Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομίζω οτι υπάρχει λόγος να πάρεις το update. Να πω οτι ήταν και τπτ σοβαρό... δηλαδή για να μην χάσουμε τον Knox 2.0; Θα πρέπει να ξερουταριστείς για να μπορέσεις να πάρεις το update και μετά άντε ξανακάνε root. Καλύτερα να χάσουμε το root για κανένα σοβαρό update λογισμικού στο μέλλον, τώρα με 165mb για να κατεβάζουμε ταυτόχρονα με το wifi και το 4g λες και έχουμε τα τεράστια data plans και για να βελτιώνει η Samsung το Knox... για την ασφάλεια μας, κλάιν μάιν.

 

Καλά όντως δεν είναι κανένα σημαντικό update αλλά όταν θα έρθει η ώρα να έχουν κάνει καμιά σοβαρή διόρθωση και θα χρειαστεί να μην ψάχνομαι πως θα το κάνω.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στοκ γερμανικό. Αν περάσω την αγγλική για το update χάνω ή κερδίζω κάτι; επίσης μπορώ να το κάνω; και αν ναι θα χάσω τα δεδομένα μου;
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς θα έχει ξαναμπεί, αλλά είναι το ποιο γελοίο root που έχω κάνει ποτέ σε Android συσκευή που μου έρχεται να βάλω τα γέλια! :D

 

[ROOT][apk]{TowelRoot}[4.4.2] Does not trip KNOX and does not touch bootloader

 

Μπροστά σε αυτό η standard διαδικάσία για το nexus είναι βουνό! :lol:

 

Και φυσικά Knox Counter = 0x0 :ninja:

Akism :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς θα έχει ξαναμπεί, αλλά είναι το ποιο γελοίο root που έχω κάνει ποτέ σε Android συσκευή που μου έρχεται να βάλω τα γέλια! :D

 

[ROOT][apk]{TowelRoot}[4.4.2] Does not trip KNOX and does not touch bootloader

 

Μπροστά σε αυτό η standard διαδικάσία για το nexus είναι βουνό! :lol:

 

Και φυσικά Knox Counter = 0x0 :ninja:

 

ετσι ακριβως το εκανα και γω και ολα κομπλε!!!

Samsung Note 9/Samsung Note 3

Samsung Tab pro 8.4/Samsung Tab 3 7"  

Samsung Tab A 2019 10.1''

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά... είναι ανέλπιστα εύκολο. Εκεί που έλεγα τι τραβάμε με το Knox και δεν μπορούμε να απολαύσουμε τα πλεονεκτήματα του ρουτ, πέφτω πάνω σε αυτό. Knox 0x0 και κατάσταση συσκευής: Επίσημη.
Link to comment
Share on other sites

Καλά όντως δεν είναι κανένα σημαντικό update αλλά όταν θα έρθει η ώρα να έχουν κάνει καμιά σοβαρή διόρθωση και θα χρειαστεί να μην ψάχνομαι πως θα το κάνω.

Μη λετε οτι να ναι! Το συγκεκριμενο update ειναι απο τα updates που κανουν την διαφορα που λεμε.... Προτεινω σε ολους να το περασουν!

Link to comment
Share on other sites

Με το συγκεκριμένο update χάνεται το root και δεν ξανάρχεται

Βλέπω μια έντονη βιασύνη να διορθωθεί τυχόν πόρτα για ρουτ αλλά μεγάλη νωχελικοτητα να διορθωθούν χοντρά bugs όπως η συνεχής απώλεια κωδικών ή τα bugs των push mails.

Η Samsung παρουσιάζει έντονα αλαζονική συμπεριφορά τελευταία και γι αυτό επειδή υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια πήγα στο flex και έχω πάθει πλάκα με την ταχύτητα, με την ανυπαρξία lags και ελατωματων στη ρομ.

Bye bye Samsung και ίσως ξανασυναντηθούμε

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω μια έντονη βιασύνη να διορθωθεί τυχόν πόρτα για ρουτ αλλά μεγάλη νωχελικοτητα να διορθωθούν χοντρά bugs όπως η συνεχής απώλεια κωδικών ή τα bugs των push mails.

Η Samsung παρουσιάζει έντονα αλαζονική συμπεριφορά τελευταία και γι αυτό επειδή υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια πήγα στο flex και έχω πάθει πλάκα με την ταχύτητα, με την ανυπαρξία lags και ελατωματων στη ρομ.

Bye bye Samsung και ίσως ξανασυναντηθούμε

Αν και δεν έχω τα συγκεκριμένα bugs και καιρό τώρα έχει χάσει τη "παρθενιά" του, συμφωνώ απόλυτα με αυτά που λες.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω τα συγκεκριμένα bugs και καιρό τώρα έχει χάσει τη "παρθενιά" του, συμφωνώ απόλυτα με αυτά που λες.

Αργύρη, είσαι έμπειρος και παλιός χρήστης smartphones και έχουν δει πολλά τα μάτια σου. Η Samsung με τη σειρά Νοτε, έφτιαξε κατά τη γνώμη μου ονειρικές συσκευές αλλά τελευταία δίνει την εντύπωση βασιλιά πού κυβερνά με αλαζονεία. Apple έχουμε, δεν χρειαζόμαστε άλλη

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

μήπως έχεις καμία αναφορά Ότο δεν διορθώνονται αυτά τα μπαγκ μήπως βιάζεστε λίγο να αναφέρεις την γνώμη σου;

συμφωνώ εν μέρη με τα λεγόμενα σου αλλα μάλλον βιάζεσαι να περηφανευτεις την συσκευή σου που όντος είναι καλή.

Link to comment
Share on other sites

μήπως έχεις καμία αναφορά Ότο δεν διορθώνονται αυτά τα μπαγκ μήπως βιάζεστε λίγο να αναφέρεις την γνώμη σου;

συμφωνώ εν μέρη με τα λεγόμενα σου αλλα μάλλον βιάζεσαι να περηφανευτεις την συσκευή σου που όντος είναι καλή.

Αν και δεν καταλαβαίνω ακριβώς τι θέλεις να πεις, καθόλου δεν βιάστηκα να αναφέρω τα bugs. Πόσο καιρό δηλαδή θέλει η Samsung να τα διορθώσει ;

Αντίθετα δεν προλαβαίνει να βγει μέθοδος ρουτ και βγάζει το update σε τρεις μέρες. Το ίδιο είχε κάνει και για την DE LA Vega.

Όσο για το LG flex αν ελθεις από το νήμα θα δεις τα συν και τα πλην του αλλά σίγουρα η σταθερότητα και η ταχύτητα της Ρομ του είναι από άλλον πλανήτη

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

μήπως έχεις καμία αναφορά Ότο δεν διορθώνονται αυτά τα μπαγκ μήπως βιάζεστε λίγο να αναφέρεις την γνώμη σου;

συμφωνώ εν μέρη με τα λεγόμενα σου αλλα μάλλον βιάζεσαι να περηφανευτεις την συσκευή σου που όντος είναι καλή.

Τα συκα συκα και η σκαφη σκαφη.Ακομα και με τη τελευταια BTU αναβαθμιση τραβαει αποσυνδεσεις απο το wifi (και οχι δεν φταιει ο router,γιατι οι αλλες συσκευες που εχω δεν αποσυνδεονται).Ευτυχως δεν εχω το bug με τα passwords για τα wifi και τα push emails.Η samsung δειχνει οτι τρεχει να κλεισει τρυπες για root.

Δεν θεωρω αναβαθμιση το kids mode και το download booster

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν καταλαβαίνω ακριβώς τι θέλεις να πεις, καθόλου δεν βιάστηκα να αναφέρω τα bugs. Πόσο καιρό δηλαδή θέλει η Samsung να τα διορθώσει ;

Αντίθετα δεν προλαβαίνει να βγει μέθοδος ρουτ και βγάζει το update σε τρεις μέρες. Το ίδιο είχε κάνει και για την DE LA Vega.

Όσο για το LG flex αν ελθεις από το νήμα θα δεις τα συν και τα πλην του αλλά σίγουρα η σταθερότητα και η ταχύτητα της Ρομ του είναι από άλλον πλανήτη

 

 

ειναι γεγονος οτι η samsung εχει ξεφυγει.....συμφωνω σε ολα...

αλλα ειναι τοσο μαματες οι συσκευες της που μας "κρατάει" ομηρους ακομη...(τα νοτελια ειναι κορυφη...)

 

τα περι knox κτλ δεν θελω καν να τα σχολιασω...μου ανακατεύουν το στομαχι άσχημα....

Link to comment
Share on other sites

ειναι γεγονος οτι η samsung εχει ξεφυγει.....συμφωνω σε ολα...

αλλα ειναι τοσο μαματες οι συσκευες της που μας "κρατάει" ομηρους ακομη...(τα νοτελια ειναι κορυφη...)

 

τα περι knox κτλ δεν θελω καν να τα σχολιασω...μου ανακατεύουν το στομαχι άσχημα....

Έχεις δίκιο Φρέντυ. Οι συσκευές της Samsung είναι κορυφή και τα Νοτε μια κατηγορία μόνα τους, αυτό άλλωστε ήταν και ο λόγος που είχα κατά σειρά τα S2, Note 1,2 και 3. Εγώ και το Knox το συγχωρησα, ήθελε είπα να μπει στα εταιρικά σχήματα όπου κυριαρχούσε το iPhone .

Αλλά είδα ότι πια υπάρχει πολύ ισχυρή εναλλακτική λύση. Η Samsung δεν παίζει μόνη της πια. Το flex που έχω είναι γρηγορότερο και πιο smooth από το Νοτε 3, κι όμως είναι δυνατόν, και χωρίς χαζά bugs και επειδή η LG θέλει να ανέβει είναι πιο προσεκτική.

Όταν θα γίνει και αυτή Samsung τότε θα δούμε.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αλλά είδα ότι πια υπάρχει πολύ ισχυρή εναλλακτική λύση. Η Samsung δεν παίζει μόνη της πια. Το flex που έχω είναι γρηγορότερο και πιο smooth από το Νοτε 3, κι όμως είναι δυνατόν, και χωρίς χαζά bugs και επειδή η LG θέλει να ανέβει είναι πιο προσεκτική.

Όταν θα γίνει και αυτή Samsung τότε θα δούμε.

Την κότα φτερά αετού και να την βάλεις πάλι κότα θα είναι.

Κάποια στιγμή πάλι samsung θα πάρεις ,αυτές τις μεγάλες κουβέντες τις είπανε πολλοί .

Link to comment
Share on other sites

G flex? Μάλιστα, Οκ!

Όλοι έχουμε μαζευτεί παρέα για να δούμε ταινία σε κάποιο φιλικό σπίτι.Όλοι έχουμε βαρεθεί να μαλώνουμε για το ποια ταινία θα δούμε.Για αυτό δημιουργήσαμε το Buddy Movie Night Reviews ένα blog με reviews σφηνάκια.

http://buddymovienight.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν καταλαβαίνω ακριβώς τι θέλεις να πεις, καθόλου δεν βιάστηκα να αναφέρω τα bugs. Πόσο καιρό δηλαδή θέλει η Samsung να τα διορθώσει ;

Αντίθετα δεν προλαβαίνει να βγει μέθοδος ρουτ και βγάζει το update σε τρεις μέρες. Το ίδιο είχε κάνει και για την DE LA Vega.

Όσο για το LG flex αν ελθεις από το νήμα θα δεις τα συν και τα πλην του αλλά σίγουρα η σταθερότητα και η ταχύτητα της Ρομ του είναι από άλλον πλανήτη

 

λέω πως βιάζεσαι να μιλήσεις γιατί σήμερα βγήκε απντειτ (αν το ξέρεις) όταν λοιπόν το βάλουν κάποιοι θα μας πουν αν συνεχίζουν όλα αυτά τα μπαγκ.

εμένα δεν με αφορούν είμαι ρουτ βάζω ρομ κερνελ και όλα καλά για τα υπόλοιπα παιδιά λέω.

όσο για το φλεξ να σου πω δεν το έχω δει αλλά πρώτων δεν έχει υποστήριξη από το xda δεν έχει γραφίδα και με το δικό μου ρουταρισμενο δεν συγκρίνεται με τίποτα θα έλεγα ούτε σε μπαγκ ούτε σε Λαγκ ούτε σε μπαταρία αλλά ούτε και στα μπεντσμαρκ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το φλεξ είναι τεράστιο σε διαστάσεις σε σχέση με το Note. Δλδ το λέω εγώ που είμαι και χρήστης του Note και δεν περίμενα να το πω αυτό για κινητό. Μοιάζει με μπανάνα με αυτό το σχήμα που έχει

Όλοι έχουμε μαζευτεί παρέα για να δούμε ταινία σε κάποιο φιλικό σπίτι.Όλοι έχουμε βαρεθεί να μαλώνουμε για το ποια ταινία θα δούμε.Για αυτό δημιουργήσαμε το Buddy Movie Night Reviews ένα blog με reviews σφηνάκια.

http://buddymovienight.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχ πολύ περιγραφικος φτάνει χαχαχα.

εντάξει γούστα είναι αυτά βέβαια αλλά συμφωνώ μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω μια έντονη βιασύνη να διορθωθεί τυχόν πόρτα για ρουτ αλλά μεγάλη νωχελικοτητα να διορθωθούν χοντρά bugs όπως η συνεχής απώλεια κωδικών ή τα bugs των push mails.

Η Samsung παρουσιάζει έντονα αλαζονική συμπεριφορά τελευταία και γι αυτό επειδή υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια πήγα στο flex και έχω πάθει πλάκα με την ταχύτητα, με την ανυπαρξία lags και ελατωματων στη ρομ.

Bye bye Samsung και ίσως ξανασυναντηθούμε

 

Έχει όντως αλαζονική συμπεριφορά η Samsung καΙ ούτε εμένα μου αρέσει αυτό. Έχει περάσει τόσος καιρός με το bug με το WiFi και ακόμη δεν υπάρχει καμία ενημέρωση(στο νέο update δεν γίνεται καμία κουβέντα για αυτό) Επίσης (πέρα από το root) στο καινούργιο update κατά 99% χάνετε το δικαίωμα να γράφεις στην microd sd με εφαρμογές τρίτων.

Link to comment
Share on other sites

Την κότα φτερά αετού και να την βάλεις πάλι κότα θα είναι.

Κάποια στιγμή πάλι samsung θα πάρεις ,αυτές τις μεγάλες κουβέντες τις είπανε πολλοί .

Το είπα ήδη Μενιο. Δεν το παίζω απατημένος σύζυγος.

Απλά με μεγάλη μου χαρά διαπιστώνω ότι η Samsung δεν παίζει στις μεγάλες κατηγορίες μόνη της. Υπάρχουν ισαξιες αν όχι και καλύτερες συσκευές.

Πάντως σοφά μίλησες γέροντα. Χαχαχα

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Έχει όντως αλαζονική συμπεριφορά η Samsung καΙ ούτε εμένα μου αρέσει αυτό. Έχει περάσει τόσος καιρός με το bug με το WiFi και ακόμη δεν υπάρχει καμία ενημέρωση(στο νέο update δεν γίνεται καμία κουβέντα για αυτό) Επίσης (πέρα από το root) στο καινούργιο update κατά 99% χάνετε το δικαίωμα να γράφεις στην microd sd με εφαρμογές τρίτων.

 

Το είπα ήδη Μενιο. Δεν το παίζω απατημένος σύζυγος.

Απλά με μεγάλη μου χαρά διαπιστώνω ότι η Samsung δεν παίζει στις μεγάλες κατηγορίες μόνη της. Υπάρχουν ισαξιες αν όχι και καλύτερες συσκευές.

Ετσι όπως τα λέτε είναι.

Νίκο καλά έκανες. Αν δεν της γυρίσουμε την πλάτη θα συνεχίσει να μας γράφει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ετσι όπως τα λέτε είναι.

Νίκο καλά έκανες. Αν δεν της γυρίσουμε την πλάτη θα συνεχίσει να μας γράφει.

Κώστα δεν έχω αυταπάτες. Οι θυμωμένοι power users είμαστε λίγοι και η Samsung μας έχει γραμμένους αλλά τουλάχιστον έχουμε επιλογές και τη δύναμη του πορτοφολιού μας

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Κώστα δεν έχω αυταπάτες. Οι θυμωμένοι power users είμαστε λίγοι και η Samsung μας έχει γραμμένους αλλά τουλάχιστον έχουμε επιλογές και τη δύναμη του πορτοφολιού μας

 

Κι όμως εχει αρχίσει η αντίστροφη μέτρηση. Περίμενε τα αποτελέσματα του τετραμηνου και θα δεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...