Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ έβγαλα μια στα βαστικά απλά για δοκιμή μόλις το πρωτοπήρα. Η φωτογραφία βγήκε χωρις να εστιάσω αυτόματα και όπως είπα βιαστικά. Το φωτεινό στοιχείο (αρχοντικό σπίτι) είναι αρκετά μέτρα μακριά μου που δεν διακρίνονται από τη φωτογραφία, υπολογίζω 40- 50m. Aπό κοντά το αποτέλεσμα θα ήταν πιο εντυπωσιακό.

http://imageshack.us/a/img547/7102/326m.jpg

 

Όντως πολύ καλό αποτέλεσμα. Ποιο firmware φοράς;

Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ καλό αποτέλεσμα. Ποιο firmware φοράς;

Το κινητό μου είναι γαλλικό και έχει το DMK2.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου είναι γαλλικό και έχει το DMK2.

 

Είναι με την τελευταία αναβάθμιση :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όλα τα review σε όλα τα site έχουν γίνει με την MI6 ή ΜΙ7 στο Ν3 .. κανένα review δεν υπάρχει με την ΜΚ2 ή ML2 η οποίες έχουν βελτιώσει απίστευτα τη νυχτερινή λήψη κυρίως. Χρεώνω στη Sammy μόνο πως Out Of The Box δεν έπαιζε όπως θα έπρεπε.

 

Εγώ έχω την ΜΙ7!!!! Αντε περιμένω πως και πως την αναβάθμιση :cool:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Είναι με την τελευταία αναβάθμιση :D

Εγώ έχω την ΜΙ7!!!! Αντε περιμένω πως και πως την αναβάθμιση :cool:

Η Singapore έχει κυκλοφορήσει και την DML2! Ήθελες ελληνικό εσύ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβγαλα μια στα βαστικά απλά για δοκιμή μόλις το πρωτοπήρα. Η φωτογραφία βγήκε χωρις να εστιάσω αυτόματα και όπως είπα βιαστικά. Το φωτεινό στοιχείο (αρχοντικό σπίτι) είναι αρκετά μέτρα μακριά μου που δεν διακρίνονται από τη φωτογραφία, υπολογίζω 40- 50m. Aπό κοντά το αποτέλεσμα θα ήταν πιο εντυπωσιακό.

http://imageshack.us/a/img547/7102/326m.jpg

 

Παίδες νομίζω οτι μετα απο αυτές τις φωτο πρέπει να σταματήσουν οι αναφορές για πρόβλημα της κάμερας .

Και όποιος το ξανα αναφέρει να του δίνετε το link των φωτογραφιών.

Βγάλτε με iphone 5 η 5s την ίδια φώτο και θα δείτε οτι τεχνικά δείχνει λίγο πιο φωτεινή αλλά θα είναι γεμάτη θόρυβο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν νομίζει κανείς ότι υπάρχει κινητό να τραβάει καλύτερες βραδυνές φωτογραφίες τότε το αλλάζω άμεσα.

 

Και η δική μου φωτογραφία στη Ρώμη έγινε χωρίς καμία ιδιαίτερη ρύθμιση. Στην αρχή έψαχνε που να εστιάσει. Μόλις πατησα πάνω στον Άγιο Πέτρο, βοήθεια μας, εστίασε άμεσα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Η Singapore έχει κυκλοφορήσει και την DML2! Ήθελες ελληνικό εσύ!

 

:mad: :mad:

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες νομίζω οτι μετα απο αυτές τις φωτο πρέπει να σταματήσουν οι αναφορές για πρόβλημα της κάμερας .

Και όποιος το ξανα αναφέρει να του δίνετε το link των φωτογραφιών.

Βγάλτε με iphone 5 η 5s την ίδια φώτο και θα δείτε οτι τεχνικά δείχνει λίγο πιο φωτεινή αλλά θα είναι γεμάτη θόρυβο.

 

Κώστα αυτές είναι με τη καινούργια αναβάθμιση :) Άρα όντως καλυτερευουν τα πράγματα κατά πολύ :D

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

:mad: :mad:

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κώστα αυτές είναι με τη καινούργια αναβάθμιση :) Άρα όντως καλυτερευουν τα πράγματα κατά πολύ :D

 

Η δική μου στη Ρώμη, όχι. Είναι με το παλιό firmware.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν υπαρχει παλιο η καινουριο Firmware. Από τα αρχικα ακομα firmwares η καμερα του είναι παρα πολύ καλη και σε καμια περιπτωση κατωτερη του S4 Octa, όπως ειχα διαβασει καπου...

Αν ψάχνετε πρόβλημα, ανατρέξτε στα γελοια πλαστικα του και τον αρκούντως κακογουστο tw και όχι στην καμερα του...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν υπαρχει παλιο η καινουριο Firmware. Από τα αρχικα ακομα firmwares η καμερα του είναι παρα πολύ καλη και σε καμια περιπτωση κατωτερη του S4 Octa, όπως ειχα διαβασει καπου...

Αν ψάχνετε πρόβλημα, ανατρέξτε στα γελοια πλαστικα του και τον αρκούντως κακογουστο tw και όχι στην καμερα του...

 

Συμφωνώ απόλυτα.εμενα με χαλάει λίγο και το βάρος του...φτερό και πούπουλο.προχτες με πολύ αέρα εδώ στο νησί κουνιοταν λες και ήταν...φύλλο.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην ζητάτε πάρα πολλά από τις φωτογραφικές των συσκευών μας. Δεν γίνεται με την τρέχουσα τεχνολογία. Μόνο συσκευές με φακούς με μεγάλο διάφραγμα και μεγάλους αισθητήρες (όχι σε megapixels αλλά σε φυσικό μέγεθος) μπορούν να δώσουν ικανοποιητικά αποτελέσματα. Αν δείτε τις φωτογραφίες στο 100% θα δείτε ότι οι αλγόριθμοι αποθορυβοποίησης της συσκευής δουλεύουν στο μέγιστο για να σώσουν την κατάσταση, με αποτέλεσμα οι φωτογραφίες να φαίνονται σαν πίνακες ζωγραφικής με νερομπογιές... Δείτε τη φώτο της Ρώμης του φίλου nnik_1969. Ενώ είναι όμορφη όταν τη βλέπεις σε σμίκρυνση, στο 100% φαίνεται το watercolor effect των αλγόριθμων.

 

Χωρίς να έχω τη συσκευή (έχω το Note II), νομίζω πως η ποιότητα της φωτογραφικής του Note 3 είναι αποδεκτή για αυτό που είναι.

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην ζητάτε πάρα πολλά από τις φωτογραφικές των συσκευών μας. Δεν γίνεται με την τρέχουσα τεχνολογία. Μόνο συσκευές με φακούς με μεγάλο διάφραγμα και μεγάλους αισθητήρες (όχι σε megapixels αλλά σε φυσικό μέγεθος) μπορούν να δώσουν ικανοποιητικά αποτελέσματα. Αν δείτε τις φωτογραφίες στο 100% θα δείτε ότι οι αλγόριθμοι αποθορυβοποίησης της συσκευής δουλεύουν στο μέγιστο για να σώσουν την κατάσταση, με αποτέλεσμα οι φωτογραφίες να φαίνονται σαν πίνακες ζωγραφικής με νερομπογιές... Δείτε τη φώτο της Ρώμης του φίλου nnik_1969. Ενώ είναι όμορφη όταν τη βλέπεις σε σμίκρυνση, στο 100% φαίνεται το watercolor effect των αλγόριθμων.

 

Χωρίς να έχω τη συσκευή (έχω το Note II), νομίζω πως η ποιότητα της φωτογραφικής του Note 3 είναι αποδεκτή για αυτό που είναι.

 

Προσωπικά με καλυψες απόλυτα με το ποστ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα.εμενα με χαλάει λίγο και το βάρος του...φτερό και πούπουλο.προχτες με πολύ αέρα εδώ στο νησί κουνιοταν λες και ήταν...φύλλο.

 

Χαχαχα, Νικολα περα από την πλακα, κρατώντας το στο χερι μαζι με το z ultra αν με ρωταγαν ποσο κοστιζει το καθενα θα ελεγα ότι το z ultra κοστιζει τα διπλασια. Η αισθητικη και η πολυτελεια που αποπνεει συγκριτικα με το νοτε είναι χαοτικη... Εκεινο εχει αλλα θεματα, αλλα αυτό είναι άλλη ιστορια...

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, Νικολα περα από την πλακα, κρατώντας το στο χερι μαζι με το z ultra αν με ρωταγαν ποσο κοστιζει το καθενα θα ελεγα ότι το z ultra κοστιζει τα διπλασια. Η αισθητικη και η πολυτελεια που αποπνεει συγκριτικα με το νοτε είναι χαοτικη... Εκεινο εχει αλλα θεματα, αλλα αυτό είναι άλλη ιστορια...

 

Βαγγο!!!

Δεν μπορώ χωρίς το Νοτελι!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, Νικολα περα από την πλακα, κρατώντας το στο χερι μαζι με το z ultra αν με ρωταγαν ποσο κοστιζει το καθενα θα ελεγα ότι το z ultra κοστιζει τα διπλασια. Η αισθητικη και η πολυτελεια που αποπνεει συγκριτικα με το νοτε είναι χαοτικη... Εκεινο εχει αλλα θεματα, αλλα αυτό είναι άλλη ιστορια...

 

Όχι δεν κάνω πλάκα.η πλαστικουρα η ατιμη ειναι πλαστικουρα.τα έχουμε ξαναθιξει εδώ μέσα για την σαμσουνγκ. Επειδή αναφέρεις δε το z ultra υπάρχει αισθητική διάφορα και ποιότητα αλλά όπως είπες,αλλά χάνει αλλού.

ετσι ο περιέργεια εσείς φορτιζετε ανοικτό το κινητό ή όντας απενεργοποιήμενο?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Βαγγο!!!

Δεν μπορώ χωρίς το Νοτελι!!!

 

Μωρε δε σοβαρευεται ο ανταγωνισμος, αλλιως θα σου ελεγα πως μπορεις μια χαρα... :lol:

Κακα τα ψεματα, καλο, ισως το καλυτερο αυτή τη στιγμη παιδια, προσωπικα θα ηθελα μια αλλαγη σε όλα τα επίπεδα από σαμμυ (υλικα + πληρης ανασχεδιασμος tw). Από ότι μαθαινω από εγκυρες πηγες αυτό ερχεται... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Ένας φίλος αγόρασε το note 3 σήμερα και έχει το εξής πρόβλημα : έχει περίπου 8500 επαφές και του κολλάει η συσκευή όταν προσπαθεί να ρολαρει και να βρει μια χειροκίνητα.. Μετά το κινητό φριζαρει και αν το ζορίσει η εφαρμογή των επαφών κάνει force close.. Καμία ιδέα??

Να σημειωθεί ότι με το note 2 και με 4.1.2 δεν είχε αντιμετωπισει τέτοιο πρόβλημα..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ετσι ο περιέργεια εσείς φορτιζετε ανοικτό το κινητό ή όντας απενεργοποιήμενο?

δεν παίζει σενάριο να κλείσει συσκευή το βράδυ και ειδικά σε φόρτιση. Κινητά , ταμπλέτα και πολλές φορές το λαπτοπ δουλεύουν σαν σερβερ:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους! θα παραλάβω τη συσκευη μου την παρασκευή απο phonegallery.gr ! και θελω να ρωτήσω 2-3 πράγματα ως αρχάριος!

παιζει να ειναι ''μαιμου''; πως θα δω απο ποια χωρα προέρχεται; και επισης πως θα δω τι firmware εχω και πως κανω update ωστε να εχω το πιο προσφατο!

Κι' οι πέτρες δεν την έχουνε τη τόση αμοναξιά μου,

γιατ΄είδα μια κι 'χε αγκαλιά τη ρίζα του ασφενδάμου!

 

Ψαραντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Μωρε δε σοβαρευεται ο ανταγωνισμος, αλλιως θα σου ελεγα πως μπορεις μια χαρα... :lol:

Κακα τα ψεματα, καλο, ισως το καλυτερο αυτή τη στιγμη παιδια, προσωπικα θα ηθελα μια αλλαγη σε όλα τα επίπεδα από σαμμυ (υλικα + πληρης ανασχεδιασμος tw). Από ότι μαθαινω από εγκυρες πηγες αυτό ερχεται... ;)

 

Θα δεις πάλι γκρίνια θα έχουμε. :-)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Ένας φίλος αγόρασε το note 3 σήμερα και έχει το εξής πρόβλημα : έχει περίπου 8500 επαφές και του κολλάει η συσκευή όταν προσπαθεί να ρολαρει και να βρει μια χειροκίνητα.. Μετά το κινητό φριζαρει και αν το ζορίσει η εφαρμογή των επαφών κάνει force close.. Καμία ιδέα??

Να σημειωθεί ότι με το note 2 και με 4.1.2 δεν είχε αντιμετωπισει τέτοιο πρόβλημα..

 

Να δοκιμάσει το go contacts πες του, αλλά χωρίς πλάκα ολόκληρη κωμόπολη έχει μέσα μπράβο του.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Να δοκιμάσει το go contacts πες του, αλλά χωρίς πλάκα ολόκληρη κωμόπολη έχει μέσα μπράβο του.

 

Ναι είναι ιδιαίτερη περίπτωση! :) Εννοείς το go contacts ex έτσι? Αυτό σκεφτόμουν και εγώ, έναν εναλλακτικό dialer, αλλά θα δουλέψει?

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν νομίζει κανείς ότι υπάρχει κινητό να τραβάει καλύτερες βραδυνές φωτογραφίες τότε το αλλάζω άμεσα.

 

Υπάρχει και λέγεται padfone infinity ;)

Μέχρι και ο φωτογράφος που πήγα για να εμφανίσω τις φώτο του καλοκαιριού έπαθε πλάκα...νόμιζε πως είναι από dslr :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κάτι, αυτο το ασπρο χρωμα που εχει το νοτε 3 (και γενικα σαν ασπρο) αλλιώνεται με την παροδο του χρόνου σαν πλαστικο που ειναι? πχ ενα κιτρίνισμα...

ειμαι σε σκεψεις να κινηθω σε λευκο χρώμα και εχω αμφιβολιες για την οπτικη αντοχη του στον ελληνικο ηλιο...

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κάτι, αυτο το ασπρο χρωμα που εχει το νοτε 3 (και γενικα σαν ασπρο) αλλιώνεται με την παροδο του χρόνου σαν πλαστικο που ειναι? πχ ενα κιτρίνισμα...

ειμαι σε σκεψεις να κινηθω σε λευκο χρώμα και εχω αμφιβολιες για την οπτικη αντοχη του στον ελληνικο ηλιο...

Mπορεις να πάρεις μια ομπρελίτσα για το καλοκαίρι :p

 

 

Πέρα από την πλάκα, τρεις μήνες το έχω, με σκληρή χρήση, χωρίς θήκη φυσικά και δεν έχει πάθει τίποτα

ΑΛΛΑ

και να σου τύχει το οτιδήποτε με 15€ αγοράζεις καινούρια.

http://www.ebay.co.uk/itm/Original-Samsung-Galaxy-Note-3-III-N9000-Battery-Back-Cover-Case-Door-White-/141117736712?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item20db45c708

Edited by Jig
eBay link
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...