Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα πρόβλημα με το κινητό: δεν μπορεί να συνδεθεί σε δωμάτια που δημιουργεί, ούτε να αποδεχτεί πρόσκληση από άλλο windows phone. Γίνεται τίποτα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετα απο 40 μερες ευτυχους συμβίωσης ερωτήματα

1 Το πισι αν συνδεθω απο USB (σα να το φορτίζω) δεν το αναγνωρίζει.Πρόβλημα;

2 είναι αληθές οτι όταν ολοκληρωθεί η φόρτιση πρέπει να το αποσυνδέουμε απο το φορτιστή;

3 Γιατι ενω στην αρχή όταν κατέβαζα εφαμογές απο το store απο το πισι τίς εύρισκα ήδη εγκατεστημένες στο κινητό τώρα πρέπει να τις κατεβάσω απο το κινητό; Άλλαξε κάτι ή άλλαξα άθελά μου κάτι εγώ;

Μίνι ριβιού : πολύ ικανοποιημένος, τηλέφωνο από το (τέρμα ) πάνω ράφι, σήμα +++, wifi +++, φωτο σούπερ, πλοήγηση άπαιχτη, μπαταρία δεν ξέρω γιατί τα παιδια το ξελιγώνουν στο παιχνίδι:lol:,όπου δείτε εφαρμογή Nokia είναι οκ το πολύ να μη σας αρέσει δεν είναι ποτε κακογραμμένη κλπ, έχω πάθει με το μεταφραστή και το σκάνερ. Βρήκα σύντροφο στα γεράματα!:)

Link to comment
Share on other sites

έκανα προχθές ένα τεστ αντοχής στα ακουστικά του τηλεφώνου.. Λοιπόν, τα είχα στη τσέπη της φόρμας, κλείνοντας την πόρτα του αυτοκινήτου τα έπιασε από τη μέση με αποτέλεσμα το βύσμα να είναι συνδεμένο στο κινητό και τα ακουστικά να σέρνονται για 500+ μέτρα ΔΕΝ έπαθαν τίποτα και λειτουργούν κανονικά!!! (εννοείται άλλαξα τα ελαστικά που μπαίνουν στο αυτί)..

 

είχα ξανακάνει την ερώτηση, για το πως συγχρονίζουμε το μειλ μας με το κινητό... Μειλ απο cpanel ομως..

 

θα είμαι κέντρο αύριο, αν θέλεις έλα να το δούμε! (μιλάμε μέ PM)..

Edited by tainia
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 40 μερες ευτυχους συμβίωσης ερωτήματα

1 Το πισι αν συνδεθω απο USB (σα να το φορτίζω) δεν το αναγνωρίζει.Πρόβλημα;

2 είναι αληθές οτι όταν ολοκληρωθεί η φόρτιση πρέπει να το αποσυνδέουμε απο το φορτιστή;

3 Γιατι ενω στην αρχή όταν κατέβαζα εφαμογές απο το store απο το πισι τίς εύρισκα ήδη εγκατεστημένες στο κινητό τώρα πρέπει να τις κατεβάσω απο το κινητό; Άλλαξε κάτι ή άλλαξα άθελά μου κάτι εγώ;

Μίνι ριβιού : πολύ ικανοποιημένος, τηλέφωνο από το (τέρμα ) πάνω ράφι, σήμα +++, wifi +++, φωτο σούπερ, πλοήγηση άπαιχτη, μπαταρία δεν ξέρω γιατί τα παιδια το ξελιγώνουν στο παιχνίδι:lol:,όπου δείτε εφαρμογή Nokia είναι οκ το πολύ να μη σας αρέσει δεν είναι ποτε κακογραμμένη κλπ, έχω πάθει με το μεταφραστή και το σκάνερ. Βρήκα σύντροφο στα γεράματα!:)

 

1. Ναι.. Δε φορτίζει ή δεν το βλέπει καν;

2. Οι σύγχρονοι φορτιστές-μπαταρίες δεν έχουν τέτοια θέματα..Επειδή όμως ποτέ δε ξέρεις τι γίνεται, μη το ξεχνάς στην πρίζα. Αν εννοείς να το βάλεις βράδυ π.χ 01:00 και να το βγάλεις στις 08:00 (ενώ θα χει φορτίσει σίγουρα από τις 2-2.30) αυτό όλοι λίγο πολύ το κάνουμε..

3. Αυτή την απορία την έχω και γω..

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Φορτίζει αλλά το <ψάχνει>, βρίσκει οτι είναι 920 μου ζηταει να κατεβάσει drivers πώς τα λένε:whistle: μετα τελικά οι δουλειές γίνονται (δηλ ανεβοκατεβάζω data) απλα μου λέει οτι ισως υπάρχει πρόβλημα, άγνωστη συσκευή, ?? κλπ εγώ τον αγνοώ και κάνω τη δουλειά μου...
Link to comment
Share on other sites

Φορτίζει αλλά το <ψάχνει>, βρίσκει οτι είναι 920 μου ζηταει να κατεβάσει drivers πώς τα λένε:whistle: μετα τελικά οι δουλειές γίνονται (δηλ ανεβοκατεβάζω data) απλα μου λέει οτι ισως υπάρχει πρόβλημα, άγνωστη συσκευή, ?? κλπ εγώ τον αγνοώ και κάνω τη δουλειά μου...

 

Άμα κάνεις τη δουλειά σου μη το ψάχνεις.. :D

Απλά αν θες βγάζε και ξαναβάλτο στη usb ή σε άλλη usb. Πιστεύω εκεί φταίει το pc..

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαίνεται η χειροποίητη θήκη που συντροφεύει πλέον το εργαλείο μου;

 

όποιος ενδιαφέρεται για λεπτομέρειες μπορεί να επισκεφθεί την σελίδα http://www.tagmydevice.com ή το ανάλογο νήμα εδώ στο φόρουμ στην διεύθυνση http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=338552

Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαίνεται η χειροποίητη θήκη που συντροφεύει πλέον το εργαλείο μου;

 

όποιος ενδιαφέρεται για λεπτομέρειες μπορεί να επισκεφθεί την σελίδα http://www.tagmydevice.com ή το ανάλογο νήμα εδώ στο φόρουμ στην διεύθυνση http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=338552

 

Καλή φαίνεται αλλά το κινητό δεν γρατζουνιέται μέσα στο ξύλο με το βάλε-βγάλε?Δεν μπορεί να πέσει πολύ εύκολα από τη θήκη?(να βγει)

Link to comment
Share on other sites

Έχει βελούδινη επένδυση εσωτερικά αν δεν απατώμαι.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όχι, τίποτα απο τα δύο....

Το τηλέφωνο αγκαλιάζεται από την θήκη με βελούδο και στην πλάτη και στην οθόνη και, το τηλέφωνο δεν μπορει να γλυστρήσει αν δεν το θέλει ο χρήστης

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φαίνεται πολύ δύσχρηστη αλλά γουστα είναι αυτά....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να επιλέξω bluetooth profile, και να έχω μόνο φωνητικές κλήσεις

απο το ΒΤ ακουστικό και καθόλου λοιπά media?

HUAWEI NEXUS 6P 32GB GREY

LENOVO MIX 3 10"

NOKIA LUMIA 920 White WIN10 SAMSUNG NEXUS S ANDROID 4.1.2 JELLY BEAN

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 3G ANDROID 4.0.4 ICE CREAM SANDWICH

NOKIA 2700 CLASSIC HTC TOUCH HD, SONY ERICSSON P910I-P900I, SIEMENS SL45,NOKIA 7110-5110

Link to comment
Share on other sites

Εχω windows 7 στο laptop κ δε βλέπει το τηλέφωνο. Κατέβασα την εφαρμογή στο laptop αλλά πάλι δεν το βλέπει. Ξέρετε τι πρέπει να κάνω?

HELP!!!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Εχω windows 7 στο laptop κ δε βλέπει το τηλέφωνο. Κατέβασα την εφαρμογή στο laptop αλλά πάλι δεν το βλέπει. Ξέρετε τι πρέπει να κάνω?

HELP!!!

 

Δεν στο βλέπει σαν εξωτερική μονάδα αποθήκευσης; (σαν usb flash ή εξωτερικό σκληρό)

Κάνε μια επανεκκίνηση στο τηλέφωνο

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν στο βλέπει σαν εξωτερική μονάδα αποθήκευσης; (σαν usb flash ή εξωτερικό σκληρό)

Κάνε μια επανεκκίνηση στο τηλέφωνο

 

Αυτό ήταν! Ευχαριστώ πολύ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς τις περισσότερες φορες που χρησιμοποιώ την εγγραφή βίντεο μετά έχω τρελό battery drain.

Και με έχει κρεμάσει 2 φορες καθότι εκεί που έχω φουλ μπαταρία σε 2-3 ωρες χωρίς να το πάρω είδηση την έχει καταναλώσει.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Μια παρατήρηση, γιατί κάποιος το είχε ρωτήσει και παλιότερα.

Η MS εφαρμογή κάμερας (η αρχική δηλαδή) γράφει στα 720Χ1280 ενώ η Nokia Camera στα 1920Χ1080.. ;)

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Ε !? :wacko:

Και η stock γράφει σε fHD... Αρκεί να το αλλάξεις στις ρυθμίσεις...

 

Full την έχω αλλά δεν... Ήθελα κάποια στιγμη να το τσεκάρω και το έκανα χτες

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή λες ότι στα 1080p τραβάει σε 720p ?

Πωτς γένεν αυτό?

 

Σε εμένα αυτό γίνεται. Όποιος θέλει ας τεκαρεί κι ας το δει..

Βγάλε 2 βίντεο τώρα με τις δυο εφαρμογές σε φουλ αναλυση, πέρνα τα στο πισι και τσέκαρε

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα αυτό γίνεται. Όποιος θέλει ας τεκαρεί κι ας το δει..

Βγάλε 2 βίντεο τώρα με τις δυο εφαρμογές σε φουλ αναλυση, πέρνα τα στο πισι και τσέκαρε

 

Μήπως όταν επιλέγεις 1080 ξεχνάς να πατήσεις "αποθήκευση"?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθα στην παρέα σας και εγώ!

Πήρα την σκυτάλη από τον "Xander" μιας και πριν λίγες ώρες πήρα το 920 του (κίτρινο).

 

Επιστροφή στη Νόκια μετά από ένα 5μηνο διάλειμμα με Ativ S και το καταπληκτικό GNexus.

 

τα λέμεεε!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...