Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα βγει μεταλλικη σειρα Κωστα. Ο κυβος ερριφθη... ;)

 

Μακάρι Βαγγέλη γιατί βαρέθηκα το γυαλιστερό πλαστικό και αυτό το παράθυρο της κάμερας στο στομάχι μου κάθεται.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τι αλλαγές παρατήρησες;;; Εντυπώσεις;;;

 

Δε παρατήρησα κάτι διαφορετικό μέχρι εδώ. Η αναβάθμιση έλεγε :Βελτιστοποιηση απόδοσης.Απο καχυποψία μου φαινεται ότι οι αναβαθμισεις περισσότερο έχουν να κάνουν με το Knox......

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Γινεται να κανεις pair ps3 bluetooth remote, ωστε να μπορω να εχω ελεγχο τις media player εφαρμογες?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Επειδη ειναι παααρα πολλες οι σελιδες και δεν μπορω να τις διαβασω ολες, θελω να κανω μια ερωτηση.

Κυκλοφορει στην αγορα το κινητο σε EU και Ελληνικη εκδοση.

Ειχα διαβασει οτι υπαρχει προβλημα αν ειναι απο αλλη χωρα και κλειδωνει, αλλα δεν ελεγε με σιγουρια αν ειναι απο χωρα σε χωρα ή αν εννοοουσε αμερικανικη και ευρωπαικη αγορα.

Και το ερωτημα ειναι.. Υπαρχει καμια διαφορα σε EU και Ελληνικη εκδοση ? Να προτιμησω καποιο ή ειναι το ιδιο ?

Ειμαι μια απαντηση (σας) μακρια, απο το να το παρω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Επειδη ειναι παααρα πολλες οι σελιδες και δεν μπορω να τις διαβασω ολες, θελω να κανω μια ερωτηση.

Κυκλοφορει στην αγορα το κινητο σε EU και Ελληνικη εκδοση.

Ειχα διαβασει οτι υπαρχει προβλημα αν ειναι απο αλλη χωρα και κλειδωνει, αλλα δεν ελεγε με σιγουρια αν ειναι απο χωρα σε χωρα ή αν εννοοουσε αμερικανικη και ευρωπαικη αγορα.

Και το ερωτημα ειναι.. Υπαρχει καμια διαφορα σε EU και Ελληνικη εκδοση ? Να προτιμησω καποιο ή ειναι το ιδιο ?

Ειμαι μια απαντηση (σας) μακρια, απο το να το παρω.

 

Καμιά διαφορά. Οι περισσότεροι EU έχουμε πάρει.

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να δούμε κάτι πραγματικά premium από τη Samsung στο επόμενο S/Note, μεταλλικό ή μη, γιατί φέτος τα έκανε χάλια μαύρα με το Note 3... Ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω ότι έβαλε πλαστικό "δέρμα" και ψεύτικες πλαστικές χυτές "ραφές" για να εξομοιώσει ραμμένο δέρμα, δίνοντας κάτι που δεν είναι ούτε ραμμένο ούτε δέρμα... What were they thinking?

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Οκ zedzeus σε ευχαριστω για την απαντηση.

Σε λιγες μερες θα γραψω εντυπωσεις απο το νεο μελος της samsung που θα εχω.

Link to comment
Share on other sites

Α και απο προσταστια τι εχετε βαλει ?

Γιατι στο S3 που εχω, ειχα παρει την θηκη της samsung την flip cover και παιζει να ηταν τα πιο πεταμενα λεφτα

μιας που αλλοι ειχαν μια σιλικονης και μια μεμβρανη. προστασια και απο πεσιμο και για την οθονη, πολυ οικονομικοτερα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά... Κάτοχος από χθες κι εγώ του Note 3 και θέλω να ρωτήσω κάτι. Πως ξεκλειδώνει η lockscreen απευθείας στα μηνύματα όταν υπάρχει ειδοποίηση για νέο μήνυμα. Μετά από κάποιες προσπάθειες μου ανοίγει αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι πρέπει να κάνω ακριβώς για να μου ανοίξει. Βλ@&ια ερώτηση αλλά μου έχει σπάσει τα νεύρα. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί!!
Ηλίας
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να δούμε κάτι πραγματικά premium από τη Samsung στο επόμενο S/Note, μεταλλικό ή μη, γιατί φέτος τα έκανε χάλια μαύρα με το Note 3... Ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω ότι έβαλε πλαστικό "δέρμα" και ψεύτικες πλαστικές χυτές "ραφές" για να εξομοιώσει ραμμένο δέρμα, δίνοντας κάτι που δεν είναι ούτε ραμμένο ούτε δέρμα... What were they thinking?

 

Εμενα πάντως μου αρέσει πολύ. Σαν αποτέλεσμα λέω. Δεν σκέφτομαι οτι οι ραφές δεν ράβουν τίποτα, ή ότι το δέρμα δεν είναι δέρμα... Αν ήταν έτσι θα σκεφτόμουνα ότι το bezel αν και έχει μεταλλικό χρώμα, δεν είναι μέταλλο αλλά πλαστικό, και το χρώμα αλά γρανίτη δεν εκεί γρανίτης αλλά και αυτό πλαστικό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω παιδιά, ότι και να ναι βάζω θήκη πάντα για προστασία οπότε να πληρώνω παραπάνω για μέταλλα δεν θέλω αλλά καλός κάνει η Sammy οπότε τα iboys δεν θα μπορούν να πουν τίποτα για το σασι

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πάντως μου αρέσει πολύ. Σαν αποτέλεσμα λέω. Δεν σκέφτομαι οτι οι ραφές δεν ράβουν τίποτα, ή ότι το δέρμα δεν είναι δέρμα... Αν ήταν έτσι θα σκεφτόμουνα ότι το bezel αν και έχει μεταλλικό χρώμα, δεν είναι μέταλλο αλλά πλαστικό, και το χρώμα αλά γρανίτη δεν εκεί γρανίτης αλλά και αυτό πλαστικό.

Κάπου πρέπει να θέσεις τα όρια. Π.χ. το Note 2 μου έχει το πίσω καπάκι πλαστικό λευκό και το bezel σε ασημί. Το bezel έπρεπε να υπάρχει και να έχει κάποιο χρώμα. Επέλεξαν το ασημί. Δεν είναι τέλειο, αλλά είναι εντός των λογικών ορίων. Απ' την άλλη το Note 3 μου φαίνεται πολύ "δήθεν" με τις ψεύτικες "ραφές" και το πλαστικό "δέρμα". Φαντάζομαι έχει να κάνει και με το γούστο του καθενός και τι τον ενοχλεί, αν εσένα σου αρέσει τότε OK. Εγώ απ' την πρώτη στιγμή αντέδρασα όταν το είδα. Δεν το λέω επειδή δεν το έχω, μπορώ άνετα να αγοράσω το Note 3, απλά με χαλάει αυτό το ψεύτικο πράγμα που βγάζει. Το να βάζεις πλαστική ραφή το βρίσκω πολύ χοντρό, δεν μου κάθεται καλά... Ας ελπίσουμε ότι το Note 4 ή το 5 (γιατί τότε με βλέπω να αποχωρίζομαι το αγαπημένο μου II) θα είναι πιο καλοσχεδιασμένο και χωρίς περιττά πράγματα επάνω του.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Τα γούστα όλων μας είναι διαφορετικά και ευτυχώς.

Το Note 3 είναι με διαφορά η πιο όμορφη συσκευή της Samsung και το back cover είναι πανέμορφο, ειδικά το μαύρο.

Αυτό όμως δεν είναι το ζητούμενο σε μια συσκευή, εκτός αν κάποιος ψάχνει σε λάθος μαγαζί δλδ. κοσμηματοπωλείο :p

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Τα γούστα όλων μας είναι διαφορετικά και ευτυχώς.

Το Note 3 είναι με διαφορά η πιο όμορφη συσκευή της Samsung και το back cover είναι πανέμορφο, ειδικά το μαύρο.

Αυτό όμως δεν είναι το ζητούμενο σε μια συσκευή, εκτός αν κάποιος ψάχνει σε λάθος μαγαζί δλδ. κοσμηματοπωλείο :p

Όλα μετράνε και όλα είναι "ζητούμενα", με διαφορετικές ίσως προτεραιότητες. Μη μου πεις ότι όταν αγοράζεις αυτοκίνητο κοιτάς μόνο τα χαρακτηριστικά του κινητήρα... Πρέπει το συνολικό πακέτο να σου αρέσει, όχι μόνο στα specs αλλά και στην εμφάνιση. Το Note 3 με τις πλαστικές ραφές του είναι σαν ένα αυτοκίνητο που έχει 4 εξατμίσεις αλλά οι 2 είναι πλαστικές και ψεύτικες γιατί έτσι φαίνεται πιο "μουράτο". Αυτό είναι που με χαλάει, το "δήθεν ραμμένο"...

 

Κατά τ' άλλα είναι αναμφισβήτητα το καλύτερο phablet σήμερα, δεν τίθεται θέμα. Αλλά δεν μπορώ να μη σχολιάσω την κακή (κατά τη γνώμη μου) σχεδιαστική επιλογή της Samsung.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Όλα μετράνε και όλα είναι "ζητούμενα", με διαφορετικές ίσως προτεραιότητες. Μη μου πεις ότι όταν αγοράζεις αυτοκίνητο κοιτάς μόνο τα χαρακτηριστικά του κινητήρα... Πρέπει το συνολικό πακέτο να σου αρέσει, όχι μόνο στα specs αλλά και στην εμφάνιση. Το Note 3 με τις πλαστικές ραφές του είναι σαν ένα αυτοκίνητο που έχει 4 εξατμίσεις αλλά οι 2 είναι πλαστικές και ψεύτικες γιατί έτσι φαίνεται πιο "μουράτο". Αυτό είναι που με χαλάει, το "δήθεν ραμμένο"...

 

Κατά τ' άλλα είναι αναμφισβήτητα το καλύτερο phablet σήμερα, δεν τίθεται θέμα. Αλλά δεν μπορώ να μη σχολιάσω την κακή (κατά τη γνώμη μου) σχεδιαστική επιλογή της Samsung.

 

O Jig λέει παραπάνω και συμφωνώ απόλυτα

Τα γούστα όλων μας είναι διαφορετικά και ευτυχώς.

Δεν συμφωνώ που για το δήθεν ραμμένο, είναι ένα σχέδιο που σε άλλους δεν αρέσει και σε εμένα αρέσει πολύ.

Αν είχαμε τα ίδια γούστα δεν θα υπήρχαν πολλά αμάξια να διαλέξουμε ούτε θα παντρεβομασταν διαφορετικές γυναίκες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έλεος, μην αρχίσουμε πάλι το "είναι ωραίο το καπάκι", "δεν μου αρέσουν οι ραφές". "δεν θέλω πλαστικά", "μου αρεσει - δεν μου αρέσει". Το τηλέφωνο αυτό είναι και δεν αλλάζει. Σε άλλον αρέσει σε άλλον όχι, αλλά το θέμα έχει εξαντληθεί. Ας πούμε κάτι πιο ουσιαστικό πλέον, αυτά είναι για τις πρώτες ημέρες κυκλοφορίας και για να δημιουργούνται posts χωρίς λόγο
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το έβγαλα από την θήκη του και έχω την εντύπωση ότι το γουστάρω πλέον πιο πολύ...

Με είχε λίγο ψιλοκουρασει η flip cover...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

ρε απο προστασια κλοπης εχει ιεμει και τα λοιπα οπως το μηλο?

πως το προστατευουμε?

 

Κάτι τέτοιο λες?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lsdroid.cerberus

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πάντως μου αρέσει πολύ. Σαν αποτέλεσμα λέω. Δεν σκέφτομαι οτι οι ραφές δεν ράβουν τίποτα, ή ότι το δέρμα δεν είναι δέρμα... Αν ήταν έτσι θα σκεφτόμουνα ότι το bezel αν και έχει μεταλλικό χρώμα, δεν είναι μέταλλο αλλά πλαστικό, και το χρώμα αλά γρανίτη δεν εκεί γρανίτης αλλά και αυτό πλαστικό.

 

+1000.Συμφωνω απόλυτα. Πέρα από γούστα είναι και θέμα λειτουργικοτητας ΤΙ να τις κάνω τις αληθινές ραφες,όταν δε καθαριζουν με τιποτε;Αυτό το λέω για την ασπρη s view που έχω. Οι ραφές μετά από από ένα δίμηνο έχουν πάρει άλλο χρώμα με αποτέλεσμα να φαίνονται άσχημες. Χίλιες φορές να ήταν πλαστικό. Το πανάκι θα κάνε την ίδια δουλειά που κάνει και στη υπολοιπη θήκη.

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα αισθηση εχει το πισω καπακι και αντιολισθητικο ειναι και κατα την γνωμη μου ομορφοτερο του ν2 που ειναι γιαλυστερο.εβαλα και την s-view βέβαια αλλά και σκέτο δεν με χαλάει καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

 

ναι αλλα αν το κλεψουν μπορω να κατανγγηλω το σεριαλ αριθμο ωστε οταν παει σε σερβισε να το κρατησουν?

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα αν το κλεψουν μπορω να κατανγγηλω το σεριαλ αριθμο ωστε οταν παει σε σερβισε να το κρατησουν?

 

Ενεργοποιείς τις λειτουργίες ασφαλείας, δηλαδή το κλειδί επανεργοποιησης και την ειδοποίηση αλλαγής sim και όποιος το κλέψει είναι άχρηστο και δεν μπορεί να περάσει ρομ ούτε τίποτα και θα μάθεις και από τη Samsung που βρίσκεται αν το ανάψουν με κάρτα άλλη.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Cerberus και Samsung find my device και Android device manager, και έλεος αν το χάσει κάποιος.. το Cerberus σε rooted επιβιώνει και το wipe..

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...