Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η συσκευή μου δεν κλείνει ποτέ παρά μόνο αν το ζητήσει κάποια αναβάθμιση... Δεν παρατηρώ κάποια τέτοια συμπεριφορά...

 

και εμενα μια χαρα ειναι χωρις το παραμικρο προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πριν 2-3 μέρες είχαμε αναβάθμηση του "ήχος"..Προστέθηκε κάτι, ή ήταν απλά μια γενική βελτίωση;
Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Πριν 2-3 μέρες είχαμε αναβάθμηση του "ήχος"..Προστέθηκε κάτι, ή ήταν απλά μια γενική βελτίωση;

 

Από ότι είδα γενική βελτίωση...Και τώρα να κάνω και εγώ μία ερώτηση..:p Πως στέλνουμε τραγούδια με bluetooth? :O Παιδευόμουνα 5-10 λεπτά να το στείλω σε έναν φίλο μου και πουθενά η επιλογή να το στείλω με bluetooth....

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας ανοιχτό το bluetooth πας μουσική, βρίσκεις το τραγούδι που θες να στείλεις, πατάς πάνω του παρατεταμένα > κοινοποίηση > bluetooth και το έστειλες.

Τόσο απλά, ως συνήθως στα WP !!!

Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας ανοιχτό το bluetooth πας μουσική, βρίσκεις το τραγούδι που θες να στείλεις, πατάς πάνω του παρατεταμένα > κοινοποίηση > bluetooth και το έστειλες.

Τόσο απλά, ως συνήθως στα WP !!!

 

Τελικά το βρήκα αλλά το περιέργο είναι πως δεν μπορείς να το στείλεις από την εφαρμογή Μουσική αλλά μόνο από την Μουσική+Βίντεο.....:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ναι sorry, μουσική+βίντεο εννοούσα... Έτσι κι αλλιώς δεν χρησιμοποιώ την μουσική Nokia και δεν το ήξερα ότι από εκεί δεν μπορείς να στείλεις μέσω bluetooth...
Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

Παιδες πως βγαινει η δόνηση... Έψαξα στα μενού, έψαξα και στο νήμα...τζιφος.

αποφάσισα να την κατάργηση οριστικά αφου τόσο αδύναμη που είναι δεν προσφέρει τίποτα και μόνο τρωει την μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Παιδες πως βγαινει η δόνηση... Έψαξα στα μενού, έψαξα και στο νήμα...τζιφος.

αποφάσισα να την κατάργηση οριστικά αφου τόσο αδύναμη που είναι δεν προσφέρει τίποτα και μόνο τρωει την μπαταρία

 

ρυθμίσεις-ήχοι κλήσης.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω ένα nokia 920 ούτε εξαμήνου και έχω το παρακάτω πρόβλημα,

το κινητό το φόρτιζα ανεξάρτητα το πόσο μπαταρία είχε μείνει , κάθε βράδυ (για να μου βγάλει σίγουρα την επόμενη μέρα )

Η χρήση είναι κυρίως facebook,emails κυρίως ,γενικά όχι τίποτα το ιδιαίτερο ,τις τελευταίες μέρες και εχώ το έχω φορτίσει 100% μέσα σε 2 ώρες μπορεί να έχει κλείσει λόγω μπαταρίας, έχω κλειστά τα πάντα 3g,NFC,φωτεινότητα αυτόματη,και γενικά ανοίγω 3g μόνο εάν θέλω να μπω στο internet δεν το έχω μόνιμα ανοιχτό.Μου το έκανε 2-3 φορές αυτό και τώρα έχει λίγο στρώσει αλλα και πάλι με μικρότερη διάρκεια.

Τι μπορεί να φταίει ? ξέρω οτι δεν τηρούσα κατα γράμμα τους κανόνες σωστής φόρτισης , αλλά τόσο πολύ??

Να το πάω στην αντιπροσωπεία?το έχω πάρει απο skroutzomagazo, ή να δοκιμάσω factory reset?

Link to comment
Share on other sites

Ή έχει πρόβλημα η μπαταρία σου, ή κάποια εφαρμογή σου την καταναλώνει.

Ή θα αφαιρείς ύποπτες εφαρμογές μια - μια για να δεις ποιά φταίει, ή θα κάνεις μια επαναφορά (factory reset) και θα το ξαναστήσεις (εγώ θα έκανα το δεύτερο και αν δεν έφτιαχνε, στο service)

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω ένα nokia 920 ούτε εξαμήνου και έχω το παρακάτω πρόβλημα,

το κινητό το φόρτιζα ανεξάρτητα το πόσο μπαταρία είχε μείνει , κάθε βράδυ (για να μου βγάλει σίγουρα την επόμενη μέρα )

Η χρήση είναι κυρίως facebook,emails κυρίως ,γενικά όχι τίποτα το ιδιαίτερο ,τις τελευταίες μέρες και εχώ το έχω φορτίσει 100% μέσα σε 2 ώρες μπορεί να έχει κλείσει λόγω μπαταρίας, έχω κλειστά τα πάντα 3g,NFC,φωτεινότητα αυτόματη,και γενικά ανοίγω 3g μόνο εάν θέλω να μπω στο internet δεν το έχω μόνιμα ανοιχτό.Μου το έκανε 2-3 φορές αυτό και τώρα έχει λίγο στρώσει αλλα και πάλι με μικρότερη διάρκεια.

Τι μπορεί να φταίει ? ξέρω οτι δεν τηρούσα κατα γράμμα τους κανόνες σωστής φόρτισης , αλλά τόσο πολύ??

Να το πάω στην αντιπροσωπεία?το έχω πάρει απο skroutzomagazo, ή να δοκιμάσω factory reset?

 

Κατά μεγάλο ποσοστό κάποια εφαρμογή έχει κολλήσει και σου τρώει την μπαταρία εμένα πχ μου το έκανε αυτό εφαρμογή που κλείδωνε το κινητό την απεγκατέστησα και όλα καλά τώρα. Προσπάθησε να διαγράψεις τις εφαρμογές που έβαλες τις τελευταίες μέρες.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτόντως, για κλείδωμα του κινητού, δοκιμάστε την Lock Screen.

Εμένα, μου δουλεύει άψογα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κυριοι!

 

Δυστυχως μου επεσε κατω και το γκοριλα γλας εγινε κομματια. Το κινητο δουλευει κανονικα, η οθονη παροτι σπασμενη ανταποκρινεται κανονικοτατα, επομενως η ερωτηση ειναι , ποσο θα μου παει να την φτιαξω απο επισημη νοκια αντιπ.? Καποιος με παρομοιο περιστατικο??

 

Βασικα ρωταω να δω τιμη καθως το 930 ειναι στην γωνια. Επισης απο τηλεφωνο δεν ειναι ευκολο να βγαλω ακρη γιατι δεν ειμαι ελλαδα αλλα Καταρ.

 

Θεεεεεεενξ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κυριοι!

 

Δυστυχως μου επεσε κατω και το γκοριλα γλας εγινε κομματια. Το κινητο δουλευει κανονικα, η οθονη παροτι σπασμενη ανταποκρινεται κανονικοτατα, επομενως η ερωτηση ειναι , ποσο θα μου παει να την φτιαξω απο επισημη νοκια αντιπ.? Καποιος με παρομοιο περιστατικο??

 

Βασικα ρωταω να δω τιμη καθως το 930 ειναι στην γωνια. Επισης απο τηλεφωνο δεν ειναι ευκολο να βγαλω ακρη γιατι δεν ειμαι ελλαδα αλλα Καταρ.

 

Θεεεεεεενξ

 

Πριν από 2 μηνες που ειχα ρωτησει για το 920 ενος φιλου η τιμή ήταν 170.

Nokia Care Κατερίνης.

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτόντως, για κλείδωμα του κινητού, δοκιμάστε την Lock Screen.

Εμένα, μου δουλεύει άψογα.

 

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/lock-screen/f93c89f3-2136-4640-8f58-ecf86aba05b9 Φίλε μου αυτή η εφαρμογή μου έφαγε ξαφνικά την μπαταρία. Και εγώ την είχα για 3 εβδομάδες και όλα πηγαίναν ρολόι και μια μέρα την κατάπιε. Ήταν η μόνη που δοκίμασα και κράτησε τόσες πολλές μέρες χωρίς να κρασάρει αλλά μου το έκανε δυστυχώς. Απλά να έχεις το νου σου. Αν περάσει πάνω από μήνα και δεν στο κάνει ειδοποίησε να τη βάλουμε και εμείς.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/lock-screen/f93c89f3-2136-4640-8f58-ecf86aba05b9 Φίλε μου αυτή η εφαρμογή μου έφαγε ξαφνικά την μπαταρία. Και εγώ την είχα για 3 εβδομάδες και όλα πηγαίναν ρολόι και μια μέρα την κατάπιε. Ήταν η μόνη που δοκίμασα και κράτησε τόσες πολλές μέρες χωρίς να κρασάρει αλλά μου το έκανε δυστυχώς. Απλά να έχεις το νου σου. Αν περάσει πάνω από μήνα και δεν στο κάνει ειδοποίησε να τη βάλουμε και εμείς.

Ωχ. Μέχρι στιγμής, καμμιά βδομάδα τώρα δεν είχα πρόβλημα.

Για να δούμε, θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γινεται να βαλω την preview 8.1?Αν ναι πως,υπαρχει καποιο,ρισκο?

 

Preview ειναι για developers....στο κοινο θα ειναι διαθεσιμη ιουλιο-Αυγουστο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γινεται να βαλω την preview 8.1?Αν ναι πως,υπαρχει καποιο,ρισκο?

 

Όταν κυκλοφορήσει σε 2-3 εβδομάδες θα μπορείς να την περάσεις απλά δημιουργώντας ένα λογαριασμό developer. Έτσι περάσαμε οι περισσότεροι τη GDR3, πολύ πριν κυκλοφορήσει για το ευρύ κοινό.

Link to comment
Share on other sites

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/lock-screen/f93c89f3-2136-4640-8f58-ecf86aba05b9 Φίλε μου αυτή η εφαρμογή μου έφαγε ξαφνικά την μπαταρία. Και εγώ την είχα για 3 εβδομάδες και όλα πηγαίναν ρολόι και μια μέρα την κατάπιε. Ήταν η μόνη που δοκίμασα και κράτησε τόσες πολλές μέρες χωρίς να κρασάρει αλλά μου το έκανε δυστυχώς. Απλά να έχεις το νου σου. Αν περάσει πάνω από μήνα και δεν στο κάνει ειδοποίησε να τη βάλουμε και εμείς.

 

 

 

 

 

Την έχω πάνω απο μήνα χωρίς πρόβλημα μαζί με το double tap δεν χρειάζεται να πατάω συνέχεια το on off πλήκτρο,πήρε και ενημέρωση απο ότι είδα σήμερα .

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/lock-screen/f93c89f3-2136-4640-8f58-ecf86aba05b9 Φίλε μου αυτή η εφαρμογή μου έφαγε ξαφνικά την μπαταρία. Και εγώ την είχα για 3 εβδομάδες και όλα πηγαίναν ρολόι και μια μέρα την κατάπιε. Ήταν η μόνη που δοκίμασα και κράτησε τόσες πολλές μέρες χωρίς να κρασάρει αλλά μου το έκανε δυστυχώς. Απλά να έχεις το νου σου. Αν περάσει πάνω από μήνα και δεν στο κάνει ειδοποίησε να τη βάλουμε και εμείς.

Την έχω πάνω από μήνα, δεν νομίζω να είχες πρόβλημα από αυτήν, δουλεύει πολύ καλά, κάτι άλλο θα ήταν.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κυριοι!

 

Δυστυχως μου επεσε κατω και το γκοριλα γλας εγινε κομματια. Το κινητο δουλευει κανονικα, η οθονη παροτι σπασμενη ανταποκρινεται κανονικοτατα, επομενως η ερωτηση ειναι , ποσο θα μου παει να την φτιαξω απο επισημη νοκια αντιπ.? Καποιος με παρομοιο περιστατικο??

 

Βασικα ρωταω να δω τιμη καθως το 930 ειναι στην γωνια. Επισης απο τηλεφωνο δεν ειναι ευκολο να βγαλω ακρη γιατι δεν ειμαι ελλαδα αλλα Καταρ.

 

Θεεεεεεενξ

 

Πρίν λίγο καιρό ανέφερε κάποιος το ίδιο και του είχα στείλει βιντεάκι από youtube για τη διαδικασία αντικατάστασης του. Είναι φθηνό σχετικά πχ. απο ebay αλλά είναι πολύ ζόρι να το βγάλεις. Μα πολύ όμως..

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Πρίν λίγο καιρό ανέφερε κάποιος το ίδιο και του είχα στείλει βιντεάκι από youtube για τη διαδικασία αντικατάστασης του. Είναι φθηνό σχετικά πχ. απο ebay αλλά είναι πολύ ζόρι να το βγάλεις. Μα πολύ όμως..

 

To κοιταξα απο ebay και οντως ειναι σχετικο φτηνο γιατι μου εχει καταστραφει μονο το γυαλι, οχι ο μηχανισμος αναγνωρισης αφης. ΑΛΛΑ οπως πολυ σωστα προσθεσες θελει πολυ δουλεια που δεν εχω ουτε χρονο ουτε ορεξη να την κανω. Με λιγο ψαξιμο τελικα μου το φτιαχνουν εδω με 550ριαλ (110 Εουρω) που απεχει πολυ απο τα 170 που ειπε ο φιλος παραπανω αλλα απο την αλλη δεν απεχει πολυ απο το να το παρεις καινουργιο εδω (1.500 ριαλ). Και εγω το εχω ηδη 1,5 χρονο.

 

Τελικα το αφηνω οπως ειναι και περιμενω το 930.

 

Ευχαριστω τους συμφορουμιτες για τις απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

To κοιταξα απο ebay και οντως ειναι σχετικο φτηνο γιατι μου εχει καταστραφει μονο το γυαλι, οχι ο μηχανισμος αναγνωρισης αφης. ΑΛΛΑ οπως πολυ σωστα προσθεσες θελει πολυ δουλεια που δεν εχω ουτε χρονο ουτε ορεξη να την κανω. Με λιγο ψαξιμο τελικα μου το φτιαχνουν εδω με 550ριαλ (110 Εουρω) που απεχει πολυ απο τα 170 που ειπε ο φιλος παραπανω αλλα απο την αλλη δεν απεχει πολυ απο το να το παρεις καινουργιο εδω (1.500 ριαλ). Και εγω το εχω ηδη 1,5 χρονο.

 

Τελικα το αφηνω οπως ειναι και περιμενω το 930.

 

Ευχαριστω τους συμφορουμιτες για τις απαντησεις

 

Παρε καινουριο και σκοτωσε το σπασμενο καμια 700 ριάλια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...