Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι όμως δεν θα έχω κατανάλωση μπαταρίας? στο αυτόματο στην προώθηση που λέει τι κάνει?

 

Εννοειτε οτι εχει μεγαλυτερη καταναλωση, αλλα αυτος ειναι ενας απο τους σοβαρους λογους που αγορασαμε Note. Η μεγαλη μπαταρια.

Οσο για το αυτοματο με τον που παει το email στον sever σου ερχεται κατευθειαν και εσενα στην συσκευη.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση:

 

Υπάρχει και 3G συσκευή ή όλες είναι 4G LTE στην ελλάδα?

 

Ενδιαφέρομαι για LTE 4G και θέλω να το πάρω από Wind σκέτη συσκευή.

 

Στο site της wind δεν αναγράφει LTE.

Edited by calvinklein
Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση:

 

Υπάρχει και 3G συσκευή ή όλες είναι 4G LTE στην ελλάδα?

 

Ενδιαφέρομαι για LTE 4G και θέλω να το πάρω από Wind σκέτη συσκευή.

 

Στο site της wind δεν αναγράφει LTE.

 

Είναι μόνο 4G ή wind δεν έχει 4G γιαυτό δεν το αναγράφει

Βέβαια αν το πάρεις με σύνδεση wind απλά δεν θα έχεις 4g

Link to comment
Share on other sites

Πανευτυχής κάτοχος και εγώ από προχθές και νέος στο φόρουμ. Κανένα από τα γνωστά προβλήματα μέχρι τώρα εκτός από το πρόγραμμα Watch ON .Στην αρχή δούλεψε κανονικά κάνα δυο φορές και τώρα δεν ανοίγει με τίποτα έχει κανείς κάποια ιδέα τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενο τηλέφωνο που είχα ήταν με λειτουργικό windows μπορείτε να με βοηθήσετε. Με ποιο τροπο θα φέρω τις επαφές μου στο note και να μπορώ να τις επεξεργαστώ γιατί τον συγχρονισμό τον έκανε με outlook
Link to comment
Share on other sites

Πανευτυχής κάτοχος και εγώ από προχθές και νέος στο φόρουμ. Κανένα από τα γνωστά προβλήματα μέχρι τώρα εκτός από το πρόγραμμα Watch ON .Στην αρχή δούλεψε κανονικά κάνα δυο φορές και τώρα δεν ανοίγει με τίποτα έχει κανείς κάποια ιδέα τι να κανω?

 

Μπες διαχείριση εφαρμογών βρες την κάνε εκκαθάριση και κάσε ξανά τρέξτην και είσαι έτοιμος

Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενο τηλέφωνο που είχα ήταν με λειτουργικό windows μπορείτε να με βοηθήσετε. Με ποιο τροπο θα φέρω τις επαφές μου στο note και να μπορώ να τις επεξεργαστώ γιατί τον συγχρονισμό τον έκανε με outlook

 

δοκιμασε με bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενο τηλέφωνο που είχα ήταν με λειτουργικό windows μπορείτε να με βοηθήσετε. Με ποιο τροπο θα φέρω τις επαφές μου στο note και να μπορώ να τις επεξεργαστώ γιατί τον συγχρονισμό τον έκανε με outlook

Αν δε κανω λαθος μπορεις να παρεις back up τα μηνυματα και τις επαφες απο το αντιστοιχο προγραμμα του kies για windows phone και μετα μεσω kies να επιλεξεις αυτο το αρχειο και να τα περασεις στο κινητο σου.

Link to comment
Share on other sites

Μπες διαχείριση εφαρμογών βρες την κάνε εκκαθάριση και κάσε ξανά τρέξτην και είσαι έτοιμος

Ευχαριστώ πολύ δουλεύει πάλι κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ειπες θα το ρωτησω στο λογιστη. Παλι καλα που διαβαζω και τιποτα εδω μεσα. Παντως η τιμη στη γερμανια ειναι πολυ κσλη προς το παρον και αν φυγω θα παρω απο εκει. Ειναι 509 ευρω. Να κανω και μια παρενθεση ειναι το μοναδικο μοντελο που αν και για μενα ειναι το καλυτερο κινητο δεν πουλαει σε σχεση με το σ4 και δεν μπορω να καταλαβω γιατι.

 

Υπαρχει ενα αρχειο με επεκταση vcl και περιεχει τις επαφες. Μπορεις να το στρειλεις στο κινητο που θες και μολις το ανοιξεις θα αποθηκευυουν αυτοματα οι επαφες σου.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ειπες θα το ρωτησω στο λογιστη. Παλι καλα που διαβαζω και τιποτα εδω μεσα. Παντως η τιμη στη γερμανια ειναι πολυ κσλη προς το παρον και αν φυγω θα παρω απο εκει. Ειναι 509 ευρω. Να κανω και μια παρενθεση ειναι το μοναδικο μοντελο που αν και για μενα ειναι το καλυτερο κινητο δεν πουλαει σε σχεση με το σ4 και δεν μπορω να καταλαβω γιατι.

 

Πολύ απλά γιατί απευθύνεται σε άλλη κατηγορία αγοραστών. Είναι πιο business oriented και φυσικά είναι και το θέμα του μεγέθους που κάνει πολλούς να μη το επιλέγουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ειπες θα το ρωτησω στο λογιστη. Παλι καλα που διαβαζω και τιποτα εδω μεσα. Παντως η τιμη στη γερμανια ειναι πολυ κσλη προς το παρον και αν φυγω θα παρω απο εκει. Ειναι 509 ευρω. Να κανω και μια παρενθεση ειναι το μοναδικο μοντελο που αν και για μενα ειναι το καλυτερο κινητο δεν πουλαει σε σχεση με το σ4 και δεν μπορω να καταλαβω γιατι.

 

509;; από που το βρήκες τόσο;

 

Σκέφτομαι να πάω από Ζ σε note 3 αλλά το μόνο που με προβλημάτισε ήταν το θέμα ρουτ διότι το χρειάζομαι για μερικές εφαρμογές.

Τώρα πια αν το κάνεις πάει απλά η εγγύηση;

.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ειπες θα το ρωτησω στο λογιστη. Παλι καλα που διαβαζω και τιποτα εδω μεσα. Παντως η τιμη στη γερμανια ειναι πολυ κσλη προς το παρον και αν φυγω θα παρω απο εκει. Ειναι 509 ευρω. Να κανω και μια παρενθεση ειναι το μοναδικο μοντελο που αν και για μενα ειναι το καλυτερο κινητο δεν πουλαει σε σχεση με το σ4 και δεν μπορω να καταλαβω γιατι.

 

Γιατί είναι μεγάλο, απλά .

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

επαιζα χθες με το note 3, εβαλα λογιαριασμους εφαρμογες κλπ. μετα απο κανενα μισαωρο εκανα και λιγο σερφαρισμα στο νετ. παω να κανω δουλεια στο s3 πουχω.

μου φανηκε μικρο ,η οθονη μετρια και δεν εβλεπα καλα τις σελιδες του νετ οσο στο note.

Link to comment
Share on other sites

επαιζα χθες με το note 3, εβαλα λογιαριασμους εφαρμογες κλπ. μετα απο κανενα μισαωρο εκανα και λιγο σερφαρισμα στο νετ. παω να κανω δουλεια στο s3 πουχω.

μου φανηκε μικρο ,η οθονη μετρια και δεν εβλεπα καλα τις σελιδες του νετ οσο στο note.

 

....και που να πιάσεις iPhone

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

ειναι το μοναδικο μοντελο που αν και για μενα ειναι το καλυτερο κινητο δεν πουλαει σε σχεση με το σ4 και δεν μπορω να καταλαβω γιατι.

Το γιατί είναι πολύ απλό, οι ίντσες (5.7'') :wink:

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

επαιζα χθες με το note 3, εβαλα λογιαριασμους εφαρμογες κλπ. μετα απο κανενα μισαωρο εκανα και λιγο σερφαρισμα στο νετ. παω να κανω δουλεια στο s3 πουχω.

μου φανηκε μικρο ,η οθονη μετρια και δεν εβλεπα καλα τις σελιδες του νετ οσο στο note.

 

Αυτό ειναι μεγάλη αλήθεια. Μετά απο ένα χρόνο με Νote, το βρίσκω κουραστικό να πλοηγούμαι στο διαδίκτυο με άλλες συσκευές. Και δεν μιλάω για σημαντικά μικρότερες συσκευές αλλά για ναυαρχίδες του 12 που η οθόνη κυμαινόταν στις 4,7 ίντσες. Απο την μια σκέφτομαι ότι αν η δεν επιλυθεί το θέμα με το Knox θα εγκαταλείψω την Samsung, απο την άλλη έχω πλέον κακομάθει με τις μεγάλες amoled οθόνες... :confused:

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ειναι μεγάλη αλήθεια. Μετά απο ένα χρόνο με Νote, το βρίσκω κουραστικό να πλοηγούμαι στο διαδίκτυο με άλλες συσκευές. Και δεν μιλάω για σημαντικά μικρότερες συσκευές αλλά για ναυαρχίδες του 12 που η οθόνη κυμαινόταν στις 4,7 ίντσες. Απο την μια σκέφτομαι ότι αν η δεν επιλυθεί το θέμα με το Knox θα εγκαταλείψω την Samsung, απο την άλλη έχω πλέον κακομάθει με τις μεγάλες amoled οθόνες... :confused:

 

Αν δε γίνει κάτι δραστικό στο θέμα του knox, οι power users θα μετακομίσουμε σε άλλα λημέρια. Εκτός αν κάποιος θέλει να πάρει το ρίσκο του να μην έχει εγγύηση.

Και δε θέλω να φύγω από note σειρά. Με βάζει σε μεγάλο δίλημμα όμως.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ειναι μεγάλη αλήθεια. Μετά απο ένα χρόνο με Νote, το βρίσκω κουραστικό να πλοηγούμαι στο διαδίκτυο με άλλες συσκευές. Και δεν μιλάω για σημαντικά μικρότερες συσκευές αλλά για ναυαρχίδες του 12 που η οθόνη κυμαινόταν στις 4,7 ίντσες. Απο την μια σκέφτομαι ότι αν η δεν επιλυθεί το θέμα με το Knox θα εγκαταλείψω την Samsung, απο την άλλη έχω πλέον κακομάθει με τις μεγάλες amoled οθόνες... :confused:

 

Μια βδομάδα αναγκάστηκα να δουλέψω με το HD2 γιατί το Note1 είχε κάποιο θέμα με την Rom (απανωτά restarts) και μου κακοφάνηκε τόσο πολύ που ούτε να το βλέπω δεν ήθελα, ευτυχώς μετά απο λίγο κυκλοφόρησε το Note3 και είδα το φως μου:lol:

Samsung Note 8

Microsoft Surface Pro 4

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τι πρέπει να κάνω για τα 50GB του dropbox; Έκανα login στην συσκευή με το account μου, είμαι ήδη logged στο PC αλλά ακόμα τίποτα. Πρέπει να κάνω κάτι συγκεκριμένο;
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τι πρέπει να κάνω για τα 50GB του dropbox; Έκανα login στην συσκευή με το account μου, είμαι ήδη logged στο PC αλλά ακόμα τίποτα. Πρέπει να κάνω κάτι συγκεκριμένο;

 

Θα σου έρθει mail με κάποια βήματα που πρέπει να ακολουθήσεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Θα σου έρθει mail με κάποια βήματα που πρέπει να ακολουθήσεις .

 

Aχα. Ευχαριστώ. Αν και είναι δεύτερη μέρα με την συσκευή οπότε μου φάνηκε περίεργο. Θα περιμένω.

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντεξα το πηρα και εγω!!Αυριο μαλλον παραλαμβανω!
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντεξα το πηρα και εγω!!Αυριο μαλλον παραλαμβανω!

Ντίνο, σιγά μην άντεχες... :lol: Καλορίζικο man!

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τι πρέπει να κάνω για τα 50GB του dropbox; Έκανα login στην συσκευή με το account μου, είμαι ήδη logged στο PC αλλά ακόμα τίποτα. Πρέπει να κάνω κάτι συγκεκριμένο;

 

Φίλε αν είχες ήδη λογαριασμό Dropbox και είχες πάρει από άλλη συσκευή Samsung ( ή Custom Rom) τα 50 GB (διαρκεί 2 χρόνο), τότε δε θα στα ξαναδώσει . Αν κάνεις login με διαφορετικό account, τότε θα τα πάρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...