Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nα ρωτήσω κάτι, αυτο το ασπρο χρωμα που εχει το νοτε 3 (και γενικα σαν ασπρο) αλλιώνεται με την παροδο του χρόνου σαν πλαστικο που ειναι? πχ ενα κιτρίνισμα...

ειμαι σε σκεψεις να κινηθω σε λευκο χρώμα και εχω αμφιβολιες για την οπτικη αντοχη του στον ελληνικο ηλιο...

Δεν έχω το Note 3 και δεν μπορώ να ξέρω σίγουρα, αλλά έχοντας χρησιμοποιήσει τη λευκή flip θήκη του Note II δεν θα αγόραζα το λευκό Note 3... Φοβάμαι πως σε καθημερινή χρήση θα λερώσει/κιτρινίσει και το παραμικρό σκούρο στίγμα/λεκές επάνω του θα φαίνεται σαν τη μύγα μεσ' το γάλα. Θα σου αρέσει πολύ στην αρχή, αλλά μετά θα σε χαλάσει. Επίσης το ψεύτικο δέρμα φαίνεται πιο αληθινό στο μαύρο απ' ό,τι στο λευκό.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Σωστός Σωστός Σωστός...

Λίγο πολύ όλοι συμφωνούμε για το Νοτελι!!!

Και εμένα πάλι με έπιασε το μικρόβιο της αγοράς νέας συσκευής και μιας και δεν κυκλοφορούν ακόμα οι νέες ναυαρχιδες ξαναπαραγγειλα το one έτσι για αλλαγή...

Εννοείτε ότι θα συνυπαρξει με το Νοτε!!!

Εσυ δε πιανεσαι,εισαι ΑΛΛΗ κλαση!!:)

+ 1 και να προσθέσω πως αν θέλουμε να ανεβάσουμε λίγο την φωτεινότητα μπορούμε να το κάνουμε επιλέγοντας από τις ρυθμίσεις *τιμή έκθεσης* και σε κάποιες περιπτώσεις με την *εξισορρόπηση λευκού*.

το ξέρω ότι δεν είναι πολύ εύχρηστα αλλά υπάρχουν.

Ετσι ακριβως!

@Μάνο τα έχουμε ξαναπεί. Αυτή την στιγμή δεν υπάρχει κάτι άλλο.

Οποιαδήποτε αγορά κάνεις θα είναι για την χαρά του unboxing και του στησίματος νεας συσκευής.

Τουλάχιστον μην δίνεις το Note γιατί έτσι χάνεις απο 2 μεριές. Κάνε ότι ο Galanakop.

Έτσι θα χάσεις μόνο 100€ απο την πώληση της συσκευής που θα αγοράσεις αφού έτσι κι αλλιώς θα ξανά γυρίσεις στο Note3.

Μην ακούω πάλι το αγόρασα 3 φορές. Δεν κολακεύουν τέτοιες αποφάσεις. :)

Εχω βαλει μυαλο Κωστα φετος!

Απλα οταν με πιανει η κριση μου για αλλαγη(οχι συχνα πλεον γιατι μας εχει πιασει και η..αληθινη κριση:p)απλα παιρνω αυτο που θελω εχοντας ΚΑΙ το note μαζι.

Το κακο ομως ετσι ειναι οτι δε στεριωνει τιποτα απ τις υπαρχοντες συσκευες μπροστα του:rolleyes:

Δεν έχω το Note 3 και δεν μπορώ να ξέρω σίγουρα, αλλά έχοντας χρησιμοποιήσει τη λευκή flip θήκη του Note II δεν θα αγόραζα το λευκό Note 3... Φοβάμαι πως σε καθημερινή χρήση θα λερώσει/κιτρινίσει και το παραμικρό σκούρο στίγμα/λεκές επάνω του θα φαίνεται σαν τη μύγα μεσ' το γάλα. Θα σου αρέσει πολύ στην αρχή, αλλά μετά θα σε χαλάσει. Επίσης το ψεύτικο δέρμα φαίνεται πιο αληθινό στο μαύρο απ' ό,τι στο λευκό.

 

Γιατρε συμφωνουμε απολυτα!

Το μαυρο ειναι πιο κλασατο στο νοτε και οντως το ψεύτικο δέρμα φαίνεται πιο αληθινό στο μαύρο απ' ό,τι στο λευκό οπως ειπες.

Την εχουν πατησει φιλοι μου που νομιζουν οτι ειναι οντως αληθινο δερμα και το καλο ειναι οτι ΔΕ λερωνει κιολας!

Οπως και η οθονη του βεβαιως(και του S4)ενω θυμαμαι στπ νοτε2 αφηνε σημαδια αμεσως και μου εσπαζε τα νευρα!

(Ασε που ειναι και σαφως πιο ευαναγνωστη μεσα και κυριως εξω απ του 2)

Να αυτες πι μικρες λεπτομερειες ειναι που μου αρεσουν σε συνδιασμο με τα σπεκς και την ολοκληρωση που εχει και δε μετανιωνω στιγμη την αγορα του,μετανιωνω μονο που(λογο τσαντιλας με το knox)αργησα να το παρω!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Όποιος μπορεί κ θέλει να βοηθήσει... να μου πει τι διαφέρουν τα δύο Μεταξύ τους....εχω lg g2... θέλω το note 3

 

Καλημέρα φίλε,

 

Επειδή είχα το G2 θα σου πω, Το Note3 είναι καλύτερο σε: Πιο καθαρά και δυνατά θα ακούς τον συνομιλητή (Βασικό για εμένα)

Αν συνδέσεις ακουστικά παίζει πιο δυνατά το Note, βέβαια δεν έχει ραδιόφωνο το νοτε..

Τώρα όσο αφορά την οθόνη, to G2 έχει εκπληκτική οθόνη, όπως και το νοτελι..ειμαι απολυτά ικανοποιημενος στο θέμα οθόνης και από τις 2 συσκευές.

Το pen κάνει δουλειά..αν πρόκειται να το χρησιμοποιησεις βεβαία :)

Οφείλω να παραδεχτώ πως η LG έκανε τεράστιο άλμα με το G2 και μπράβο τους..

Πήγαινε σε κάνα Πλαίσιο να το δεις live το νοτε..

Αυτά φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

τελικά γνωρίζει κάποιος πως ενεργοποιώ τον ήχο που κάνει η συσκευή όταν συνδέω το καλώδιο για να το φορτίσω και πως βάζουμε μικρά ελληνικά στα μηνύματα?:blink:

Η συσκευή έχει το "μαμά" λογισμικό χωρίς root κτλ...;)

Και πάλι καλημέρα...

Link to comment
Share on other sites

Όποιος μπορεί κ θέλει να βοηθήσει... να μου πει τι διαφέρουν τα δύο Μεταξύ τους....εχω lg g2... θέλω το note 3

 

Λοιπόν όπως λέει και ο φίλος παρακάτω και συμφωνώ να προσθέσω ότι το νότε 3 είναι άλλη κατηγορία και ως εκ τούτου είναι μεγαλύτερο και πρέπει να το δεις από κοντά συγκριτικά με το G2 να δεις αν σε βολεύει.

Επίσης η LG με το G2 έκανε απίστευτη δουλειά σχεδόν σε όλα, αλλά άφησε στη μέση άλλα.

 

Και εξηγούμαι, αυτονομία απίστευτη και τις λίγες μέρες που το είχα πριν το δώσω(άσπρο 32άρι)ήταν επιπέδου νότε,Ναι και όμως!!!!!

Διαφέρουν πολύ όμως σε χώρο αποθήκευσης το οποίο δυστυχώς είναι η τεράστια πατάτα που έκανε η LG, ειδικά στα 16αρια που είναι και αυτά που έρχονται επίσημα Ελλάδα ο ελεύθερος χώρος που μένει είναι μόνο 10 περίπου giga και το κυριότερο ΧΩΡΙΣ δυνατότητα επέκτασης με Micro SD, οπότε καταλαβαίνεις το περιορισμό που θα έχεις σε 1 συσκευή που είναι και για multimedia με 13 mpxls κάμερα και full hd video

 

Κατά τα άλλα το νότε 3 είναι πιο δουλεμένο στη λεπτομέρεια και καλύτερο έχει σε όλα, απ το πως ακούς το συνομιλητή σου, απ το απίστευτο τατς της οθόνης του έως την ευκολία που εστιάζει η κάμερα του και κυρίως το βίντεο του σε Όχι ιδανικές συνθήκες.

Αλλά ξαναλέω, το νότε είναι άλλη κατηγορία οπότε πήγαινε δες τα καλύτερα και τα 2 από κοντά!

 

 

Καλημέρα φίλε,

 

Επειδή είχα το G2 θα σου πω, Το Note3 είναι καλύτερο σε: Πιο καθαρά και δυνατά θα ακούς τον συνομιλητή (Βασικό για εμένα)

Αν συνδέσεις ακουστικά παίζει πιο δυνατά το Note, βέβαια δεν έχει ραδιόφωνο το νοτε..

Τώρα όσο αφορά την οθόνη, to G2 έχει εκπληκτική οθόνη, όπως και το νοτελι..ειμαι απολυτά ικανοποιημενος στο θέμα οθόνης και από τις 2 συσκευές.

Το pen κάνει δουλειά..αν πρόκειται να το χρησιμοποιησεις βεβαία :)

Οφείλω να παραδεχτώ πως η LG έκανε τεράστιο άλμα με το G2 και μπράβο τους..

Πήγαινε σε κάνα Πλαίσιο να το δεις live το νοτε..

Αυτά φίλε μου

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Guest bossgs3
Οκ... Σας Ευχαριστώ πολύ παιδιά alex & manan69. ..θα το κοιτάξω από κοντά...με την Μπαταρία των δύο.?? Αυτονομία...? Μαρεσε πολύ του g2 Edited by bossgs3
Link to comment
Share on other sites

Οκ... Σας Ευχαριστώ πολύ παιδιά alex & manan69. ..θα το κοιτάξω από κοντά...με την Μπαταρία των δύο.?? Αυτονομία...? Μαρεσε πολύ του g2

 

Δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά 100%, διότι είμαι στην πρώτη φόρτιση.

 

Νομίζω και από αυτά που έχω διαβάσει πως το G2 είναι λίγο καλύτερο, και λογικό το νοτε έχει πιο μεγάλη οθόνη.

 

Άλλα μην φανταστείς τρελά πράγματα...μην σε αγχώνει αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

τελικά γνωρίζει κάποιος πως ενεργοποιώ τον ήχο που κάνει η συσκευή όταν συνδέω το καλώδιο για να το φορτίσω και πως βάζουμε μικρά ελληνικά στα μηνύματα?:blink:

Η συσκευή έχει το "μαμά" λογισμικό χωρίς root κτλ...;)

Και πάλι καλημέρα...

 

Για να βαλεις μικρα ελληνικα πηγαινεις στις ρυθμισεις μηνυματων ---> sms/mms---->εισαγωγη λειτουργιας---->unicode.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

θέλω να αγοράσω μεταχειρισμένο το note3 με τα χαρακτηριστικά συσκευής που φαίνονται στο συνημμένο.

Μπορείτε να μου πείτε από ποια χώρα έχει αγοραστεί η συσκευή και εάν έχει μπει custom rom? Με ενδιαφέρει να μην είναι πειραγμένο για να παίρνει τις αναβαθμίσεις αυτόματα όπως το ελληνικό S4 που έχω.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

θέλω να αγοράσω μεταχειρισμένο το note3 με τα χαρακτηριστικά συσκευής που φαίνονται στο συνημμένο.

Μπορείτε να μου πείτε από ποια χώρα έχει αγοραστεί η συσκευή και εάν έχει μπει custom rom? Με ενδιαφέρει να μην είναι πειραγμένο για να παίρνει τις αναβαθμίσεις αυτόματα όπως το ελληνικό S4 που έχω.

 

Ευχαριστώ.

 

Φιλε μου ετσι ειναι το δικο μου,ελληνικο αγορασμενο απο μεγαλη αλυσιδα ηλεκτρονικων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

θέλω να αγοράσω μεταχειρισμένο το note3 με τα χαρακτηριστικά συσκευής που φαίνονται στο συνημμένο.

Μπορείτε να μου πείτε από ποια χώρα έχει αγοραστεί η συσκευή και εάν έχει μπει custom rom? Με ενδιαφέρει να μην είναι πειραγμένο για να παίρνει τις αναβαθμίσεις αυτόματα όπως το ελληνικό S4 που έχω.

 

Ευχαριστώ.

Πρέπει να πατήσεις εκεί που λέει "Κατάσταση" να δεις αν κάτω κάτω γράφει "Επίσημη έκδοση" και επίσης να κάνεις επανεκκίνηση πατώντας ταυτόχρονα Volume Down, Power και Home και να δεις την κατάσταση των απαριθμητών και αν έχει γράψει το KNOX. Μόνο τότε θα είσαι σίγουρος ότι δεν έχει πειραχτεί και καλύπτεται από εγγύηση.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν το ενεργό σημείωμα(action memo) μπορεί να συγχρονίσει με samsung account ή evernote ή με κάτι τέτοιο τέλος πάντων?Μόνο στο S-memo έχω βρει επιλογές συγχρονισμού.
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να βγάλω screen shot απο την Lock Screen ?

Όπου και να με ψάξετε, θα με βρείτε με το όνομα

stayrosrr

Copyright ® 2013

 

:tease:

Link to comment
Share on other sites

Ενώ είσαι στην lock screen πατάς ταυτόχρονα και κρατάς για ένα δευτερόλεπτο το home button και το power button μαζί.

 

XA, το έκανα :P

 

[ATTACH]39625[/ATTACH]

Όπου και να με ψάξετε, θα με βρείτε με το όνομα

stayrosrr

Copyright ® 2013

 

:tease:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε όσους δεν έχουν βάλει screen protector, πιστεύεται πως θα αφήσει κάνα σημάδι το spen χωρίς protector? ή κρίνεται πως χρειάζεται απαραίτητα
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε όσους δεν έχουν βάλει screen protector, πιστεύεται πως θα αφήσει κάνα σημάδι το spen χωρίς protector? ή κρίνεται πως χρειάζεται απαραίτητα

 

Εμένα κανένα νοτε δεν μου έχει κάνει κανένα σημάδι πότε δεν βάζω ζελατίνες για απόλυτη αίσθηση στην αφή.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κανένα νοτε δεν μου έχει κάνει κανένα σημάδι πότε δεν βάζω ζελατίνες για απόλυτη αίσθηση στην αφή.

 

Κι εγώ αυτή της άποψης είμαι..δεν πολύ συμπαθώ τα protectors.. με τα πανάκια το έχω ουτε συ άλλως :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδες οταν ξεκλειδωνεται την οθονη με το πενακι σας αφηνει σαν εφε απο πισω μαυρη γραμμη;επειδη τωρα μου ηρθε απο το σερβις το κινητο κ δε το θυμαμαι αυτο. Οταν το ξεκλειδωνω με το δαχτυλο δε το κανει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους! θα παραλάβω τη συσκευη μου την παρασκευή απο phonegallery.gr ! και θελω να ρωτήσω 2-3 πράγματα ως αρχάριος!

παιζει να ειναι ''μαιμου''; πως θα δω απο ποια χωρα προέρχεται; και επισης πως θα δω τι firmware εχω και πως κανω update ωστε να εχω το πιο προσφατο!

 

Tα φώτα σας παρακαλω αν γινεται!

Κι' οι πέτρες δεν την έχουνε τη τόση αμοναξιά μου,

γιατ΄είδα μια κι 'χε αγκαλιά τη ρίζα του ασφενδάμου!

 

Ψαραντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να γράψω κάποια σημείωση στο περιβάλλον του knox; θέλω να περάσω και κάποιες σημειώσεις του Evernote που περιέχουν σημαντικά δεδομένα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες οταν ξεκλειδωνεται την οθονη με το πενακι σας αφηνει σαν εφε απο πισω μαυρη γραμμη;επειδη τωρα μου ηρθε απο το σερβις το κινητο κ δε το θυμαμαι αυτο. Οταν το ξεκλειδωνω με το δαχτυλο δε το κανει.

 

Δεν μου το κάνει εμένα. Δεν αφήνει κανένα ίχνος.

Link to comment
Share on other sites

Ακυρο το βρηκα. Μεσα στις ρυθμισεις στο κλειδωμα οθονης εχει μια επιλογη που λεει εφε μελανιου. Μπορει να το ενεργοποιησαν στο σερβις.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...