Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα bookmarks που έχω σε dolphin και chrome που μπορώ να τα βάλω και στο μαμά browser;

 

Δυστυχώς όχι

 

Μπορείς όμως να βάλεις το widget του Chrome και από εκεί να επιλέξεις να ανοίγουν οι σελίδες πάντα με τον μαμά browser

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης ένας ωραίος τρόπος για να βλέπεις όλες τις επιλογές της notification bar είναι να την κατεβάσεις χρησιμοποιώντας δύο δάκτυλα. Με τον τρόπο αυτό πηγαίνεις κατευθείαν στη συγκεκριμένη επιλογή!!!

 

 

Δεν το ήξερα αυτό πολύ καλό!!!!! Κάνα άλλο κολπάκι με τα δάκτυλα υπάρχει?

 

Όσο ζω μαθαίνω

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι

 

Μπορείς όμως να βάλεις το widget του Chrome και από εκεί να επιλέξεις να ανοίγουν οι σελίδες πάντα με τον μαμά browser

 

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά, στο μαμά browser δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να συγχρονίσω bookmarks από άλλο browser ή από κάποιο λογαριασμό πχ gmail...

Ηλίας
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά, στο μαμά browser δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να συγχρονίσω bookmarks από άλλο browser ή από κάποιο λογαριασμό πχ gmail...

 

Ναι έχουν αφαιρέσει αυτην την λειτουργία ,υπάρχουν βέβαια κάποιοι τροποι που μπορείς να δοκιμάσεις .

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.itdan.bookmarktool

http://webcazine.com/7774/how-to-transfer-bookmarks-from-chrome-to-stock-browser-on-galaxy-s4/

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά, στο μαμά browser δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να συγχρονίσω bookmarks από άλλο browser ή από κάποιο λογαριασμό πχ gmail...

 

Από Samsung λογαριασμό μόνο .Αν τα βάλεις χειροκίνητα στον στοκ browser και μετά κάνεις log in σε samsung account θα υπάρχουν οι σελιδοδείκτες εκεί και θα σου συγχρονίζονται αυτόματα μετά .Σε εμένα κατέβηκαν αυτόματα επειδή τους είχα βάλει στο Νοτε 8.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρόμοιο πρόβλημα στην 4.4.2 βαλτικης το τηλ.... αλλά έχω μια ερώτηση υπάρχει περίπτωση μια s view μαϊμού να δημιουργεί θέμα στο κινητό ??? Όπως κολλήματα και τέτοια καθ ότι είναι μια ώρα που την έβγαλα και το κινητό πάει τραίνο τι να πω όλα τα προβλήματα που ανέφερα πριν έχουν εξαφανιστεί ίσως έτυχε δεν ξέρω αλλά το κινητό ανταποκρίνεται πολύ καλύτερα

 

 

S-view μαϊμού σε 4.4.2 σημαίνει ότι την χρησιμοποιείς με xposed framework,σωστά?

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι

 

Μπορείς όμως να βάλεις το widget του Chrome και από εκεί να επιλέξεις να ανοίγουν οι σελίδες πάντα με τον μαμά browser

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Δεν το ήξερα αυτό πολύ καλό!!!!! Κάνα άλλο κολπάκι με τα δάκτυλα υπάρχει?

 

Όσο ζω μαθαίνω

 

εδώ έχει κάποια άλλα το καλύτερο είναι στο 0:30

Link to comment
Share on other sites

S-view μαϊμού σε 4.4.2 σημαίνει ότι την χρησιμοποιείς με xposed framework,σωστά?

 

Δενμκαταλαβαινω ιδιαιτερα τι μου λες την πηρα την εβαλα δεν λειτουργουσε αλλα την αφησα να προστατευει το κινητο εχθες πειραματιστηκα την εβγαλα και δεν εχει φαει κανενα κολλημα μαλλον ειναι αλεργικο στις μαιμουδες το δικο μου τηλ .....ελπιζω οσο το χω εκτος θηκης να μην παθει τπτ

Link to comment
Share on other sites

Δενμκαταλαβαινω ιδιαιτερα τι μου λες την πηρα την εβαλα δεν λειτουργουσε αλλα την αφησα να προστατευει το κινητο εχθες πειραματιστηκα την εβγαλα και δεν εχει φαει κανενα κολλημα μαλλον ειναι αλεργικο στις μαιμουδες το δικο μου τηλ .....ελπιζω οσο το χω εκτος θηκης να μην παθει τπτ

 

Οι μαϊμού S-View (με μαϊμού τσιπάκι) δεν δουλεύουν στην 4.4.2. Ο μόνος τρόπος να λειτουργήσουν είναι μέσω ρουτ και με συγκεκριμένο "πρόγραμμα". Οπότε σωστά δεν δουλεύει αν δεν είσαι ρουτ. Η δική μου μαϊμού S-view σε 4.3 είχε θέματα καθώς για να δουλέψει το S-view έπρεπε να το ανοιγοκλείσω 3-4 φόρες όποτε δεν είναι απίθανο να σου δημιουργεί θέματα στην 4.4.2.Αν θες να την κρατήσεις μόνο για προστασία μπορείς να αφαιρέσεις το τσιπάκι από την θήκη ώστε να μην την "βλέπει" καθόλου το κινητό (αν την βλέπει) και αν υπάρξει κάποια αλλαγή στο θέμα να το ξανακολλήσεις στην θήκη.

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό το google play services να καταναλώνει το 14% της μπαταρίας; Του είχα κάνει και χειροκίνητα την τελευταία αναβάθμιση αλλά αντί για καλύτερα τα πράγματα χειροτερεύουν... Μπορώ να το κάνω freeze; Εξυπηρετεί σε κάτι αυτή η υπηρεσία;
Link to comment
Share on other sites

Οι μαϊμού S-View (με μαϊμού τσιπάκι) δεν δουλεύουν στην 4.4.2. Ο μόνος τρόπος να λειτουργήσουν είναι μέσω ρουτ και με συγκεκριμένο "πρόγραμμα". Οπότε σωστά δεν δουλεύει αν δεν είσαι ρουτ. Η δική μου μαϊμού S-view σε 4.3 είχε θέματα καθώς για να δουλέψει το S-view έπρεπε να το ανοιγοκλείσω 3-4 φόρες όποτε δεν είναι απίθανο να σου δημιουργεί θέματα στην 4.4.2.Αν θες να την κρατήσεις μόνο για προστασία μπορείς να αφαιρέσεις το τσιπάκι από την θήκη ώστε να μην την "βλέπει" καθόλου το κινητό (αν την βλέπει) και αν υπάρξει κάποια αλλαγή στο θέμα να το ξανακολλήσεις στην θήκη.

Tι να σου πω με την θηκη μου κανε διαφορα το κινητο ..χωρις την θηκη πεταει δεν ξερω τι να πω ετσι και αλλιως εχω παραγγειλει spigen απλα περιμενω να ρθει .........

Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό το google play services να καταναλώνει το 14% της μπαταρίας; Του είχα κάνει και χειροκίνητα την τελευταία αναβάθμιση αλλά αντί για καλύτερα τα πράγματα χειροτερεύουν... Μπορώ να το κάνω freeze; Εξυπηρετεί σε κάτι αυτή η υπηρεσία;

Ναι , μην το παγώσεις ,διάβασε τι περίπου κάνει https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.gms&hl=el

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό το google play services να καταναλώνει το 14% της μπαταρίας; Του είχα κάνει και χειροκίνητα την τελευταία αναβάθμιση αλλά αντί για καλύτερα τα πράγματα χειροτερεύουν... Μπορώ να το κάνω freeze; Εξυπηρετεί σε κάτι αυτή η υπηρεσία;

 

Πώς κάνεις update από που??

Link to comment
Share on other sites

προς μεγάλη μου χαρα το greenify πλεον σε nonroot τηλεφωνο τα κανει ολα αυτοματα χωρις να κλείνεις τις εφαρμογες χειροκίνητα. ...
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό το google play services να καταναλώνει το 14% της μπαταρίας; Του είχα κάνει και χειροκίνητα την τελευταία αναβάθμιση αλλά αντί για καλύτερα τα πράγματα χειροτερεύουν... Μπορώ να το κάνω freeze; Εξυπηρετεί σε κάτι αυτή η υπηρεσία;

 

Ξετσεκαρε τον αυτοματο συγχρονισμο και να το κανεις οποτε θες χειροκινητα πχ επαφες φωτο κλπ...μετα θα εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... περίεργο: από την έλευση της 4.4 και μέχρι σήμερα, δεν είχα προσπαθήσει να κάνω edit κάποιο file στην SD Card [64GB Kingston Class 10]. Σήμερα λοιπόν, άρχισα να πετάω κάποια παλιά αρχεία και (αυτό έγινε απροβλημάτιστα) και παράλληλα είπα να κάνω rename κάποια MP3 με το group πρώτα, τον τίτλο μετά κλπ. Αμ, δε!!!! Ψάχνοντάς το λίγο ακόμα, συνειδητοποίησα ότι δεν μπορώ να κάνω rename ΚΑΝΕΝΑ αρχείο στην Ext.SD, ούτε τα ΜΡ3, ούτε τα PDF, ούτε τα APK's, ούτε τίποτα! Μετέφερα τα αρχεία μου στο PC, έκανα format την κάρτα στο PC, τίποτα. Την έκανα format από το N3 και αυτό εν ματαίω. Άρχισα να το googlάρω και εντέλει βλέπω ότι είναι καταγεγραμμένο πρόβλημα της 4.4 στο Ν3 (μάλλον και στο GS4) που αντιμετωπίζουν και άλλοι και διορθώνεται (όχι πάντα) με μία διαδικασία, αλλά μόνο σε όσους έχουν root access (!!!). Πχ. δείτε εδώ. Αν μη τι άλλο, αυτό είναι από τρελό έως απαράδεκτο! Όποιος φίλος έχει κάποια λύση, που ΔΕΝ απαιτεί root, θα με κάνει ιδιαίτερα χαρούμενο.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη διαβασα για το Dolphin,toν κατεβασα,αλλα θα ηθελα να δω καπου τι να κανω για να το χρησιμοποιησω,μηπως υπαρχει κανα βιντεακι που να δειχνει για του φοβιλους σαν κι εμενα;:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά. Το wifi είτε το έχετε ανοιχτό είτε κλειστό έτσι φαίνεται στην κατανάλωση της μπαταρίας ; Ευχαριστώ .
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Eπειδη διαβασα για το Dolphin,toν κατεβασα,αλλα θα ηθελα να δω καπου τι να κανω για να το χρησιμοποιησω,μηπως υπαρχει κανα βιντεακι που να δειχνει για του φοβιλους σαν κι εμενα;:confused:
θα κατεβάσεις και τον flash player μετά πας ρυθμίσεις περιεχόμενο διαδίκτυο και τον ενεργοποιείς. Τι άλλο θέλεις ?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά. Το wifi είτε το έχετε ανοιχτό είτε κλειστό έτσι φαίνεται στην κατανάλωση της μπαταρίας ; Ευχαριστώ .

 

Δες το #4 από εδώ.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει παιδια επιλογη για να απανταμε το τηλεφωνο οταν το φέρνουμε στο αυτί χωρις να πειραξουμε την οθονη?
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ...

με 4.4.2 και εγώ και με κανένα παράπονο όπως έχω γράψει και πιο πίσω εκτός απο αυτό που είχα περιγράψει όταν είχα κάνει την αναβάθμιση (μου κράτησε τα πάντα εκτός απο τα wi fi δικτυα και κωδικούς) συνεχίζει να το κάνει ακόμα.

Ακόμα και στο σπίτι μου κάθε τόσο μου ζητάει κωδικό για να συνδεθώ με το δίκτυό μου... :confused:

Καμιά ιδέα????

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει συμβεί το εξής. Ενώ η συμπεριφορά της μπαταρίας ήταν τρομερή δηλαδήμε εέβγαζε μιάμιση ημέρα χαλαρα , τώρα μέχρι το βράδυ πάει με δυσκολία!!! Δεν έχω βάλει άλλη εφαρμογη, είμαι official με 4.3. Όταν πηγαίνω στη κατανάλωση βλέπω ότι το Android OS ΚΑΤΑΝΑΛΏΝΕΙ το 36%!!! Τι προτείνετε να κανω;;;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...