Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ριξτε σας παρακαλω μια ματια στα παρακατω λινκ. Ειναι 3 βιντεο σε διάφορα αντικείμενα, φωτεινοτητες και κινησεις και δυστυχώς παρουσιαζουν θολουρες. Εχω αυτό το πρόβλημα σε κάθε λήψη .Δε μπορώ να εχω ουτε ενα καλό βίντεο ειτε με σταθεροποιηση ειτε χωρις.

 

Ειναι φυσιολογικο αυτο? Και το δικο σας ετσι ειναι?

 

Γενικα στις ληψεις βιντεο δεν ειναι σε ολη τη διαρκεια θολα αλλα σε καποιες στιγμες που θολωνει, χαλαει τη καθε ληψη.

 

https://www.dropbox.com/s/4ft2n2vfentxj0c/20131213_202054.mp4

https://www.dropbox.com/s/rngb2tl8opjj6ko/Cat%20play.3gp

 

https://www.dropbox.com/s/9wzj1fc4ijvdf9g/Tholoura.3gp

 

Ευχαριστώ

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εδώ και μια βδομάδα είμαι κάτοχος του note 3. Ενώ απο πρόβλημα υπερθέρμανσης δεν αντιμετώπιζω κανενα πρόβλημα αφού έχω κάνει όλα τα test (full φωτεινοτητα, antutu, real racing κτλ) σήμερα απογοητευτηκα με την camera. Σε χαμηλό φωτισμό και με wifi ανοιχτό εμφανίζονται στην οθόνη περιοδικά κάτι γραμμές που φαίνονται πιο έντονα στο βίντεο. Οταν κλείσω το wifi εξαφανίζονται. Το περίεργο είναι ότι πάλι με χαμηλό φωτισμό σε σπιτι φίλου και με ανοιχτό wifi δεν μου το έκανε. Τι στο καλο; Θέμα router είναι; Και να πω την αλήθεια σε χαμηλο φωτισμό δεν ξετρελαθηκα με τις φωτο και τα βίντεο. Τι λέτε να κάνω; Το DOA είναι για 7 εργάσιμες ή 7 ημερολογιακες;
Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι στο xda τα έχουν αλλάξει για αυτό, για μένα είναι πρόβλημα κατασκευής και σε κάποιες φάσεις Το κάνει και να το αλλάξεις, υπάρχουν κάποιες παρεμβολές και μπορεί πολλά να παίζουν ρόλο μέχρι και συχνοτητα/κανάλι που συνδέετε.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργποιείς την λειτουργεία που βγάζει φωτογραφία π.χ. την οικογένεια σου με την κανονική κάμερα και βάζει και τον ευατό σου στη φωτογραφία με την μπροστινή κάμερα , ?

Το θυμάμαι απο την παρουσίαση ή του Note 3 ή του S4...

Όπου και να με ψάξετε, θα με βρείτε με το όνομα

stayrosrr

Copyright ® 2013

 

:tease:

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα την φορτιση της συσκευης ξερουμε τι ρευμωα παιρνει, ποσο κανονικα πρεπει να στελνει στην παταρια και αλλα τετοια στοιχεια? Θελω να ξερω να υπολογιζω πως διαφορει μια φορτιση σε σχεση με το να φορτιζεις, με τον αυθεντικο φορτιστη, με καποιον τριτο universal, με καποια βαση φορτισης, ασυρματα, και μεσω usb υπολοφιστη. Τι παιζει σε καθε περιπτωση ξερουμε?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα την φορτιση της συσκευης ξερουμε τι ρευμωα παιρνει, ποσο κανονικα πρεπει να στελνει στην παταρια και αλλα τετοια στοιχεια? Θελω να ξερω να υπολογιζω πως διαφορει μια φορτιση σε σχεση με το να φορτιζεις, με τον αυθεντικο φορτιστη, με καποιον τριτο universal, με καποια βαση φορτισης, ασυρματα, και μεσω usb υπολοφιστη. Τι παιζει σε καθε περιπτωση ξερουμε?

 

Βάλε αυτό για να βλέπεις.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.abmantis.galaxychargingcurrent.free

 

Εγώ έκανα 3 δοκιμές:

-μαμά φορτιστής και καλώδιο = 1800ma

-μαμά φορτιστής και κοινό usb καλώδιο (από παλιό Νοκια) = 1200

-φορτιστής από S2 = 650 περίπου....

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργποιείς την λειτουργεία που βγάζει φωτογραφία π.χ. την οικογένεια σου με την κανονική κάμερα και βάζει και τον ευατό σου στη φωτογραφία με την μπροστινή κάμερα , ?

Το θυμάμαι απο την παρουσίαση ή του Note 3 ή του S4...

 

Υπάρχει έτοιμο εικονίδιο πάνω αριστερά όταν βγάζεις φωτογραφία. Απλά το πατάς.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ριξτε σας παρακαλω μια ματια στα παρακατω λινκ. Ειναι 3 βιντεο σε διάφορα αντικείμενα, φωτεινοτητες και κινησεις και δυστυχώς παρουσιαζουν θολουρες. Εχω αυτό το πρόβλημα σε κάθε λήψη .Δε μπορώ να εχω ουτε ενα καλό βίντεο ειτε με σταθεροποιηση ειτε χωρις.

 

Ειναι φυσιολογικο αυτο? Και το δικο σας ετσι ειναι?

 

Γενικα στις ληψεις βιντεο δεν ειναι σε ολη τη διαρκεια θολα αλλα σε καποιες στιγμες που θολωνει, χαλαει τη καθε ληψη.

 

https://www.dropbox.com/s/4ft2n2vfentxj0c/20131213_202054.mp4

https://www.dropbox.com/s/rngb2tl8opjj6ko/Cat%20play.3gp

 

https://www.dropbox.com/s/9wzj1fc4ijvdf9g/Tholoura.3gp

 

Ευχαριστώ

 

Για τη θολουρα στα βιντεο δεν εχουμε κατι ε? Προφανως εχω προβλημα στη συσκευη.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η θολούρα που κάνει κάπου κάπου σημαίνει ότι αργεί να κάνει focus. Το κάνει συνήθως σε χαμηλό φωτισμό. Και ναι το κάνει και σ'εμενα και μάλλον σε όλα. Οπότε δεν έχει πρόβλημα η συσκευή σου. Το πρόβλημα το έχει η samsung.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που τελειώνει το winamp, σκέφτομαι να περάσω τα mp3 μου στο iTunes (είναι και media library θα μπορώ να τα χειρίζομαι καλύτερα). Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω sync τραγούδια αυτά (όχι φυσικά όλα, όσα επιλέγω) στο Note;
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η θολούρα που κάνει κάπου κάπου σημαίνει ότι αργεί να κάνει focus. Το κάνει συνήθως σε χαμηλό φωτισμό. Και ναι το κάνει και σ'εμενα και μάλλον σε όλα. Οπότε δεν έχει πρόβλημα η συσκευή σου. Το πρόβλημα το έχει η samsung.

 

Φιλε μου τελικα συμφωνω αλλα οχι μονο σε χαμηλο φωτισμο. Εκτος και αν χαμηλος φωτισμος θεωρειται ο κοινος φωτισμος δωματιου η η ληψη με φλας. Απο το πρωι εχω γυρισει ολα τα καταστηματα στο cosmos στη Θεσνικη και οπου ευρισκα ΝΟΤΕ 3 το εκανα ελεγχο. Τελικα το κανουν ολες οι συσκευες. Το προβλημα το εχει το ΝΟΤΕ 3 και το θεωρω ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Εαν δεν ειναι δυνατον να υποστηριξει φωτομετρηση σε μια camera 13mp ας μην εβαζαν τοσα. Αν ειναι θεμα software ας το διορθωσουν. Βιαζονται να βγαλουν μοντελα και δε δινουν προσοχη σε σημαντικα σημεια. Θεωρω οτι η camera εχει γενικα θεμα. Βγαζει καταπληκτικες φωτο μονο σε εξωτερικες συνθηκες με καλο φωτισμο. Ολες οι αλλες χρησεις πασχουν. Ακομα και σε βιντεο εξωτερικα σκοτεινιαζει οταν εχει αντιθετο φωτισμο.

 

Η αληθεια ειναι οτι και το lg με τον οπτικο σταθεροποιητη στο travelling εκανε καπως παρομοια θολουρα (οχι τοσο εντονη) αλλα δε εκανε και συνεχες focus ακομα και με την αναπνοη. Κλειδωνε σε ενα σημειο και επρεπε να αλλαξεις εντελως πλανο για να ξανακανει focus, οχι συνεχες.

 

Εχω γκρινιαξει αρκετες φορες με το θεμα του focus σε φωτο και βιντεο στο ΝΟΤΕ 3. Ελπιζω απλα καποια στιγμη να εισακουστω απο τη sammy και να αλλαξει κατι. Ηδη εχω πικρα που μου εβγαλε το fm.

 

Ευχαριστω.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Τέλειο σε όλα το κινητό αλλά στο θέμα κάμερα του βγάζω κίτρινη για να μην πω κόκκινη. Είναι το μοναδικό θέμα που δεν με εντυπωσίασε προερχόμενος από το s3.
Link to comment
Share on other sites

Τέλειο σε όλα το κινητό αλλά στο θέμα κάμερα του βγάζω κίτρινη για να μην πω κόκκινη. Είναι το μοναδικό θέμα που δεν με εντυπωσίασε προερχόμενος από το s3.

 

Φιλε κι εγω s3 εχω και σκεφτομαι για την μεταβαση σε note 3 αξιζει τον κοπο ? την καμερα του s3 την βρισκεις καλυτερη ;

Link to comment
Share on other sites

Η μετάβαση αξίζει ασυζητητί. Άλλο κινητό το ένα άλλο το άλλο. Η κάμερα του note 3 είναι καλύτερη αλλά όχι δραματικά. Εγώ για 13 mp περίμενα περισσότερα πράγματα ειδικά σε χαμηλό φωτισμό. Σε καλές συνθήκες βγάζει πολύ καλά.
Link to comment
Share on other sites

Η μετάβαση αξίζει ασυζητητί. Άλλο κινητό το ένα άλλο το άλλο. Η κάμερα του note 3 είναι καλύτερη αλλά όχι δραματικά. Εγώ για 13 mp περίμενα περισσότερα πράγματα ειδικά σε χαμηλό φωτισμό. Σε καλές συνθήκες βγάζει πολύ καλά.

 

Τα megapixels δεν έχουν σχέση με την ικανότητα του φακού σε χαμηλό φωτισμό. Παρόλα αυτά ρε σεις τι κόλλημα ειναι αυτό με τις φωτογραφιες; πάρτε μια DSLR να τράβατε φωτός και στο σκοτάδι.

Link to comment
Share on other sites

Η μετάβαση αξίζει ασυζητητί. Άλλο κινητό το ένα άλλο το άλλο. Η κάμερα του note 3 είναι καλύτερη αλλά όχι δραματικά. Εγώ για 13 mp περίμενα περισσότερα πράγματα ειδικά σε χαμηλό φωτισμό. Σε καλές συνθήκες βγάζει πολύ καλά.

 

Δεν αξίζει καμιά συζήτηση το ς3 είναι πολύ υποδεέστερο μην τρελαθούμε τώρα. Το ξέρω ότι το ξέρεις και η μόνη συζήτηση θα ήταν το μέγεθος.

 

Τα megapixels δεν έχουν σχέση με την ικανότητα του φακού σε χαμηλό φωτισμό. Παρόλα αυτά ρε σεις τι κόλλημα ειναι αυτό με τις φωτογραφιες; πάρτε μια DSLR να τράβατε φωτός και στο σκοτάδι.

Λάθος φίλε μου σκέφτεσε αν είναι έτσι να πάρουμε και ένα τούμπανο laptop και να μην έχουμε smartphone να πάρουμε και μια dslr για φώτο και όλα καλά ε;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πάνω στο θέμα κάμερας, το mj7 firmware έχει βελτιώσει πολύ την κάμερα και θα βελτιωθεί και άλλο, όσο για τα κινητά που έχουν τα καταστήματα έχουν όλα τα mi6 firmware που είναι το 1ο και εκεί τα πράγματα είναι τραγικά, μόλις γύρισα από βόλτα στο σύνταγμα και είχα πάει public και πλαίσιο και κοίταξα τις εκδόσεις στα demo.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτό για να βλέπεις.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.abmantis.galaxychargingcurrent.free

 

Εγώ έκανα 3 δοκιμές:

-μαμά φορτιστής και καλώδιο = 1800ma

-μαμά φορτιστής και κοινό usb καλώδιο (από παλιό Νοκια) = 1200

-φορτιστής από S2 = 650 περίπου....

 

Ωραια. Και μας μονο το ma μας νοιαζει σαν στοιχειο? Βασικα μηπως ειναι Μah? Η μπαταρια αν δεν κανω λαθος ειναι 3200. Δηλαδη μια πληρη φορτιση θελει κατι λιγοτερο απο 2 ωρες με τον αυθεντικο φορτιστη σωστα?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που τελειώνει το winamp, σκέφτομαι να περάσω τα mp3 μου στο iTunes (είναι και media library θα μπορώ να τα χειρίζομαι καλύτερα). Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω sync τραγούδια αυτά (όχι φυσικά όλα, όσα επιλέγω) στο Note;

 

Εγώ χρησιμοποιουσα, το easy Phone tunes το οποίο μου πέρναγε ακριβώς τις play lists και τα τραγούδια όπως ήταν στα iTunes - όπως με το iPhone !πλέον τα περνάω με drag n drop και δημιουργώ μέσα από το note τις λίστες :D

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Ωραια. Και μας μονο το ma μας νοιαζει σαν στοιχειο? Βασικα μηπως ειναι Μah? Η μπαταρια αν δεν κανω λαθος ειναι 3200. Δηλαδη μια πληρη φορτιση θελει κατι λιγοτερο απο 2 ωρες με τον αυθεντικο φορτιστη σωστα?

Η σωστή μονάδα μέτρησης είναι mAh (ή και Ah, όπου 1000 mAh = 1 Ah), αλλά δυστυχώς κανένας δεν νοιάζεται να την αναφέρει σωστά... Μέχρι και εφαρμογές στο Play έχω δει που την αναφέρουν λανθασμένα. Σχετικά με τον χρόνο, πρέπει να λάβεις υπόψη σου τις απώλειες της μπαταρίας και το ρεύμα που τραβάει η ίδια η συσκευή, οπότε ο πραγματικός χρόνος φόρτισης θα είναι λίγο μεγαλύτερος.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πάνω στο θέμα κάμερας, το mj7 firmware έχει βελτιώσει πολύ την κάμερα και θα βελτιωθεί και άλλο, όσο για τα κινητά που έχουν τα καταστήματα έχουν όλα τα mi6 firmware που είναι το 1ο και εκεί τα πράγματα είναι τραγικά, μόλις γύρισα από βόλτα στο σύνταγμα και είχα πάει public και πλαίσιο και κοίταξα τις εκδόσεις στα demo.

 

δλδ το προβλημα αυτο παυει να υπαρχη ενα κανεις αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

δλδ το προβλημα αυτο παυει να υπαρχη ενα κανεις αναβαθμιση?

 

Όχι όπως σου γράφει έχει βελτιωθεί πολύ αλλά ψιλό υπάρχει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

μπορει κανεις να μετρηση τη θερμοκρασια και την υγρασια ενος δωματιου με ττο κινιτο?

 

Ναι μπορεί με την εφαρμογή S HEALTH.

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...