολει τοτε μην το παρεις.Σου δινω και ενα λινκ που δειχνει το CPU.http://www.nextpowerup.com/news/4011/galaxy-note-3-snapdragon-800-vs-exynos-octa-5420-variants-benchmarked.html Επισης αν θες δες και αυτο το λινκ που κναουν συγκριση τα αληθινα note 3 με τα ψευτικα.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2574886

Samsung Galaxy Note 3 N9005 32 GB + 32 Gb class 10 SD

X-Note 13.0 Rooted + leanKernel 2.2 with S5 Look

Arctic Black

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο έσκασε και η mini αναβάθμιση των 28,3ΜΒ. Είμαι stock, unrooted με 4.4.2 και Ουγγρική συσκευή.

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που δεν εχει 4g τι δυνατοτητες θα χασω? Ειναι κατι που θα επηρεασει στο αμεσο μελλον?
Link to comment
Share on other sites

Πορτογαλικο και ακομα περιμενωντας την κιτ κατ..

 

Πέρνα τα σύνορα :) εμένα που είναι ισπανικό μου ήρθε χθες το βράδυ.

Με λένε Σωτήρη και είμαι καλά... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Μολις ξεπακεταρισα και το δευτερο note που πηρα στον πιτσιρικα μου και του ηρθε αμεσως η kit kat (γερμανικό).Εγω,στο περιμενε... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μολις ξεπακεταρισα και το δευτερο note που πηρα στον πιτσιρικα μου και του ηρθε αμεσως η kit kat (γερμανικό).Εγω,στο περιμενε... :lol:

 

απο που το πηρες?

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Παντως αν το θεμα σου δεν ειναι οι ταχυτητες του 4g νομιζω πως δεν πρεπει να σε απασχολει..αλλα δεν ξερω τι αλλες διαφορες εχει..αν ειναι καλη η τιμουλα παρτο γιατι οχι..
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ειμαι ακριβως στην ιδια κατασταση με εσενα!μπορεις να μου δωσεις ενα link με την αγγλικη που περασες απο επανω καθως κα τι τικαρες στο odin....ευχαριστω εκ των προτερων!

την αγγλική την κατέβασα από το sammobile.com Μπορείς να κάνει μια εγγραφή και μετά από την ενότητα firmware να βρεις όποιο επίσημο θέλεις, στην προκειμένη περίπτωση το BTU. Μετά στο odin δεν τικάρεις τίποτα, μόνο εκεί που λέει AP βάζεις το νέο firmware που έχεις κατεβάσει αφού όμως πρώτα το ξεζιπάρεις. Το αρχείο θα έχει κατάληξη .tar.md5.

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

την αγγλική την κατέβασα από το sammobile.com Μπορείς να κάνει μια εγγραφή και μετά από την ενότητα firmware να βρεις όποιο επίσημο θέλεις, στην προκειμένη περίπτωση το BTU. Μετά στο odin δεν τικάρεις τίποτα, μόνο εκεί που λέει AP βάζεις το νέο firmware που έχεις κατεβάσει αφού όμως πρώτα το ξεζιπάρεις. Το αρχείο θα έχει κατάληξη .tar.md5.

 

Και το περασες και δεν ειχες θεμα με κνοξ?εγω με αυστριακορουμανικο:) μπορω να το κανω?θα περνω οτα μετα?

Link to comment
Share on other sites

απο που το πηρες?

 

Απο birdphone,οπως και το δικο μου

Link to comment
Share on other sites

την αγγλική την κατέβασα από το sammobile.com Μπορείς να κάνει μια εγγραφή και μετά από την ενότητα firmware να βρεις όποιο επίσημο θέλεις, στην προκειμένη περίπτωση το BTU. Μετά στο odin δεν τικάρεις τίποτα, μόνο εκεί που λέει AP βάζεις το νέο firmware που έχεις κατεβάσει αφού όμως πρώτα το ξεζιπάρεις. Το αρχείο θα έχει κατάληξη .tar.md5.

 

την εκανα τελικα φιλε μου....ευχαριστω πολυ!να ενημερωσω οτι η τελευταια αγγλικη ειναι πολυ καλυτερη απο την πρωτη πολωνικη.....οσοι εχουν θεματα με παγωματα της οθονης (οπως και εγω) μεχρι στιγμης με την αγγλικη δεν εχω τετοιο θεμα!

Link to comment
Share on other sites

την εκανα τελικα φιλε μου....ευχαριστω πολυ!να ενημερωσω οτι η τελευταια αγγλικη ειναι πολυ καλυτερη απο την πρωτη πολωνικη.....οσοι εχουν θεματα με παγωματα της οθονης (οπως και εγω) μεχρι στιγμης με την αγγλικη δεν εχω τετοιο θεμα!

Και δν γραφει το knbox?

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλησπέρα πριν από λίγο εκανα την συμπληρωματικη αναβαθμιση σε ουγγρικο note ολα οκ έβαλα την s view 3 rd θήκη που είχα και δουλεύει κομπλέ μόνο που όταν κάνω επανεκκίνηση δεν λειτουργεί αν κάνω απενεργοποίηση της συσκευής και ξανα ανοίξω δουλεύει κανονικα γνωρίζει κανείς τι παίζεται με αυτό? ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Και δν γραφει το knbox?

εμενα ειχε γραψει ετσι και αλλοιως το knox λογω παλιοτερου root αλλα νομιζω οτι βαζωντας officialδεν γραφει ο knox

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...