Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τίποτα απολύτως.

Μαμά είναι χωρίς root.

Εχθές εκατσα και το εψαξα λιγο, δεν λαμβάνω καμιά ειδοποίηση, από καμιά εφαρμογή όταν είμαι με data.

άνοιξε το smart manager-> ram->autorun apps και τικαρεις τις εφαρμογές που θέλεις να λαμβάνεις ειδοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

άνοιξε το smart manager-> ram->autorun apps και τικαρεις τις εφαρμογές που θέλεις να λαμβάνεις ειδοποιήσεις.

 

Το έχω κάνει και αυτό.

Είναι όλες οι εφαρμογές επιλεγμένες, ούτε data restrictions υπάρχει.

Το μόνο που υποψιάζομαι, είναι να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τον provider (Sim 4G -Cosmote)

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει και αυτό.

Είναι όλες οι εφαρμογές επιλεγμένες, ούτε data restrictions υπάρχει.

Το μόνο που υποψιάζομαι, είναι να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τον provider (Sim 4G -Cosmote)

Δοκίμασε καμία άλλη SIM στο τηλέφωνο αν έχεις στην οικογένεια από διαφορετικό πάροχο να δεις αν το συνεχίζει. Είναι τελείως κουλό το πρόβλημα σου

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε καμία άλλη SIM στο τηλέφωνο αν έχεις στην οικογένεια από διαφορετικό πάροχο να δεις αν το συνεχίζει. Είναι τελείως κουλό το πρόβλημα σου

 

Στο μυαλό μου ήσουν...

Μόλις το έκανα και αυτό!

Τίποτα πάλι, τα ίδια.

Έβαλα μια Vodafone και μια άλλη Cosmote.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι σκάλωμα έχει φάει....

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Στο μυαλό μου ήσουν...

Μόλις το έκανα και αυτό!

Τίποτα πάλι, τα ίδια.

Έβαλα μια Vodafone και μια άλλη Cosmote.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι σκάλωμα έχει φάει....

 

Μήπως έχεις ενεργοποιημένο τον περιορισμό δεδομένων παρασκηνίου;

gf768 ->s25 -> sl45 ->T68i ->sx1 ->N72 ->N81 ->OMNIA2 ->SGS3 ->note3
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ενεργοποιημένο τον περιορισμό δεδομένων παρασκηνίου;

 

Όχι φίλε μου, όχι.

Τα έχω δει όλα και είναι εντάξει.

Μάλλον δεν την γλιτώνω την επαναφορά :( :mad:

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε την purify rom με idle kernel δεν ειναι τόσο περαμετροποιησημη αλλα δουλεύει μια χαρα .

 

Φίλε μου θα σου στήσω άγαλμα!!!!!! Την έβαλα χθες το βράδυ, το κινητό δουλεύει ΑΨΟΓΑ! κανένα πρόβλημα απολύτως και το wifi δούλεψε κανονικότατα. Αναρρωτιέμαι γιατί τέτοιο σκάλωμα στην Temasek!!

Και πάλι σε ευχαριστώ!!!! :D :lol: :D

Beer Inspiredhttp://briefcase.pathfinder.gr/download/OverClocker_/14396/164008/0/AMD+Rotating+Logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Με mx player, πως μπορω να εχω ηχο ac3? Εβαλα τον vlc και δεν εχω προβλημα στον ηχο αλλα εχω προβλημα με την γραμματοσειρα των υποτιτλων, οτι ρυθμιση κι αν του εκανα. Για τον mx, τι κανουμε για ηχο?

 

EDIT : Βαλτε αυτο το αρχειο στην εσωτερικη μνημη του κινητου και ανοιξτε την εφαρμογη, επιλεξτε οκ στο νεο παραθυρο και ειστε κομπλε.

 

http://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=12892

Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου θα σου στήσω άγαλμα!!!!!! Την έβαλα χθες το βράδυ, το κινητό δουλεύει ΑΨΟΓΑ! κανένα πρόβλημα απολύτως και το wifi δούλεψε κανονικότατα. Αναρρωτιέμαι γιατί τέτοιο σκάλωμα στην Temasek!!

Και πάλι σε ευχαριστώ!!!! :D :lol: :D

Σκαλωμενος και εγώ με temasek είμαι σε βάθος χρόνου θα γίνει η καλύτερή Ρομ αλλά τώρα δεν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Sos μου έσπασε ο γιος μου το εξωτερικό τζαμακι της οθόνης , η οθόνη και τα πληκρα αφή λειτουργούν αψογα. Παει μαζί με οθόνη η αλλαγή η μονο το τζαμακι.
Link to comment
Share on other sites

απο οσο γνωριζω δυστυχως μαζι παει

Πριν 3 μηνες εσπασα την εσωτερική οθόνη 180 μου πήγε γιατί μου ειπαν σετ. Δεν είμαι διατεθειμένος να τα ξαναδωσω . εψαξα λίγο στο google και βρήκα κάνα 2 μαγαζιά που αλαζουν μονο τζαμί με κάνα 50 ευρώ. Αξίζει να το προσπαθήσω η να πάω για έρευνα αγοράς καινούργιου?????

Link to comment
Share on other sites

Sos μου έσπασε ο γιος μου το εξωτερικό τζαμακι της οθόνης , η οθόνη και τα πληκρα αφή λειτουργούν αψογα. Παει μαζί με οθόνη η αλλαγή η μονο το τζαμακι.

Yπαρχουν αρκετα βιντεακια που δειχνουν τον αναλυτικο τροπο αλλαγης μονο τζαμιου αλλα ποιος το κανει?:)

 

Ιδιο θεμα εχω και εγω αλλα με το frame η πως το λενε σφου εχει πολλα ξεφτισματα και αντε αλλαξτο.....:ninja:

Αγοραζεις με 10 ευρω και μετα?

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Yπαρχουν αρκετα βιντεακια που δειχνουν τον αναλυτικο τροπο αλλαγης μονο τζαμιου αλλα ποιος το κανει?:)

 

Ιδιο θεμα εχω και εγω αλλα με το frame η πως το λενε σφου εχει πολλα ξεφτισματα και αντε αλλαξτο.....:ninja:

Αγοραζεις με 10 ευρω και μετα?

http://texnicomputer.blogspot.gr/?m=1 Λέω να το δοκιμασω.

Link to comment
Share on other sites

http://texnicomputer.blogspot.gr/?m=1 Λέω να το δοκιμασω.

Το link δεν λεει κατι....ξανατσεκαρετο και πες μας τι εννοεις?

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Γράφω εδώ γιατί το άλλο θέμα με τις φωτογραφίες του νοτε 3 είναι σχεδόν ανενεργό.

Έτυχε να δουλεύω ένα νοτε 4 αυτές τις ημέρες και παρατηρούσα την κάμερα.

 

Πως κρίνετε την ποιότητα της κάμερας του 3 στους εσωτερικούς χώρους; Προσωπικά - για να μην πω απαράδεκτη - απλά πολύ κακή. Ειδικά με τεχνητό φωτισμό. Μιλάω πάντα στο αυτόματο. Όλες οι φωτό βγαίνουν με κόκκο και ξεθωριασμένες.

 

Υπάρχει κάποιος που να έχει δει βελτίωση με κάποια άλλη εφαρμογή κάμερας; Ή όσοι έχουν βάλει custom rom (π.χ phronesis) που έχουν το λογισμικό από νοτε 5 υπάρχει καμιά βελτίωση ;

Link to comment
Share on other sites

όσοι έχουν βάλει custom rom (π.χ phronesis) που έχουν το λογισμικό από νοτε 5 υπάρχει καμιά βελτίωση ;

 

νομιζω οτι με phronesis και επιλογη την καμερα του note 4 φτιαχνουν τα πραγματα.

αν και προσωπικα μονο στις νυχτερινες ληψεις εχει θεμα η καμερα του note3 θεωρω!

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Πως κρίνετε την ποιότητα της κάμερας του 3 στους εσωτερικούς χώρους; Προσωπικά - για να μην πω απαράδεκτη - απλά πολύ κακή. Ειδικά με τεχνητό φωτισμό. Μιλάω πάντα στο αυτόματο. Όλες οι φωτό βγαίνουν με κόκκο και ξεθωριασμένες.

 

Δοκίμασε να έχεις ενεργοποιημένη την "έξυπνη σταθεροποίηση" (την παλιά γνωστή "νυχτερινή λήψη" δηλαδή - όχι το φλας) όταν παίρνεις φωτό σε εσωτερικούς χώρους (ακόμα και αν είναι μέρα).

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Παιδες,επειδη μετα απο καιρο ξαναπηρα νοτε 3 θελω να ρωτησω αν θα αναβαθμιστει επισημα στη 6? Δε θελω να το ρουταρω ακομα,γιατι εχω αλλους δεκα+μηνες εγγυηση!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδες,επειδη μετα απο καιρο ξαναπηρα νοτε 3 θελω να ρωτησω αν θα αναβαθμιστει επισημα στη 6? Δε θελω να το ρουταρω ακομα,γιατι εχω αλλους δεκα+μηνες εγγυηση!

Όχι δεν θα αναβαθμιστεί

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θα αναβαθμιστεί

 

Κριμα!!:( Οποτε θα περιμενω κανα-δυο μηνες και μαλλον θα του περασω καμια 6αρα απο το Xda!!Αν δε το εχω πουλησει εν το μεταξυ,γιατι τις συσκευες γενικως,τις αλλαζω σα τα πουκαμισα!!!:p Παντως,βλεπω οτι με τη lollipop παει σφαιρα!!Και μου φαινεται πιο ομορφο σα μενου,σε σχεση με πριν!Οπως και να χει,για μενα παραμενει μια απο τις καλυτερες συσκευες,ακομα και τωρα!

Edited by petran66

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Κριμα!!:( Οποτε θα περιμενω κανα-δυο μηνες και μαλλον θα του περασω καμια 6αρα απο το Xda!!Αν δε το εχω πουλησει εν το μεταξυ,γιατι τις συσκευες γενικως,τις αλλαζω σα τα πουκαμισα!!!:p Παντως,βλεπω οτι με τη lollipop παει σφαιρα!!Και μου φαινεται πιο ομορφο σα μενου,σε σχεση με πριν!Οπως και να χει,για μενα παραμενει μια απο τις καλυτερες συσκευες,ακομα και τωρα!

Αν έχεις σκοπό να πας σε custom μην περιμένεις. Πέρνα την τελευταία phronesis που βασίζεται σε Νοte 5 port 5.1 και δεν θα έχεις καμιά σκασιλα να πας σε marshmallow!

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις σκοπό να πας σε custom μην περιμένεις. Πέρνα την τελευταία phronesis που βασίζεται σε Νοte 5 port 5.1 και δεν θα έχεις καμιά σκασιλα να πας σε marshmallow!

 

Aν το αποφασισω,δουλευει τελεια?Ο knox θα γραψει μαλλον ε?Γιατι τωρα με τη μαμα ρομ (τελευταια Γερμανικη),δουλευει αψογα σε ολα και με μπαταρια πολυ καλη!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Aν το αποφασισω,δουλευει τελεια?Ο knox θα γραψει μαλλον ε?Γιατι τωρα με τη μαμα ρομ (τελευταια Γερμανικη),δουλευει αψογα σε ολα και με μπαταρια πολυ καλη!

Όλα μια χαρά δουλεύουν και έχει όλα τα καλούδια του Note 5. Η ROM είναι πλήρως παραμετροποιησιμη! Το κακό είναι ότι θα γράψει ο Knox όπως ειπες. Αυτό δεν το γλιτώνεις! Αν είσαι ευχαριστημένος με στοκ κάτσε εκεί που είσαι και όταν βγει mm ROM port του note 5 που να είναι σε καλό επίπεδο ( γιατί αυτές που έχουν βγει ακόμη είναι σε πολύ αρχικό στάδιο) κάνεις την αλλαγή

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...