Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια υπαρχει κανα σκριν προτεκτορ που μπορεις να χρησιμοποιεις την πενα γιατι τα κοινα screen protector πιστευω πως δεν κανουν δουλεια και οτι θα χαρασονται ευκολα με την πενα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει κανα σκριν προτεκτορ που μπορεις να χρησιμοποιεις την πενα γιατι τα κοινα screen protector πιστευω πως δεν κανουν δουλεια και οτι θα χαρασονται ευκολα με την πενα

 

υπάρχουν γυάλινα. το σωστό νήμα είναι εδώ διάβασε και θα καταλάβεις

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374611

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εδω και λιγο καιρο εγινα και γω κατοχος ενος note3.αγορασα το κινητο απο σκρουτζομαγαζο,τον κινητο ειναι βαλτικης (seb) προελευσεως,πριν μια ωρα συνδεθηκα στο KIES,και βρεθηκα να κανω αναβαθμιση απο την MJ7 στην NA2,πριν απο λιγο ολοκληρωθηκε η αναβαθμιση και οι πρωτες εμφανες αλλαγες ειναι αυτες που εχετε σε κατι link.σε πιο βαθια νερα δεν μπορω να σας πω,γιατι δεν τα γνωριζω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει κανα σκριν προτεκτορ που μπορεις να χρησιμοποιεις την πενα γιατι τα κοινα screen protector πιστευω πως δεν κανουν δουλεια και οτι θα χαρασονται ευκολα με την πενα

 

Τα καλύτερα screen protectors είναι τα tempered glass που είναι γυάλινα και δεν παθαίνουν τίποτα ούτε χαλάνε την αίσθηση της οθόνης. Εγώ έχω πάθει πλάκα!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εδω και λιγα λεπτα ολοκληρωθηκε η αναβαθμιση του κινητου μου μεσω KIES απο MJ7σε NA2.το κινητο ειναι βαλτικης προελευσεως SEB.
Link to comment
Share on other sites

Linkk απο καταστημα η Εbay η καπου να το δω αυτο το screen protector

 

Έλα ρε man...

Πηγαινε στο ebay και γράψε Note 3 tempered glass.

Όλα εγώ;;;

Link to comment
Share on other sites

To κανα φιλε μου μην θυμωνεις.....Ρε παιδια παρατηρωντας το κινητο και βλεποντας την καμερα στο πισω μερος εχω μια αισθηση πως το περιβλημα η το τζαμακι δεν ξερω πως να το πω ελπιζω να καταλαβατε εχει μια μικρη στραβωμαρα δεν μου φαινεται να χει κατσει ισια το χει παρατηρησει κανεις????
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαίνει μεγάλη αναβάθμιση στο ολλανδικό μου κινητό. Θα ενημερώσω σε λίγο τι είναι.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Προσοχη με την νεα εκδοση καποιες εφαρμογες μπορει να μην ειναο συμβατες.Εγω απο χτες δεν μπορω να παιξω gta san andeas.Μετα απο το ανοιγμα τις εφαρμογης μου τι κανεις stop και κλεινει.Προς το παρον χτυπαω το κεφαλι μου στο τοιχο που αφησα τη νεα εκδοση να κατεβει.
Link to comment
Share on other sites

Προσοχη με την νεα εκδοση καποιες εφαρμογες μπορει να μην ειναο συμβατες.Εγω απο χτες δεν μπορω να παιξω gta san andeas.Μετα απο το ανοιγμα τις εφαρμογης μου τι κανεις stop και κλεινει.Προς το παρον χτυπαω το κεφαλι μου στο τοιχο που αφησα τη νεα εκδοση να κατεβει.

 

Γιατί ποια μιλάς;;;:O

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προφανώς έχει απαντηθεί προηγουμένως, μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι η Samsung Hellas επισκευάζει κανονικά κιν με knox flag 0:1? Σε αντίστοιχη ερώτηση για το s4 στο xda, η απάντηση είναι θετική.*http://forum.xda-developer....php?t=2517816. Αν ισχύει γιατί κωλοκαιγόμαστε για το knox?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προφανώς έχει απαντηθεί προηγουμένως, μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι η Samsung Hellas επισκευάζει κανονικά κιν με knox flag 0:1? Σε αντίστοιχη ερώτηση για το s4 στο xda, η απάντηση είναι θετική.*http://forum.xda-developer....php?t=2517816. Αν ισχύει γιατί κωλοκαιγόμαστε για το knox?

 

Μιλησα τη Τριτη με smartec και μου ειπαν οτι εχουν σαφη οδηγια απο sansung hellas οτι τα τηλεφωνα με knox 0×1 ειναι εκτος εγγυησης.Στη συγκεκριμενη περιπτωση πας για αλλαγη μητρικης πλακετας και το κόστος για το Note 3 ειναι 270 €

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μόλις έσκασε και σε εμένα η ΟΤΑ Update (ουγγρική συσκευή). Είναι ~384ΜΒ, άρα υποπτεύομαι είναι η 4.4.2. Αν ναι, πάμε σε εγκατάσταση "από πάνω" και αν προκύψει κάτι, πάμε για Factory Reset και βλέπουμε. Αλλά, αν κρίνω από τα μέχρι τώρα δεδομένα σε αναβαθμίσεις με S3, N2, S4, δεν πρόκειται να σκάσει κάτι. Είμαι αισιόδοξος!!! :)

 

Edit #1: KitKat 4.4 λοιπόν...! Πρώτη (θετική) εντύπωση - αν και έχει αναφερθεί νομίζω - η συσκευή ξεκινάει από reboot με διαθέσιμα 1,6GB RAM, μετρώντας 2,71 διαθέσιμα εξ αρχής!

Edit #2: Πριν οτιδήποτε, να τονίσω ότι ΔΕΝ έχω κάνει factory reset μετά το upgrade (επί της παρούσης). Λοιπόν, "light typeface font" στα notifications. Θυμίζει λίγο τα fonts του iOS7.0 (μη βαράτε ρε σεις :)). Επίσης, η default γραμματοσειρά μοιάζει να έχει γίνει πιο... "στενόψηλη/μακρόστενη". Θυμίζει λίγο περισσότερο τη Roboto.

Λίγο αφότου ξεκίνησε η συσκευή, με ρώτησε αν θέλω να κρατήσω σαν default SMS App το Textra (που χρησιμοποιώ καιρό τώρα), ή το stock Messaging της Samsung. Την ίδια ερώτηση μου έκανε για την επιλογή μεταξύ Chrome vs. Stock Browser. Κανένα πρόβλημα με το stock keyboard και την επιλογή γλώσσας, τουλάχιστον στη δική μου συσκευή. Κάτι ακόμα που πιθανόν είναι "placebo effect": μοιάζουν και σε εσάς τα χρώματα πιο... "ζεστά"? Έχω το ίδιο wallpaper που είχα και πριν το upgrade και προσωπικά μου μοιάζει σαν να έχει ανέβει κάπως η "θερμοκρασία" των χρωμάτων. Σε επίπεδο smoothness, το κινητό δείχνει πραγματικό καλύτερο, και αυτό ΔΕΝ είναι placebo. Ανταποκρίνεται ταχύτερα παντού. Να πούμε για Διαχείριση Μνήμης? Με ανοικτά: browser, mail client, textra, phone app, gallery και solid explorer, η διαθέσιμη RAM είναι στα 1.163ΜΒ! Niccccceeeee.... Ό,τι άλλο βρίσκω, θα σας ενημερώνω... :)

Edited by costasp

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα ερχετε και σε μενα OTA(Ελβετια) η Kit Kat! Βλεπουμε τα προβληματα και τις λυσεις που θα μας δωσει :))))

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παναγιωτη σου βγαλε στο kies την ενημερωση ? Και γω ελβετικο.

 

Υ.Γ. μολις ηρθε ΟΤΑ. Περιμενω εντυπωσεις και μετα αναβαθμιζω.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις χθές ρώτησα για Ελβετικό αν ξέρει κανείς πότε και σήμερα τσούπ...

(εμένα λέει 381,85 mb OTA)

Την κατεβάζω τώρα και .... ενημερώνω :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Με μια πρωτη ματια φαινετε καλυτερη. Ποιο γρηγορο το UI και αν δεν κανω λαθος στην συνολικη RAM αυξηθηκε ο αριθμος. 2,71GB λεει τωρα. Ασυμβατοτητα με εφαρμογες που εχω δεν βρηκα προς το παρον, αλλα αυτη ειναι η πρωτη ματια! Θα δειξει και στην συνεχεια! Δεν θα δειτε και μεγαλη διαφορα οπτικα!

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με μια πρωτη ματια φαινετε καλυτερη. Ποιο γρηγορο το UI και αν δεν κανω λαθος στην συνολικη RAM αυξηθηκε ο αριθμος. 2,71GB λεει τωρα. Ασυμβατοτητα με εφαρμογες που εχω δεν βρηκα προς το παρον, αλλα αυτη ειναι η πρωτη ματια! Θα δειξει και στην συνεχεια! Δεν θα δειτε και μεγαλη διαφορα οπτικα!

 

Παναγιωτη μεχρι το βραδυ αν μπορεις πες μας και την συμπεριφορα της μπαταριας :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ την έχω εδώ και μια βδομάδα είναι πολύ καλύτερη σε διαχείριση μνήμης και μπαταρίας αλλά μετά την αναβάθμιση πρέπει να κάνουμε φορματ!!!
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαίνει μεγάλη αναβάθμιση στο ολλανδικό μου κινητό. Θα ενημερώσω σε λίγο τι είναι.

 

Και σε μένα το ίδιο.... Ολλανδικό. Είναι 381 ΜΒ.... αρκετά μεγάλο αρχείο. Τι λέτε να είναι???

 

Τώρα κατεβαίνει.... και δεν πάει και πολύ γρήγορα.....

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...