Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την ερωτηση που τέθηκε πριν, στο s-memo έχει αναγνώριση ελληνικών, στο s-note όμως όχι! Γιατί έτσι!? Το βασικο ειναι το s-note για μένα γιατί κάνει sync με Evernote... (στις ρυθμίσεις εχω κανονικά ελληνικά στην αναγνώριση).

Μια χαρά αναγνωρίζει το s-note τα ελληνικά..Το δικό μου είναι γαλλικό.

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά...

Όσες επαφές τις έχω με 0030 και όχι με +30 όταν με καλούν δεν τις αναγνωρίζει. Έχει και άλλος τέτοιο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Μου μπήκε καταλαθος σε Odin mode...

Αντί για επανεκκίνηση έκανα download...

Πως γυρίζω πίσω ρε παιδιά

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

@General lee

Σε ευχαριστώ πολύ για το σχόλιό σου, τέτοιου είδους εμπειρίες από χρήστες που έχουν "τριφτεί" και με τα δύο λειτουργικά έψαχνα τις τελευταίες ημέρες στο δίκτυο. Και οι περισσότεροι μάλλον συμφωνούσαν με αυτά που αναφέρεις. Αν κάνω μία μικρή σούμα όσων έχω διαβάσει, οι περισσότεροι είναι ικανοποιημένοι και έχουν ευχαριστηθεί τη συσκευή τους, έχουν όμως ένα θέμα με τη σαβούρα που κυκλοφορεί στο playstore σε σύγκριση με το appstore, και με τη σαβούρα που έχει φορτώσει η samsung. Πέραν αυτών, οι ios χρήστες είναι καλομαθημένοι στα συνεχή updates ενώ ως android user μένεις κολλημένος στην ουσία σε αυτό που έχεις στην αρχή.

Όπως είπες και εσύ, στην αρχή ήμουν ενθουσιασμένος με το iphone και το πόσο άψογα έδεναν όλα μεταξύ τους. Αυτή την εμπειρία δεν είμαι σίγουρος αν την έχει τώρα και το android. Απλά μετά από δύο χρόνια βαρέθηκα το user interface καθώς και το μικρό μέγεθος οθόνης, ιδίως επειδή τελικά εδώ που είμαι η συσκευή χρησιμοποιείται ελάχιστα για τηλέφωνα και κυρίως για αναζήτηση πληροφοριών.

Θα δούμε! Έτσι και αλλιώς δεν παντρευόμαστε ούτε μία συσκευή ούτε μία πλατφόρμα

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Μου μπήκε καταλαθος σε Odin mode...

Αντί για επανεκκίνηση έκανα download...

Πως γυρίζω πίσω ρε παιδιά

 

Το κλείνεις και το ξανανοίγεις.

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά...

Όσες επαφές τις έχω με 0030 και όχι με +30 όταν με καλούν δεν τις αναγνωρίζει. Έχει και άλλος τέτοιο θέμα;

Περίεργο... οι δικές μου είναι όλες με 0030 και δεν έχω τέτοιο θέμα! Καμία επανεκκίνηση ίσως, ή σβήσιμο της cache του app των επαφών?

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Πώς να καθαρίσω cache επαφών;

Ρυθμίσεις >> Καρτέλα "Γενικά" >> Διαχειριστής Εφαρμογών >> Scroll δεξιά καρτέλα "Όλα" >> Scroll κάτω "Επαφές" >> Εκκαθ. μνήμης cache :)

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

http://www.liveplace.gr/mobiles/google-play-services-4-1-kai-telos-sto-battery-drain-apk-download

Επιτέλους...

Δοκιμάστε το apk...

Εγώ μόλις το έβαλα και θα δείξει μέσα στην ημέρα τι έχουν καταφέρει...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος του θηρίου! Εχω μια π΄ρωτη απορια στα γρηγορα! τα δικα σας έχουν τελεια αποκρυση στο πενακι; εμενα μου φαινεται οτι θελει λιγο πατημα παραπανω! Επίσης ποια ειναι το τελευταία αναβαθμιση;

Κι' οι πέτρες δεν την έχουνε τη τόση αμοναξιά μου,

γιατ΄είδα μια κι 'χε αγκαλιά τη ρίζα του ασφενδάμου!

 

Ψαραντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!! Παρατήρησα ότι έχει μέσα την εφαρμογή του ΚNOX. Είναι αυτό ένδειξη ότι έχει πάρει επίσημο ΟΤΑ update από τη samsung?

Δεν έχω το Note 3 και έτσι δεν ξέρω να σου απαντήσω. Πήγαινε στις πληροφορίες συσκευής, δες την έκδοση του λειτουργικού και ανέφερέ την εδώ και θα σου πουν αν έχεις την τελευταία.

 

Ευτυχής κάτοχος του θηρίου! Εχω μια π΄ρωτη απορια στα γρηγορα! τα δικα σας έχουν τελεια αποκρυση στο πενακι; εμενα μου φαινεται οτι θελει λιγο πατημα παραπανω! Επίσης ποια ειναι το τελευταία αναβαθμιση;

Φυσιολογικό είναι. Το πενάκι δεν βασίζεται στο άγγιγμα, αλλά στην πίεση που ασκείται στη μυτούλα του. Για να γράψει πρέπει να πιεστεί και να μπει λίγο μέσα στο σώμα του S Pen. Γράψε όπως γράφεις με έναν κανονικό στυλό, μην το χαϊδεύεις απλά. Μάλιστα όσο πιο πολύ πιέζεις τόσο πιο παχιά είναι η γραμμή. Για την τελευταία αναβάθμιση δεν γνωρίζω γιατί δεν έχω το Note 3.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ παιδιά έκανα update τον tfs και τ ΡΑ όταν Είμαι σε ένα πρόγραμμα και πατάω το home button αντί να κλείνει την εφαρμογή κάνει restart τον tfs Πώς φτιάχνει αυτό?
Link to comment
Share on other sites

[/color]Παιδιά έτρεξα ενα Antutu πριν λίγο και μου έβγαλε 29.000 score! Επισης μου επαιξε λιγο τη φωτεινοτητα κανα 10λεπτο μετα το τεστ αλλά χωρις να μου πει τπτ για θερμοκρασίες! Λέτε να τρέχει κατι; Να σημειωθει οτι δεν εχει φορτισει ακομα η συσκευη! αδειαζω τη μπαταρία για να το βάλω! Ειναι γαλλικης προελευσης! Edited by PaulosChania

Κι' οι πέτρες δεν την έχουνε τη τόση αμοναξιά μου,

γιατ΄είδα μια κι 'χε αγκαλιά τη ρίζα του ασφενδάμου!

 

Ψαραντώνης.

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ παιδιά έκανα update τον tfs και τ ΡΑ όταν Είμαι σε ένα πρόγραμμα και πατάω το home button αντί να κλείνει την εφαρμογή κάνει restart τον tfs Πώς φτιάχνει αυτό?

 

Θα πας μενού, προτιμήσεις, χειρονομίες και θα βάλεις αρχική οθόνη

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Θα πας μενού, προτιμήσεις, χειρονομίες και θα βάλεις αρχική οθόνη

 

Που είναι αυτό που λες φίλε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια ειναι η τελευταία αναθαθμιση του κινητου; το Mj3?? Αν ναι πως το κανω update?

Κι' οι πέτρες δεν την έχουνε τη τόση αμοναξιά μου,

γιατ΄είδα μια κι 'χε αγκαλιά τη ρίζα του ασφενδάμου!

 

Ψαραντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Που είναι αυτό που λες φίλε?

 

Το αριστερό soft key είναι το πλήκτρο μενού.

Είναι αριστερά απ το κεντρικό hard button που έχουν όλα τα Samsung

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Πώς μπορώ να μεταφέρω τις επαφές μου απο το icloud στο Note 3;;ευχαριστώ.

Κανε εξαγωγή τις επαφές από το icloud σε vcard και μετά τις κάνεις εισαγωγή στο gmail σου (αυτο που χρησιμοποιείς στο τηλέφωνο ) .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να πήγε από note 2 σε note 3 και να το μετάνιωσε(έχω δει και αγγελίες να δίνουν το note 3 για να πάρουν note 2); Γιατί είχα note 2 4g για 10 μέρες, ήταν φοβερό τηλέφωνο αλλά το έδωσα για να πάρω lg g2 και εν τέλη το μετάνιωσα, οπότε τώρα σκέφτομαι να πάρω πάλι note 2 ή να πάω σε note 3.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ... παιδιά σήμερα το πήρα....ειναι τούμπανο. ..έκανε δυο φορές update... έχει πάνω XXUDMJ7.. τελευταία είναι.???
Ναι.και δεν παίρνει root χωρίς να γράψει ο knox.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να πήγε από note 2 σε note 3 και να το μετάνιωσε(έχω δει και αγγελίες να δίνουν το note 3 για να πάρουν note 2); Γιατί είχα note 2 4g για 10 μέρες, ήταν φοβερό τηλέφωνο αλλά το έδωσα για να πάρω lg g2 και εν τέλη το μετάνιωσα, οπότε τώρα σκέφτομαι να πάρω πάλι note 2 ή να πάω σε note 3.

 

Δεν μπορώ να φανταστώ γιατί κάποιος να δώσει ένα αυθεντικό νοτε 3 για να πάει στο 2. Πάντως εγώ δεν το μετάνιωσα λεπτό (ειτε της ωρας ειτε του ευρω, see what I did here?) :lol:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...