Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες, γνωμη μου ειναι να κανετε ολα τα updates. Ακομα και αν υπαρχει καποιο θεμα σε μια αναβαθμιση, θα διορθωθει γρηγορα με επομενη.

Δεν εχετε λογο να αποφευγετε τις ενημερωσεις, που στο κατω κατω περιεχουν και ενημερωσεις ασφαλειας.

 

Υπάρχει και η αντίθετη γνώμη που λέει όμως να μένουμε ως έχει αν δεν έχουμε πρόβλημα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διάβασα ότι η 9.3.4 είναι μάλλον για την αποφυγή του jailbrake και όχι για κάτι ουσιαστικό.

εγω που την εκανα διορθωσε λιγο την αργη συνδεση ππου ειχα με ασυρματα δικτυα και το σκρολινκ εχει γινει γρηγορο.

τωρα τις ακριβως πληροφοριες της εκδοσης δεν τις ξερω αναλυτικα.γνωμη μου οπως προειπα και παραπανω ειναι αν την κανεις...εφοσον εχεις κανει τις προηγουμενες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η αντίθετη γνώμη που λέει όμως να μένουμε ως έχει αν δεν έχουμε πρόβλημα.

 

Παντα υπαρχει και η αντιθετη γνωμη.:p

Τωρα, για τις μεγαλες αναβαθμισεις, πχ στη 10, καλο ειναι να περιμενουμε. Η ιστορια λεει οτι αυτη θα ειναι η τελευταια μεγαλη για το 5s και στην τελευταια τους μεγαλη τα περισσοτερα iphones την παταγαν και γινονταν αργα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παντα υπαρχει και η αντιθετη γνωμη.:p

Τωρα, για τις μεγαλες αναβαθμισεις, πχ στη 10, καλο ειναι να περιμενουμε. Η ιστορια λεει οτι αυτη θα ειναι η τελευταια μεγαλη για το 5s και στην τελευταια τους μεγαλη τα περισσοτερα iphones την παταγαν και γινονταν αργα.

Τελευταία δεν είναι, λογικά στην 11 θα σταματήσει η υποστήριξη.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία δεν είναι, λογικά στην 11 θα σταματήσει η υποστήριξη.

 

Το 5αρι αναβαθμιζεται φετος;; Δεν θυμαμαι. Αν ναι, το το s λογικα θα παρει αλλη μια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το 5αρι αναβαθμιζεται φετος;; Δεν θυμαμαι. Αν ναι, το το s λογικα θα παρει αλλη μια.

 

Το 5αρι συνεχιζει στην 10 το 4s σταματαει. Ενα μεγαλο θετικο για το 5s μας ειναι ο 64bit επεξεργαστης γιατι το 5αρι εχει 32. Θα δειξει πως θα τα παει και με την 10 μακαρι να ειναι smooth, γιατι πραγματικα με την 9 ειμαστε αρκετα ευχαριστημενοι, δεν θυμαμαι ποτε να μου εχει κολλησει πραγματικα.

 

Παιδια με δεδομενα η μπαταρια γινεται καλαμακι ή μου φαινεται; Γιατι σε 4-5 ωρες τελειωνει...χωρια το κακο σημα εκει που ειμαι.

 

Oσον αφορα αυτο με το σημα, αν εχει κακο εως καθολου σημα ειναι ασχημο γιατι ψαχνει συνεχεια να βρει και καταναλωνει παραπανω μπαταρια. Αμα δεν το χρησιμοποιεις σε περιοχη που εχει πολυ κακο σημα μπορεις να το βαζεις σε λειτουργια πτησης. Εμενα με νορμαλ χρηση ιντερνετ μου βγαζει 1 μερα. Αμα χρησιμοποιεις την εφαρμογη του facebook ειναι οτι χειροτερο για την μπαταρια :down:

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Το 5αρι συνεχιζει στην 10 το 4s σταματαει. Ενα μεγαλο θετικο για το 5s μας ειναι ο 64bit επεξεργαστης γιατι το 5αρι εχει 32. Θα δειξει πως θα τα παει και με την 10 μακαρι να ειναι smooth, γιατι πραγματικα με την 9 ειμαστε αρκετα ευχαριστημενοι, δεν θυμαμαι ποτε να μου εχει κολλησει πραγματικα.

 

 

 

Oσον αφορα αυτο με το σημα, αν εχει κακο εως καθολου σημα ειναι ασχημο γιατι ψαχνει συνεχεια να βρει και καταναλωνει παραπανω μπαταρια. Αμα δεν το χρησιμοποιεις σε περιοχη που εχει πολυ κακο σημα μπορεις να το βαζεις σε λειτουργια πτησης. Εμενα με νορμαλ χρηση ιντερνετ μου βγαζει 1 μερα. Αμα χρησιμοποιεις την εφαρμογη του facebook ειναι οτι χειροτερο για την μπαταρια :down:

 

Την εβαλα την εφαρμογη του facebook,θα δοκιμασω ενα κυκλο φορτισης...αν και να ειμαι ειληκρινης,εχω βαλει το κινητο σε GSM μονο και εχω 1-2% drain.Μεγαλη καταναλωση ειχα με 4G Cosmote οριακο στη παραλια και safari.Το ιδιο και στο σπιτι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, εχω ενα 5S εκτος εγγυησης το οποιο ειναι σε αριστη κατασταση (δεν εχει πεσει ποτε κατω, ουτε εχει φαει υγρασιες, αγρατζουνιστο κτλ). Εχω περασμενη την 9.3.4 εδω και 3-4 μερες. Απο προχθες η συσκευη δεν συνδεεται στον παροχο (cosmote). Η σιμ δεν εχει καποιο προβλημα, την δοκιμαςα σε αλλη συσκευη. Λεει "αναζητηση" και μετα απο λιγο "καμια υπηρεσια" . Μερικες φορες συνδεεται... ειναι με τις ωρες του. Το πηγα σε iRed και μου ειπαν οτι εχει θεμα η μητρικη κ το κοστος για διορθωση ειναι 120€, μου φανηκαν πολλα για συσκευη 3ετιας κ δεν ξερω κ κατα ποσο ειναι μητρικη απο την στιγμη που μερικες φορες πιανει σημα. Σα να το ξεπεταξε δλδ χωρις να καταλαβει ουτε ο ιδιος τι ακριβως φταιει. Οτιδηποτε αλλο στην συσκευη, οθονη, κουμπια, wifi, gps λειτουργουν αψογα. Καμια ιδεα; Καποιος με παρομοια εμπειρια;

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις!

Edited by V_tec
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, εχω ενα 5S εκτος εγγυησης το οποιο ειναι σε αριστη κατασταση (δεν εχει πεσει ποτε κατω, ουτε εχει φαει υγρασιες, αγρατζουνιστο κτλ). Εχω περασμενη την 9.3.4 εδω και 3-4 μερες. Απο προχθες η συσκευη δεν συνδεεται στον παροχο (cosmote). Η σιμ δεν εχει καποιο προβλημα, την δοκιμαςα σε αλλη συσκευη. Λεει "αναζητηση" και μετα απο λιγο "καμια υπηρεσια" . Μερικες φορες συνδεεται... ειναι με τις ωρες του. Το πηγα σε iRed και μου ειπαν οτι εχει θεμα η μητρικη κ το κοστος για διορθωση ειναι 120€, μου φανηκαν πολλα για συσκευη 3ετιας κ δεν ξερω κ κατα ποσο ειναι μητρικη απο την στιγμη που μερικες φορες πιανει σημα. Σα να το ξεπεταξε δλδ χωρις να καταλαβει ουτε ο ιδιος τι ακριβως φταιει. Οτιδηποτε αλλο στην συσκευη, οθονη, κουμπια, wifi, gps λειτουργουν αψογα. Καμια ιδεα; Καποιος με παρομοια εμπειρια;

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις!

 

Το έχεις δοκιμάσει να το βάλεις σε 4G/3G/2G ?

Link to comment
Share on other sites

ναι, δοκιμασα αλλα δεν φτανει καν στο να παρει σημα για ιντερνετ... αφου ουτε σημα για κληση δεν πιανει.. καμια υπηρεσια λεει. Του εριξα και ενα set up as new για να σιγουρεψω οτι δεν φταιει το λογισμικο.
Link to comment
Share on other sites

ναι, δοκιμασα αλλα δεν φτανει καν στο να παρει σημα για ιντερνετ... αφου ουτε σημα για κληση δεν πιανει.. καμια υπηρεσια λεει. Του εριξα και ενα set up as new για να σιγουρεψω οτι δεν φταιει το λογισμικο.

 

Tότε ή είναι αυτό που σου είπαν ή κάτι παίζει με την κεραία, πάντως δοκίμασε να ρωτήσεις και στο iStorm, παίζει να ξέρουν καλύτερα τι φταίει. Πάντως πιστεύω τα 130 είναι αρκετά, βάζεις άλλα 70-80 και παίρνεις άλλο (μεταχειρισμένο βέβαια).

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι πολλα τα λευτα. Αν ειναι ετσι καλυτερα να το κρατησω για gps. Στο iRed μου ειπαν οτι δεν ειναι κεραια. Ωστόσο, αμα ηταν μητρικη θα λειτουργουσε κανονικα η συσκευη; Ουτε αυτος εκει ειχε ξεκαθαρη εικονα του τι ακριβως φταιει.. απλα οταν δεν βλεπει το προβλημα λεει μια fixed χρεωση στον πελατη και αμα πιασει.. :/ Γιαυτο ρωτησα εδω, μηπως κανα τσακαλι εχει παρομοια εμπειρια ή καποιος που κανει χειρουργεια και εχει αποψη επι του θεματος. Edited by V_tec
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι πολλα τα λευτα. Αν ειναι ετσι καλυτερα να το κρατησω για gps. Στο iRed μου ειπαν οτι δεν ειναι κεραια. Ωστόσο, αμα ηταν μητρικη θα λειτουργουσε κανονικα η συσκευη; Ουτε αυτος εκει ειχε ξεκαθαρη εικονα του τι ακριβως φταιει.. απλα οταν δεν βλεπει το προβλημα λεει μια fixed χρεωση στον πελατη και αμα πιασει.. :/ Γιαυτο ρωτησα εδω, μηπως κανα τσακαλι εχει παρομοια εμπειρια ή καποιος που κανει χειρουργια κ εχει αποψη επι του θεματος.

 

Η μητρική δεν ειναι ένα πράγμα.

Έχει ολοκληρωμένα που το καθένα αναλαμβάνει κάποια μέρη τις συσκευής.

Ένα απο αυτά έχει πρόβλημα σε εσένα λογικά.

Όμως δεν υπάρχει στην Ελλάδα μαγαζί που θα ξεκολλήσει το ολοκληρωμένο να σου βάλει άλλο.

Θέλει μηχανήματα τεχνογνωσία και δεν συμφέρει στο τέλος στον καταναλωτή.

Όποτε αλλαγή μητρικής. Ούτε η μητρική συμφέρει όποτε κάπως ετσι γίνεται ο κύκλος του να αγοράζεις πιο συχνά καινούργια συσκευή γιατί αλλιώς όλα τα εργοστάσια θα είχαν κλείσει.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ακριβως ετσι. Αυτος μου ειπε οτι με 120 το διορθωνει ενω με 200 αλλαζει την μητρικη.. Αρα: ή οντως διορθωνει το ολοκληρωμα ή κατι αλλο παιζει.. anyway, θα ρωτησω να το δουν κιαλλου.. και αν δε βγαλω ακρη, θα του κανω χρηση "iPod" και θα κοιταξω για αλλη συσκευη! :-)
Link to comment
Share on other sites

H συσκευή μου έχει πρόβλημα στην πίσω κάμερα και ίσως να έχει πρόβλημα και η μπαταρία, επειδή σήμερα πήρα το 6s, πόσο μπορώ να το δώσω αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια το κινητο ενος φιλου απενεργοποιηθηκε καθως εβαζε λαθος μοτίβο! Πως μπορει να το επαναφερει?

Εννοείς έβαλε πολλές φορές λάθος κωδικό και μπλόκαρε το κινητό; Βγάζει μήνυμα να το συνδέσεις σε itunes;

Αν είναι αυτό τότε θα πρέπει να το βάλει σε dfu και μετά να το κάνει restore. Απλά να ξέρεις πως αν δεν έχει κρατήσει πρόσφατο αντίγραφο ασφαλείας τότε θα τα χάσει όλα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς έβαλε πολλές φορές λάθος κωδικό και μπλόκαρε το κινητό; Βγάζει μήνυμα να το συνδέσεις σε itunes;

Αν είναι αυτό τότε θα πρέπει να το βάλει σε dfu και μετά να το κάνει restore. Απλά να ξέρεις πως αν δεν έχει κρατήσει πρόσφατο αντίγραφο ασφαλείας τότε θα τα χάσει όλα.

Ναι εβαλε πολλεε φορες λαθος κωδικο για να ξεκλειδώσει! Restore ειδα το κανει μεσα απο itunes ! Δεν ξερει αν εκανε προσφατα backup!τωρα δεν μπορει να κανει?και με το restore οπως ειπες χανονται ολα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι εβαλε πολλεε φορες λαθος κωδικο για να ξεκλειδώσει! Restore ειδα το κανει μεσα απο itunes ! Δεν ξερει αν εκανε προσφατα backup!τωρα δεν μπορει να κανει?και με το restore οπως ειπες χανονται ολα?

Όχι τώρα δεν μπορεί να κρατήσει αντίγραφο ασφαλείας. Ο μόνος τρόπος είναι αυτός που σου είπα. Αν έχει κρατήσει κάποιο πρόσφατο τότε είναι τυχερός.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όχι τώρα δεν μπορεί να κρατήσει αντίγραφο ασφαλείας. Ο μόνος τρόπος είναι αυτός που σου είπα. Αν έχει κρατήσει κάποιο πρόσφατο τότε είναι τυχερός.

Το συνδεσα με itunes και κατεβαζει ενημέρωση υπάρχει περίπτωση να στρώσει με την ενημέρωση?

Link to comment
Share on other sites

Το συνδεσα με itunes και κατεβαζει ενημέρωση υπάρχει περίπτωση να στρώσει με την ενημέρωση?

Δεν νομίζω αλλά δοκίμασε. Εγώ που το έχω πάθει και όσοι το έχουν πάθει το επανέφεραν μόνο με τον τρόπο που σου είπα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, εχω ενα 5S εκτος εγγυησης το οποιο ειναι σε αριστη κατασταση (δεν εχει πεσει ποτε κατω, ουτε εχει φαει υγρασιες, αγρατζουνιστο κτλ). Εχω περασμενη την 9.3.4 εδω και 3-4 μερες. Απο προχθες η συσκευη δεν συνδεεται στον παροχο (cosmote). Η σιμ δεν εχει καποιο προβλημα, την δοκιμαςα σε αλλη συσκευη. Λεει "αναζητηση" και μετα απο λιγο "καμια υπηρεσια" . Μερικες φορες συνδεεται... ειναι με τις ωρες του. Το πηγα σε iRed και μου ειπαν οτι εχει θεμα η μητρικη κ το κοστος για διορθωση ειναι 120€, μου φανηκαν πολλα για συσκευη 3ετιας κ δεν ξερω κ κατα ποσο ειναι μητρικη απο την στιγμη που μερικες φορες πιανει σημα. Σα να το ξεπεταξε δλδ χωρις να καταλαβει ουτε ο ιδιος τι ακριβως φταιει. Οτιδηποτε αλλο στην συσκευη, οθονη, κουμπια, wifi, gps λειτουργουν αψογα. Καμια ιδεα; Καποιος με παρομοια εμπειρια;

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις!

 

Καλημέρα παιδιά, το κινητό τελικά φτιάχτηκε σε συνοικιακό μαγαζάκι με κόστος 40€ σε κάτι λιγότερο από μία ώρα από την ώρα που του το πήγα. Κάτι έπαιζε με το σημείο στο οποίο κουμπώνει η κάρτα sim.

 

Ο λόγος που μπήκα στον κόπο να το αναφέρω και να γράψω το παρόν ποστ είναι πως μου φαίνεται αδιανόητο ένα μαγαζί "γενικών επισκευών" να το έφτιαξε οικονομικά και ταχύτατα, ενώ όταν το είχα πάει στους παραπάνω κυρίους, μου είπανε 120€ για επισκευή μητρικής και μάλιστα μου αναφέρανε ότι θα περίμενα και 2 εβδομάδες που ήταν η διάρκεια του "χειρουργείου" γιατί θα το στέλναν στα κεντρικά στον Πειραιά. Και τώρα αυτοί οι άνθρωποι θεωρείται ότι είναι ειδικοί στα iDevices.. Ειθικό δείδαγμα? Μην εμπιστεύεστε στα τυφλά κανέναν και ρωτήστε και αλλού, ακόμα και αν θεωρούνται αξιόπιστα/αξιόλογα μαγαζιά, εν τέλη, δυστυχώς όλοι μας κοιτάνε στις τσέπες.

Link to comment
Share on other sites

Στο 5s του αδερφού μου, μετά απο πτώση σταμάτησε να λειτουργεί το touch id.

Έγινε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αλλά στο αντίστοιχο μενού δεν τον αφήνει να περάσει αποτύπωμα...

 

Προφανώς είναι hardware το πρόβλημα, σωστά;

 

Αν ναι, επειδή δεν μου έχει τύχει και δεν ξέρω, μπορεί να το αλλάξει ή δεν φοριέται άλλο touch id στην ίδια συσκευή;

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, το κινητό τελικά φτιάχτηκε σε συνοικιακό μαγαζάκι με κόστος 40€ σε κάτι λιγότερο από μία ώρα από την ώρα που του το πήγα. Κάτι έπαιζε με το σημείο στο οποίο κουμπώνει η κάρτα sim.

 

Ο λόγος που μπήκα στον κόπο να το αναφέρω και να γράψω το παρόν ποστ είναι πως μου φαίνεται αδιανόητο ένα μαγαζί "γενικών επισκευών" να το έφτιαξε οικονομικά και ταχύτατα, ενώ όταν το είχα πάει στους παραπάνω κυρίους, μου είπανε 120€ για επισκευή μητρικής και μάλιστα μου αναφέρανε ότι θα περίμενα και 2 εβδομάδες που ήταν η διάρκεια του "χειρουργείου" γιατί θα το στέλναν στα κεντρικά στον Πειραιά. Και τώρα αυτοί οι άνθρωποι θεωρείται ότι είναι ειδικοί στα iDevices.. Ειθικό δείδαγμα? Μην εμπιστεύεστε στα τυφλά κανέναν και ρωτήστε και αλλού, ακόμα και αν θεωρούνται αξιόπιστα/αξιόλογα μαγαζιά, εν τέλη, δυστυχώς όλοι μας κοιτάνε στις τσέπες.

 

Χαιρόμαστε που έγινε η συσκευή σου.

Ελπίζω να κρατήσει.

Τα υπόλοιπα ειναι ασχολίαστα. Όλοι το χρήμα μας θέλουν με οποίο τίμημα

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο 5s του αδερφού μου, μετά απο πτώση σταμάτησε να λειτουργεί το touch id.

Έγινε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αλλά στο αντίστοιχο μενού δεν τον αφήνει να περάσει αποτύπωμα...

 

Προφανώς είναι hardware το πρόβλημα, σωστά;

 

Αν ναι, επειδή δεν μου έχει τύχει και δεν ξέρω, μπορεί να το αλλάξει ή δεν φοριέται άλλο touch id στην ίδια συσκευή;

 

Αρχικά ας το πάει κάπου να το ανοίξουν μήπως απο το παιδικό ξεκουμπωσε η καλώδιο ταινία απο την μητρική.

Αργότερα βλέπεις και κανεις αν δεν ειναι απο αυτό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, το κινητό τελικά φτιάχτηκε σε συνοικιακό μαγαζάκι με κόστος 40€ σε κάτι λιγότερο από μία ώρα από την ώρα που του το πήγα. Κάτι έπαιζε με το σημείο στο οποίο κουμπώνει η κάρτα sim.

 

Ο λόγος που μπήκα στον κόπο να το αναφέρω και να γράψω το παρόν ποστ είναι πως μου φαίνεται αδιανόητο ένα μαγαζί "γενικών επισκευών" να το έφτιαξε οικονομικά και ταχύτατα, ενώ όταν το είχα πάει στους παραπάνω κυρίους, μου είπανε 120€ για επισκευή μητρικής και μάλιστα μου αναφέρανε ότι θα περίμενα και 2 εβδομάδες που ήταν η διάρκεια του "χειρουργείου" γιατί θα το στέλναν στα κεντρικά στον Πειραιά. Και τώρα αυτοί οι άνθρωποι θεωρείται ότι είναι ειδικοί στα iDevices.. Ειθικό δείδαγμα? Μην εμπιστεύεστε στα τυφλά κανέναν και ρωτήστε και αλλού, ακόμα και αν θεωρούνται αξιόπιστα/αξιόλογα μαγαζιά, εν τέλη, δυστυχώς όλοι μας κοιτάνε στις τσέπες.

 

Σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...