Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά με το σήμα του κινητού είστε ευχαριστημένοι; Στο σπίτι μου με το Galaxy 3 που έιχα πριν αλλά και με ένα Lumnia 925 που έχω μιλάω πολύ άνετα παρότι είναι δύσκολη περιοχή.Με το Note 3 έιμαι σχεδόν πάντα εκτός δικτύου και όταν έχω μια η δύο γραμμές ένδειξη και πάω να πάρω τηλέφωνο το σήμα εξαφανίζεται και δεν μπορώ να πάρω...ή όταν μιλάω πολλές φορές πέφτει το σήμα και τερματιζεται η κλήση...είναι δύσκολη περιοχή σχετικά αλλά με άλλες συσκευές και εγω και η οικοιγενειά μου δεν έχουμε κανένα πρόβλημα....:(

 

Φίλε μου καλημέρα. Σε απευθείας σύγκριση με το iPhone 5 που έχω σαφέστατα υπερτερεί το note 3. Όχι μόνο σε δίκτυο τηλεφωνίας αλλά ακόμη και σε WiFi δίκτυα και ελαφρώς και Στο GPS. Τώρα βέβαια εξαρτάται και τι συσκευές έχετε και εσείς στην οικογένεια σας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το σήμα του κινητού είστε ευχαριστημένοι; Στο σπίτι μου με το Galaxy 3 που έιχα πριν αλλά και με ένα Lumnia 925 που έχω μιλάω πολύ άνετα παρότι είναι δύσκολη περιοχή.Με το Note 3 έιμαι σχεδόν πάντα εκτός δικτύου και όταν έχω μια η δύο γραμμές ένδειξη και πάω να πάρω τηλέφωνο το σήμα εξαφανίζεται και δεν μπορώ να πάρω...ή όταν μιλάω πολλές φορές πέφτει το σήμα και τερματιζεται η κλήση...είναι δύσκολη περιοχή σχετικά αλλά με άλλες συσκευές και εγω και η οικοιγενειά μου δεν έχουμε κανένα πρόβλημα....:(

 

απο το s3 που ειχα πριν καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Μερικά ενδιαφέροντα πράγματα που βρήκα. Μερικά από αυτά δεν τα ήξερα!

Και

(λίγο μεγάλο, αλλά περιλαμβάνει πολλά) Edited by Tsaglis

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

μακάρι να είμαι λάθος αλλά έχει ghost touches το σύμπτωμα που περιγράφει έτσι ξεκινάει.

 

Καλημέρα παιδιά και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

 

Όπως είπα και στην αρχή, το ξεκλειδώνει κανονικά από το κουμπί, δεν περνάει το χέρι από τον αισθητήρα κλπ...

Αυτό το ghost touch αν δεν κάνω λάθος υπήρχε και στο Note 2 όπου ήταν σαν να πάταγε κάποιος την οθόνη...

Εδώ να ξανά πω ότι στο ξεκλείδωμα τις συσκευής από τις 10 φορές περίπου τη μια θα μας "πετάξει" στην κάμερα χωρίς να υπάρχει κανένα άλλο πρόβλημα με τη συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο κολλουσε τελικα?

 

εκανα εκκαθαριση μνημησ και μετα επανεκκινηση και εστρωσε,δεν ξερω γιατι :/

αν μπορει καποιος να μου απαντησει σ 2 ερωτησεις που εχω προσ το παρον.

1.αν μπορω να κανω την οθονη κλειδωματος σαν του αιφον και να μην κατεβαζω καθε φορα τσ ειδοποιησεις.

2.στο πληκτρολογιο αντι να σερνω το space και να αλλαζω γλωσσα,μου εχει βγαλει μαι υδρογειο για να αλλαζω γλωσσα,αυτο πως το αλλαζω?

3.στο s-finder δεν μου βγαζει αποτελεσματα

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

 

Όπως είπα και στην αρχή, το ξεκλειδώνει κανονικά από το κουμπί, δεν περνάει το χέρι από τον αισθητήρα κλπ...

Αυτό το ghost touch αν δεν κάνω λάθος υπήρχε και στο Note 2 όπου ήταν σαν να πάταγε κάποιος την οθόνη...

Εδώ να ξανά πω ότι στο ξεκλείδωμα τις συσκευής από τις 10 φορές περίπου τη μια θα μας "πετάξει" στην κάμερα χωρίς να υπάρχει κανένα άλλο πρόβλημα με τη συσκευή...

 

Kαλημερα,

μηπως στις ρυθμισεις κλειδωμα οθονης-> Συντομευσεις εχει την Καμερα?

Γιατι στην Kit kat πλεον εχει στη lock screen κατω δεξια την καμερα αν δεν προσθεσεις συντομευσεις.Ενδεχομενως να μην το εχει δει και να την ανοιγει κατα λαθος.

Ειδαλλως ισως να ειναι και ghost touch.Αλλα ας το δει πρωτα.

 

Δες εδω τι εννοω:

 

https://www.dropbox.com/s/0tmpy4q6z1gmn4g/Screenshot_2014-03-13-10-59-05.png

Edited by jimpsar

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

εκανα εκκαθαριση μνημησ και μετα επανεκκινηση και εστρωσε,δεν ξερω γιατι :/

αν μπορει καποιος να μου απαντησει σ 2 ερωτησεις που εχω προσ το παρον.

1.αν μπορω να κανω την οθονη κλειδωματος σαν του αιφον και να μην κατεβαζω καθε φορα τσ ειδοποιησεις.

2.στο πληκτρολογιο αντι να σερνω το space και να αλλαζω γλωσσα,μου εχει βγαλει μαι υδρογειο για να αλλαζω γλωσσα,αυτο πως το αλλαζω?

3.στο s-finder δεν μου βγαζει αποτελεσματα

 

1. Υπάρχουν apps που μετατρέπουν οποιαδήποτε συσκευή Android σε iOS

https://play.google.com/store/search?q=ios%207%20lock%20screen

2. Εξαρτάται από το πληκτρολόγιο και έχω την εντύπωση πως δεν αλλάζει, χωρίς να παίρνω όρκο.

3. Δεν αντιμετώπισα αυτό το πρόβλημα. Μπορείς να δώσεις ένα παράδειγμα να το δοκιμάσω;

Edited by BestMan

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

1. Υπάρχουν apps που μετατρέπουν οποιαδήποτε συσκευή Android σε iOS

https://play.google.com/store/search?q=ios%207%20lock%20screen

2. Εξαρτάται από το πληκτρολόγιο και έχω την εντύπωση πως δεν αλλάζει, χωρίς να παίρνω όρκο.

3. Δεν αντιμετώπισα αυτό το πρόβλημα. Μπορείς να δώσεις ένα παράδειγμα να το δοκιμάσω;

 

2.το πληκτρολογιο ειναι τσ σαμσουνγκ και ξαφνικα μου το εκανε αυτο και εχω 4.3

3.πχ ψαχνω μια φωτογραφια και δεν μου την βρισκει,αν κανω την αναζητηση με του αδερφου μου το νοουτ 3 την ιδια φωτο θα μου την βρει.

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

2.το πληκτρολογιο ειναι τσ σαμσουνγκ και ξαφνικα μου το εκανε αυτο και εχω 4.3

3.πχ ψαχνω μια φωτογραφια και δεν μου την βρισκει,αν κανω την αναζητηση με του αδερφου μου το νοουτ 3 την ιδια φωτο θα μου την βρει.

Να σου πω την αλήθεια και σε μένα το άλλαξε μια μέρα στα καλά καθούμενα (ενώ ήμουν ακόμη σε 4.3) αλλά δεν το έψαξα.

Τώρα χρησιμοποιώ SwiftKey

 

Όσον αφορα εύρεση φωτογραφίας, δεν έχω ασχοληθεί καθόλου, υπάρχουν όμως διάφορες παράμετροι. Κοίταξε στις ρυθμίσεις της κάμερας αν π.χ. έχεις ενεργοποιημένο το location tag ή όχι.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εισασταν με διαφορετικο region code και φλασαρατε την γερμανικη 4.4 (DBT),σας γυρισε κανονικα το csc σε DBT,η υπαρξαν τιποτα παρατραγουδα? (για να παιρνουμε και τα updates δηλαδη). Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και εγω πριν καμιά ώρα το τηλέφωνο. Το σκάλιζα λίγο γι' αυτό καθυστέρησα να γράψω :lol:

Το τηλέφωνο με μια πρώτη εικόνα είναι πολύ καλό και πάει σφαίρα. Θέλω κανά 2 μέρες για να το φτιάξω όπως θέλω στα μέτρα μου.

Για πείτε καμιά γνώμη. Το τηλέφωνο μου έχει έρθει με 4.3. Να περάσω την 4.4.2 που μου προτείνει?

1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και εγω πριν καμιά ώρα το τηλέφωνο. Το σκάλιζα λίγο γι' αυτό καθυστέρησα να γράψω :lol:

Το τηλέφωνο με μια πρώτη εικόνα είναι πολύ καλό και πάει σφαίρα. Θέλω κανά 2 μέρες για να το φτιάξω όπως θέλω στα μέτρα μου.

Για πείτε καμιά γνώμη. Το τηλέφωνο μου έχει έρθει με 4.3. Να περάσω την 4.4.2 που μου προτείνει?

 

Αν θες να ηχογραφεις τις κλήσεις σου, όχι.

Για οτιδήποτε άλλο, ΝΑΙ

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα,

μηπως στις ρυθμισεις κλειδωμα οθονης-> Συντομευσεις εχει την Καμερα?

Γιατι στην Kit kat πλεον εχει στη lock screen κατω δεξια την καμερα αν δεν προσθεσεις συντομευσεις.Ενδεχομενως να μην το εχει δει και να την ανοιγει κατα λαθος.

Ειδαλλως ισως να ειναι και ghost touch.Αλλα ας το δει πρωτα.

 

Δες εδω τι εννοω:

 

https://www.dropbox.com/s/0tmpy4q6z1gmn4g/Screenshot_2014-03-13-10-59-05.png

Εγώ με την 4.4.2 γιατί δεν βλέπω αυτή την εικόνα?

Έχει το άλλο, που αν κυλήσεις προς τα αριστερά (πάνω στο ρολόι) ανοίγει η κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου έλεγα να δοκιμάσεις το SMS Backup+. Κάνει αυτόματο backup των κλήσεων (call log), SMS & MMS στο GMail account σου.

 

Για εφαρμογές καλό είναι να ρωτάς στο γενικό θέμα My Forum > Πλατφόρμες > Android > Android - Προτάσεις: Γενικές εφαρμογές II

Επίσης: Εφαρμογές για Samsung Galaxy Note (I, II, 3 + Tablet)

Edited by BestMan

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Για να μεταφέρω τα μηνύματα μου απο το SII στο Note 3 έχετε κάποια εφαρμογή να μου προτείνετε;

Samsung Smart Switch Mobile

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sec.android.easyMover&hl=en

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

 

Θεϊκό, μεταφέρει τα πάντα εκεί που πρέπει

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Το εχετε παρατηρησει και εσεις οτι στην 4.3 η διαθεσιμη μνημη ραμ ειναι 2,38 ενω στην 4.4.2 παει στο 2,71?
Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω την εξης ερωτηση.Χρησιμοποιησα το easy phone sync για να μεταφερω αυτα που ηθελα απο το αιφον,εβαλα καταλαθος και τα μηνυματα που ειχα μια τεραστια συζητηση και για να την μεταφερει θα χρειαστει μερες και οπως ειπα εχθες σε ποστ προσπαθησα να την διακοψω και το καταφερα σβηνοντασ την εφαρμογη.Τωρα θελω να ξαναπερασω τσ επαφες μου απο το αιφον αλλα μολις κανω εγκατασταση το easy phone sync και το τρεχω αρχιζει και φερνει παλι τα μηνυματα και δεν μπορω να φερω τσ επαφες γιατι πρεπει πρωτα να τελειωσουν τα μηνυματα.Ξερει κανεις πως θα το κανω να σταματησει να φερνει τα μηνυματα?

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα λιγο σε ενα μαγαζι να χαζεψω τις συσκευες. Η μερα ηταν γενικα πολυ ηλιολουστη εδω.

 

Τελικα απογοητευτηκα πολυ απο οσα διαπιστωσα για την οθονη του note...

 

Το εβαλα διπλα διπλα σε g2 και htc one και η φωτεινοτητα στα λευκα (δλδ το backround του 90% των site) σε συνθηκες ημερας ειναι τραγικη για το note. Εκει που τα αλλα εχουν φανταστικο λευκο ευκρινες και τελειο οταν διαβαζεις κειμενο το note εχει μια αθλια κιτρινομπεζ αποχρωση. Δεν το ειχα συνειδητοποιησει μεχρι που τα εβαλα διπλα διπλα.

 

Απο εμενα oled τελος απο την επομενη συσκευη. Ειδικα εφοσον το χρησιμοποιω πολυ εξω.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα λιγο σε ενα μαγαζι να χαζεψω τις συσκευες. Η μερα ηταν γενικα πολυ ηλιολουστη εδω.

 

Τελικα απογοητευτηκα πολυ απο οσα διαπιστωσα για την οθονη του note...

 

Το εβαλα διπλα διπλα σε g2 και htc one και η φωτεινοτητα στα λευκα (δλδ το backround του 90% των site) σε συνθηκες ημερας ειναι τραγικη για το note. Εκει που τα αλλα εχουν φανταστικο λευκο ευκρινες και τελειο οταν διαβαζεις κειμενο το note εχει μια αθλια κιτρινομπεζ αποχρωση. Δεν το ειχα συνειδητοποιησει μεχρι που τα εβαλα διπλα διπλα.

 

Απο εμενα oled τελος απο την επομενη συσκευη. Ειδικα εφοσον το χρησιμοποιω πολυ εξω.

 

Το πρόβλημα δεν κατάλαβα που είναι... Δεν έβλεπες κάτω από τον ήλιο;

Link to comment
Share on other sites

Το εχετε παρατηρησει και εσεις οτι στην 4.3 η διαθεσιμη μνημη ραμ ειναι 2,38 ενω στην 4.4.2 παει στο 2,71?

 

Το πρωι που το παρέλαβα είχε 4.3. Ξεφόρτισε και το εχω βάλει για φόρτισμα κλειστό. Το βράδυ ή αύριο το πρωί θα περάσω την 4.4.2 και θα το τσεκάρω. Πάντως αν συμβαίνει αυτό σε αναβάθμιση είναι πολύ καλό!

1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα δεν κατάλαβα που είναι... Δεν έβλεπες κάτω από τον ήλιο;

 

Οτι τα λευκα του ειναι τραγικα πιο σκοτεινα απο τα αλλα με αποτελεσμα σε συνθηκες εξωτερικες να ειναι πολυ χειροτερη η ολη ευκρινεια.

 

Με το s3 με ενοχλουσε σε βαθμο να μη βλεπω. Με το note βλεπω απλα δεν ειναι ευχαριστο. Διαβαζοντας για την υψηλοτατη φωτεινοτητα στα νουμερα οταν μπει στο auto brightness θεωρησα οτι ειναι καπου στα επιπεδα των αλλων συσκευων. Ε τελικα η διαφορα ειναι χαωδης στα λευκα φοντα. Τα αλλα ειναι κρυσταλλο και το note μπεζ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...