Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό εννοείς?

 

Αυτό ακριβώς. Δεν ξέρουμε που οφείλεται και δεν μπορώ να βρω ούτε λύση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό ακριβώς. Δεν ξέρουμε που οφείλεται και δεν μπορώ να βρω ούτε λύση

Πάντα το είχα αυτό και αφού δεν μου δημιουργεί πρόβλημα δεν του δίνω σημασία. Αλλά αν βρείς περί τίνος πρόκειτε, θα ήθελα να μάθω...

Link to comment
Share on other sites

Πάντα το είχα αυτό και αφού δεν μου δημιουργεί πρόβλημα δεν του δίνω σημασία. Αλλά αν βρείς περί τίνος πρόκειτε, θα ήθελα να μάθω...

 

Λάθος κάνετε. Δίνει στην συσκευή μια μικρή καθυστέρηση. Είμαι λίγο μυστήριος σε κάτι τέτοια και το ψάχνω πολύ.

Η συσκευή δεν δουλεύει τόσο αεράτα όπως πρέπει.

Έκανα επαναφορά εχθές και τώρα δεν έχω περάσει τίποτα μόνο κάποιες ρυθμίσεις και το icloud

Δουλεύει σφαίρα η συσκευή. Στα διαγνωστικά δεν υπάρχει τίποτα.

Αν αρχίσω να περνάω εφαρμογές και να setάρωμα την συσκευή θα εμφανιστεί πάλι.

Δεν μπορώ να βρω τι φταίει πάντως σίγουρα όταν υπάρχει είναι σαν να παρακολουθεί το σύστημα κάθε στιγμή όποτε υπάρχει και μια μικρή καθυστέρηση συν ότι έχουμε και κατανάλωση μπαταρίας.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ξαναεπρνερχομαι στην παρεα.μολις πηρα ενα 5s απο αναβαθμιση και ηρθε με την 8.0.4

ποια εκδοση ειναι τωρα.θα την κανω την αναβαθμιση το βραδακι.και ο λογος ειναι οι διακοπτες 2G-3G-LTE που τωρα,σε αυτη την εκδοση δεν ειναι καν διαθεσιμοι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λάθος κάνετε. Δίνει στην συσκευή μια μικρή καθυστέρηση. Είμαι λίγο μυστήριος σε κάτι τέτοια και το ψάχνω πολύ.

Η συσκευή δεν δουλεύει τόσο αεράτα όπως πρέπει.

Έκανα επαναφορά εχθές και τώρα δεν έχω περάσει τίποτα μόνο κάποιες ρυθμίσεις και το icloud

Δουλεύει σφαίρα η συσκευή. Στα διαγνωστικά δεν υπάρχει τίποτα.

Αν αρχίσω να περνάω εφαρμογές και να setάρωμα την συσκευή θα εμφανιστεί πάλι.

Δεν μπορώ να βρω τι φταίει πάντως σίγουρα όταν υπάρχει είναι σαν να παρακολουθεί το σύστημα κάθε στιγμή όποτε υπάρχει και μια μικρή καθυστέρηση συν ότι έχουμε και κατανάλωση μπαταρίας.

Στείλε ένα mail στην apple να μάθουμε..!!

Link to comment
Share on other sites

@Tasos19s το εχεις γραψει παντου για το συγκεκριμενο στοιχειο καταγραφης! Υπαρχει σε ολες τις συσκευες! Δεν υπαρχει ουδεμια συσκευη ακομη και καθαρη μετα απο λιγο να μην το εμφανισει. Τι πιθανοτητες εχει να φταιει αυτο για ολα;! Και γιατι να "συμβαινει" μονο σε σενα το προβλημα;;;
κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά με ίδια ίσως και πλέον αυξημένη χρήση το 6αρι μου βγάζει πολύ περισσότερη ώρα απο ότι το 5S που είχα (αψεγάδιαστα και τα δυο) Τώρα αν όντως τα 300+mAh κάνουν την διαφορά όταν έχουμε διαφορά και στην οθόνη δεν μπορώ να το πως με σιγουριά. Υπόψιν πως τα δεδομένα είναι πάντα ανοικτά με 3G και δεν πειράζω ποτέ τους διακόπτες. Φυσικά αναμονή στο υπόβαθρο και GPs έχουν σεταριστεί κατάλληλα μόνο για τις εφαρμογές που θέλω.

 

Πως σας φαίνεται η 8.4 στο 5S;

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

@Tasos19s το εχεις γραψει παντου για το συγκεκριμενο στοιχειο καταγραφης! Υπαρχει σε ολες τις συσκευες! Δεν υπαρχει ουδεμια συσκευη ακομη και καθαρη μετα απο λιγο να μην το εμφανισει. Τι πιθανοτητες εχει να φταιει αυτο για ολα;! Και γιατι να "συμβαινει" μονο σε σενα το προβλημα;;;

 

Δεν συμβαίνει μόνο σε εμένα. Απλά εγώ ψάχνομαι πιο πολύ.

Φταίει αυτό γιατί μέσα στα διαγνωστικά μπορείς να καταλάβεις αν κάτι έχει πρόβλημα. Αν κάτι κολλάει. Αν κάτι crashάρει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει την καλοσύνη ας κάνει ένα μικρό review για την 8.4 στην κινητάρα μας..

Κυρίως το θέμα της μπαταρίας είναι που με ενδιαφέρει (με πονάει, όπως θέλετε πείτε το) αλλά και η γενική συμπεριφορά, bugs κλπ

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει την καλοσύνη ας κάνει ένα μικρό review για την 8.4 στην κινητάρα μας..

Κυρίως το θέμα της μπαταρίας είναι που με ενδιαφέρει (με πονάει, όπως θέλετε πείτε το) αλλά και η γενική συμπεριφορά, bugs κλπ

 

Εγώ πέρασα την 8.4 από την πρώτη μέρα. Βέβαια με καθαρή εγκατάσταση.

Το τηλέφωνο με έκανε κάτι νούμερα σαν να καθυστερεί δηλαδή σαν να ήταν πιο αργό. Το ίδιο όμως και με 8.3.

Τελικά έσβησα το iCloud και πάει σφαίρα η συσκευή. Bugs δεν βλέπω.

Η μπαταρία νομίζω είναι σε καλά επίπεδα. 1 μέρα και κάτι από ότι βλέπω με πάει ενώ πριν πιο λίγο μ έβγαζε. Έτσι μου φαίνεται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρασα την 8.4 από την πρώτη μέρα. Βέβαια με καθαρή εγκατάσταση.

Το τηλέφωνο με έκανε κάτι νούμερα σαν να καθυστερεί δηλαδή σαν να ήταν πιο αργό. Το ίδιο όμως και με 8.3.

Τελικά έσβησα το iCloud και πάει σφαίρα η συσκευή. Bugs δεν βλέπω.

Η μπαταρία νομίζω είναι σε καλά επίπεδα. 1 μέρα και κάτι από ότι βλέπω με πάει ενώ πριν πιο λίγο μ έβγαζε. Έτσι μου φαίνεται

 

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Ενδιαφέρομαι κυρίως για την νέα εφαρμογή της μουσικής καθώς είναι μια από τις βασικές χρήσεις του κινητού για εμένα και έχω ακούσει για πολύ αυξημένη κατανάλωση.

Επίσης ήθελα να αποφύγω την καθαρή εγκατάσταση. Παρεμπιπτόντως δεν είχα βάλει ποτέ την 8.3 γιατί είχα ακούσει διαφορά για την μπαταρία συν του ότι μάλλον είχε κάτσει καλά στο τηλέφωνο η 8.2 και ήμουν πολύ ευχαριστημένος με τη συνολική απόδοση.

 

Οποιαδήποτε άλλες πληροφορίες από συμφορουμίτες ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Ενδιαφέρομαι κυρίως για την νέα εφαρμογή της μουσικής καθώς είναι μια από τις βασικές χρήσεις του κινητού για εμένα και έχω ακούσει για πολύ αυξημένη κατανάλωση.

Επίσης ήθελα να αποφύγω την καθαρή εγκατάσταση. Παρεμπιπτόντως δεν είχα βάλει ποτέ την 8.3 γιατί είχα ακούσει διαφορά για την μπαταρία συν του ότι μάλλον είχε κάτσει καλά στο τηλέφωνο η 8.2 και ήμουν πολύ ευχαριστημένος με τη συνολική απόδοση.

 

Οποιαδήποτε άλλες πληροφορίες από συμφορουμίτες ευπρόσδεκτη.

 

Αν νομίζεις ότι είσαι ενταξει μην αναβαθμίσεις. Αν δεν σου λείπει τιποτα και η συσκευή σου δουλεύει σωστά τι να κανείς την αναβάθμιση; Να λες ότι έχεις ένα καινούργιο νούμερο;

Ότι γίνει θα γίνει στο iOS 9 και μάλλον θα είναι η τελευταία ευκαιρία που θα δώσω στην Apple γιατί μάλλον μας κοροϊδεύει με τις αναβαθμίσεις που η αλήθεια είναι κάνουν την συσκευή χειρότερη με τον καιρό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες μετα απο 1βδομαδα συμβιωσης με το κινητο εχω ανακαλυψει ενα προβλημα.οταν κανω κληση,οταν μιλω στο τηλ γενικοτερα..ακουμπωντας το κινητο μου στο αυτι αυτο δονειτε,χωρις να κανω κατι...μεσα απο το κινητο αισθανομαι την δονηση στο ακουστικο μου.και το κανει αρκετα συχνα που σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το "στειλω"..

εχει κανεις υποψην τι μπορει να φταιει...? γενικα το κινητο σε ολες τις αλλες λειτουργιες ειναι σουπερ..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες μετα απο 1βδομαδα συμβιωσης με το κινητο εχω ανακαλυψει ενα προβλημα.οταν κανω κληση,οταν μιλω στο τηλ γενικοτερα..ακουμπωντας το κινητο μου στο αυτι αυτο δονειτε,χωρις να κανω κατι...μεσα απο το κινητο αισθανομαι την δονηση στο ακουστικο μου.και το κανει αρκετα συχνα που σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το "στειλω"..

εχει κανεις υποψην τι μπορει να φταιει...? γενικα το κινητο σε ολες τις αλλες λειτουργιες ειναι σουπερ..

Εσένα κάποιος σε έχει καταραστεί....:(

Όπως το λές πρέπει να έχει θέμα το ακουστικό.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες μετα απο 1βδομαδα συμβιωσης με το κινητο εχω ανακαλυψει ενα προβλημα.οταν κανω κληση,οταν μιλω στο τηλ γενικοτερα..ακουμπωντας το κινητο μου στο αυτι αυτο δονειτε,χωρις να κανω κατι...μεσα απο το κινητο αισθανομαι την δονηση στο ακουστικο μου.και το κανει αρκετα συχνα που σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το "στειλω"..

εχει κανεις υποψην τι μπορει να φταιει...? γενικα το κινητο σε ολες τις αλλες λειτουργιες ειναι σουπερ..

παίζει να είναι ακουστικό (σχεδόν σίγουρο δλδ), και ναι επισκευαζετε

Link to comment
Share on other sites

Εσένα κάποιος σε έχει καταραστεί....:(

Όπως το λές πρέπει να έχει θέμα το ακουστικό.

 

πολυ γκαντεμια ρε παιδι μου.σιγα μην στειλω ολοκαινουργιο κινητο στο service.να κανω 2 μηνες να το παρω.καταλαβα....:(

παει για πουλημα και αυτο...και το αλλο ακομη το περιμενω...αντε εχει σχεδον 2 βδομαδες στα κεντρικα και ακομη να επισκευαστει.

παίζει να είναι ακουστικό (σχεδόν σίγουρο δλδ), και ναι επισκευαζετε

 

τον ηπια δηλαδη :fool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πολυ γκαντεμια ρε παιδι μου.σιγα μην στειλω ολοκαινουργιο κινητο στο service.να κανω 2 μηνες να το παρω.καταλαβα....:(

παει για πουλημα και αυτο...και το αλλο ακομη το περιμενω...αντε εχει σχεδον 2 βδομαδες στα κεντρικα και ακομη να επισκευαστει.

 

 

τον ηπια δηλαδη :fool:

χαχα κοίτα μπορείς να το επισκευασεις σε μια ώρα σε κάποια εξιδικευμενα καταστήματα με κάνα 50 ευρώ αλλά χάνεις την εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

κα εγω με την 8.4 παρατηρω βελτιωση της αυτονομιας.ειδικα σε περιβαλλον wifi

 

τωρα στο θεμα μου με το ακουστικο.πειραξα λιγο καποιες ρυθμισεις στην ΑΚΟΗ και ξετσεκαρα την επιλογη Ακυρωση θορυβου τηλεφωνου και νομιζω οτι το προβλημα λυθηκε.τωρα ακουω κανονικα.και χωρις τις σπαστικες δονησεις που εκανε πριν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα ζελατίνα στο κινητό και είδα ότι πάνω αριστερά έχει μια χαρακιά ελαφριά που δεν ήταν πριν πως μπορώ να την καθαρίσω γιατί είναι πάνω στο τζαμι
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα ζελατίνα στο κινητό και είδα ότι πάνω αριστερά έχει μια χαρακιά ελαφριά που δεν ήταν πριν πως μπορώ να την καθαρίσω γιατί είναι πάνω στο τζαμι

 

τι εννοείς χαρακιά; από αέρα σκόνη, γρατζουνιά;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, θελω να κανω καποιες ερωτησεις με την αγορα του κινητου απο μια προσφορα της wind η οποια το δινει στα 400 €!

Πρεπει να προσεξω κατι; δηλαδη μηπως ειναι ανακατασκευασμενο;αν ναι υπαρχει καποιο θεμα με αυτα;

Η εγγυηση του ειναι πανευρωπαικη; θα το αγοαρασω για λογαριασμο φιλου μου ο οποιος μενει μονιμα στην Αγγλία!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, θελω να κανω καποιες ερωτησεις με την αγορα του κινητου απο μια προσφορα της wind η οποια το δινει στα 400 €!

Πρεπει να προσεξω κατι; δηλαδη μηπως ειναι ανακατασκευασμενο;αν ναι υπαρχει καποιο θεμα με αυτα;

Η εγγυηση του ειναι πανευρωπαικη; θα το αγοαρασω για λογαριασμο φιλου μου ο οποιος μενει μονιμα στην Αγγλία!

Τα ανακατασκευασμενα ειναι service replacements, δεν εχουν κουτι και δεν διατιθενται προς πωληση.

Η εγγυηση ειμαι πανευρωπαικη σιγουρα, ισως και παγκοσμια, δεν ειμαι σιγουρος.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...