Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλα μια χαρά δουλεύουν και έχει όλα τα καλούδια του Note 5. Η ROM είναι πλήρως παραμετροποιησιμη! Το κακό είναι ότι θα γράψει ο Knox όπως ειπες. Αυτό δεν το γλιτώνεις! Αν είσαι ευχαριστημένος με στοκ κάτσε εκεί που είσαι και όταν βγει mm ROM port του note 5 που να είναι σε καλό επίπεδο ( γιατί αυτές που έχουν βγει ακόμη είναι σε πολύ αρχικό στάδιο) κάνεις την αλλαγή

 

Να σαι καλα,ευχαριστω!!:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μου έκαναν δώρο τα παιδιά μου ένα (Νοτε 3 Ν 9005) και χθές που το άνοιξα είδα ότι φοράει την 4.4.2 ενώ στο κουτί γράφει για 5,1 , παρόλο που έκανα ενημέρωση μου λέει ότι έχει την τελευταία έκδοση, τι μπορώ να κάνω;

Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Μου έκαναν δώρο τα παιδιά μου ένα (Νοτε 3 Ν 9005) και χθές που το άνοιξα είδα ότι φοράει την 4.4.2 ενώ στο κουτί γράφει για 5,1 , παρόλο που έκανα ενημέρωση μου λέει ότι έχει την τελευταία έκδοση, τι μπορώ να κάνω;

Ευχαριστώ για την όποια βοήθεια.

 

Η 5.1 δεν υπάρχει καν για note 3.Το μονο π μπορείς να κάνεις είναι να κατεβάσεις από sammobile κανα firmware και να το περάσεις μεσω odin αν και υπάρχει παντα ο κίνδυνος να γραψει ο knox.Γνώμη μου να μείνεις στη 4.4 γτ η 5 θα σου βγάλει προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Η 5.1 δεν υπάρχει καν για note 3.Το μονο π μπορείς να κάνεις είναι να κατεβάσεις από sammobile κανα firmware και να το περάσεις μεσω odin αν και υπάρχει παντα ο κίνδυνος να γραψει ο knox.Γνώμη μου να μείνεις στη 4.4 γτ η 5 θα σου βγάλει προβλήματα.

 

Εμενα παντως με Γερμανικη επισημη εργοστασιακη ρομ 5αρα (0χ0 κνοξ),μια χαρα δουλευει!!Ουτε κολαει ουτε τιποτα.Και η μπαταρια του πολυ καλη.Με νορμαλ χρηση,μου βγαζει 5,5+ ωρες οθονη.;) Αλλα μου κανει εντυπωση που του φιλου δε το αναβαθμιζει στη 5!!Γιατι να συμβαινει αυτο?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Όλα μια χαρά δουλεύουν και έχει όλα τα καλούδια του Note 5. Η ROM είναι πλήρως παραμετροποιησιμη! Το κακό είναι ότι θα γράψει ο Knox όπως ειπες. Αυτό δεν το γλιτώνεις! Αν είσαι ευχαριστημένος με στοκ κάτσε εκεί που είσαι και όταν βγει mm ROM port του note 5 που να είναι σε καλό επίπεδο ( γιατί αυτές που έχουν βγει ακόμη είναι σε πολύ αρχικό στάδιο) κάνεις την αλλαγή

 

Όχι και όλα καλά! Βιντεοκλήσεις δεν δουλεύουν και γενικά οι rom Phronesis είναι από τις πιο χάλια σε σταθερότητα rom. Προσπαθώ να περάσω την τελευταία του darkera σήμερα από την πρώτη δοκιμή του για Android 6.0.1 από το S7 edge με όλα τα καλούδια του S7 και το πενάκι του Note 5. Ενώ την έχουν περάσει πολλοί για κάποιο λόγο και ενώ έχω δοκιμάσει τα πάντα κολλάει στο boot logo. Όταν τα καταφέρω θα μεταφέρω εντυπώσεις. Πάντως ενώ η Phronesis είναι από τις πιο πλήρης rom παρόλα αυτά είναι τόσο αχταρμάς που κάθε φορά διορθώνουν ένα και χαλάνε δέκα!

Edited by katsj
Link to comment
Share on other sites

Όχι και όλα καλά! Βιντεοκλήσεις δεν δουλεύουν και γενικά οι rom Phronesis είναι από τις πιο χάλια σε σταθερότητα rom. Προσπαθώ να περάσω την τελευταία του darkera σήμερα από την πρώτη δοκιμή του για Android 6.0.1 από το S7 edge με όλα τα καλούδια του S7 και το πενάκι του Note 5. Ενώ την έχουν περάσει πολλοί για κάποιο λόγο και ενώ έχω δοκιμάσει τα πάντα κολλάει στο boot logo. Όταν τα καταφέρω θα μεταφέρω εντυπώσεις. Πάντως ενώ η Phronesis είναι από τις πιο πλήρης rom παρόλα αυτά είναι τόσο αχταρμάς που κάθε φορά διορθώνουν ένα και χαλάνε δέκα!

μου κανει εντυπωση οτι η Phronesis δεν σου καθετε καλα στο κινητο σου.

επειδη τις εχω δοκιμασει ολες σχεδον, ειναι απο τις πιο σταθερες και γρηγορες.

οσο αφορα τη rom του S7 edge στο πρωτο boot κανει σχεδον 20 λεπτα.

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τη γνώμη σας για κάτι..

Είμαι κάτοχος του note ii και βρήκα το 3 καινούριο στο κουτί του με 300 ευρώ.

Είναι καλή η τιμή και αξίζουν τα 130 διαφορά που θα δώσω;;

Το 2 το εχω ένα μήνα μεταχειρισμένο. Άψογο απροβληματιστο. Απλά σκέφτομαι την αναβάθμιση τα 2 χρόνια εγγυηση και την μεταπωλητικη αξία.

Επίσης σκέφτομαικαι για δικαρτο 3 που βρήκα στην ίδια τιμή καινούριο και αυτό.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τη γνώμη σας για κάτι..

Είμαι κάτοχος του note ii και βρήκα το 3 καινούριο στο κουτί του με 300 ευρώ.

Είναι καλή η τιμή και αξίζουν τα 130 διαφορά που θα δώσω;;

Το 2 το εχω ένα μήνα μεταχειρισμένο. Άψογο απροβληματιστο. Απλά σκέφτομαι την αναβάθμιση τα 2 χρόνια εγγυηση και την μεταπωλητικη αξία.

Επίσης σκέφτομαικαι για δικαρτο 3 που βρήκα στην ίδια τιμή καινούριο και αυτό.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Η τιμή σε λογικά πλαίσια είναι για καινούργιο η αναβάθμιση αξιζει φυσικά.Το note 3 ειναι σταθερή αξία το έχω 2 χρονια και δεν εχω δει ποτε μου λαγκ.Αν ψηθεις να το πειραξεις κιολας μετα την εγγύηση οπως εχω ψηθει εγω τοτε μπες στο αντίστοιχο θέμα και διάβασε τι γράφουν και το τι κάνει το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή σε λογικά πλαίσια είναι για καινούργιο η αναβάθμιση αξιζει φυσικά.Το note 3 ειναι σταθερή αξία το έχω 2 χρονια και δεν εχω δει ποτε μου λαγκ.Αν ψηθεις να το πειραξεις κιολας μετα την εγγύηση οπως εχω ψηθει εγω τοτε μπες στο αντίστοιχο θέμα και διάβασε τι γράφουν και το τι κάνει το κινητο.

 

Ευχαριστώ;)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τη γνώμη σας για κάτι..

Είμαι κάτοχος του note ii και βρήκα το 3 καινούριο στο κουτί του με 300 ευρώ.

Είναι καλή η τιμή και αξίζουν τα 130 διαφορά που θα δώσω;;

Το 2 το εχω ένα μήνα μεταχειρισμένο. Άψογο απροβληματιστο. Απλά σκέφτομαι την αναβάθμιση τα 2 χρόνια εγγυηση και την μεταπωλητικη αξία.

Επίσης σκέφτομαικαι για δικαρτο 3 που βρήκα στην ίδια τιμή καινούριο και αυτό.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Προσωπικά δε θα έδινα 300 για το 3. Είναι 3 χρόνων συσκευή! Άξια μεν αλλά δεν παύει να είναι πολύ παλιά με τα τωρινά δεδομένα! Το 4 είναι πιο λογική επιλογή.

 

Επίσης δίκαρτο Νοτέλι σίγουρα δεν είναι για ευρωπαική αγορά και το θέμα της εγγύησης σε πετάει έξω.

 

Η αλήθεια βέβαια είναι πως δε θυμάμαι να έχω δει πουθενά αναφορά για δίκαρτο NOTE 3, οπότε θα έλεγα να το αποφύγεις!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δε θα έδινα 300 για το 3. Είναι 3 χρόνων συσκευή! Άξια μεν αλλά δεν παύει να είναι πολύ παλιά με τα τωρινά δεδομένα! Το 4 είναι πιο λογική επιλογή.

 

Επίσης δίκαρτο Νοτέλι σίγουρα δεν είναι για ευρωπαική αγορά και το θέμα της εγγύησης σε πετάει έξω.

 

Η αλήθεια βέβαια είναι πως δε θυμάμαι να έχω δει πουθενά αναφορά για δίκαρτο NOTE 3, οπότε θα έλεγα να το αποφύγεις!

Υπάρχει δικαρτο Note 3 και είναι μόνο για την αγορά της Κίνας. Έχει 16gb αποθηκευτικό χώρο και δεν έχει Google play services. Φυσικά δεν υπάρχει και αναγνώριση στα ελληνικά με το πενάκι.

 

Sent from my SM-T710 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά! Οπότε άκυρο το dual το 3 . Θα με βόλευε πολύ γιατί είναι dual active πράγμα που δεν ισχύει με νεότερα note δικαρτα...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντησή σου, note_takias, μάλλον θα το αφήσω έτσι.

 

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να το αφήσεις έτσι. Κατέβασε την κατάλληλη rom (θα σου πρότεινα την έκδοση από Nordic countries) από το επίσημο site της Samsung και την περνάς με Odin πολύ εύκολα αν δεις οδηγίες από youtube. Ούτε ο Knox γράφει και τα πάντα λειτουργούν άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω ένα πολύ κουφό πρόβλημα και δε βγάζω άκρη. Είμαι στη Forthnet και πρόσφατα ψόφησε το ρουτεράκι μου. Μου έδωσαν λοιπόν ένα ZTE ZXHN H108N.

Όλα καλά (αν και χωρίς οδηγίες παιδεύτικα λίγο να συνδεθώ). Συνδέονται όλες οι συσκευές του σπιτιού, εκτός όμως από το Note 3. Πείραζα διάφορα, κόβωντας το IPv6, το WPA2....συνδέθηκε. Κάποια στιγμή κόλλησε το note για κάποιο λόγο και του έβγαλα την μπαταρία. Πάλι τα ίδια. Δεν συνδέεται με το ρούτερ.

Να σημειώσω ότι το galaxy fame της συζύγου και τα τάμπλετ των παιδιών πάνε σφεντόνα.

Έχω φάει το internet και άκρη δε βγάζω.

Καμιά ιδέα;

 

 

Edit: Τελικά το πρόβλημα ήταν ότι για κάποιο λόγο δεν έπαιρνε σωστά πληροφορίες για τους DNS servers. Είδωμεν!

Edited by brath
Link to comment
Share on other sites

Παίδες σε lollipop όταν ενεργοποιώ το air gesture και συγκεκριμένα την γρήγορη ματιά δουλεύει μόνο όταν πατήσω και το πλήκτρο της αρχικής οθόνης.Πριν δεν ήταν έτσι.Να έχω πειράξει τίποτα;
Link to comment
Share on other sites

μπορω να μαθω πως λυθηκε το προβλημα με τον συγχρονισμο των mail;

ευχαριστω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καινούργιο κουφό: ξαφνικά, χωρίς να έχω εγκαταστήσει/πειράξει κάτι, κανένας εκ των τριών mail accounts + έναν Gmail, δεν συγχρονίζει. Βγάζει ένα μήνυμα στις ρυθμίσεις "Ο κύριος συγχρονισμός απενεργοποιήθηκε" παρότι δείχνει τσεκαρισμένο το κουτάκι επιλογής συγχρονισμού! Αν το απεπιλέξω, απλά αλλάζει η αναγραφόμενη πρόταση σε "ο συγχρονισμός απενεργοποιήθηκε"!!! Η συσκευή είναι totally stock, MJ7, unrooted. Σημειωτέον, το reboot δεν έλυσε το πρόβλημα.

Ευχαριστώ

 

Edit: λύθηκε! Ήταν τόσο απλό όσο το να πατήσω και να ενεργοποιήσω τον Συγχρονισμό στα notification toggles!!! Προφανώς είχε πατηθεί (απενεργοποιηθεί) κατά λάθος!

 

κωστα μπορεις να μου πεις πως ελυσες το προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Λοιπόν, επειδή το κινητό μου τα έπαιξε, πιστεύετε πως το Note 3 στα 220€ καινούργιο αξίζει; Προέρχομαι από ένα Ecoo e04 plus. Βασικά για τον επεξεργαστή ανησυχώ, επειδή είναι σχετικά παλιός. Αν το πάρω τώρα, πιστεύετε θα με βγάλει μια διετία;
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Λοιπόν, επειδή το κινητό μου τα έπαιξε, πιστεύετε πως το Note 3 στα 220€ καινούργιο αξίζει; Προέρχομαι από ένα Ecoo e04 plus. Βασικά για τον επεξεργαστή ανησυχώ, επειδή είναι σχετικά παλιός. Αν το πάρω τώρα, πιστεύετε θα με βγάλει μια διετία;

 

Καινουργιο???Που το βρηκες αν επιτρεπεις??Αγγελια η απο online μαγαζι??Νομιζω οτι φυσικα και αξιζει!!!:) Αν το βρηκες απο μαγαζι,πες μου...;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καινουργιο???Που το βρηκες αν επιτρεπεις??Αγγελια η απο online μαγαζι??Νομιζω οτι φυσικα και αξιζει!!!:) Αν το βρηκες απο μαγαζι,πες μου...;)

 

Από ebay, ή aliexpress, δεν είμαι σίγουρος ακόμα. Λογικά αυτό θα πάρω. Η κάμερα με τα τωρινά δεδομένα, πως είναι;

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Από ebay, ή aliexpress, δεν είμαι σίγουρος ακόμα. Λογικά αυτό θα πάρω. Η κάμερα με τα τωρινά δεδομένα, πως είναι;

 

Ε ενταξει,δεν ειναι και σουπερ,αλλα ειναι αρκετα αξιοπρεπης.Τη νυχτα τωρα οπως και τα περισσοτερα κιν.δε βγαζει και τις καλυτερες φωτο.Αλλα σε γενικες γραμμες και σ' αυτη τιμη,νομιζω αξιζει.Τωρα,αν μπορεις να δωσεις κατι παραπανω-οχι πολλα νομιζω-ψαξε και για το 4...Ειναι σαφως καλυερο!:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Λοιπόν, επειδή το κινητό μου τα έπαιξε, πιστεύετε πως το Note 3 στα 220€ καινούργιο αξίζει; Προέρχομαι από ένα Ecoo e04 plus. Βασικά για τον επεξεργαστή ανησυχώ, επειδή είναι σχετικά παλιός. Αν το πάρω τώρα, πιστεύετε θα με βγάλει μια διετία;

Μια χαρά είναι. Τις συχνότητες δες.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταία ερώτηση: η κάμερα σε σχέση με το Sony Xperia z3, πως είναι? Μπορεί κάποιος να μου πει? Επίσης, όταν φωτογραφίζει κινούμενο αντικείμενο, πως βγαίνει?
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...