Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπηρεσίες Google play που κάνουν εμφάνιση στη μπαταρία τι είναι? Μπορούμε να το σταματησουμε? Απο εκει που εβγαζα οθόνη 5 παρά κατι ωρες τωρα μετα βιας τις 2.30...

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σ' όλη τη παρέα και από μένα.

Σήμερα έκανα τη μετάβαση από το Note II στο 3, νομίζω ότι άξιζε η μετάβαση, οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Εβαλα και εγω exdialer textra και ειδα την διαφορα.Μια ερωτηση μονο....με exdialer πως κανουμε βιντεο κληση?Δεν το βρησκω
Link to comment
Share on other sites

 

 

Όσο και αν έψαξα, σε αυτό το συμπέρασμα κατέληξα και εγώ!

 

 

 

 

φιλε εμενα με εχει χαζεψει η συσκευη....:):):)

 

το ρουταρα απο την πρωτη μερα .....

αν το ψαξεις λιγο και αν εισαι διατεθειμένος να ρουταρεις κτλ θα το πας ακομη πιο περα ...

 

για να καταλαβεις βγηκε το 4 και ουτε καν διαβασα τι εχει μεσα ...:)

 

 

Καλησπέρα σ' όλη τη παρέα και από μένα.

Σήμερα έκανα τη μετάβαση από το Note II στο 3, νομίζω ότι άξιζε η μετάβαση, οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές.

 

οχι απλα αξιζε ...:)

 

πηγες απο ενα τελειο κινητο στο απολυτο για μενα ...:)

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Φίλε το θελω κι εγώ ....

Τώρα λεει οτι δεν υπάρχει ... Μπορείς να κανείς κατι ;

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Λοιπόν, έχω το εξής πρόβλημα και λόγω του επείγοντως του θέματος ανοίγω νέο τόπικ χωρίς να έχω ψάξει καλά το forum.

 

Έχω εδώ και 6 μήνες περίπου το ΝΟΤΕ 3 με μια SD Kingston 64GB. Χτες επέστρεψα από ταξίδι και αποφάσισα να το σβήσω (γενικά δεν το σβήνω το κινητό...άντε να το έχω κάνει 10 φορές από τότε που το πήρα). Σήμερα το άναψα πάλι και δεν αναγνωρίζει την κάρτα. Την έβαλα σε υπολογιστή με card reader και μου λέει ότι δεν έχει γίνει format.

Τρέχω αυτή τη στιγμή το EASEUS Data Recovery για να δω τι σώζω, γιατί έχω σημαντικά αρχεία από το ταξίδι μέσα συν φωτογραφίες (ακόμα και από τα πιτσιρίκια που δεν τις έχω σώσει πουθενά αλλού).

 

Ερωτήσεις τώρα:

1. Τι άλλο μπορώ να κάνω (και άμεσα γιατί ξαναταξιδεύω σε 2 μέρες) για να σώσω τα αρχεία μου

2. Έχει συμβεί σε άλλον τέτοιο πράγμα; Είδα λίγο αναφορές για προβλήματα με κάρτες στο S3. Φοβάμαι μη μου ξανασυμβεί. Πως μπορώ να διαπιστώσω ότι είναι τυχαίο γεγονός ή φταίει η κάρτα ή φταίει το τηλέφωνο;

3. Αν υποθέσουμε ότι φταίει η κάρτα, τι κάνουμε; Την είχα πάρει μαζί με το τηλέφωνο από σκρουτζομάγαζο.

 

Αυτά (νομίζω) για την ώρα,

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις όποιες απαντήσεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δε δουλεύει η περιστροφή οθόνης. Τώρα το παρατήρησα. Τι κάνουμε;;

 

EDIT: Βρήκα αυτή τη λύση

1. extract libgnustl_shared.so from the attachment zip.

2. Copy and paste to System>>lib and change permission to rw-r--r--

3. Reboot and enjoy

 

Αλλά δεν με αφήνει να αντιγράψω το αρχείο στο system/lib ...

 

 

EDIT2: Δούλεψε τελικά με root browser!

Edited by dimitrissa
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δε δουλεύει η περιστροφή οθόνης. Τώρα το παρατήρησα. Τι κάνουμε;;

 

EDIT: Βρήκα αυτή τη λύση

1. extract libgnustl_shared.so from the attachment zip.

2. Copy and paste to System>>lib and change permission to rw-r--r--

3. Reboot and enjoy

 

Αλλά δεν με αφήνει να αντιγράψω το αρχείο στο system/lib ...

Πρέπει να εισαι root ,αν είσαι χρησιμοποίησε κάποιον file manager δίνοντας του root access .

 

 

@brath Σώσε οτι μπορείς με κάποιο πρόγραμμα σαν αυτο που τρέχεις τώρα ή κάποιο αντίστοιχο (recuva ) και κανε format την sd μέσα απο το τηλέφωνο .

Το ποιο πιθανό ειναι να φταίει η κάρτα και να θέλει αλλαγή ,πάρε μια samsung class 10 και δεν θα εχεις προβλήματα .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μέχρι στιγμής δε μου βρήκε τίποτα το recovery.

Θα ψάξω κι άλλα βέβαια (έστειλα μήνυμα και στο tech support της Kingston).

Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι κάποια αρχεία από το ταξίδι από το οποίο επέστρεψα χτες και κυρίως κάποιες φωτογραφίες που πρέπει να δώσω στην Ε.Ε. ως αποδεικτικό στοιχείο (για ένα project).

Μύλος η κατάσταση λοιπόν

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να εισαι root ,αν είσαι χρησιμοποίησε κάποιον file manager δίνοντας του root access .

 

 

@brath Σώσε οτι μπορείς με κάποιο πρόγραμμα σαν αυτο που τρέχεις τώρα ή κάποιο αντίστοιχο (recuva ) και κανε format την sd μέσα απο το τηλέφωνο .

Το ποιο πιθανό ειναι να φταίει η κάρτα και να θέλει αλλαγή ,πάρε μια samsung class 10 και δεν θα εχεις προβλήματα .

Καλησπερα παιδια.Απο χθες βραδυ αντιμετωπιζω ενα προβληματακι με το Note 3 μου.Ενω ειναι ενεργοποιημενη η "περιστροφη οθονης" κ το "Air Gesture", δε μου δουλευει κανενα απο τα δυο.Ουτε η φωτο μου περιστρεφονται σε θεση wide ουτε ο αισθητηρας air gesture λειτουργει οταν προσπαθω να κανω προβολη στις φωτο.Επισης,ενεργοποιωντας τη συσκευη μου εμφανιζεται στην οθονη το μηνυμα "Το S Health εκλεισε. OK".Ξερει κανεις να μου πει τι παιζει γιατι εχω αρχισει κ απογοητευομαι με τη συσκευη...!Σημειωτεον οτι ειναι 4.4.2 TowelRoot !!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μέχρι στιγμής δε μου βρήκε τίποτα το recovery.

Θα ψάξω κι άλλα βέβαια (έστειλα μήνυμα και στο tech support της Kingston).

Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι κάποια αρχεία από το ταξίδι από το οποίο επέστρεψα χτες και κυρίως κάποιες φωτογραφίες που πρέπει να δώσω στην Ε.Ε. ως αποδεικτικό στοιχείο (για ένα project).

Μύλος η κατάσταση λοιπόν

 

σαμσουγκ καρτα παρε. στο s3 ειχα καψει 2-3 εκτος σαμμυ. και για αυτο και στο νοτε εχω σαμσουνγκ καρτα 32αρα class 10.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μέχρι στιγμής δε μου βρήκε τίποτα το recovery.

Θα ψάξω κι άλλα βέβαια (έστειλα μήνυμα και στο tech support της Kingston).

Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι κάποια αρχεία από το ταξίδι από το οποίο επέστρεψα χτες και κυρίως κάποιες φωτογραφίες που πρέπει να δώσω στην Ε.Ε. ως αποδεικτικό στοιχείο (για ένα project).

Μύλος η κατάσταση λοιπόν

Κι εσύ βρε άνθρωπε έχεις σημαντικά αρχεία στο κινητό και τα εμπιστεύεσαι μόνο στην κάρτα? Κάνε τα upload και σε κάποιο cloud η ακομη καλύτερα αντιγραφη σε ένα στικακι.

Link to comment
Share on other sites

Ε μα τι λέω, χτες τα μεσάνυχτα επέστρεψα από ταξίδι με σκοπό να πάρω τα αρχεία αυτά σήμερα. Κάποια από αυτά είναι ορισμένες από τις φωτογραφίες από το επαγγελματικό ταξίδι που έχουν αξία αποδεικτικού στοιχείου για ένα χρηματοδοτούμενο πρόγραμμα
Link to comment
Share on other sites

@brath, βγάλε την κάρτα και ξαναβάλτην και χρησιμοποίησε κάποιον file manager πχ τον ES μπορεί να την δει κανονικά. Και πήγαινε και στις Ρυθμίσεις στον Χώρο αποθήκευσης και δες τι λέει όσον αφορά την κάρτα SD
Link to comment
Share on other sites

Δεν την βλεπει καν.

Εννοείται ότι το πρώτο που έκανα ήταν να τη βγάλω και να τη ξαναβάλω.

Τώρα έχω πάνω στο τηλέφωνο μια παλιά 16ρα που είχα στο S2 και τη βλέπει κανονικά.

 

Την 64ρα την έχω στο laptop με card reader και έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής 7-8 recovery προγράμματα. Τίποτα. Και από το disk manager των windows δε τη βλέπει καθόλου. Θέλω να εξαντλήσω τα πάντα πριν της κάνω format

Link to comment
Share on other sites

Δεν την βλεπει καν.

Εννοείται ότι το πρώτο που έκανα ήταν να τη βγάλω και να τη ξαναβάλω.

Τώρα έχω πάνω στο τηλέφωνο μια παλιά 16ρα που είχα στο S2 και τη βλέπει κανονικά.

 

Την 64ρα την έχω στο laptop με card reader και έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής 7-8 recovery προγράμματα. Τίποτα. Και από το disk manager των windows δε τη βλέπει καθόλου. Θέλω να εξαντλήσω τα πάντα πριν της κάνω format

Φρίκη. Τελευταία προσπάθεια θα είναι να βρεις κάποιον με ένα άλλο σύγχρονο κινητό να την βάλεις και εκεί, ποτέ δεν ξέρεις...

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά, από τη στιγμή που δεν τη βλέπει πια το τηλέφωνο και δεν τη βλέπει ο card reader (που την είχε δει όταν την πρωτοπήρα), μάλλον ψόφησε.

Κοιτάω να δω τι τρόπο θα βρω να σώσω αυτά που θέλω. Στην ουσία μιλάμε για 100-200ΜΒ πράγματα το πολύ (κυρίως μερικές φωτογραφίες από συνέδρια και μερικές με τα πιτσιρίκια μου...ειδικά οι πρώτες όμως είναι απαραίτητες όπως είπα).

 

Στα windows βλέπει την κάρτα με file system RAW. Οπότε μου ζητάει να τη φορμάρω. Προφανώς καταστράφηκε το file system τελείως. Οπότε ψάχνω κάποιο πρόγραμμα που να κάνει low level αναζήτηση στην κάρτα για να βρει αρχεία.

Ίσως αν τη φορμάρω να παίζει μια χαρά (αλλά ποιος την εμπιστεύεται μετά; )

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια πληροφορία για το αν το note 3 θα πάρει Android L? Επισημα εννοω.
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά, από τη στιγμή που δεν τη βλέπει πια το τηλέφωνο και δεν τη βλέπει ο card reader (που την είχε δει όταν την πρωτοπήρα), μάλλον ψόφησε.

Κοιτάω να δω τι τρόπο θα βρω να σώσω αυτά που θέλω. Στην ουσία μιλάμε για 100-200ΜΒ πράγματα το πολύ (κυρίως μερικές φωτογραφίες από συνέδρια και μερικές με τα πιτσιρίκια μου...ειδικά οι πρώτες όμως είναι απαραίτητες όπως είπα).

 

Στα windows βλέπει την κάρτα με file system RAW. Οπότε μου ζητάει να τη φορμάρω. Προφανώς καταστράφηκε το file system τελείως. Οπότε ψάχνω κάποιο πρόγραμμα που να κάνει low level αναζήτηση στην κάρτα για να βρει αρχεία.

Ίσως αν τη φορμάρω να παίζει μια χαρά (αλλά ποιος την εμπιστεύεται μετά; )

 

Είναι λίγο περίεργες αυτές, και εγώ μία που έχω 16αρα την βλέπει στο pc μόνο ένας συγκεκριμένος reader που είναι και αυτός Kingston.

 

Όταν λες ότι σου ζητάει να την φορμάρεις εννοείς την "επιδιόρθωση σφαλμάτων" ή μιλάει για σβήσιμο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν την αναγνωρίζει και θέλει να γίνει format για να φτιάξει partition
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά εδώ και κάποιες μέρες, σταμάτησαν να έρχονται ειδοποιήσεις push, από το messenger του facebook και από εφαρμογές για αποτελέσματα αγώνων όπως το e-score ή το παρόμοιο flash score!Τι απεγκατάσταση κι επανεγκατάσταση τους έκανα, τι από τις ρυθμίσεις πήγα κι έκανα καθαρισμό δεδομένων, τι τικαρα και ξετικαρα την επιλογή push μέσα από τις εφαρμογές...τίποτα!Αρνούνται να στείλουν ειδοποιήσεις!Έχει κανείς κάποια ιδέα?

Καμιά πρόταση/ιδέα κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Δεν την αναγνωρίζει και θέλει να γίνει format για να φτιάξει partition

 

Φιλε παλαιοτερα ειχα αναλογο θεμα σαν κι εσενα και βρηκα προγραμματακι απο το ιντερνετ κι εσωσα ισα ισα μερικες φωτο που επρεπε..καντο ενα google γιατι κι εγω δε το θυμαμαι

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Από το πρωί αυτό κάνω. Έχω δοκιμάσει καμιά 10ρια προγραμματάκια, αλλά τίποτα μέχρι στιγμής
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια πληροφορία για το αν το note 3 θα πάρει Android L? Επισημα εννοω.

 

Λογικά θα το πάρει αλλά δεν υπάρχει κάποια επίσημη ενημέρωση. Προς το παρόν θα πάρουμε την 4.4.4 που ήδη έχει ξεκινήσει να δίνεται σε ορισμένες χώρες.

Link to comment
Share on other sites

Υπηρεσίες Google play που κάνουν εμφάνιση στη μπαταρία τι είναι? Μπορούμε να το σταματησουμε? Απο εκει που εβγαζα οθόνη 5 παρά κατι ωρες τωρα μετα βιας φτάνω τις 2.30...

 

??????????

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...