Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με ποιον τροπο μπορω να συνδεσω ασυρματα το κινητο με την τηλεοραση που εχει συνδεδεμενο ενα android tv box ?

Δοκιμασα μεσω screen mirroring αλλα η ποιοτητα χαλαει δυστυχως.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που έχω παρατηρήσει με την αναβάθμιση είναι ότι τώρα δεν εχω την επιλογή σίγασης. Μόνο δόνηση ή ήχος. Μόνο σε εμένα συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναίρεση στην επιλογή αύξησης ήχου όταν βρίσκεται στην τσέπη και τώρα δεν έχω πρόβλημα με την ένταση ήχου κλήσης. Νωρίτερα έκανα κι ενα hard reset. Δεν ξέρω τι από τα δύο βοήθησε αλλά τώρα δεν έχω πια πρόβλημα

 

Η απενεργοποίηση της αύξησης ήχου το διορθώνει, έχει αναφερθεί και πιο πριν!

 

Κάτι άλλο που έχω παρατηρήσει με την αναβάθμιση είναι ότι τώρα δεν εχω την επιλογή σίγασης. Μόνο δόνηση ή ήχος. Μόνο σε εμένα συμβαίνει;

 

Το πρώτο leak poland πέρασες? Στο δεύτερο λένε πως δουεύουν όλα καλά! Αλλιώς θα περιμένεις κάποια αναβάθμιση ή θα περάσεις άλλη official μέσω Odin.

Προσωρινή λύση είναι να το βάζεις σε δόνηση και να την απενεργοποιείς μετά από τις ρυθμίσεις.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση και όποιος ξέρει ας απαντήσει. Άκουγα μουσική και ήθελα να διαγράψω ένα τραγούδι όμως δεν με άφηνε, αυτό είναι απαγόρευση ( τιμωρία) από την Samsung επειδή δε χρησιμοποιούσα το δικό τους πρόγραμμα?
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση και όποιος ξέρει ας απαντήσει. Άκουγα μουσική και ήθελα να διαγράψω ένα τραγούδι όμως δεν με άφηνε, αυτό είναι απαγόρευση ( τιμωρία) από την Samsung επειδή δε χρησιμοποιούσα το δικό τους πρόγραμμα?

 

Από που να το διαγράψεις? Από τον player ή να σβήσεις το αρχείο από τη συσκευή! Αν ισχύει το δεύτερο δεν έχει να κάνει με τον player!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Από που να το διαγράψεις? Από τον player ή να σβήσεις το αρχείο από τη συσκευή! Αν ισχύει το δεύτερο δεν έχει να κάνει με τον player!

[ATTACH]58505[/ATTACH] αυτό

Link to comment
Share on other sites

Η απενεργοποίηση της αύξησης ήχου το διορθώνει, έχει αναφερθεί και πιο πριν!

 

 

 

Το πρώτο leak poland πέρασες? Στο δεύτερο λένε πως δουεύουν όλα καλά! Αλλιώς θα περιμένεις κάποια αναβάθμιση ή θα περάσεις άλλη official μέσω Odin.

Προσωρινή λύση είναι να το βάζεις σε δόνηση και να την απενεργοποιείς μετά από τις ρυθμίσεις.

 

Δεν ξέρω τι πέρασα...απλά έκανα την αναβάθμιση. Δεν ξέρω εάν είναι από Πολωνία το κινητό μου και πως μπορώ να βρω την χώρα προέλευσης. Γενικά στα τεχνικά θέματα είμαι άσχετος!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι πέρασα...απλά έκανα την αναβάθμιση. Δεν ξέρω εάν είναι από Πολωνία το κινητό μου και πως μπορώ να βρω την χώρα προέλευσης. Γενικά στα τεχνικά θέματα είμαι άσχετος!!!

 

ΟΚ απλά έκανες την αναβάθμιση από το κινητό! Κατέβασε αυτό και δες τι σου λέει στο CSC.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση και όποιος ξέρει ας απαντήσει. Άκουγα μουσική και ήθελα να διαγράψω ένα τραγούδι όμως δεν με άφηνε, αυτό είναι απαγόρευση ( τιμωρία) από την Samsung επειδή δε χρησιμοποιούσα το δικό τους πρόγραμμα?
Η απαγόρευση είναι της google (εντελώς χαζή κίνηση) και όχι της Samsung. Η δεύτερη, φρόντισε τουλάχιστον ώστε οι δικές της εφαρμογές να έχουν πρόσβαση στην εξωτερική sd (για να λέμε και κανένα καλό της ...). Όποιος είναι ρουτ το διορθώνει πανεύκολα, ενώ στην αντίθετη περίπτωση δεν γίνεται τίποτα (δυστυχώς).
Link to comment
Share on other sites

Η απαγόρευση είναι της google (εντελώς χαζή κίνηση) και όχι της Samsung. Η δεύτερη, φρόντισε τουλάχιστον ώστε οι δικές της εφαρμογές να έχουν πρόσβαση στην εξωτερική sd (για να λέμε και κανένα καλό της ...). Όποιος είναι ρουτ το διορθώνει πανεύκολα, ενώ στην αντίθετη περίπτωση δεν γίνεται τίποτα (δυστυχώς).

Δεν έγινε κάποια αλλαγή στην λολιποπ με αυτό το θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Δείτε πόσο παλιό είναι το παρακάτω άρθρο και θα καταλάβετε περίπου τι προσπαθεί να κάνει η Google με την SD card. Δεν είναι τυχαίο που τα Nexus κινητά δεν έχουν...

http://www.phonearena.com/news/Why-Google-wants-to-kill-SD-cards-and-whats-holding-them-back_id23986

 

και εδώ ένα πρόσφατο σχετικά αλλά λιγότερο κατανοητό: http://www.androidpolice.com/2014/02/17/external-blues-google-has-brought-big-changes-to-sd-cards-in-kitkat-and-even-samsung-may-be-implementing-them/

 

κοινώς, οι εταιρίες παραγωγής λογισμικού για κινητά γνωρίζουν τους κινδύνους όταν δίνουν πρόσβαση. Κάποιοι κόβουν εξαρχής πχ iOS, άλλοι δίνουν περιορισμένα πχ WP8 ενώ η google πλέον δείχνει μια στροφή χάρην της ασφάλειας (σας θυμίζει κάτι αυτή η φράση; ) και σιγά σιγά "κόβει".

Η εφαρμογή της samsung έχει προσβαση επειδή είναι system app

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Με τη συνηθη χρηση που βγαζω στο γραφειο,συνηθως τωρα που κλεινω 12ωρο θα ειχα 50% μπαταρια....Με lollipop ειμαι στο 91%.... καλη φαση!!!!

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

παιδες,πως κλεινουμε την εμφανιση του καιρου στην lock screen?

Ρυθμίσεις/συσκευή/κλείδωμα οθόνης και ξετικαρεις το "εμφάνιση πληροφοριών καιρού". Έχει παρατηρηθεί από πολλούς ότι αν το έχεις ενεργοποιημένο ξοδεύει πολύ μπαταρία και γι'αυτό καλό είναι να το απενεργοποιησεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανεις προβλημα με το my magazine ? Μετα το lollipop δεν μου εμφανίζει καμία επιλογή εινα κολλημένο στην αρχική οθόνη καμία ιδέα

Ω ναι !!!! Τα ίδια και σε εμένα...Σαν να μην έχουν φτιάξει το περιοδικό για lollipop....

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανεις προβλημα με το my magazine ? Μετα το lollipop δεν μου εμφανίζει καμία επιλογή εινα κολλημένο στην αρχική οθόνη καμία ιδέα

 

Ω ναι !!!! Τα ίδια και σε εμένα...Σαν να μην έχουν φτιάξει το περιοδικό για lollipop....

 

Δοκιμάστε το εξής: Γυρίστε τη γλώσσα του τηλεφώνου στα αγγλικά, ανοίξτε το my magazine και αφού λειτουργησει κανονικά, ξαναγυριστε την γλώσσα στα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος τι είναι το σφάλμα 944 στο play store δεν μπορώ ούτε να κατεβάσω ούτε να κάνω ενημέρωση εφαρμογών! Έκανα log out και ξανά log in και επίσης εκκαθάριση δεδομένων εφαρμογής play store! Είμαι lollipop 5.0 όχι root
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος τι είναι το σφάλμα 944 στο play store δεν μπορώ ούτε να κατεβάσω ούτε να κάνω ενημέρωση εφαρμογών! Έκανα log out και ξανά log in και επίσης εκκαθάριση δεδομένων εφαρμογής play store! Είμαι lollipop 5.0 όχι root

 

To βγάζει πότε πότε, εκτός αν ήταν άλλο προηγούμενη φορά? Και εμένα μου το έβγαλε σήμερα, έκανε update 2/3 εφαρμογές. Στην τρίτη εμφάνισε το σφάλμα! Τι φάση?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

To βγάζει πότε πότε, εκτός αν ήταν άλλο προηγούμενη φορά? Και εμένα μου το έβγαλε σήμερα, έκανε update 2/3 εφαρμογές. Στην τρίτη εμφάνισε το σφάλμα! Τι φάση?

Κι εμενα. Αναβαθμισε 5 εφαρμογες και στην 6η εβγαλε το σφαλμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Θα ήθελα έναν αναλυτικό και ασφαλή οδηγό για φλασάρισμα, κάτι δοκιμασμένο από εσάς εδώ στο φόρουμ για να περάσω τη Lollipop στο Note 3.

Άσχετος τελείως δεν είμαι, αλλά έχω πολλά χρόνια να ασχοληθώ με το άθλημα.

Γνωρίζω τι θέματα υπάρχουν με το Knox και τα σχετικά.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Συγνώμη αν έχει απαντηθεί ή μπορεί να μην έχω ψάξει σωστά αλλά δεν μπορώ να το βρω.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Θα ήθελα έναν αναλυτικό και ασφαλή οδηγό για φλασάρισμα, κάτι δοκιμασμένο από εσάς εδώ στο φόρουμ για να περάσω τη Lollipop στο Note 3.

Άσχετος τελείως δεν είμαι, αλλά έχω πολλά χρόνια να ασχοληθώ με το άθλημα.

Γνωρίζω τι θέματα υπάρχουν με το Knox και τα σχετικά.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Συγνώμη αν έχει απαντηθεί ή μπορεί να μην έχω ψάξει σωστά αλλά δεν μπορώ να το βρω.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412759
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδες καλημερα...μια ερωτηση μηπως γνωριζει κανεις τι φταιει.....απο την στιγμη που εβαλα την λολιποπ καποιες στιγμες μου πεταει στην οθονη το μηνυμα "επαφες διακοπηκε" τι στο καλο ειναι αυτο και γιατι το κανει;βεβαια οι επαφες μου ανοιγουν κανονικα....το μυαλο μου παει στο greenify.....η συσκευη δεν ειναι root
Link to comment
Share on other sites

Και γω που δεν έχω βάλει το greenify το ίδιο βλέπω. Ειδικά μετά από επανεκκίνηση το πετάει 2,3 φορές αυτό το σφάλμα.
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...