Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από ότι βλέπω η διαφορά είναι στις μπάντες που υποστηρίζει... μπερδεύτηκα... το 1457 μάλλον δεν είναι διαθέσιμο στην Αμερική και το 1533 δεν υποστηρίζει την LTE band 7. Ποιο δίκτυο τη χρησιμοποιεί?

 

http://www.techwalls.com/iphone-5s-a1533-a1453-a1457-a1530-differences/

 

μα ποια η λογική να έχουν τόσα διαφορετικά μοντέλα?

Και στο πρώτο ποστ του θέματος, απαριθμούνται συνοπτικά όλα τα μοντέλα του iPhone 5S.

Ο λόγος που κυκλοφορούν τόσα διαφορετικά μοντέλα, είναι διότι οι τύποι δικτύων είναι τόσοι πολλοί που επιβάλουν διαφορετικό hardware. Εκ των πραγμάτων, είναι δύσκολο, αν όχι αδύνατο, να βγάλει ένα μοντέλο με τέτοιο hardware, το οποίο να έχει τη δυνατότητα να καλύψει όλα τα δίκτυα.

Εν κατακλείδι, με το μοντέλο A1533, θα είσαι καλυμμένος στην Ελλάδα από πλευράς 4G-LTE.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τη λίστα στο πρώτο post, την είδες;

Αν την έχεις δει, δε θα πρέπει να ρωτάς αυτό το πράγμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι Γιάννη γιατί εχω τρομοκρατηθεί. Ξέρεις θα βρίσκομαι Ελλάδα για 15 μερες μόνο και δεν προλαβαίνω αντικατάσταση.

Μετά δεν υπάρχει τρόπος να μου το στείλουν γιατί θα πέσει τελωνείο και το DHL κοστίζει πάνω απο 50 ευρώ.

 

Περιμένω να τσεκάρω μόνος μου γιατί σε όλες τις συσκευές υπάρχουν γκρινιαρηδες αλλά και άτομα που κάνουν λάθος πράγματα.

Το σίγουρο είναι οτι και στο ios χρειάζεται setup like new μετά από μεγάλες αναβαθμίσεις, συν ότι το OTA επειδή δεν περνάει όλη την rom, πολλές φορές δεν κάθεται καλα.

 

Κώστα μη φοβάσαι. Μια χαρά θα είναι η συσκευή. Εγώ μετά από 5 μέρες, το έχω φέρει στα μέτρα μου και το απολαμβάνω μια χαρά. Κανένα θέμα ούτε H/W ούτε S/W. Ίσως αφού το παίρνουμε καθυστερημένα να αγοράζουμε και πιο απροβλημάτιστη συσκευή.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Ειναι και σε μενα χαλαρο το power button αλλα δε μου δημιουργει καποιο προβλημα.

 

1.5 μηνα που το χω τωρα το τηλ φυσαει.

 

Αυτο που χω καταλαβει ειναι οτι καλο ειναι να μην αγοραζεις μια συσκευη με το που ερχεται γιατι συνηθως τα πρωτα εχουν τα προβληματα.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν υπάρχει λόγος να αναπαράγετε περίεργα "προβλήματα" hardware χωρίς πραγματικά να υπάρχουν και να δημιουργείτε εντυπώσεις. Το 5s λειτουργεί στην εντέλεια από την πρώτη ημέρα. Όλα τα υπόλοιπα είναι να είχαμε να λέγαμε..

 

Η 7.1 είναι καλή αλλά προσωπικά βλέπω να έχει αυξηθεί η κατανάλωση μπαταρίας και αναβάθμισα μέσω iTunes και όχι ΟΤΑ. Παρόλα αυτά, χειρότερη μου φαίνεται, εμένα τουλάχιστον η μπαταρία.

 

Και 2 απορίες από τη μέρα που πέρασα την 7.1

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/92283136/IMG_0049.PNG

Κάτω από την φωτεινότητα εμφανίζεται η Μουσική. Άλλες φορές εμφανίζεται το Safari. Με τις 7.0.χ δεν εμφανιζόταν τίποτα. Νέο "feature" είναι αυτό ή κάτι δεν κάνω σωστά; (Δε μπορώ με τίποτα να το κάνω να μην εμφανίζει τίποτα παρόλο που κλείνω τα πάντα).

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/92283136/IMG_0050.PNG

Στον Safari όταν όλες οι καρτέλες είναι κλειστές και είμαι στην αρχική "Αναζήτηση ή όνομα ιστοτόπου" και πατήσω το νέα καρτέλα κάτω δεξιά, εμφανίζεται στα αριστερά χαμηλά εκείνη η μικρή γραμμούλα που βλέπετε. Εμφανίζεται σε όλους;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν υπάρχει λόγος να αναπαράγετε περίεργα "προβλήματα" hardware χωρίς πραγματικά να υπάρχουν και να δημιουργείτε εντυπώσεις. Το 5s λειτουργεί στην εντέλεια από την πρώτη ημέρα. Όλα τα υπόλοιπα είναι να είχαμε να λέγαμε..

 

Η 7.1 είναι καλή αλλά προσωπικά βλέπω να έχει αυξηθεί η κατανάλωση μπαταρίας και αναβάθμισα μέσω iTunes και όχι ΟΤΑ. Παρόλα αυτά, χειρότερη μου φαίνεται, εμένα τουλάχιστον η μπαταρία.

 

Και 2 απορίες από τη μέρα που πέρασα την 7.1

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/92283136/IMG_0049.PNG

Κάτω από την φωτεινότητα εμφανίζεται η Μουσική. Άλλες φορές εμφανίζεται το Safari. Με τις 7.0.χ δεν εμφανιζόταν τίποτα. Νέο "feature" είναι αυτό ή κάτι δεν κάνω σωστά; (Δε μπορώ με τίποτα να το κάνω να μην εμφανίζει τίποτα παρόλο που κλείνω τα πάντα).

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/92283136/IMG_0050.PNG

Στον Safari όταν όλες οι καρτέλες είναι κλειστές και είμαι στην αρχική "Αναζήτηση ή όνομα ιστοτόπου" και πατήσω το νέα καρτέλα κάτω δεξιά, εμφανίζεται στα αριστερά χαμηλά εκείνη η μικρή γραμμούλα που βλέπετε. Εμφανίζεται σε όλους;

 

Καλησπέρα φίλε μου όσο αφορά το πρώτο είναι νέο χαρακτηριστικό (αδιάφορο) το οποίο εμφανίζει την τελευταία πηγή ήχου, είτε είναι ανοιχτή η εφαρμογή είτε όχι. Όσο για το δεύτερο δοκίμασε να αλλάξεις το wallpaper που έχεις μήπως εξαφανιστεί :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν υπάρχει λόγος να αναπαράγετε περίεργα "προβλήματα" hardware χωρίς πραγματικά να υπάρχουν και να δημιουργείτε εντυπώσεις. Το 5s λειτουργεί στην εντέλεια από την πρώτη ημέρα. Όλα τα υπόλοιπα είναι να είχαμε να λέγαμε..

 

Η 7.1 είναι καλή αλλά προσωπικά βλέπω να έχει αυξηθεί η κατανάλωση μπαταρίας και αναβάθμισα μέσω iTunes και όχι ΟΤΑ. Παρόλα αυτά, χειρότερη μου φαίνεται, εμένα τουλάχιστον η μπαταρία.

 

Και 2 απορίες από τη μέρα που πέρασα την 7.1

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/92283136/IMG_0049.PNG

Κάτω από την φωτεινότητα εμφανίζεται η Μουσική. Άλλες φορές εμφανίζεται το Safari. Με τις 7.0.χ δεν εμφανιζόταν τίποτα. Νέο "feature" είναι αυτό ή κάτι δεν κάνω σωστά; (Δε μπορώ με τίποτα να το κάνω να μην εμφανίζει τίποτα παρόλο που κλείνω τα πάντα).

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/92283136/IMG_0050.PNG

Στον Safari όταν όλες οι καρτέλες είναι κλειστές και είμαι στην αρχική "Αναζήτηση ή όνομα ιστοτόπου" και πατήσω το νέα καρτέλα κάτω δεξιά, εμφανίζεται στα αριστερά χαμηλά εκείνη η μικρή γραμμούλα που βλέπετε. Εμφανίζεται σε όλους;

 

Μιας και για το πρώτο σου απάντησαν ήδη , για το δεύτερο, ναι, το εμφανίζει και σε εμένα.

Αλλά, πού το παρατήρησες ρε θηρίο?? ίσα που φαίνεται.

Δείχνει βέβαια ότι το Ios 7 έχει δρόμο μπροστά του μέχρι να ολοκληρωθεί σε γραφικό επίπεδο και σε επίπεδο φινιρίσματος...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μιας και για το πρώτο σου απάντησαν ήδη , για το δεύτερο, ναι, το εμφανίζει και σε εμένα.

Αλλά, πού το παρατήρησες ρε θηρίο?? ίσα που φαίνεται.

Δείχνει βέβαια ότι το Ios 7 έχει δρόμο μπροστά του μέχρι να ολοκληρωθεί σε γραφικό επίπεδο και σε επίπεδο φινιρίσματος...

 

Σε μένα δεν εμφανίζει κάτι :(

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=42612&stc=1&d=1395153984

Link to comment
Share on other sites

Τι να πώ.... εμένα το βγάζει, μην ανεβάζω screenshot τώρα...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πώς βλέπουμε την ημερομηνία κατασκευής?

Η συσκευή μου θα παραληφθεί από το κατάστημα την Παρασκευή και προέρχεται από Γερμανία. Θα την παραλάβω την επόμενη εβδομάδα που θα έλθω Ελλάδα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πώς βλέπουμε την ημερομηνία κατασκευής?

Η συσκευή μου θα παραληφθεί από το κατάστημα την Παρασκευή και προέρχεται από Γερμανία. Θα την παραλάβω την επόμενη εβδομάδα που θα έλθω Ελλάδα.

 

Καλημέρα, βάζοντας τo serial number στον παρακάτω σύνδεσμο θα δεις αναλυτικές πληροφορίες για τη συσκευή σου!

 

http://www.chipmunk.nl/klantenservice/applemodel.html/

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εχω ελαφρως μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας.. Ελπιζω σε επομενο update να διορθωθει
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις αγορασα απο μαγαζι του skroutz το iPhone 16gb αλλα ειναι το αμερικανικο. θα αντιμετωπισω καποιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις αγορασα απο μαγαζι του skroutz το iPhone 16gb αλλα ειναι το αμερικανικο. θα αντιμετωπισω καποιο προβλημα?

 

Καλορίζικο, απολύτως κανένα, από τη στιγμή που είναι factory unlocked, μπορώ να σου πω πως όφελος θα έχει καθώς το service το αναλαμβάνει η iSquare. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο, απολύτως κανένα, από τη στιγμή που είναι factory unlocked, μπορώ να σου πω πως όφελος θα έχει καθώς το service το αναλαμβάνει η iSquare. :)

 

 

Ακριβώς!!

Παιδιά, να προτιμάται συσκευές που δεν ειναι των παροχών!!!

Πολύ σημαντικό. Και φτηνότερα τις αγοράζετε και καλύτερο Σερβις θα έχετε.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι μόνο να αποφεύγετε τις Αγγλικές γιατί πολλά κομμάτια με τα γνωστά προβλήματα στα button προέρχονται από εκεί. Σύμπτωση; δεν νομίζω.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι μόνο να αποφεύγετε τις Αγγλικές γιατί πολλά κομμάτια με τα γνωστά προβλήματα στα button προέρχονται από εκεί. Σύμπτωση; δεν νομίζω.

 

δεν αντεξες απο οτι βλεπω...

 

και μαλλον ετοιμαζομαι και εγω μια και ανοιγει ο καιρος...

:lol:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

δεν αντεξες απο οτι βλεπω...

 

 

 

και μαλλον ετοιμαζομαι και εγω μια και ανοιγει ο καιρος...

 

:lol:

 

 

Αντε γιατι πολυ κρατησε το αστειο! :D

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

δεν αντεξες απο οτι βλεπω...

 

και μαλλον ετοιμαζομαι και εγω μια και ανοιγει ο καιρος...

:lol:

Συνετρεξαν πολλοί λόγοι για την επιστροφη μου.

Πρώτον είμαι συνεχώς με το tablet (Note8), οπότε ένα μεγάλο τηλέφωνο μου είναι άχρηστο.

Δεύτερον βρέθηκα με το Nexus 4 σαν δεύτερη συσκευή το οποίο αποδεικνύεται αθάνατο αφού την γλύτωσε από μπάνιο στην WC και πέσιμο σήμερα από 1,5 μέτρο χωρίς θήκη.

Έτσι θα έχω δύο πανέμορφα ποιοτικά smartphones και ένα τάμπλετ-εργαλείο.

 

Αν συνηθίσεις να δουλεύεις σε 8 ίντσες, δεν σου κάνουν διαφορά οι 4" από τις 5". Οπότε ήταν ευκαιρία να απολαυσω λίγο ποιότητα υλικών.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, λίγο τα φώτα σας.

Στη λίστα αγνόησης έχω καταχωρήσει κάποιους αριθμούς , μεταξύ των οποίων και κάποια τηλέφωνα από τα οποία καλούν για διάφορες προσφορές από δίκτυα κινητής κλπ, ξέρετε, αυτοί που καλούν ότι ώρα να είναι και μας πρήζουν.

Σήμερα, δέχτηκα μια κλήση λοιπόν. Το κινητό χτυπούσε κανονικά. Αντί αναγνώρισης, μου έβγαζε «ο αριθμός αυτός έχει αναγνωριστεί ως spam». Απάντησα και πράγματι ήταν από δίκτυο κινητής για προσφορα κλπ. Κλείνοντας, κοιτάζω στο ιστορικό κλήσεων, δεν υπήρχε αριθμός συγκεκριμένος, αλλά στη θέση του αριθμού που με πήρε υπήρχε η ένδειξη «ο αριθμός αυτός έχει αναγνωριστεί ως spam» και ήταν ήδη στη λίστα αγνόησης. Αλλά, κατάφερε να με καλέσει και το κινητό χτυπούσε.

Κανονικά δεν θα έπρεπε να μην χτυπήσει το κινητό??

Μπορούν με κάποιο τρόπο να παρακάμπτουν τη ρύθμιση αυτή?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν εμφανίζει κάτι :(

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=42612&stc=1&d=1395153984

Όταν έχεις το εξ' ορισμού wallpaper τότε το εμφανίζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...