Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@kapapa. Σκέψου και ένα ταμπλετ της Samsung στις 7-8 ίντσες με 3g, ούτως ώστε να μπορείς και να μιλάς με Bluetooth και ακουστικά. Αυτό το προτείνω καθώς είπες ότι χρήση τηλεφώνου για κλήσεις είναι δευτερεύουσας σημασίας

 

Πότε το είπα το τελευταιο;

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Για τον xender :

1) εκτος απο τη φορα που έπαιξα κοντά 1/2 ωρα GTA δεν το έχω δει να ζεσταινεται :)

2) το home button στο δικο μου ειναι μια χαρα :)

3) εμένα μου βγάζει άνετα την ημέρα κ έχω κ υπόλοιπο :)

(Μιλάω με βάση την δικη μου χρήση )

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Για τον xender :

1) εκτος απο τη φορα που έπαιξα κοντά 1/2 ωρα GTA δεν το έχω δει να ζεσταινεται :)

2) το home button στο δικο μου ειναι μια χαρα :)

3) εμένα μου βγάζει άνετα την ημέρα κ έχω κ υπόλοιπο :)

(Μιλάω με βάση την δικη μου χρήση )

 

Ακριβώς έτσι και η δικιά μου συσκευή.

Και ενώ το λιώνω ακόμα δεν με έχει προδώσει σε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Για τον xender :

1) εκτος απο τη φορα που έπαιξα κοντά 1/2 ωρα GTA δεν το έχω δει να ζεσταινεται :)

2) το home button στο δικο μου ειναι μια χαρα :)

3) εμένα μου βγάζει άνετα την ημέρα κ έχω κ υπόλοιπο :)

(Μιλάω με βάση την δικη μου χρήση )

 

Ακριβώς έτσι και η δικιά μου συσκευή.

Και ενώ το λιώνω ακόμα δεν με έχει προδώσει σε τίποτα.

 

evelinalex, araditsas, ευχαριστώ.

 

Γενικά στο gaming υπερθερμαινεται?

 

Σορρυ παιδια που επιμενω, τα λεφτα ειναι ακριβα στις μερες μας και προσπαθω να δω αν ειναι αξιοπιστο σε χρηση το μηχανημα!

 

Οθονη-αναιτιες αυξομειωσεις φωτεινοτητας, συναρμολογηση υλικων-κομματιων-εξαρτηματων ολα οκ?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

evelinalex, araditsas, ευχαριστώ.

 

Γενικά στο gaming υπερθερμαινεται?

 

Σορρυ παιδια που επιμενω, τα λεφτα ειναι ακριβα στις μερες μας και προσπαθω να δω αν ειναι αξιοπιστο σε χρηση το μηχανημα!

 

Οθονη-αναιτιες αυξομειωσεις φωτεινοτητας, συναρμολογηση υλικων-κομματιων-εξαρτηματων ολα οκ?:rolleyes:

 

Έχουν παρατηρηθεί σε κάποιες συσκευές αυξομείωσης οθόνης οταν η φωτεινότητα είναι φουλ (κάτι που δεν χρειάζεται για μένα) σε εμένα δεν έχει τύχει αλλά το έχω συνήθως σε αυτόματη φωτεινότητα που είναι τέλεια και δεν ασχολούμαι. Τώρα ότι ζεσταίνετε στα παιχνίδια οκ είναι φυσιολογικό ακόμα και το pc με 4 ανεμιστηρακια και ζεσταίνετε .Σε όλα τα άλλα είναι μια χαρά σε γενικές γραμμές εννοείται ότι αξίζει τα λεφτά του είναι τέρας πραγματικό.

Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε και λιγες εβδομαδες ακομα. Οτι σοβαρο πεφτει στην αντιληψη σας εαν δε βαριεστε γραφτε το, ακομα κι αν ειναι της πιατσας που λενε!

 

Να δω και Νοκια 1520, κι αν ερθει και Lg Vu 3.....αλλα εαν στο νοτε 3 γραψει 4 μπροστα η τιμη, ειναι η σημαντικοτερη υποψηφιοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθα και εγώ.

Το μηχάνημα πετάει αλλά για κάποιον που ήλθε από το υπέροχο Νοτε ΙΙ δεν μένει με το στόμα ανοικτό.

Αυτό βέβαια δεν παύει να το κάνει το καλύτερο android phone ever.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

 

Παιδιά σήμερα το παρέλαβα κι εγώ και πάω να χρησιμοποιήσω το Viber και δεν μου εμφανίζει τις επαφές που έχουν τη συγκεκριμένη υπηρεσία.

 

Κάνω ανανέωση στις επαφές για να τις ξαναδιαβάσει, και πάλι τίποτα. Επιλέγω να μου δείξει όλες τις επαφές, και τελικά τις δείχνει, αλλά όταν πάω να στείλω κάποιο μήνυμα μέσω viber μου λέει οτι ο χρήστης δεν την έχει την υπηρεσία και να του κάνω πρόσκληση να έρθει και αυτός στο viber.

 

Το έχει συναντήσει κανένας άλλος αυτό;;; Τι να κάνω;;;

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

 

Παιδιά σήμερα το παρέλαβα κι εγώ και πάω να χρησιμοποιήσω το Viber και δεν μου εμφανίζει τις επαφές που έχουν τη συγκεκριμένη υπηρεσία.

 

Κάνω ανανέωση στις επαφές για να τις ξαναδιαβάσει, και πάλι τίποτα. Επιλέγω να μου δείξει όλες τις επαφές, και τελικά τις δείχνει, αλλά όταν πάω να στείλω κάποιο μήνυμα μέσω viber μου λέει οτι ο χρήστης δεν την έχει την υπηρεσία και να του κάνω πρόσκληση να έρθει και αυτός στο viber.

 

Το έχει συναντήσει κανένας άλλος αυτό;;; Τι να κάνω;;;

 

Είναι θέμα εφαρμογής και όχι τηλεφώνου. Σβήσε την και ξαναβαλτην. Πέρασε πάλι τον νέο κωδικό που θα σου στείλει και λογικά θα είσαι ο.κ

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα εφαρμογής και όχι τηλεφώνου. Σβήσε την και ξαναβαλτην. Πέρασε πάλι τον νέο κωδικό που θα σου στείλει και λογικά θα είσαι ο.κ

 

Φίλε μου το ξαναέκανα. Την έσβησα, την ξανακατέβασα, την εγκατέστησα ξανά, έβαλα πάλι τον κωδικό που μου ζήτησε... αλλά πάλι τα ίδια.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Έχεις αλλάξει SIM? (αριθμό τηλεφώνου βασικά) το viber είναι τελείως βλαμμένο ... αν αλλάξεις SIM χάνονται ότι είχες πριν

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Έχεις αλλάξει SIM? (αριθμό τηλεφώνου βασικά) το viber είναι τελείως βλαμμένο ... αν αλλάξεις SIM χάνονται ότι είχες πριν

 

Άλλα και σιμ αλλά και συσκευή ταυτόχρονα.

 

Ημουν σε Νοτη 2 και πήγα σε 3 και ήμουν Βοντα και τώρα είμαι κοσμοτέ.

 

Όμως όπως καταλαβαίνεις όλα έγιναν εγκατάσταση απο την αρχή.

 

Τι φταίει;;;

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Το Viber Λέμεεεεεε... πρέπει να καταλάβεις πως το viber είναι περίεργο.. για μένα στείλε mail στη viber και πες τους τι σου συμβαίνει.. το ρημάδι ή κοιτάει το Imei ή κοιτάει κάτι στη SIM... εμένα στο note 10.1 3G με cosmote data card πάνω έκανε ακριβως ότι περιγράφεις.. και μετά κατάλαβα πως είναι δεμένο με τη vodafone κάρτα μου της κανονικής σύνδεσης.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Το Viber Λέμεεεεεε... πρέπει να καταλάβεις πως το viber είναι περίεργο.. για μένα στείλε mail στη viber και πες τους τι σου συμβαίνει.. το ρημάδι ή κοιτάει το Imei ή κοιτάει κάτι στη SIM... εμένα στο note 10.1 3G με cosmote data card πάνω έκανε ακριβως ότι περιγράφεις.. και μετά κατάλαβα πως είναι δεμένο με τη vodafone κάρτα μου της κανονικής σύνδεσης.

 

Οκ... σε ευχαριστώ. Θα δοκιμάσω να δω τι θα γίνει.

 

Edit: Τελικά ήθελε απενεργοποίηση και επανενεργοποίηση του λογαριασμού μέσα από τις ρυθμίσεις του Viber και όλα επανήλθαν κανονικότατα πλέον.

Edited by one2377

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθα και εγώ.

Το μηχάνημα πετάει αλλά για κάποιον που ήλθε από το υπέροχο Νοτε ΙΙ δεν μένει με το στόμα ανοικτό.

Αυτό βέβαια δεν παύει να το κάνει το καλύτερο android phone ever.

 

Καλοριζικο Αντωνη. Τελικα η αναζητηση σου εληξε με την αγορα του note 3 (το εκαψες το zu τελικα σαν επιλογή)...

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθα και εγώ.

Το μηχάνημα πετάει αλλά για κάποιον που ήλθε από το υπέροχο Νοτε ΙΙ δεν μένει με το στόμα ανοικτό.

Αυτό βέβαια δεν παύει να το κάνει το καλύτερο android phone ever.

 

Όντως έτσι είναι. Κι εγώ σκέφτομαι να το πάρω, το είδα αλλά όπως είπες δεν έμεινα με το στόμα ανοιχτό. Οπότε η περιμένω καμιά καλή προσφορά ή πάω για το note 4 αν δεν μεγαλώσει αλλο ή για το s5. Το ξέρω το πηγα πολύ μακριά :)

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο Αντωνη. Τελικα η αναζητηση σου εληξε με την αγορα του note 3 (το εκαψες το zu τελικα σαν επιλογή)...

 

Κοίταξε Βαγγέλη. Να σου πω την αλήθεια θα το ήθελα λίγο μεγαλύτερο και ίσως λίγο ποιοτικότερο, αλλά το integration του Νοτε στο πενάκι δεν το έχει το Ultra.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Για να αλλάξω λίγο θέμα, αυτό που βλέπω από τις πρώτες ώρες χρήσης ,είναι οι πολλές επιλογές στα μενού και γενικά το software δίνει την αίσθηση μιας καλοκουρδισμένης μηχανής .Το Touch wiz φαίνεται να ωριμάζει.Εννοείται ότι το αισθητικό μέρος δεν το σχολιάζω.Αυτό θα μείνει αδιόρθωτο . Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τέλος η συζήτηση του πως θα ήθελα, δε θα ήθελα το κινητό.

Το κινητό είναι δεδομένο και γι αυτό το δεδομένο μιλάμε.

Μη γεμίζουμε το θέμα με ανούσιες αναρτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες την λειτουργια να βγαζεις screenshot με το περασμα του χεριου απο την οθονη την εχει κανονικα;γιατι δεν εχω καταφερει ακομα να το κανω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες την λειτουργια να βγαζεις screenshot με το περασμα του χεριου απο την οθονη την εχει κανονικα;γιατι δεν εχω καταφερει ακομα να το κανω.

 

Γίνεται με τρεις διαφορετικούς τρόπους

Ένας είναι αυτός που είπες αλλά μάλλον στο δικό σου θέλει ενεργοποίηση.

Θα πας Ρυθμίσεις / Εργαλεία / Κίνηση παλάμης / Aποτύπωση οθόνης στο on

Δεύτερος τρόπος είναι με το S-Pen

Τρίτος κρατώντας πατημένο το on/off μαζί με το Home

 

 

edit:

Εγχειρίδιο χρήσης (SM-N9005)

http://downloadcenter.samsung.com/content/MC/201309/20130925102122632/EL/Gre/start_here.html

Edited by Jig
edit
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Παιδες την λειτουργια να βγαζεις screenshot με το περασμα του χεριου απο την οθονη την εχει κανονικα;γιατι δεν εχω καταφερει ακομα να το κανω.

 

Το χέρι πρέπει να έρχεται σε επαφή με την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

http://img.tapatalk.com/d/13/10/22/e9etudam.jpg

Έχω βάλει αυτές τις ρυθμίσεις στο mail μου αλλά πάλι δεν φορτώνει αυτοματα τα νέα mail με το που συνδέομαι σε κάποιο δίκτυο αλλά πρέπει να μπώ στο πρόγραμμα και να πατήσω ανανέωση. Τι πρέπει να κάνω για να γίνονται αυτόματα όπως είχα στο note 2?

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

http://img.tapatalk.com/d/13/10/22/e9etudam.jpg

Έχω βάλει αυτές τις ρυθμίσεις στο mail μου αλλά πάλι δεν φορτώνει αυτοματα τα νέα mail με το που συνδέομαι σε κάποιο δίκτυο αλλά πρέπει να μπώ στο πρόγραμμα και να πατήσω ανανέωση. Τι πρέπει να κάνω για να γίνονται αυτόματα όπως είχα στο note 2?

 

Εμένα εκεί που λέει κατά την περιαγωγή είναι κλικαρισμενο η χρήση τον παραπάνω ρυθμίσεων και λαμβάνω κανονικά τα μειλ μου

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει αυτές τις ρυθμίσεις στο mail μου αλλά πάλι δεν φορτώνει αυτοματα τα νέα mail με το που συνδέομαι σε κάποιο δίκτυο αλλά πρέπει να μπώ στο πρόγραμμα και να πατήσω ανανέωση. Τι πρέπει να κάνω για να γίνονται αυτόματα όπως είχα στο note 2?

 

Αφού στο πρόγραμμα αιχμής έχεις βάλει χειροκίνητα τι περίμενες;

Βάλε προώθηση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...