Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στις αναβαθμίσεις περναει την αναβάθμιση της rom που έχεις. Δεν αλλάζει

 

Όταν δωσει την 8.1 θα περάσει της Voda την ρομ....διορθωστε με αν κάνω λάθος....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όταν δωσει την 8.1 θα περάσει της Voda την ρομ....διορθωστε με αν κάνω λάθος....

 

Κάνεις λάθος. Δεν αλλάζει ρομ με κάθε update. Όποια είναι περασμένη, σε αυτήν αναβαθμίζει.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θέλω να αλλαξω την ρομ της voda αλλα σκέφτομαι ότι όταν βγει το update θα περάσει πάλι την αρχική ρομ....ειναι και αυτο ένα θεματακι παντός....αν κάθε φορά που βγαινει update πρέπει να ξαναφλασαρουμε είναι κάπως...

 

Στις αναβαθμίσεις περναει την αναβάθμιση της rom που έχεις. Δεν αλλάζει

 

Κάνεις λάθος. Δεν αλλάζει ρομ με κάθε update. Όποια είναι περασμένη, σε αυτήν αναβαθμίζει.

 

σωστοί οι προλαλήσαντες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση θέλω να κάνω.για να βγάλουμε μια εφαρμογή που δεν θέλουμε πως γίνεται;;;πατάμε πάνω στην εφαρμογή και μας βγαζει κατάργηση η υπάρχει και αλλος τρόπος;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση θέλω να κάνω.για να βγάλουμε μια εφαρμογή που δεν θέλουμε πως γίνεται;;;πατάμε πάνω στην εφαρμογή και μας βγαζει κατάργηση η υπάρχει και αλλος τρόπος;;;

 

Κατάργηση. Την απεγκαθιστας έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα οντας νεος κατοχος !

 

 

 

 

 

 

Καλως ήρθες

 

 

στην παρέα μας

 

Να έχεις πάντα αρκετη μπαταρία και καθόλου lagaρισμα

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θέλω να αλλαξω την ρομ της voda αλλα σκέφτομαι ότι όταν βγει το update θα περάσει πάλι την αρχική ρομ....ειναι και αυτο ένα θεματακι παντός....αν κάθε φορά που βγαινει update πρέπει να ξαναφλασαρουμε είναι κάπως...

 

 

 

 

 

Δηλαδή αν βάλεις σε ένα λαπτοπ αλλα Windows αυτό σε τυχόν αναβάθμιση θα κατεβάσει τα αρχικά;

 

Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα οντας νεος κατοχος !

 

Καλορίζικο!!! :)

 

παιδια τα ακουστικα καλυπτονται απο εγγυηση?+

εννοω αυτα που ηταν μεσα στο κουτι

 

δεν νομίζω να καλύπτονται μιας και είναι "τελείως" αναλώσιμα!

 

Παιδιά γίνεται να βρούμε πουθενά το μέρος των ακουστικών που βγαίνει?(εννοώ αυτά τα 2 ''πραγματάκια που βάζεις ανάλογα με το μέγεθος του αυτιού)

 

τα ανταλλακτικά που έχει μέσα το κουτί εννοείς;;;;

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση τοσο για το τηλεφωνο αλλα για το λειτουργικο .Επειδη βλεπω οτι η ενταση του ηχου ειναι univesal για ολες τις λειτουργιες , υπαρχει καποια εφαρμογη που να τις διαχωριζει ; Πχ αλλη ενταση για το κουδουνισμα , αλλη για πολυμεσα κλπ ;
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!!! :)

 

 

 

δεν νομίζω να καλύπτονται μιας και είναι "τελείως" αναλώσιμα!

 

 

 

τα ανταλλακτικά που έχει μέσα το κουτί εννοείς;;;;

 

ναι αυτα εννοω!

 

Να κανω μια ερωτηση τοσο για το τηλεφωνο αλλα για το λειτουργικο .Επειδη βλεπω οτι η ενταση του ηχου ειναι univesal για ολες τις λειτουργιες , υπαρχει καποια εφαρμογη που να τις διαχωριζει ; Πχ αλλη ενταση για το κουδουνισμα , αλλη για πολυμεσα κλπ ;

 

Απο οτι ξερω δεν υπαρχει εφαρμογη που να διαχωριζει τον ηχο αλλα θα το προσθεσουν στο 8.1 updateλογικα

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγω τα εχω παρει στο κρανιο με την black, απο οταν την περασα το κινητο παρουσιαζει lag κατα το ανοιγμα των ρυθμισεων , οχι παντα βεβαια, μου το κανει μια φορα την ημερα, οταν λεω lag εννοω οτι βγαζει για αρκετα δευτερολεπτα τις κουκιδες και στο τελος συνηθως δεν τις ανοιγει καθολου τις ρυθμισεις. Επισης 2-3 φορες μου εκανε τρελο lag κατα το κλεισιμο τηλεφωνικης κλησης, δηλαδη εκλεισα την γραμμη και εγγραφε κλεισιμο για 3-4 δευτερολεπτα, και μαλιστα μια φορα εγραφε κλεισιμο 1 λεπτο και κατι.

Το κανει και σε καποιον αλλο αυτο?

Μηπως δεν φταιει η black αλλα κατι αλλο?

Παντως εμενα ολα αυτα δεν μου τα ειχε κανει ποτε με την amber.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγω τα εχω παρει στο κρανιο με την black, απο οταν την περασα το κινητο παρουσιαζει lag κατα το ανοιγμα των ρυθμισεων , οχι παντα βεβαια, μου το κανει μια φορα την ημερα, οταν λεω lag εννοω οτι βγαζει για αρκετα δευτερολεπτα τις κουκιδες και στο τελος συνηθως δεν τις ανοιγει καθολου τις ρυθμισεις. Επισης 2-3 φορες μου εκανε τρελο lag κατα το κλεισιμο τηλεφωνικης κλησης, δηλαδη εκλεισα την γραμμη και εγγραφε κλεισιμο για 3-4 δευτερολεπτα, και μαλιστα μια φορα εγραφε κλεισιμο 1 λεπτο και κατι.

Το κανει και σε καποιον αλλο αυτο?

Μηπως δεν φταιει η black αλλα κατι αλλο?

Παντως εμενα ολα αυτα δεν μου τα ειχε κανει ποτε με την amber.

 

εγώ δεν τα έχω αυτά με την black όλα δουλεύουν κανονικά

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγω τα εχω παρει στο κρανιο με την black, απο οταν την περασα το κινητο παρουσιαζει lag κατα το ανοιγμα των ρυθμισεων , οχι παντα βεβαια, μου το κανει μια φορα την ημερα, οταν λεω lag εννοω οτι βγαζει για αρκετα δευτερολεπτα τις κουκιδες και στο τελος συνηθως δεν τις ανοιγει καθολου τις ρυθμισεις. Επισης 2-3 φορες μου εκανε τρελο lag κατα το κλεισιμο τηλεφωνικης κλησης, δηλαδη εκλεισα την γραμμη και εγγραφε κλεισιμο για 3-4 δευτερολεπτα, και μαλιστα μια φορα εγραφε κλεισιμο 1 λεπτο και κατι.

Το κανει και σε καποιον αλλο αυτο?

Μηπως δεν φταιει η black αλλα κατι αλλο?

Παντως εμενα ολα αυτα δεν μου τα ειχε κανει ποτε με την amber.

 

κάνε μια επανεκκίνηση στο κινητό.. και αν δεν δουλέψει αυτό κάνει ένα soft reset .. αν δεν δουλέψει ούτε και αυτό προχώρα σε hard reset (τα χάνεις όλα)

Link to comment
Share on other sites

κάνε μια επανεκκίνηση στο κινητό.. και αν δεν δουλέψει αυτό κάνει ένα soft reset .. αν δεν δουλέψει ούτε και αυτό προχώρα σε hard reset (τα χάνεις όλα)

Επανεκιννησεις εχω κανει απειρες. Soft reset δεν θυμαμαι καν ποιο ειναι, ειναι το volume down + power switch ?

Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορά του να το σβήσεις και να τα ξανά ανοίξεις απο το soft reset ;;

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

H λογικη λεει οτι θα επρεπε ηδη να ειναι ετσι αλλα δεν...μακαρι.

 

Η επιθυμία σου είναι διαταγή..:p με βάση αυτό το leak BgN3z1_CIAAs9_L θα υπάρχει αυτή η λειτουργία στα 8.1!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μόνο πρόβλημα που έχω είναι με την διάρκεια της μπαταρίας...Με 100% χθες τα μεσάνυχτα στις 2 και σήμερα το πρωί στις 11 είχε 89%.όλα κλειστά μόνο ανοικτό το 3G...
Link to comment
Share on other sites

Επανεκιννησεις εχω κανει απειρες. Soft reset δεν θυμαμαι καν ποιο ειναι, ειναι το volume down + power switch ?

 

https://www.google.gr/search?q=Soft+reset&rlz=1C1AVNA_enGR573GR573&oq=Soft+reset&aqs=chrome..69i57&sourceid=chrome&espv=210&es_sm=122&ie=UTF-8#q=soft+reset+lumia+920

 

Ποια η διαφορά του να το σβήσεις και να τα ξανά ανοίξεις απο το soft reset ;;

 

δεν ξέρω.. έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι που να εξηγεί τι κάνει το ένα και τι το άλλο..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κλείνω κάθε πρωι για λίγο .

 

Μέχρι στιγμής με την black είμαι πολύ ευχαριστημένος και απο την NOKIA (το βάρος λίγο με χαλάει σε 2 χρόνια θα το αλλάξω για το 930 ;))

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!!! :)

 

 

 

δεν νομίζω να καλύπτονται μιας και είναι "τελείως" αναλώσιμα!

 

 

 

τα ανταλλακτικά που έχει μέσα το κουτί εννοείς;;;;

 

Ολα τα αξεσουαρ εχουν εγγυηση 6 μηνες.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μόνο πρόβλημα που έχω είναι με την διάρκεια της μπαταρίας...Με 100% χθες τα μεσάνυχτα στις 2 και σήμερα το πρωί στις 11 είχε 89%.όλα κλειστά μόνο ανοικτό το 3G...

11% drain σε 9 ώρες νομίζω ότι δεν είναι κακό με 3g ανοικτό....σε όλες τις πλατφόρμες που δούλεψα είχα drain από 1 έως 3% την ώρα....

δοκίμασε να το αφήσεις πάλι με όλα κλειστά και με το 2g ενεργό (όχι 3g)... εκεί θα δεις (νομίζω) μεγάλη διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

προς ενημερωση σας τα ακουστικα καλυπτονται απο την εγγυηση, αρκει να μην εχουν κοπει φυσικα. στα δικα μου ασταματησε να δουλευει το δεξι ηχειο, αλλαχτηκαν κανονικα
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...