Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τριτη συσκευη και βγαινοντας απο το google search widget με το home button σου βγαζει το pop up και σε ρωταει αν θελεις τον touchwiz η τον basic launcher!Και σε 4.3 και σε 4.4.2. Υποψην δεν εχω το google now ενεργοποιημενο! Δηλαδη ελεος ρε sammy μα τοσο beta το λογισμικο σου;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση

Έχω ορίσει τον Ex dialer σαν βασικό πρόγραμμα κλήσεων. Όμως όταν έχω αναπάντητη και τη δω μετά μου άνοιγε στιγμιαία τον stock και μετά με πάει στον ex dialer. Το ίδιο είχα και με το ς3.

 

Τι προτείνετε

 

Στον ex dialer αν δε θες να στο κάνει αυτό πας:

Ρυθμίσεις

Προτιμήσεις

Συμπεριφορά

Και ξετικάρης το άνοιγμα προεπιλεγμενης αλλά τότε θα έχεις θέμα ότι δε θα καθαρίζουν οι κλήσεις στο Notification.

Δυστυχώς η kit Kat μας τα έχει κάνει μαντάρα και ακόμα και εφαρμογή συστήματος που είχα τον ex dialer στο nexus 5 δε κράταγε τη προεπιλογή και μου ζητούσε συνέχεια να επιλέξω με ποιον θα ανοίξω την αναπάντητη.

Ελπίζω σε κάποιο update να φτιαχτεί αυτό.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Στον ex dialer αν δε θες να στο κάνει αυτό πας:

Ρυθμίσεις

Προτιμήσεις

Συμπεριφορά

Και ξετικάρης το άνοιγμα προεπιλεγμενης αλλά τότε θα έχεις θέμα ότι δε θα καθαρίζουν οι κλήσεις στο Notification.

Δυστυχώς η kit Kat μας τα έχει κάνει μαντάρα και ακόμα και εφαρμογή συστήματος που είχα τον ex dialer στο nexus 5 δε κράταγε τη προεπιλογή και μου ζητούσε συνέχεια να επιλέξω με ποιον θα ανοίξω την αναπάντητη.

Ελπίζω σε κάποιο update να φτιαχτεί αυτό.

 

Σε ευχαριστώ , αλλά δεν λέει να μένουν στο notification bar . Ελπίζω να φτιαχτει

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ , αλλά δεν λέει να μένουν στο notification bar . Ελπίζω να φτιαχτει

 

Γιαυτό και εγώ χρησιμοποιώ το Nils notification

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.roymam.android.notificationswidget

Που όταν μου έρχεται αναπάντητη έχω επιλέξει να ανοίγει ο μαμά dialer οπότε καθαρίζει αμέσως, ενώ όταν θέλω να πάρω τηλέφωνο πάντα το κάνω από το ex dialer.

Αλλιώς το αφήνεις όμως έχει πράγμα σπαστικό και απαράδεκτο για μένα.

Σε συνδυασμό με αυτό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.roymam.android.nilsplus

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το SIGNificant το χρησιμοποιει κανενας σας?

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Στον ex dialer αν δε θες να στο κάνει αυτό πας:

Ρυθμίσεις

Προτιμήσεις

Συμπεριφορά

Και ξετικάρης το άνοιγμα προεπιλεγμενης αλλά τότε θα έχεις θέμα ότι δε θα καθαρίζουν οι κλήσεις στο Notification.

Δυστυχώς η kit Kat μας τα έχει κάνει μαντάρα και ακόμα και εφαρμογή συστήματος που είχα τον ex dialer στο nexus 5 δε κράταγε τη προεπιλογή και μου ζητούσε συνέχεια να επιλέξω με ποιον θα ανοίξω την αναπάντητη.

Ελπίζω σε κάποιο update να φτιαχτεί αυτό.

 

Μάνο σε εμένα δεν το κάνει. Δουλεύει μια χαρά ο exDialer

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικά το knbox αν γράψει ισχύει η εγγύησηεγγύηση;;;

 

Μετα απο ερωτηση που εκανα εγω στο chat της σαμσουνγκ μου ειπαν οχι.

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό και εγώ χρησιμοποιώ το Nils notification

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.roymam.android.notificationswidget

Που όταν μου έρχεται αναπάντητη έχω επιλέξει να ανοίγει ο μαμά dialer οπότε καθαρίζει αμέσως, ενώ όταν θέλω να πάρω τηλέφωνο πάντα το κάνω από το ex dialer.

Αλλιώς το αφήνεις όμως έχει πράγμα σπαστικό και απαράδεκτο για μένα.

Σε συνδυασμό με αυτό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.roymam.android.nilsplus

 

Θα το δοκιμάσω και γω !!

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό και εγώ χρησιμοποιώ το Nils notification

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.roymam.android.notificationswidget

Που όταν μου έρχεται αναπάντητη έχω επιλέξει να ανοίγει ο μαμά dialer οπότε καθαρίζει αμέσως, ενώ όταν θέλω να πάρω τηλέφωνο πάντα το κάνω από το ex dialer.

Αλλιώς το αφήνεις όμως έχει πράγμα σπαστικό και απαράδεκτο για μένα.

Σε συνδυασμό με αυτό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.roymam.android.nilsplus

 

Πώς ορίζω αυτήν την εφαρμογή σαν προεπιλογή για νοτιφικασον μπαρ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πλέον μετά το update ο es file explorer δουλεύει άψογα και κάνει αυτά που δεν έκανε με τη κάρτα μνήμης!! :)

 

Πώς ορίζω αυτήν την εφαρμογή σαν προεπιλογή για νοτιφικασον μπαρ

 

Εκτός απ αυτά που θα σου ζητήσει η εφαρμογή θα μπεις και θα τικαρις και το κουτί όπως στο SC που σου δείχνω

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πλέον μετά το update ο es file explorer δουλεύει άψογα και κάνει αυτά που δεν έκανε με τη κάρτα μνήμης!! :)

 

 

 

Εκτός απ αυτά που θα σου ζητήσει η εφαρμογή θα μπεις και θα τικαρις και το κουτί όπως στο SC που σου δείχνω

 

Φιλε έμπλεξα με το πρόγραμμα !! Δεν μου έδινε επιλογή να αλλάξω γλωσσα στο πληκτρολόγιο! !! Το έσβησα και βλεπω οτι τωρα στις αναπάντητες ανοίγει μονο ο ex dialer! !!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε έμπλεξα με το πρόγραμμα !! Δεν μου έδινε επιλογή να αλλάξω γλωσσα στο πληκτρολόγιο! !! Το έσβησα και βλεπω οτι τωρα στις αναπάντητες ανοίγει μονο ο ex dialer! !!

 

Αυτό με το μαμά keyboard είναι άλλο ένα bug της kit Kat στα Samsung.

Λύση:

Ή αυτό που έκανες ή άλλο keyboard

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα το θεμα με τις κλησεις συνεχιζεται δεν εχω κανει επανεκινηση επιτηδες.. παιρνω τηλ απο βονταφον ανοιγω την ανοιχτη ακροαση ξεκινα να χτυπαει μεσα με ενα τραγουδια για 2με 3 δευτερα κ μετα συνεχιζεται η κληση αλλα δεν ακουγεται ουτε τραγουδι ουτε τουτ μ το χει κανει κ χωρις να χει καποιος τραγουδι ! Μεχρι στιγμης μου το κανει προς κοσμοτε εγω παιρνω απο βοντ! Τι πιστευετε οτι μπορει να ειναι? Θεμα δυκτιου? Θεμα κινητου? Με μαμα στοκ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό και εγώ χρησιμοποιώ το Nils notification

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.roymam.android.notificationswidget

Που όταν μου έρχεται αναπάντητη έχω επιλέξει να ανοίγει ο μαμά dialer οπότε καθαρίζει αμέσως, ενώ όταν θέλω να πάρω τηλέφωνο πάντα το κάνω από το ex dialer.

Αλλιώς το αφήνεις όμως έχει πράγμα σπαστικό και απαράδεκτο για μένα.

Σε συνδυασμό με αυτό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.roymam.android.nilsplus

 

εβαλα τον nils notification αλλα οταμ ερχεται αναπαντητη ή μηνυμα μου ανοιγει τον μαμα..πως θα γινει να ερχονται ολα στο nils notification?

 

edit:διαβασα οτι αυτο δεν αλλαζει εκτος και αν αλλαξεις τς εφαρμογες τν μηνυματων και τν κλησεων..εγω πριν ειχα το lock screen notification το οποιο μου τα εμφανιζε ολα στο δικο του tab..ξερουμε πως μπορουμε να το επαναφερουμε??

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Στη παρεα σας και'γω απο σημερα παιδες αφου αποφάσισα να αφησω το G2,το οποιο ηταν πολυ καλο..Πρωτες εντυπώσεις πολυ καλες,πολυ πολυ βελτιωμενο συγκριτικα με s4-note 2,που ειχα παλαιότερα.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κατεβασα απο sammobile την ρουμανικη κιτ κατ και εγραψε ο knox..knox warranty void 0x1 γιατι???????επισημο firmware ειναι!!!τι κανω τωρα???
Link to comment
Share on other sites

Αν έγραψε το κνοξ δεν μπορείς να κάνεις τίποτα δεν έχεις εγγύηση οπότε ξεκινά με ρουτ μετα φλασαρισματα και απόλαυσε την συσκευή σου στο έπακρον
Link to comment
Share on other sites

Αν έγραψε το κνοξ δεν μπορείς να κάνεις τίποτα δεν έχεις εγγύηση οπότε ξεκινά με ρουτ μετα φλασαρισματα και απόλαυσε την συσκευή σου στο έπακρον
μην τον τρομάζεις:lol: του αλλουνού το άλλαξαν οθόνη με knox1.Αλλα όπως είπες keep flashing. Root is freedom κτλ.:lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κατεβασα απο sammobile την ρουμανικη κιτ κατ και εγραψε ο knox..knox warranty void 0x1 γιατι???????επισημο firmware ειναι!!!τι κανω τωρα???

 

Μπας και τικαρισες κανενα update bootloader?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κατεβασα απο sammobile την ρουμανικη κιτ κατ και εγραψε ο knox..knox warranty void 0x1 γιατι???????επισημο firmware ειναι!!!τι κανω τωρα???

Μήπως έκανες και κάτι άλλο?

Την είχα βάλει και εγώ την 1 η kitkat Romanian που είχε βγει και όλα οκ. Μετά πέρασα την γαλλική επειδή έχω ήδη XEF CSC και όλα κομπλέ με knox 0.

ΜΟΥ Φαίνεται περιεργο έως κουφό να έγραψε με πέρασμα official through odin.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πλέον μετά το update ο es file explorer δουλεύει άψογα και κάνει αυτά που δεν έκανε με τη κάρτα μνήμης!! :)

 

Μετονομασία στην extSD όμως ακόμη δεν μπορεί να κάνει.

Edited by aitoum
Link to comment
Share on other sites

Μετονομασία στην extSD όμως ακόμη δεν μπορεί να κάνει. Κατά τα άλλα εντάξει.

Επιβεβαίωνω ότι αυτό ακριβώς ισχύει... Rename γιοκ :(

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά, κάνει όμως copy paste move που δεν έκανε οπότε κάποια στιγμή θα φτιαχτεί και αυτό

Και δημιουργία νέου φακέλου

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στα παιδια,τη δευτερα πουλαω το s4 μου και παω σε note 3,μια ερωτηση θα το παρω απο το birdphone πρεπει να προσεξω κατι στο εν λογω κινητο?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...