Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω και εγώ ένα θέμα με την ποιότητα κλήσεων αλλά δεν ξέρω αν είναι θέμα μικροφώνου ή σήματος που οι άλλοι δεν με ακούνε καμμιά φορά καθαρά. Με το iphone 4 που είχα παλιότερα δεν είχα παρόμοιο πρόβλημα αλλά με το 5s κάποιοι δεν με ακούνε τόσο καθαρά. Εντωμεταξύ χρησιμοποιώντας την εφαρμογή μαγνητόφωνο καταγράφει κανονικά την ομιλία μου, απλά αν είμαι πιο κοντά στο μικρόφωνο ακούγομαι πιο καθαρά.

Υπάρχει καμμία εφαρμογή που θα μπορούσε να ελέγξει αν έχει πρόβλημα το μικρόφωνο ή πρέπει να το πάω στην infoquest για να το ελέγξουν (έχει αγοραστεί από wind); Και επίσης χρειάζεται να τους το αφήσω; Δεν μπορούν να το ελέγξουν εκείνη την στιγμή;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω και εγώ ένα θέμα με την ποιότητα κλήσεων αλλά δεν ξέρω αν είναι θέμα μικροφώνου ή σήματος που οι άλλοι δεν με ακούνε καμμιά φορά καθαρά. Με το iphone 4 που είχα παλιότερα δεν είχα παρόμοιο πρόβλημα αλλά με το 5s κάποιοι δεν με ακούνε τόσο καθαρά. Εντωμεταξύ χρησιμοποιώντας την εφαρμογή μαγνητόφωνο καταγράφει κανονικά την ομιλία μου, απλά αν είμαι πιο κοντά στο μικρόφωνο ακούγομαι πιο καθαρά.

Υπάρχει καμμία εφαρμογή που θα μπορούσε να ελέγξει αν έχει πρόβλημα το μικρόφωνο ή πρέπει να το πάω στην infoquest για να το ελέγξουν (έχει αγοραστεί από wind); Και επίσης χρειάζεται να τους το αφήσω; Δεν μπορούν να το ελέγξουν εκείνη την στιγμή;

Ευχαριστώ.

καμια φορα, μπορει να φταιει η θηκη, αν χρησιμοποιεις.

Αν το πηρες απο την wind παντως, πρεπει να πας στη wind.

 

Επισης, απο το μενου ρυθμισεις-γενικα-προσβασιμοτητα-ακυρωση θορυβου , τι εχεις επιλεξει???

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και συγχαρητήρια στην ομάδα διαχείρισης για την εξαιρετική δουλειά που έχει κάνει εδώ στο φόρουμ της Apple.

 

Προς το παρόν δεν έχω κάποια απορία να διατυπώσω. Ωστόσο θα ήθελα να αναφέρω ένα περίεργο φαινόμενο που συμβαίνει το iPhone 5S μου. Έχοντας τη συσκευή μου σε κατάσταση "χρήση σε πτήση" και στη συνέχεια πηγαίνοντας στις Ρυθμίσεις / Γενικά / VPN και μέσα στην οθόνη ρυθμίσων VPN, αν πατήσω παρατεταμένα επάνω στη λεζάντα του διακόπτη VPN για 2-3 δευτερόλεπτα και το αφήσω, τότε η συσκευή βγαίνει από τη λειτουργία της πτήσης.

Φυσικά το συγκεκριμένο bug (αν αποτελεί bug...), δεν μου δημιουργεί κάποιο πρόβλημα, απλά το αναφέρω για να δω αν συμβαίνει και σε άλλους ή μόνο σε εμένα, διότι μου έκανε εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

Αχα, και εμενα μου το κανει. Μπορει να μην ειναι bug, αλλα μια εξυπνη λεπτομερεια!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να μην κανει να τις κλεινουμε! αυτο λες δλδ? δεν λεει πουθενα οτι πρεπει να κλεινουμε τις εφαρμογες μονο οταν "κολλανε".. Τρωει περιςςοτερη μπαταρια δλδ αν τις κλεινουμε;

 

Επισης κατι αλλο υπαρχει περιπτωση το reduce white point αν ειναι ενεργοποιημενο να καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια απο να ειναι απενεργοποιημενο;;

 

 

Βλεπω ξεφνικα μεγαλη καταναλωση υπαρχει καποιος τροπος να δω τι μου τρωει μπαταρια;; Γιατι ξαφνικα πεφτει πολυ γρηγορα με ολα τα "γνωστα" κλειστα....

Link to comment
Share on other sites

καμια φορα, μπορει να φταιει η θηκη, αν χρησιμοποιεις.

Αν το πηρες απο την wind παντως, πρεπει να πας στη wind.

 

Επισης, απο το μενου ρυθμισεις-γενικα-προσβασιμοτητα-ακυρωση θορυβου , τι εχεις επιλεξει???

 

Την είχα ενεργοποιήσει την ακύρωση θορύβου αλλά δεν διαπίστωσα κάτι ιδιαίτερο. Την απενεργοποίησα και τώρα την ξανά ενεργοποίησα για πιο εντεταμένες δοκιμές. Θα το κοιτάξω πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Την είχα ενεργοποιήσει την ακύρωση θορύβου αλλά δεν διαπίστωσα κάτι ιδιαίτερο. Την απενεργοποίησα και τώρα την ξανά ενεργοποίησα για πιο εντεταμένες δοκιμές. Θα το κοιτάξω πάλι.

 

 

Η ακυρωση θορυβου απομονωνει τους εξωτερικους θορυβους, ωστε ο συνομιλητης σου να ακουει μονο εσενα και οχι το θορυβο του περιβαλλοντος που βρισκεσαι. (Παλια τεχνολογια, την εχουν πολλα κινητα).

Αυτη η διαδικασια , ορισμενες φορες εχει σαν αποτελεσμα να κοβεται και η δικη σου φωνη, λιγο. Το εχω διαπιστωσει οταν με καλουν ατομα με κινητα που εχουν τετοια δυνατοτητα.

 

Μηπως ειναι κατι τετοιο;; Θα σου προτεινω να την ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙΣ για λιγες μερες και να δεις αν θα εχεια παλι προβλημα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και συγχαρητήρια στην ομάδα διαχείρισης για την εξαιρετική δουλειά που έχει κάνει εδώ στο φόρουμ της Apple.

 

Προς το παρόν δεν έχω κάποια απορία να διατυπώσω. Ωστόσο θα ήθελα να αναφέρω ένα περίεργο φαινόμενο που συμβαίνει το iPhone 5S μου. Έχοντας τη συσκευή μου σε κατάσταση "χρήση σε πτήση" και στη συνέχεια πηγαίνοντας στις Ρυθμίσεις / Γενικά / VPN και μέσα στην οθόνη ρυθμίσων VPN, αν πατήσω παρατεταμένα επάνω στη λεζάντα του διακόπτη VPN για 2-3 δευτερόλεπτα και το αφήσω, τότε η συσκευή βγαίνει από τη λειτουργία της πτήσης.

Φυσικά το συγκεκριμένο bug (αν αποτελεί bug...), δεν μου δημιουργεί κάποιο πρόβλημα, απλά το αναφέρω για να δω αν συμβαίνει και σε άλλους ή μόνο σε εμένα, διότι μου έκανε εντύπωση.

Good catch buddy! :)

Το κάνει και σε εμένα στα iPad 4th Gen/iPhone 5 σε iOS6.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

.

 

 

 

Προς το παρόν δεν έχω κάποια απορία να διατυπώσω. Ωστόσο θα ήθελα να αναφέρω ένα περίεργο φαινόμενο που συμβαίνει το iPhone 5S μου. Έχοντας τη συσκευή μου σε κατάσταση "χρήση σε πτήση" και στη συνέχεια πηγαίνοντας στις Ρυθμίσεις / Γενικά / VPN και μέσα στην οθόνη ρυθμίσων VPN, αν πατήσω παρατεταμένα επάνω στη λεζάντα του διακόπτη VPN για 2-3 δευτερόλεπτα και το αφήσω, τότε η συσκευή βγαίνει από τη λειτουργία της πτήσης.

 

.

 

 

Επιβεβαιωνω και γω σε ipad mini 1.που το βρηκες βρε θηριο;

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση σε 7.1.1 αξίζει για κάποιον που δεν χρησιμοποιεί το touch id? Βελτιώνει και τίποτε άλλο ή μια από τα ίδια;
Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση σε 7.1.1 αξίζει για κάποιον που δεν χρησιμοποιεί το touch id? Βελτιώνει και τίποτε άλλο ή μια από τα ίδια;

 

Καλό θα είναι να έχετε αναβαθμισμένη τη συσκευή σας στην τελευταία ενημερωμένη έκδοση του λειτουργικού συστήματος!

Link to comment
Share on other sites

Κώστα , δεν μου έχει συμβεί ποτέ κάτι ανάλογο, αλλά μου φαίνεται πολύ δύσκολο να μην περίσσευαν λίγα mb μνήμης για να διατηρηθεί ενεργή αυτή η εφαρμογή.

Είναι σαν να λέμε, ότι αποσυνδέεται το bt από μόνο του....

 

Αν συμβαίνει λόγω ram , είναι τραγικό, αλλά το θεωρώ απίθανο να γίνεται λόγω ραμ.

 

Σε κάθε περίπτωση, το λειτουργικό θέλει και άλλο γυάλισμα. Προσωπικά είμαι πάρα πολύ απαιτητικός σε θέματα ταχύτητας και smoothness.

 

Έλαβα απάντηση απο το support team της Pebble οι οποίοι επιβεβαιωνουν τα όσα γράφω στο νήμα, οτι δηλαδή όταν δεν επαρκεί η μνήμη το σύστημα κλείνει αδιακρίτως εφαρμογές τρίτων, ξεκινώντας απ αυτές που εχουν να χρησιμοποιηθουν περισσοτερο χρόνο.

Μπει να μην είμαστε τεχνικοί, αλλά μετά από τόσα χρόνια, μπορούμε να καταλάβουμε την συμπεριφορά του λειτουργικού.

 

Εδω είναι η απάντηση:

 

MAY 02, 2014 *|* 03:55PM PDT

Muba replied:

Hello Kostas,

Thanks for your report!

 

That happens when the app is suspended from running, which iOS will do if it needs the memory and to prolong battery life. We are aware of the issue and speaking with Apple about possible solutions.

 

At the moment, there is unfortunately no workaround for the issue.

Best regards,

Muba

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και οταν τελος παντων, απελευθερωνρται μνημη, δεν συνδεεται ξανα να στελνει ειδοποιησεις?

Πχ, το gmail που δεν ειναι ΟΕΜ εφαρμογη, σου εχει παρουσιαστει να κλεινει λογω μνημης και να σταματας να λαμβανεις ειδοποιησεις εντελως?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και οταν τελος παντων, απελευθερωνρται μνημη, δεν συνδεεται ξανα να στελνει ειδοποιησεις?

Πχ, το gmail που δεν ειναι ΟΕΜ εφαρμογη, σου εχει παρουσιαστει να κλεινει λογω μνημης και να σταματας να λαμβανεις ειδοποιησεις εντελως?

 

Γιάννη δεν έχεις καταλάβει πως δουλεύουν τα smart watch.

H σύνδεση με το blue tooth είναι το μέσο επικοινωνίας και δεν χάνεται ποτέ οπως όταν ακούς μουσική.

 

Υπάρχει όμως μια εφαρμογή της Pebble η οποία φροντίζει να "σπρώχνει" τις ειδοποιήσεις που φτανουν στο iphone στο ΒΤ και απο εκει στο Pebble.

Δεν έρχονται απευθείας οι ειδοποιήσεις απο καποιον server της Pebble οπως γίνεται με τις εφαρμογές Gmail κλπ.

Οτι λαμβάνει το iphone το δίνει στο ρολόι. H εφαρμογή της Pebble είναι το software που χρειάζεται για την μεταφορά. Θα πρέπει λοιπόν η apple να δώσει άδεια ώστε να χρησιμοποιείται σε τέτοιες εφαρμογές το api που χρησιμοποιεί η ίδια η apppe για τις δικές της οι οποίες δεν κλείνουν ποτέ και γι αυτό άλλωστε εχουν ταχύτατο άνοιγμα πάντα.

 

Αν λοιπόν κλείσει η εφαρμογή αυτή, παύουν να μεταφέρονται οι ειδοποιήσεις απο το notification center στο BT και συνεπώς στο ρολόι. Η σύνδεση ΒΤ παραμένει.

Και δυστυχώς δεν εχουν προβλέψει η δεν μπορούν να το κάνουν, να δονείται οταν χάνεται η επαφή με την εφαρμογή.

Αντιθέτως δονείται αν απομακρυνθείς πολύ απο το κινητό σου και χαθεί η BT σύνδεση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη δεν έχεις καταλάβει πως δουλεύουν τα smart watch.

H σύνδεση με το blue tooth είναι το μέσο επικοινωνίας και δεν χάνεται ποτέ οπως όταν ακούς μουσική.

 

Υπάρχει όμως μια εφαρμογή της Pebble η οποία φροντίζει να "σπρώχνει" τις ειδοποιήσεις που φτανουν στο iphone στο ΒΤ και απο εκει στο Pebble.

Δεν έρχονται απευθείας οι ειδοποιήσεις απο καποιον server της Pebble οπως γίνεται με τις εφαρμογές Gmail κλπ.

Οτι λαμβάνει το iphone το δίνει στο ρολόι. H εφαρμογή της Pebble είναι το software που χρειάζεται για την μεταφορά. Θα πρέπει λοιπόν η apple να δώσει άδεια ώστε να χρησιμοποιείται σε τέτοιες εφαρμογές το api που χρησιμοποιεί η ίδια η apppe για τις δικές της οι οποίες δεν κλείνουν ποτέ και γι αυτό άλλωστε εχουν ταχύτατο άνοιγμα πάντα.

 

Αν λοιπόν κλείσει η εφαρμογή αυτή, παύουν να μεταφέρονται οι ειδοποιήσεις απο το notification center στο BT και συνεπώς στο ρολόι. Η σύνδεση ΒΤ παραμένει.

Και δυστυχώς δεν εχουν προβλέψει η δεν μπορούν να το κάνουν, να δονείται οταν χάνεται η επαφή με την εφαρμογή.

Αντιθέτως δονείται αν απομακρυνθείς πολύ απο το κινητό σου και χαθεί η BT σύνδεση.

 

 

Χωρις να γνωριζω μου φαινεται οτι φταιει η εφαρμογη της pebble. Αμα εχεις χρησιμοποιησει το moves που δουλευει στο background συνεχεια θα δεις οτι δεν εχει κλεισει ποτε. Τουλαχιστον θα επρεπε να σε ειδοποιει οτι δεν προωθειται μια ειδοποιηση. Εχεις διαβασει τι γινεται σε αλλα smart watches ή στην αντιστοιχη περιπτωση στο android?

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να γνωριζω μου φαινεται οτι φταιει η εφαρμογη της pebble. Αμα εχεις χρησιμοποιησει το moves που δουλευει στο background συνεχεια θα δεις οτι δεν εχει κλεισει ποτε. Τουλαχιστον θα επρεπε να σε ειδοποιει οτι δεν προωθειται μια ειδοποιηση. Εχεις διαβασει τι γινεται σε αλλα smart watches ή στην αντιστοιχη περιπτωση στο android?

 

Μην λέμε οτι θελουμε. Αυτο που εχει αναφερθεί παραπάνω συμβαίνει.

Εχω κι εγω cookoo watch και γίνεται το ίδιο ακριβώς.

Δεν γίνεται να ανοίξει η εφαρμογη μονη της ξανά.

Κλείνει απο το σύστημα οταν χρειαστεί πόρους και τέλος μένεις χωρίς ειδοποιήσεις στο ρολόι.

Έχετε μπερδέψει τις γνωστοποιησεις με τις ειδοποιήσεις της εφαρμογής που λέμε.

Το μονο που μπορεί να γίνει ειναι η Apple να δώσει άδεια σε τέτοιες εφαρμογές να εχει μια ασφάλεια και να μην κλείνουν ποτε ένα γνώση του χρήστη. Η κάπως αν μείνει ξεσυνδεμενη η εφαρμογη για 5-10 λεπτά μετά να κλείνει.

 

Ευτυχώς το δικο μου οταν αποσυνδέεται κάνει μια ειδοποίηση.

 

Φαντάσου που εχω 4s με λιγότερη ram τι προβλήματα εχω με το συγκεκριμένο θέμα. Δεν το δουλεύω πολύ το ρολόι για το συγκεκριμένο λόγο που μου την σπάει.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Χωρις να γνωριζω μου φαινεται οτι φταιει η εφαρμογη της pebble. Αμα εχεις χρησιμοποιησει το moves που δουλευει στο background συνεχεια θα δεις οτι δεν εχει κλεισει ποτε. Τουλαχιστον θα επρεπε να σε ειδοποιει οτι δεν προωθειται μια ειδοποιηση. Εχεις διαβασει τι γινεται σε αλλα smart watches ή στην αντιστοιχη περιπτωση στο android?

 

Καμία εφαρμογή εκτος των apple apps δεν αντιβαίνει των κανόνων του ios.

Δούλεψε για παράδειγμα την εφαρμογή του Gmail και μετα συνέχισε να χρησιμοποιείς την συσκευή σου κανονικά. Μετα απο κάποιο διαστημα αν θελήσεις να την χρησιμοποιήσεις ξανά, θα δεις οτι έχει κλείσει και φορτώνει απο την αρχή.

Αυτός είναι και ο λόγος που προτιμώ την official εφαρμογή mail της apple, η οποία ειναι ρυθμισμένη να μην κλείνει ποτέ.

 

Στο android οι developers μπορούν να ρυθμίσουν τις εφαρμογές τους να παραμένουν σε φάση ετοιμότητας.

Βλέπε πχ Ex Dialer. Βεβαίως αυτό προϋποθέτει μεγάλες ram γιατί οι developers κάνουν κατάχρηση στην δυνατότητα αυτή και την χρησιμοποιούν σε εφαρμογές που δεν την χρειάζονται, απλά και μονο για να φαίνεται οτι η εφαρμογή τους ειναι γρήγορη στο άνοιγμα.

 

Αρα η Google και η apple θα έπρεπε να δίνουν την δυνατότητα αυτή μονο σε εφαρμογές που την χρειάζονται. H πρώτη δεν ελέγχει καν, ενω η δεύτερη δεν την δίνει πουθενά. Και οι δύο είναι λάθος.

 

Να σε ειδοποιεί η εφαρμογή δεν γίνεται, αφού διακόπτεται ξαφνικά η λειτουργία της. Ειναι σαν να ζηταμε απο κάποιον που έφαγε μια σφαίρα στο κεφάλι να μας πει οτι πέθανε :)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη του fb για παραδειγμα, γιατι δεν σταματα ποτε να στελνει ειδοποιησεις? Δεν μπορουσε να κανει το ιδιο και η εφαρμογη του pebble?

Δούλεψε για παράδειγμα την εφαρμογή του Gmail και μετα συνέχισε να χρησιμοποιείς την συσκευή σου κανονικά. Μετα απο κάποιο διαστημα αν θελήσεις να την χρησιμοποιήσεις ξανά, θα δεις οτι έχει κλείσει και φορτώνει απο την αρχή.

 

 

Αν και κλειστη ομως, οταν λαβεις ενα μειλ, η εφαρμογη ξυπναει και σε ειδοποιει.

Με τον ιδιο τροπο δεν θα μπορουσε να ξυπναει και η εφαρμογη του ρολογιου?

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη του fb για παραδειγμα, γιατι δεν σταματα ποτε να στελνει ειδοποιησεις? Δεν μπορουσε να κανει το ιδιο και η εφαρμογη του pebble?

 

Αν και κλειστη ομως, οταν λαβεις ενα μειλ, η εφαρμογη ξυπναει και σε ειδοποιει.

Με τον ιδιο τροπο δεν θα μπορουσε να ξυπναει και η εφαρμογη του ρολογιου?

 

Ρε παιδιά δεν ειναι ειδοποιήσεις που έρχονται απο server.

Πρέπει η εφαρμογη να ειναι ανοιχτή έτσι ώστε οταν κάτι άλλο έρθει σε μορφή ειδιποιησης στην συσκευή η εφαρμογη να το στείλει στο ρολόι.

Αν ειναι κλειστή πως θα κάνει την αναμετάδοση; Μεσαζοντας ειναι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη του fb για παραδειγμα, γιατι δεν σταματα ποτε να στελνει ειδοποιησεις? Δεν μπορουσε να κανει το ιδιο και η εφαρμογη του pebble?

 

Αν και κλειστη ομως, οταν λαβεις ενα μειλ, η εφαρμογη ξυπναει και σε ειδοποιει.

Με τον ιδιο τροπο δεν θα μπορουσε να ξυπναει και η εφαρμογη του ρολογιου?

 

Οι εφαρμογές που είμαστε συνδεδεμένοι μέσω κάποιου account, όταν λάβουν στον server τους ένα μήνυμα για σένα, το μεταβιβαζουν στο κέντρο ειδοποιήσεων της Apple και εκείνη με την σειρά της στην συσκευή σου. Πατώντας εσύ στην συγκεκριμένη ειδοποίηση, ανοίγει η εφαρμογή και φορτώνει.

 

Η εφαρμογή pebble δεν είναι εξουσιοδωτημενη από εμάς να λαμβάνει η ίδια κάθε ειδοποίηση από το mail μας, το FB, Twitter κλπ και να την μεταβιβάζει.

Απλά φροντίζει όταν φτάσει στο iphone, να την μεταφέρει μαζί με κάποια στοιχεία.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο δεν λύνεται ούτε μεγαλύτερη ram. Απλά θα έδινε παράταση στο να ανοίξεις περισσότερες εφαρμογές.

Πρέπει η Apple να δώσει έγκριση σε τέτοιες εφαρμογές να μην κλείνουν.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο δεν λύνεται ούτε μεγαλύτερη ram. Απλά θα έδινε παράταση στο να ανοίξεις περισσότερες εφαρμογές.

 

Πρέπει η Apple να δώσει έγκριση σε τέτοιες εφαρμογές να μην κλείνουν.

 

 

Το moves μετα γιατι τρεχει και δεν κλεινει ; Δεν ξερω αμα το εχεις χρησιμοποιησει ειναι location tracking app που λειτουργει στο background και δεν κλεινει. Και αμα το κλεισω κατα λαθος μου εμφανιζει μνμ οτι σταματησε το tracking. Αλλο παραδειγμα ειναι το air video server με airplay. Κλεινεις το κινητο, κανεις κατι αλλο στο κινητο και αυτο συνεχιζει να προβαλει την ταινια στο apple tv. Η εφαρμογη απο την στιγμη που τρεχει δεν κλεινει μονη της ειτε ειναι στο backgroung ειτε οχι.

Edited by Syngi
Link to comment
Share on other sites

Το moves μετα γιατι τρεχει και δεν κλεινει ; Δεν ξερω αμα το εχεις χρησιμοποιησει ειναι location tracking app που λειτουργει στο background και δεν κλεινει. Και αμα το κλεισω κατα λαθος μου εμφανιζει μνμ οτι σταματησε το tracking. Αλλο παραδειγμα ειναι το air video server με airplay. Κλεινεις το κινητο, κανεις κατι αλλο στο κινητο και αυτο συνεχιζει να προβαλει την ταινια στο apple tv. Η εφαρμογη απο την στιγμη που τρεχει δεν κλεινει μονη της ειτε ειναι στο backgroung ειτε οχι.

 

Δεν γνωρίζω την συγκεκριμένη εφαρμογη.

Και το tune in οταν παίζει μουσική και βγεις δεν κλείνει αλλα οταν δεν παίζει μουσικη και βγεις απο την εφαρμογη μετά κλείνει.

Διαφορετική φιλοσοφία εχει αυτή η εφαρμογη που κάνει tracking πιστεύω εχει.

Αν πατησεις να σταματήσει να κάνει καταγραφή μετά μάλλον κλείνει η εφαρμογη.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...