Jump to content

myphone POLL: Οι εντυπώσεις σας από το iOS 7


DJDB
 Κοινοποίηση

Αναβαθμίσατε σε iOS 7.0 και αν ναι, πως το βρήκατε;  

756 members have voted

  1. 1. Αναβαθμίσατε σε iOS 7.0 και αν ναι, πως το βρήκατε;

    • Ναι, εξαιρετικό
      234
    • Ναι, μέτριο
      171
    • Ναι, κακό
      66
    • Όχι δεν αναβάθμισα, θα το κάνω αργότερα
      50
    • Όχι δεν θα αναβαθμίσω
      18
    • Δεν γνωρίζω / δεν απαντώ
      217


Recommended Posts

Ρε παιδιά,ας απαντήσει κάποιος...το weather widget στις ειδοποιήσεις το αφαιρεσανε;;;μονο επιγραμματικά πια,χωρίς εικονίδια;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 210
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο ipad2 το έβαλα πιο πολύ από περιέργεια.Νταξει παει κάπως αργά αλλά γενικά οκ.

Από εκεί και πέρα το iOS 7 δεν λέει και κάτι ιδιαίτερο.Καταρχας δεν λέει τίποτα σε χρήστη android αλλά εκτός αυτού ακόμα και χρήστης με jailbreak πάλι δεν νομίζω να ενθουσίαστει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,ας απαντήσει κάποιος...το weather widget στις ειδοποιήσεις το αφαιρεσανε;;;μονο επιγραμματικά πια,χωρίς εικονίδια;

 

Ναι, το αφαιρεσαν.

 

Καταρχας δεν λέει τίποτα σε χρήστη android

Ναι, δεν τους μιλαει. Ειναι τσακωμενο με χρηστες αλλων λειτουργικων.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο, συγχρονο και με μεγαλη βελτιωση της μπαταριας σε iPhone 5.

Επιτελους κατι το διαφορετικο (σε iOS) !

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

ενταξει... το εβαλα .... μιλαμε αλλο τηλεφωνο !

φανταστικο ! .... βασικα το φανταστικο ειναι λιγο !

ειχα χρονια να το ζησω αυτο... το τηλεφωνο μου θυμισε κατι ταινιες που ειναι στο 2050 !

(ddr πιστευω να σε εφτιαξα )

 

ενταξει... το εβαλα .... μιλαμε αλλο τηλεφωνο !

φανταστικο ! .... βασικα το φανταστικο ειναι λιγο !

ειχα χρονια να το ζησω αυτο... το τηλεφωνο μου θυμισε κατι ταινιες που ειναι στο 2050 !

(ddr πιστευω να σε εφτιαξα )

(χρειαζομαστε και λιγο χιουμορ )

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

(χρειαζομαστε και λιγο χιουμορ )

 

Όσο γελάτε εσείς, εγώ τη δοκιμάζω στο 5s μου. (το σαμπανιζέ).

 

 

 

 

:p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κι εγω σε 4αρι την 7 και επιβεβαιωνω οτι παει πολυ καλα!!Οκ μισο κλικ πιο αργη,αλλα δεν ειναι ανασταλτικος παραγοντας,να χασεις την ομορφια,αλλα και τις ουσιαστικες διαφορες της...!!!!Αυτοι που λενε οτι σερνεται,συγνωμη αλλα υπερβαλουν νομιζω...Απλα,για να δουλευει πιο σωστα και πιο γρηγορα,καλυτερα να περαστει απο itunes&setup as new!!!Α και η μπαταρια κραταει περισσοτερο!!Στο δικο μου τουλαχιστον...Με λιγα λογια αξιζει!!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό δεν είναι σε καμία περίπτωση. Όταν συσκευές όπως το iPhone 4S, iPad 3, ακόμα και το iPad 4 (για το iPhone 4 δεν το συζητάμε καν) απέκτησαν lag, κάτι δεν πάει καλά.

 

Χρειαζόταν αλλαγή, πολύ καλά τα utilities που δανείστηκαν από το cydia αλλά το lag δεν έχει θέση στα προϊόντα της apple.

Link to comment
Share on other sites

Σε 5S και 5C ΠΑΝΔΑΙΣΙΑ!

αψογη χρηση, απιστευτα smooth και εντυπωσιακα γρηγορο!

 

υ.γ Σε 15 λεπτα στον Καναδα ξεπουλησαν τα παντα! Και στα apple store.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Παιδια,εγω δεν ξερω πολλα για τα τεχνικα,λογω ηλικιας,αλλα εκεινο που εχω να πω ειναι οτι το iPad4 που εχω,ναι μεν ειναι πιο ομορφο απο πριν την αναβαθμιση,αλλα εχει σιγoυρα bugs,διοτι κανει περιεργα πραγμτα,που με το 6 δεν τα εκανε.

Χανει τη σελιδες και γυριζει ξαφνικα στην οθονη με τα εικονιδια,πεταγεται απο δω κι απο κει...

Πιστευω να τα φτιαξουν γρηγορα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Παιδια,εγω δεν ξερω πολλα για τα τεχνικα,λογω ηλικιας,αλλα εκεινο που εχω να πω ειναι οτι το iPad4 που εχω,ναι μεν ειναι πιο ομορφο απο πριν την αναβαθμιση,αλλα εχει σιγoυρα bugs,διοτι κανει περιεργα πραγμτα,που με το 6 δεν τα εκανε.

Χανει τη σελιδες και γυριζει ξαφνικα στην οθονη με τα εικονιδια,πεταγεται απο δω κι απο κει...

Πιστευω να τα φτιαξουν γρηγορα.

Θοδωρή, καθόλου λάγκ έχεις? δηλαδή τα διάφορα εφέ να έχουν σπασιματάκια? (φαντάζομαι με την 6 σίγουρα δεν είχες).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με clean install και καθολου φορτωμενο,

Το εχω εγκατστημενο απο την beta 1 οποτε γνωριζω ολα τα Bugs εξ αρχης

πραγματικα απορω πως καποιοι με 4-4s λενε οτι πεταει το τηλεφωνο

ενω σερνει του κερατα.

 

2ον δεν ειναι ολοι το ιδιο ευαισθητοι σε μικροκολληματα και λαγγακια.

 

 

 

 

Λογικό μου φαίνεται αυτό και το παρατηρώ σχεδόν σε όλες τις συσκευές που άλλοι λένε πως έχουν λαγκ ενώ άλλοι πως όχι.

Όταν μάλιστα το έχεις δει με τα μάτια σου και διαβάζεις πως δεν υφίσταται κάτι τέτοιο ,τότε το ερωτηματικό πάνω από το κεφάλι μοιάζει με κέρατο.

Πάντως από τα σχόλια σας φαίνεται πως έπεσε βαρύ το λειτουργικό σε 4 και 4s και σε ένα μικρό ποσοστο και στο πενταρι.

Τα σχόλια για λαγκ και στο 5s - 5c είναι ακόμη λίγα για να θεωρηθούν ασφαλές ως συμπέρασμα.

 

 

http://img543.imageshack.us/img543/2412/1mhl.png' alt='1mhl.png'>

 

Uploaded with ImageShack.us[/img]

 

 

Ευτυχώς που κάποιοι από εμάς έχουν τη καλοσύνη να απαντούν στο ‘’δεν γνωρίζω/δεν απαντώ’’ και έτσι δεν θα γεμίσουμε με ανθρώπους που βάζουν άποψη για ένα προιόν που δεν το έχουν δοκιμάσει

Εγώ πάλι δεν καταλαβαινω αυτή την ψήφο.

Τι ακριβώς υποδηλώνει;

Νομίζω πως δεν χρειαζότανε ως επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή, καθόλου λάγκ έχεις? δηλαδή τα διάφορα εφέ να έχουν σπασιματάκια? (φαντάζομαι με την 6 σίγουρα δεν είχες).

Δεν το εχω προσεξει ακομα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω προσεξει ακομα.

 

Ε, τοτε δεν θα εχεις θεμα.

 

@telmusic

Το λογισμικο ειναι αρκετα unpolished ακομα.

Θα βελτιωθει στις επομενες εκδοσεις του και τα παλαιοτερα hw θα δουν θεαματικη βελτιωση.

 

Οταν λεμε οτι υπαρχουν μικρολαγκακια αραια και που στο 5 (και στο 5s απο review που ακουσα) μιλαμε παντα για τα δεδομενα του αιφον.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,μετα απο δυο μερες χρησης,εχουμε:

 

iphone 5 πεταει,φυσαει no lag,τιποτα.Ολα κομπλε.Μου αρεσει.

 

ipad 3 retina lag lag lag lag,πολυ lag.Δεν τραβαει.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

σχεδιαστικα (ισως τοσα χρονια εχω συνηθισει το παλιο design) δεν μου άρεσε.Σε 5αρι νομιζω οτι εχω καλυτερη αυτονομια στην μπαταρια... θετικο το οτι βαλανε το blacklist σαν ρυθμιση σε κλησεις και μηνυματα... κατι αλλο δεν εχω παρατηρησει ακομη..

Γενικώς δεν τρελλαθηκα κιόλας...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το clean install πως γίνεται; Θέλω να την περάσω στο 4αρι ενος φίλου. Μέσω iTunes επιλέγω επαναφορά κ ενημέρωση ;

 

Kανεις παιδιά μια βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις και εγκαθιστας"Set up as new". Κι εγώ στο iPad είπα να το στήσω από την αρχή. Αλλά το lag (μάλλον λόγω Retina) δεν το γλιτώσαμε. Σε iPhone 5 φίλου τρέχει απροβλημάτιστα.
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Kανεις παιδιά μια βοήθεια;

 

Συνδέεις το κινητό στο iTunes. Το επιλέγεις και πατάς "επαναφορά". Όταν τελειώσει η διαδικασία, επιλέγεις "ως νέο iPhone". Πρέπει όλων αυτών να έχει προηγηθεί update στο iTunes (11.1).

Link to comment
Share on other sites

Συνδέεις το κινητό στο iTunes. Το επιλέγεις και πατάς "επαναφορά". Όταν τελειώσει η διαδικασία, επιλέγεις "ως νέο iPhone". Πρέπει όλων αυτών να έχει προηγηθεί update στο iTunes (11.1).

 

Ok ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλό σε iPhone 4 βέβαια δεν ψηφίζω γιατί ούτε εξαιρετικό μπορώ πω(για το 4) ούτε και μέτριο
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος iPhone 5 και ipad3 έχω να κάνω τα εξής σχόλια

Η αναβάθμιση στο iPhone δεν έχει πρόβλημα ενώ στο iPad βγάζει προβλήματα. Το κατα πόσο αρέσει το νέο λειτουργικό είναι καθαρά υποκειμενική άποψη, ότι όμως δεν έχει το smoothness που είχε το iOS 6 είναι κάτι που δεν αμφισβητείτε. Αλλοστε και η ψηφοφορία των μελών το καταγράφει (Οι ψήφοι για μέτριο και κακό είναι περισσότεροι από το εξαιρετικό) Εύχομαι και πιστεύω ότι πολύ σύντομα θα βγει νέα αναβάθμιση που θα διορθώνει τα προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση θελω να κανω; Εχει καποιος απο εσας 4s? εχω θεμα με την μπαταρια. Πολυ γρηγορα τελειωνει και δεν αλλαξα κατι στη χρηση. Αν μπορει καποιος να μου απαντησει θα του ημουν ευγνωμων. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...