Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποιω τον dolphin εδω και καιρο ειναι οτι καλυτερο θεωρω....σε ιφον που το ειδα δεν με ενθουσιασε τοσο.... Γιατι στα φορουμς δεν μπαινεις απο tapatalk ? Oyte κωδικους ουτε τιποτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σε μας που ειναι βαλτικης και πηρε την 4.4.2 και τα λοιπα .... θα βγει service pack??? Aν και δεν αντιμετωπιζω προβληματα .....

Δε θα βγει service pack αλλά μια rom που θα κυκλοφορήσει ευρέως και θα λάβουν φυσικά και τα δικά μας τηλέφωνα που έχουν πάρει ήδη την 4.4.2

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλως περιέργως έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με το πληκτρολόγιο Samsung .

Δεν είναι θέμα csc γιατί η ΚΙΤ ΚΑΤ κατέβηκε ΟΤΑ .Με εκκαθάριση δεδομένων δεν λύθηκε .Πιθανώς είναι bug tης ρομ.

 

Είσαι εντελώς μαμά από την αρχή που πήρες το κινητό ή ενδιάμεσα έχεις κάνει καμία πιτσικουλιά με Odin ή root κ.λ.π. ; :cool:

Αν ναι και έκανες και factory reset στην κιτκατ, έπεσες σε έντομο :p

Link to comment
Share on other sites

Είσαι εντελώς μαμά από την αρχή που πήρες το κινητό ή ενδιάμεσα έχεις κάνει καμία πιτσικουλιά με Odin ή root κ.λ.π. ; :cool:

Αν ναι και έκανες και factory reset στην κιτκατ, έπεσες σε έντομο :p

 

Πιο μαμά δεν γίνεται. Και factory reset.

Καλά δεν καίγομαι κιόλας. Επειδή το είχε αναφέρει ο φίλος το πάλεψα και είδα ότι είχε δίκιο.

Swiftkey χρησιμοποιώ.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Πιο μαμά δεν γίνεται. Και factory reset.

Καλά δεν καίγομαι κιόλας. Επειδή το είχε αναφέρει ο φίλος το πάλεψα και είδα ότι είχε δίκιο.

Swiftkey χρησιμοποιώ.

 

Όπως το λες με bug μοιάζει.

Χωρίς το swiftkey σου έκανε το πρόβλημα και το έβαλες μετά; ή είχες εγκατεστημένο εξαρχής το swiftkey;

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την εφαρμογή και ενώ δείχνει τους δορυφόρους, η ένδειξη του gps συνεχώς αναβοσβήνει και δεν πιάνει σήμα!! Θα πω βλακεια μάλλον, αλλά δεν έχω σιμ μέσα, δεν νομίζω να φταίει αυτό, ε;;

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την εφαρμογή και ενώ δείχνει τους δορυφόρους, η ένδειξη του gps συνεχώς αναβοσβήνει και δεν πιάνει σήμα!! Θα πω βλακεια μάλλον, αλλά δεν έχω σιμ μέσα, δεν νομίζω να φταίει αυτό, ε;;

 

Αυτό φταίει! Χωρίς sim δεν λειτουργεί το A-GPS.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, καινούργιος στο forum. εδώ και ένα μήνα κάτοχος ενός λευκού note 3 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. αλλά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα δεν μπορεί να κάνει συγχρονισμό το email μου με το κινητό μου, γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει; ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, καινούργιος στο forum. εδώ και ένα μήνα κάτοχος ενός λευκού note 3 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. αλλά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα δεν μπορεί να κάνει συγχρονισμό το email μου με το κινητό μου, γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει; ευχαριστώ.

 

Δώσε λίγες περισσότερες πληροφορίες.

Τι email, τι πρόγραμμα, τι ρυθμίσεις κάνεις κλπ.

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, καινούργιος στο forum. εδώ και ένα μήνα κάτοχος ενός λευκού note 3 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. αλλά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα δεν μπορεί να κάνει συγχρονισμό το email μου με το κινητό μου, γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει; ευχαριστώ.

 

Τι εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

βάζω κανονικά το email μου και τον κωδικό μου, πατάω επόμενο μου βγάζει κάποιες ρυθμίσεις πατάω τέλος. και μετά αρκετή ώρα φορτώνει αλλά δεν μου εμφανίζει τα εισερχόμενα μου.
Link to comment
Share on other sites

όλα όπως τα βρήκα τα άφησα. όταν πάω στις ρυθμίσεις λογαριασμών μου έχει τον λογαριασμό αλλά από κάτω γράφει ο συγχρονισμός απενεργοποιήθηκε.
Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις ακόμα..... Έτρεξα δύο συνεχόμενες φορές το antutu, την πρώτη έβγαλε 30415 και τη δεύτερη 29546. Μου φαίνονται μικρά σκορ σε σχέση με κάτι 34000 που έχω δει παλιότερα εδώ... Στην ίδια εφαρμογή, στο device info, ενώ σε όλους τους sensors λέει support, στον temperature sensor λεει not supported. Αν θυμάμαι καλά, πρέπει να έχει αισθητήρα θερμοκρασίας.

Συγνώμη για το πρήξιμο, αλλά αγόρασα την συσκευή την Παρασκευή και θέλω να ξέρω αν δουλεύει καλά πριν περάσει η εβδομάδα... Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε την μπαρα ενημερωσεων πηγαινε δεξια στο εικονιδιο πανω θα σου βγαλει μια νεα καρτελα ενεργοποιησε το σηματακι του συγχρονισμου και ξανα πηγαινε και κανε συγχρονισμο στο μαιλ .....αν καταλαβα καλα το προβλημα σου αυτη πρεπει να ειναινη λυση
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ακομα δε θυμάμαι αν εχει απαντηθεί. Στο handwriting του Samsung πληκτρολογιου δε μπορω να ρυθμίσω την ταχύτητα που θα προχωραει στην επομενη λεξη οταν ολοκληρωσω αυτη που γραφω. εχω δει note 2 που γραφει ο αλλος με τρομερη ταχυτητα με το πενακι και τα κενα μπαινουν αστραπιαια ανάμεσα στις λέξεις όσο γραφεί. μπορω απο καπου ναναλλαξω την ταχύτητα γραφεις για να βαζει γρήγορα κενα και να μην περιμένω? αλλιως θα πρεπει να χρησιμοποιω το εικονιδιο που βγαζει λευκο φοντο να γραψεις που δε με βοκευει τοσο.
Link to comment
Share on other sites

2η ημέρα στο σέρβις και ακόμα δεν έχω απάντηση για το πότε θα το πάρω πίσω, ούτε και την πορεία της επισκευής του......

:(

Link to comment
Share on other sites

2η ημέρα στο σέρβις και ακόμα δεν έχω απάντηση για το πότε θα το πάρω πίσω, ούτε και την πορεία της επισκευής του......

:(

3 έως 4 εργάσιμες και θα σου στείλουν μήνυμα .Αλλά σου είπα ότι θα σου κάνουν μόνο αναβάθμιση και τίποτα άλλο ,είναι το πρώτο πράγμα που κάνουν και μετά αν το ξανακάνει το ξαναπάς.
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου πιστεύω πρέπει να το πάτε όσοι έχετε πρόβλημα στο σέρβις, μήπως και βρεθεί λύση (αν δεν έχει βρεθεί ήδη).
Link to comment
Share on other sites

Τις γραμμές στο βίντεο δεν τις κάνει πάντα

 

Εγώ τράβηξα 5 δοκιμαστικά βίντεο σε χαμηλό φωτισμό και το έκανε μόνο σε 1 από τα 5 και αυτο όταν έκλεισα και άνοιξα το wifi όπου έκανε σύνδεση στο δίκτυο

 

Συνήθως το κάνει όταν γίνεται ανταλλαγή δεδομένων μέσω wifi

Δηλαδή αν γίνεται κάποια λήψη στο κινητό ή ανεβάζει φωτογραφίες στο tropbox κλπ, εκεί τρελαίνεται στις γραμμές.

 

ακόμα μπορεί και να το κανει σε συγχρονισμό δεδομένων αλλά σε μικρότερη έκταση

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το κάνει και με ανοιχτό wifi χωρίς να είναι συνδεδεμένο σε router. Αρκεί να πιάνει αλλά κλειδωμένα δίκτυα. Μου φαίνεται θέλει αλλαγή ο wifi δέκτης και η κάμερα μαζί...
Link to comment
Share on other sites

Αρα ειναι θεμα hardware. Εμενα δε κανει τιποτα στο video με ταυτοχρονο καταβασμα δεδομενων και δοκιμη με open/close το wifi
Link to comment
Share on other sites

Τις γραμμές στο βίντεο δεν τις κάνει πάντα

 

Εγώ τράβηξα 5 δοκιμαστικά βίντεο σε χαμηλό φωτισμό και το έκανε μόνο σε 1 από τα 5 και αυτο όταν έκλεισα και άνοιξα το wifi όπου έκανε σύνδεση στο δίκτυο

 

Συνήθως το κάνει όταν γίνεται ανταλλαγή δεδομένων μέσω wifi

Δηλαδή αν γίνεται κάποια λήψη στο κινητό ή ανεβάζει φωτογραφίες στο tropbox κλπ, εκεί τρελαίνεται στις γραμμές.

 

ακόμα μπορεί και να το κανει σε συγχρονισμό δεδομένων αλλά σε μικρότερη έκταση

 

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το δικό μου. όπως και να έχει το έχω ήδη πάει στο σέρβις(έκανα ότι μπορούσα απο την μεριά μου), τώρα είναι η ώρα της samsung να αποδείξει οτι αξίζει και στο μέλλον να αγοράσω κάτι απο αυτήν.

Edited by unemployed_ghost
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...