Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ρε παιδιά μόλις το πήρα απο πλαίσιο. Με 699.

Επειδή με μπερδεψανε απο το πλαίσιο λένε άμεσα φόρτιση ,απο cosmote που πήγα να πάρω micro sim μου λένε ότι ειναι φορτισμένο απο το εργοστάσιο ,το άδεια ζούμε και μετά πλήρη φόρτιση για 3 πλήρεις κύκλους τι ισχύει τελικά???

Ευχαριστώ πολύ.

 

Το δεύτερο κάνω χρόνια τώρα. Δεν έχει μεγάλη σημασία να ξέρεις πάντως.

Παιδιά η Flip του Γιώργο (gkp) που είδα χθες έχει κορυφαία ποιότητα.

Να προτείνω στους mod να ανοίξουν ένα θέμα για αξεσουάρ μόνο για το 3 γιατί διαφορετικά χάνουν οι περισσότεροι την πληροφορία...

Link to comment
Share on other sites

Αποφασίσαμε να αφήσουμε κοινό το θέμα με τα αξεσουάρ επειδή πολλές φορές παίρνουμε πληροφορίες για αξεσουάρ που υπάρχουν για τα άλλα μοντέλα. Για παράδειγμα αν δω κάποια θήκη για το Note II που μου αρέσει θα κοιτάξω μήπως υπάρχει και και το Note 3 ή και το αντίστροφο. Το ίδιο και για Bluetooth, screen protectors και άλλα.

Αν στη συνέχεια δούμε ότι αυτό δεν εξυπηρετεί θα ανοιχθεί θέμα αποκλειστικά για το Note 3.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο κάνω χρόνια τώρα. Δεν έχει μεγάλη σημασία να ξέρεις πάντως.

Παιδιά η Flip του Γιώργο (gkp) που είδα χθες έχει κορυφαία ποιότητα.

Να προτείνω στους mod να ανοίξουν ένα θέμα για αξεσουάρ μόνο για το 3 γιατί διαφορετικά χάνουν οι περισσότεροι την πληροφορία...

Συμφωνώ ένα θέμα αποκλειστικά για τα αξεσουάρ του 3. Μπαίνω στο γενικό θέμα και διαβάζω πράγματα που δε μ'ενδιαφέρουν για τις προηγούμενες συσκευές.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αποφασίσαμε να αφήσουμε κοινό το θέμα με τα αξεσουάρ επειδή πολλές φορές παίρνουμε πληροφορίες για αξεσουάρ που υπάρχουν για τα άλλα μοντέλα. Για παράδειγμα αν δω κάποια θήκη για το Note II που μου αρέσει θα κοιτάξω μήπως υπάρχει και και το Note 3 ή και το αντίστροφο. Το ίδιο και για Bluetooth, screen protectors και άλλα.

Αν στη συνέχεια δούμε ότι αυτό δεν εξυπηρετεί θα ανοιχθεί θέμα αποκλειστικά για το Note 3.

 

Σωστο αλλα μιας και υπαρχει υποενοτητα (αρα δεν επιβαρυνουμε το χωρο) για το note 3 και καθως βλεπω οτι οι περισσοτεροι κατοχοι δεν πανε στο θεμα των αξεσουαρ (το προσπερνουν) θα ηταν καλο να ανοιχτει ξεχωριστος χωρος (και θα διευκολυνθειτε κι εσεις για να μη σβηνετε εκτος θεματος).

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με displaymate.com η οθόνη του Note 3 έχει 660 nits max brightness!! To Note II έχει μόνο 353 nits max brightness.

Ενδιαφέρον είναι ότι, η φωτεινότητα είναι πιο μεγάλη στο auto (όταν υπάρχει δυνατός φωτισμός στο χώρο) παρά στο manual, καθώς και ότι το adapt display mode έχει πιο μεγάλη φωτεινότητα από το movie mode.

 

Επίσης η οθόνη του Note 3 καταναλώνει λιγότερη ενέργεια από την οθόνη του Note II.

 

http://www.displaymate.com/Galaxy_Note3_ShootOut_1.htm

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αλλα ισως να ειμαι ο πρωτος που περναει δευτερο Note III απο τα χερια μου μεσα σε 5 μερες.

Συχνα πυκνα κολλουσε το κεντρικο πληκτρο οταν το πατουσα απο την αριστερη πλευρα.

Δεν ηταν κατι το εννοχλητικο γιατι συνηθως παταω την δεξια πλευρα του πληκτρου και ταυτοχρονα πιστευα οτι θα στρωσει με τον καιρο.

Σημερα το απογευμα περνωντας απο το πλαισιο Πατρας οπου το ειχα αγορασει σκεφτηκα να κανω μια ερωτηση και να τους δειξω το θεμα που ειχα.

Δεν ζητησα αντικατασταση αλλα οταν το ειδαν στο σερβις μου ειπαν να το αντικαταστησουν μιας και ειχαν διαθεσιμο ενα μαυρο ......

Σαφως και δεχτηκα κα μετα απο 10 λεπτα ειχα το νεο στα χερια μου.

 

Και ναι μπορω να πω οτι το τελειο εγινε ακομα τελειοτερο πλεον....

Το κεντρικο πληκτρο εχει την αψογη συμπεριφορα ολων των Γαλαξιων που ειχα ως τωρα απο τον πρωτο μεχρι και το σημερινο Note....

 

ΥΓ. Σαφως και θα πρεπει να διαφημησω την συμπεριφορα και την διαθεση των παιδιων στο Πλαισιο Πατρας. ΑΨΟΓΟΙ με ολη την σημασια της λεξεως.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

και συνεχιζει απτοητη η σαμσουνγκ!!!

 

http://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-note-3-trying-to-cheat-benchmarks-4432/

 

Να ρωτησω ρε παιδια.

Τα benchmarks δεν εχουν σαν σκοπο να κανουν τους επεξεργαστες η οτιδηποτε αλλο δοκιμαζουν τελος παντων να φτανει στα ακρα του ετσι ωστε να εχουν τις καλυτερες αποδωσεις;

Γιατι λοιπον μας κανει εντυπωση που δουλευουν τερμα οταν γινετε αυτο;

Και δεν ειναι λογικο να δουλευει πιο χαλαρα οταν δεν ζοριζετε ο επεξεργαστης;

Δεν ειμαι ειδικος αλλα νομιζω οτι εχει μια λογικη αυτο.....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω ρε παιδια.

Τα benchmarks δεν εχουν σαν σκοπο να κανουν τους επεξεργαστες η οτιδηποτε αλλο δοκιμαζουν τελος παντων να φτανει στα ακρα του ετσι ωστε να εχουν τις καλυτερες αποδωσεις;

Γιατι λοιπον μας κανει εντυπωση που δουλευουν τερμα οταν γινετε αυτο;

Και δεν ειναι λογικο να δουλευει πιο χαλαρα οταν δεν ζοριζετε ο επεξεργαστης;

Δεν ειμαι ειδικος αλλα νομιζω οτι εχει μια λογικη αυτο.....

 

αν καποιος με βαρια χρηση μπορει να φτασει τον επεξεργαστη στσ ορια του εγω παω πασο.αλλα αν η συσκευη δεν πιανει ποτε τα ορια της και ο χρηστης δεν προκειται ποτε να δει τα αποτελεσματα των benchmarks στην πραξη τοτε για μενα ειναι κατακριτεο.

Link to comment
Share on other sites

αν καποιος με βαρια χρηση μπορει να φτασει τον επεξεργαστη στσ ορια του εγω παω πασο.αλλα αν η συσκευη δεν πιανει ποτε τα ορια της και ο χρηστης δεν προκειται ποτε να δει τα αποτελεσματα των benchmarks στην πραξη τοτε για μενα ειναι κατακριτεο.

 

Αυτο ειναι που χρηζει αναζητησης.....

Αν υπαρχουν εφαρμογες που μπορουν να φτασουν τους τελευταιας γενιας επεξεργαστες στα ορια τους και πως αυτοι διαχειριζονται τετοιες καταστασεις.

Γιατι αν δεν υπαρχουν τοτε δεν μπορει να βγει ασφαλες αποτελεσμα οποτε μας απομενουν μονο τα benchmarks......

Οποτε και θα ειναι δυσκολο να κατακρινεις καποιον γιατι οταν η συσκευη ζοριζετε ανεβαζει αποδοση ενω οταν οχι τοτε δουλευει χαλαρα.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ένα θέμα αποκλειστικά για τα αξεσουάρ του 3. Μπαίνω στο γενικό θέμα και διαβάζω πράγματα που δε μ'ενδιαφέρουν για τις προηγούμενες συσκευές.

 

Συμφωνώ και εγώ για αποκλειστικά θέματα σχετικά με το Note 3 .... όπως έχει γίνει και στο S4

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, μόλις παρέλαβα από Expansys ένα UK Note 3 σε λευκό. Μετά από περίπου 13 χρόνια ξαναπιάνω συσκευή της Samsung στα χέρια μου και η μόλις 2η με Android. Είμαι κάτι παραπάνω από ικανοποιημένος απ'την επιλογή μου, το κινητό ενώ φορτίζει το στήνω παράλληλα και ούτε καν που'χει ανεβάσει θερμοκρασία! Το πίσω καπάκι μ'αρέσει καθώς και όλο το design της συσκευής (προερχόμενος από HTC One).

Πάω να το ξεζουμίσω. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, μόλις παρέλαβα από Expansys ένα UK Note 3 σε λευκό. Μετά από περίπου 13 χρόνια ξαναπιάνω συσκευή της Samsung στα χέρια μου και η μόλις 2η με Android. Είμαι κάτι παραπάνω από ικανοποιημένος απ'την επιλογή μου, το κινητό ενώ φορτίζει το στήνω παράλληλα και ούτε καν που'χει ανεβάσει θερμοκρασία! Το πίσω καπάκι μ'αρέσει καθώς και όλο το design της συσκευής (προερχόμενος από HTC One).

Πάω να το ξεζουμίσω. :)

 

Αν θες πες μας πως σου φαίνεται σε σχέση με το HTC one.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Προσέξατε την διαφορά?

Άλλαξε χθες μάλλον χωρίς να κάνω κάτι, το πιθανότερο από κάποιο update

Edited by Jig
αλλαγή screen shot
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Εχετε παρατηρησει μια ευαισθησια στο home button εμενα οταν το παταω με μια σχετικη δυναμη κολαει μεσα !

 

Οταν το παταω μεσα και να σπρωχνω το χερι μου στα αριστερα κολαει μεσα

 

Δεν ξερω αλλα ισως να ειμαι ο πρωτος που περναει δευτερο Note III απο τα χερια μου μεσα σε 5 μερες.

Συχνα πυκνα κολλουσε το κεντρικο πληκτρο οταν το πατουσα απο την αριστερη πλευρα.

 

Να τη και η σύμπτωση... :worry:

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Να το αφησω με το TW η να βαλω το nova ?

Είναι καθαρά δικό σου θέμα εγώ για παράδειγμα πάντα δούλευα νοβα τώρα το έχω αφήσει χωρίς και όταν το ψιλοβαρεθω θα τον ξαναπεράσω θα βάλω και τον νεχτλαουνσερ και ότι άλλο βρω αφού μόνο με αυτά θα παίζουμε όπως φαίνεται μη έχοντας ρουτ...

Προσέξατε την διαφορά?

Άλλαξε χθες μάλλον χωρίς να κάνω κάτι, το πιθανότερο από κάποιο update

εμένα είναι κανονικά διάφανο πως έγινε αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Προσέξατε την διαφορά?

Άλλαξε χθες μάλλον χωρίς να κάνω κάτι, το πιθανότερο από κάποιο update

 

Ποιά διαφορά;.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια να ρωτησω εαν υπαρχει καποιος που να εχει προβλημα με την αναγνωριση ελληνικων με το πενακι.Εγω ξερω οτι το προβλημα αυτο υπηρχε μονο στην 4.1.1 στο note 2 και οτι με την 4.1.2 αυτο διορθωθηκε.
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ πάντα με Nova παίζω. Όμως τόσο σο S2 όσο και στο S3 o Nova δεν υποστηρίζει κάποια απο τα widgets της Samsung. Και επειδή το Note δεν είναι S να μην με απασχολεί (S-PEN), σκέφτομαι για αρχή να μείνω με TW
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ πάντα με Nova παίζω. Όμως τόσο σο S2 όσο και στο S3 o Nova δεν υποστηρίζει κάποια απο τα widgets της Samsung. Και επειδή το Note δεν είναι S να μην με απασχολεί (S-PEN), σκέφτομαι για αρχή να μείνω με TW

 

Στο Note 10.1 πάντως που έχω αν εξαιρέσεις τα samsung widgets οι λειτουργίες του S-Pen δείχνουν να δουλεύουν κανονικά.Τώρα υποθέτω λειτουργίες σαν αυτήν

(0:30) δεν θα λειτουργεί με Nova.
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Ποιά διαφορά;.

Γι αυτό ανέβασα τα screen shots, δεν πρόσεξες τίποτα;

δες τα βελάκια

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4928418#post4928418

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Αν θες πες μας πως σου φαίνεται σε σχέση με το HTC one.

Το Νοτέλι είναι κόλλημα τέλος! Πρέπει να συνηθίσω λίγο το μέγεθος του γιατί δε μπορώ να το βολέψω πουθενά, και φαίνεται λίγο τέρας όταν το'χεις στο αυτί.

Κατά τ'άλλα μπαταριάρα (τουλάχιστον 3 φορές καλύτερη απ'του One), φανταστική οθόνη (εξίσου καλή ήταν και του One), το αλουμίνιο δε με βόλευε στη δουλειά μου και το πλαστικό του Νοτελιού ήταν ένας λόγος επιλογής του, σημαντικά κατώτερος ήχος απ'τον Beats Audio και τα στερεοφωνικά ηχεία του One, θετικό ότι το led των ειδοποιήσεων αναβοσβήνει κι όταν φορτίζει το Note (στο One παρέμενε πορτοκαλί). Το ψάχνω ακόμα και θα επανέλθω. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...