Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσης ευτυχής κάτοχος του Νοτ3 και έχω το εξής πρόβλημα με το ηχείο του δίπλα στο πενάκι (όχι το ακουστικό). Όταν παίζω μουσική από Youtube σε μεγάλο αριθμό κομματιών και σε ένταση από 80% και πάνω βγαίνει παραμορφωμένος ο ήχος, λογικό αλλά ταυτόχρονα ακούγετε σαν τρίξιμο-σκασμένο ηχείο. Το θεωρό αδικαιολόγητο για συσκευή η οποία στοιχίζει μια μικρή περιουσία τουλάχιστον για τα δικά μου δεδομένα. Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό το θέμα αν όχι να κοιτάξω για αντικατάσταση, ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδεύεστε είναι για το εγγλέζικο, Ελλάδα έχουμε μείνει σε mj3. Την έχω κατεβάσει και έχω βάλει ήδη το μόντεμ της

 

@BlueChris αν την κατεβασουμε και την περασουμε σε αλλο ευρωπαικο κινητο(Ολλανδικο) θα μετρησει το Knox??????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση!!! Η κάμερα τις κοντινές φώτο μου τις βγαζει θολές. .. στο αυτόματο το εχω βάλει. Επίσης πως βγαινει ο διαχωρισμός της οθόνης οταν βγαζω φωτογραφίες? Δλδ τα κουτακια τα λευκά?

Φιλε εγω θεωρω οτι η camera γενικα εχει ενα θεμα

Τωρα ειναι λογω της αυτοματης εστιασης, ειναι λογω της ελλειψης λειτουργιας macrο κατι ειναι τελος παντων και ελπιζω η sammy να ασχοληθει μαζι του και να το φτιαξει.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

To macro μια χαρα δουλευει! Απλα πλεον πρεπει να ειναι αυτοματο.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

@BlueChris αν την κατεβασουμε και την περασουμε σε αλλο ευρωπαικο κινητο(Ολλανδικο) θα μετρησει το Knox??????

 

Αυτό το φίδι από την τρύπα λογικά θα το βγάλω σήμερα. Σίγουρα δεν υπάρχει πρόβλημα απλά δεν θέλω να φάω φορματ γιατί η αλλαγή csc ισούται με full wipe.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το ηχείο - petroudi- είχα και εγώ πρόβλημα με καινούργιο note και έγινε αντικατάσταση από expansys

 

Ευχαρίστω φίλε μου να είσαι καλά, θα το κοιτάξω το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βρω τρόπο για αλλαγή του csc χωρίς wipe και από ότι κατάλαβα πρέπει να αποσυμπιέσω το system το εγγλέζικο και να περάσω τα csc folders του ελληνικού και κανείς δεν απαντάει στο xda.... Τόσο χαζή ερώτηση κάνω ρε ****το.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εγω θεωρω οτι η camera γενικα εχει ενα θεμα

Τωρα ειναι λογω της αυτοματης εστιασης, ειναι λογω της ελλειψης λειτουργιας macrο κατι ειναι τελος παντων και ελπιζω η sammy να ασχοληθει μαζι του και να το φτιαξει.

 

Έβγαλα την επιλογή της έξυπνης σταθεροποίησης και είναι οκ! Τα τετραγωνάκια έμειναν!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βρω τρόπο για αλλαγή του csc χωρίς wipe και από ότι κατάλαβα πρέπει να αποσυμπιέσω το system το εγγλέζικο και να περάσω τα csc folders του ελληνικού και κανείς δεν απαντάει στο xda.... Τόσο χαζή ερώτηση κάνω ρε ****το.

 

Βάλε τα αρχεία του ελληνικού στον κεντρικό φάκελο του csc.

Μη προσθέσεις απλά το ελληνικό στα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε τα αρχεία του ελληνικού στον κεντρικό φάκελο του csc.

Μη προσθέσεις απλά το ελληνικό στα υπόλοιπα.

 

Μπα δεν το καταφέρνω... ενώ το ICS/JB/EXT4 Unpacker μου ανοίγει κανονικά το system.img.ext4, όταν ανοίγω το cache.img.ext4 που από ότι έχω καταλάβει εκεί μέσα είναι το CSC μου δεν μου έχει το csc.... άστο θα κάνω καμιά χοντράδα και θα το πάρω στο χέρι το τηλ..

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια !!!

να ρωτησω

καμμια πατεντα υπαρχει ωστε να δουλεψουν τα s view functions

για θηκη που δεν ειναι η original sview cover?

Link to comment
Share on other sites

Όχι από τι λένε όσοι το έχουν ψάξει δεν έχουν βρει κάτι ακόμα αλλά κοντός ψαλμός αλληλούια....
Link to comment
Share on other sites

Όχι από τι λένε όσοι το έχουν ψάξει δεν έχουν βρει κάτι ακόμα αλλά κοντός ψαλμός αλληλούια....

 

εχω δει κατι videos στο youtube που δουλευει με μαγνητακια

Link to comment
Share on other sites

εχω δει κατι videos στο youtube που δουλευει με μαγνητακια

 

Βάλε μαγνήτες και θα δεις τι ωραία θα γράφει το spen στο digitizer.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη? :P

 

Δηλαδή θα ζωγραφίζεις κύκλο και θα γράφει τετράγωνο.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν το καταφέρνω... ενώ το ICS/JB/EXT4 Unpacker μου ανοίγει κανονικά το system.img.ext4, όταν ανοίγω το cache.img.ext4 που από ότι έχω καταλάβει εκεί μέσα είναι το CSC μου δεν μου έχει το csc.... άστο θα κάνω καμιά χοντράδα και θα το πάρω στο χέρι το τηλ..

 

Γιατι δεν φλασαρεις το csc που θελεις μεσω odin?

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν το καταφέρνω... ενώ το ICS/JB/EXT4 Unpacker μου ανοίγει κανονικά το system.img.ext4, όταν ανοίγω το cache.img.ext4 που από ότι έχω καταλάβει εκεί μέσα είναι το CSC μου δεν μου έχει το csc.... άστο θα κάνω καμιά χοντράδα και θα το πάρω στο χέρι το τηλ..

 

Μάλλον χρειάζεσαι unpacker από νεότερα sources.

Link to comment
Share on other sites

Από πριν λίγο με την επίσημη mj7...

Όποιος την έχει ας μας πει δύο λόγια μέχρι να την στρώσω και να δω τι ψάρια πιάνει...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Τι μόντεμ της μόνο έχω που τσιμπάει λίγο ρευματακι παραπάνω προς όφελος της απόδοσης.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θέμα με την ειδοποίηση του knox το είχα και εγώ δεν σας κρύβω ταλαιπωρία αρκετές ώρες να δω ποια εφαρμογή εχει Υιο, τελικά είναι μία κακογραμμένη ειδοποίηση του knox που άλλο λέει και άλλο θέλει να πει ευτυχώς για 30 με δεν θα με ενοχλεί . Μια ερώτηση πέρα από την ασφάλεια που έχει το λογισμικό χρειάζεται να κατεβάσω καμιά έξτρα εφαρμογή ασφαλείας πχ. avast η avg αν ναι ποια ποια είναι η καλύτερη? Η δεν χρειάζεται τίποτα άλλο αυτά που έχει η μαμά από ασφάλεια είναι οκ.και τζάμπα θα τρώει κατανάλωση η οποιαδήποτε εφαρμογή έχοντας την ίδια ασφαλεια?
Link to comment
Share on other sites

Από πριν λίγο με την επίσημη mj7...

Όποιος την έχει ας μας πει δύο λόγια μέχρι να την στρώσω και να δω τι ψάρια πιάνει...

 

Είναι αγγλικό το κινητό σου να υποθέσω ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...