Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρόνια πολλά σε όλους.Έχω και εγώ ένα lumia 920..είναι στο service εδώ και 3 εβδομάδες. Απότην προηγούμενη Τετάρτη πληκτρολογώντας τον αριθμό imei στο support και ενώ ως τότε μου έγραφε πως είναι η επισκευή σε εξέλιξη μου. γράφει πως η επισκευή επιστράφηκε. .Στο nokia care από όπου το έστειλαν δεν ξερουν τίποτα ,μου είπαν να περιμένω ..Δηλαδή από Αθήνα Αίγιο πόσες μέρες θέλει να έρθει; Με τι το στέλνουν; Μπορεί κάποιος να βοηθήσει; Ευχαριστώ και πάλι χρόνια πολλά! !!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χρόνια πολλά σε όλους.Έχω και εγώ ένα lumia 920..είναι στο service εδώ και 3 εβδομάδες. Απότην προηγούμενη Τετάρτη πληκτρολογώντας τον αριθμό imei στο support και ενώ ως τότε μου έγραφε πως είναι η επισκευή σε εξέλιξη μου. γράφει πως η επισκευή επιστράφηκε. .Στο nokia care από όπου το έστειλαν δεν ξερουν τίποτα ,μου είπαν να περιμένω ..Δηλαδή από Αθήνα Αίγιο πόσες μέρες θέλει να έρθει; Με τι το στέλνουν; Μπορεί κάποιος να βοηθήσει; Ευχαριστώ και πάλι χρόνια πολλά! !!

 

 

Στην Αρβατο πήγε το κινητο; Και αν ναι, που βάζεις το imei να δεις σε τι στάδιο βρίσκεται η επισκευή ; Ίσως αργεί λόγω εορτών να έρθει ,αλλιώς δεν υπάρχει άλλη δικαιολογία αν εχει φύγει το κινητο απο το σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω που ακριβώς το έχουν στείλει μου είπαν στο σέρβις Αθήνα. .Στο επίσημο site της nokia Ελλάδας κάπου έχει παράμετρο και αφού επιλέξεις το μοντέλο μπορείς πληκτρολογώντας τον αριθμό imei να παρακολουθήσεις την εξέλιξη της επισκευής. .Τέλος πάντων θα περιμένω,ελπίζω να αργεί λόγω εορτών. .Σε ευχαριστώ για την απάντηση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, κ χρονια πολλα σε ολους. Υπαρχει καποιο link ή εστω καποιος τροπος να βλεπουμε ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου για το τηλεφωνο? Εγω ας πουμε εχω οπως βλεπω την 8.0.10328.78. Ειναι αυτη η πιο προσφατη? Ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς σε ευχαριστούμε για την παρέα σου Γιώργο. Με υγεία να ευχαριστηθείς τη νέα σου συσκευή.

Χρόνια πολλά.

 

Να σαι καλα φιλε μου, εδω γυρω θα ειμαι και θα σας παρακολουθω... :ninja::D

Καλη χρονια

Link to comment
Share on other sites

Αλλαζω απο android σε wp, βαρεθηκα τα κολληματα. Το 920 μου αρεσει πολυ σε σχεση με το 925. Το εχει καποιος σε λευκο χρωμα για καποιο καιρο ωστε να μας πει εάν εχει αρχισει να "ξεφτιζει" το χρωμα και να φαινεται παλιο? Το προβλημα αυτο το εχω δει σε άλλα κινητα με φτηνα υλικα, γι'αυτο και ρωταω.

Το public πόσο καιρο το ειχε στα 233 και δεν το καταλαβα?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αλλαζω απο android σε wp, βαρεθηκα τα κολληματα. Το 920 μου αρεσει πολυ σε σχεση με το 925. Το εχει καποιος σε λευκο χρωμα για καποιο καιρο ωστε να μας πει εάν εχει αρχισει να "ξεφτιζει" το χρωμα και να φαινεται παλιο? Το προβλημα αυτο το εχω δει σε άλλα κινητα με φτηνα υλικα, γι'αυτο και ρωταω.

Το public πόσο καιρο το ειχε στα 233 και δεν το καταλαβα?:wacko:

 

Καλημέρα εγώ το έχω σε λευκό από την πρώτη μέρα που κυκλοφόρησε ελλάδα το έχω πάντα με θήκη από την πρώτη μέρα αλλα έχουν δημιουργηθεί κάτι στίγματα πίσω στην πλάτη 3-4 όχι γρατζουνιές όμως δεν φαίνονται πρέπει να τα παρατήρησης κάτω από έντονο φως και σε σημείο που κάνει την γυαλάδα μιας και είναι glossy ξεθώριασμα να φυγή το χρώμα και να φαίνεται μαύρο όχι δεν έχω τέτοια και υποπτεύομαι τα στίγματα πρέπει να έχουν γίνει από την θήκη σιλικόνης τις nokia

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγώ το έχω σε λευκό από την πρώτη μέρα που κυκλοφόρησε ελλάδα το έχω πάντα με θήκη από την πρώτη μέρα αλλα έχουν δημιουργηθεί κάτι στίγματα πίσω στην πλάτη 3-4 όχι γρατζουνιές όμως δεν φαίνονται πρέπει να τα παρατήρησης κάτω από έντονο φως και σε σημείο που κάνει την γυαλάδα μιας και είναι glossy ξεθώριασμα να φυγή το χρώμα και να φαίνεται μαύρο όχι δεν έχω τέτοια και υποπτεύομαι τα στίγματα πρέπει να έχουν γίνει από την θήκη σιλικόνης τις nokia

 

 

Γιατι πηρες σιλικονης? Εγω εχω το P990 LG και εχω αυτη τη θηκη δερμάτινη (σε μαυρο χρωμα) χωρις να παθει το παραμικρο το κινητο (στο εσωτερικο η θηκη εχει απαλη επενδυση): https://www.skroutz.gr/s/3761362/Konkis-Premium-Genuine-Leather-White-Universal.html

 

Κοιταξα κατι αναλογο για το lumia920 αλλά δεν βρηκα. Βεβαια περιμενω πρωτα να παρω το κινητο. Να το βρω σε λευκο (τωρα εχει διαφορά 40 ευρω με το μαυρο!), γιατι δεν προλαβα καποια απο τις προσφορες που παιζανε τον προηγουμενο καιρο...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγώ το έχω σε λευκό από την πρώτη μέρα που κυκλοφόρησε ελλάδα το έχω πάντα με θήκη από την πρώτη μέρα αλλα έχουν δημιουργηθεί κάτι στίγματα πίσω στην πλάτη 3-4 όχι γρατζουνιές όμως δεν φαίνονται πρέπει να τα παρατήρησης κάτω από έντονο φως και σε σημείο που κάνει την γυαλάδα μιας και είναι glossy ξεθώριασμα να φυγή το χρώμα και να φαίνεται μαύρο όχι δεν έχω τέτοια και υποπτεύομαι τα στίγματα πρέπει να έχουν γίνει από την θήκη σιλικόνης τις nokia

 

 

 

 

 

 

απο την θήκη τα έπαθες και την βρομιά που μαζεύει το είχα πάθει και εγώ με το Lumia 800

 

 

 

Τώρα το έχω σε ασπρο 6-7 μήνες και δεν έχει τιποτα

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

έχω το 920(με την amber) μόλις μια βδομάδα στα χέρια μου και έχω ένα χαζό προβληματάκι. έβαλα δικά μου ringtones στον αντίστοιχο φάκελο όταν το σύνδεσα με τον υπολογιστή. όλα Mp3 και το μεγαλύτερο 1.5 mb. αλλά πάω : ρυθμίσεις - ήχοι κλήσεων - ringtone - και δεν εμφανίζεται πουθενά η επιλογή προσαρμογή. ένας συνάδελφος πήρε το 520 (και αυτό με την amber περασμένη πάνω του) και του το εμφάνισε κανονικά. έχετε καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

έχω το 920(με την amber) μόλις μια βδομάδα στα χέρια μου και έχω ένα χαζό προβληματάκι. έβαλα δικά μου ringtones στον αντίστοιχο φάκελο όταν το σύνδεσα με τον υπολογιστή. όλα Mp3 και το μεγαλύτερο 1.5 mb. αλλά πάω : ρυθμίσεις - ήχοι κλήσεων - ringtone - και δεν εμφανίζεται πουθενά η επιλογή προσαρμογή. ένας συνάδελφος πήρε το 520 (και αυτό με την amber περασμένη πάνω του) και του το εμφάνισε κανονικά. έχετε καμιά ιδέα?

 

Τα έκανες copy/paste απο την μουσική της συσκευής? Κάνε την αντιγραφή απο άρχει που βρίσκονται στο pc

Υ.Γ. Νομίζω πως δεν έχει σημασία το μέγεθος του mp3

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ενας φιλος ειναι αναμεσα σε αυτο και στο 925...και επειδη εγω δεν ειμαι ο πιο καταληλος για να του απαντησω ρωταω εδω στους κατοχους......

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι κατι κοινό ή έτυχε σε μένα, αλλά παρατήρησα κάποια τριξιματα στη συσκευή και μάλιστα σε αρκετά σημεία. Ανάμεσα στα κουμπιά στη δεξιά πλευρά, στην αριστερή πλευρά κάπου στη μέση και κυρίως στην πλάτη δεξιά και αριστερά της κάμερας.

Οχι οτι με ενοχλεί πολύ, αλλά ειναι λίγο απογοητευτικό γιατί τις πρώτες μερες έδινε την αίσθηση οτι δε θα παρουσιάσει τέτοια θέματα. Το έχω σε θήκη της NOKIA από την πρώτη μέρα εδώ και πέντε μήνες, ενώ δεν έχει πέσει ούτε το κακομεταχειριζομαι.

Έχει τύχει σε κάποιον άλλο;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

 

ενας φιλος ειναι αναμεσα σε αυτο και στο 925...και επειδη εγω δεν ειμαι ο πιο καταληλος για να του απαντησω ρωταω εδω στους κατοχους......

 

 

 

 

 

 

εγώ έχω το 820.

 

Αν και δεν έχω δοκιμάσει κανένα απ'τα δυο, αν σηκώνει η τσέπη του τα 80 επιπλέον € τότε ασυζητητί το 925. Λεπτότερο, κατ'εμε κομψότερο και ελαφρύτερο.

 

Αν πάλι δεν του περισσεύουν τα 80€ τότε το 920 είναι ότι καλύτερο σ'αυτα τα λεφτά.

 

Βεβαια αν του περισσεύουν (λέμε τώρα) 530€ και έχει και το μεράκι του φωτογράφου. Τότε πάει για το 1020.

 

ΥΓ. Αν του περισσεύουν αλλα 530 μου τα δινει να το πάρω και εγώ! Χαχαχαχχαχαχαχαχα

Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και χρόνια πολλά, ετοιμάζομαι να κάνω παραγγελία το 920 απλά στη σελιδα γράφει ''nokia lumia 920 yellow TIM logo'' απ'οτι κατάλαβα θα είναι αγορασμένο απο εξωτερικό Ιταλία ίσως και όταν ανοίγει θα έχει το logo της tim αφού υπάρχει ακόμα εκεί, πιστεύετε ότι θα έχω κάποιο πρόβλημα ? η τιμή είναι πολύ καλή και το θέλω μόνο σε κίτρινο οπότε δεν έχω πολλές επιλογές ειναι και ετοιμοπαράδωτο .
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και χρόνια πολλά, ετοιμάζομαι να κάνω παραγγελία το 920 απλά στη σελιδα γράφει ''nokia lumia 920 yellow TIM logo'' απ'οτι κατάλαβα θα είναι αγορασμένο απο εξωτερικό Ιταλία ίσως και όταν ανοίγει θα έχει το logo της tim αφού υπάρχει ακόμα εκεί, πιστεύετε ότι θα έχω κάποιο πρόβλημα ? η τιμή είναι πολύ καλή και το θέλω μόνο σε κίτρινο οπότε δεν έχω πολλές επιλογές ειναι και ετοιμοπαράδωτο .

εγω νομιζω οτι καπου στο "σωμα" του κινητου θα εχει ενα μικρο logo.... ψαξτο γιατι αν ειναι ετσι δεν λεει, αν απλα βγαζει το logo οταν μπουταρει δεν ειναι προβλημα, αυτο αλλαζει.

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς πόσα ΜΒ τρώει το Chronos Calendar για να συγχρονίσει ένα gmail calendar;;; μιλάμε για ΤΡΕΛΗ κατανάλωση 3G και WIFI!!!! :(

 

καλησπερα

ενας φιλος ειναι αναμεσα σε αυτο και στο 925...και επειδη εγω δεν ειμαι ο πιο καταληλος για να του απαντησω ρωταω εδω στους κατοχους......

 

Αν θέλει να διαθέσει παραπάνω χρήματα σίγουρα το κομψότερο 925, αλλιώς να ξέρεις ότι η εμπειρία είναι ακριβώς ίδια όσο αφορά το λειτουργικό με τα θετικά και αρνητικά του..

 

καλημέρα και χρόνια πολλά, ετοιμάζομαι να κάνω παραγγελία το 920 απλά στη σελιδα γράφει ''nokia lumia 920 yellow TIM logo'' απ'οτι κατάλαβα θα είναι αγορασμένο απο εξωτερικό Ιταλία ίσως και όταν ανοίγει θα έχει το logo της tim αφού υπάρχει ακόμα εκεί, πιστεύετε ότι θα έχω κάποιο πρόβλημα ? η τιμή είναι πολύ καλή και το θέλω μόνο σε κίτρινο οπότε δεν έχω πολλές επιλογές ειναι και ετοιμοπαράδωτο .

 

Κι εμένα Ιταλικό είναι και δεν εμφανίζει τίποτα ούτε είχε κανά logo πάνω του... ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς πόσα ΜΒ τρώει το Chronos Calendar για να συγχρονίσει ένα gmail calendar;;; μιλάμε για ΤΡΕΛΗ κατανάλωση 3G και WIFI!!!! :(

 

 

 

Αν θέλει να διαθέσει παραπάνω χρήματα σίγουρα το κομψότερο 925, αλλιώς να ξέρεις ότι η εμπειρία είναι ακριβώς ίδια όσο αφορά το λειτουργικό με τα θετικά και αρνητικά του..

 

 

 

Κι εμένα Ιταλικό είναι και δεν εμφανίζει τίποτα ούτε είχε κανά logo πάνω του... ;)

στο δικο σου εγραφε....

''nokia lumia 920 yellow TIM logo''
?

το οτι ειναι Ιταλικο ειναι ασχετο....

Link to comment
Share on other sites

Για να λέει TIM 99% είναι ιταλικό!

 

Υ.Γ.: Φιλάκια απο βραδυνή υπηρεσία του στρατού! :p

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Για να λέει TIM 99% είναι ιταλικό!

 

Υ.Γ.: Φιλάκια απο βραδυνή υπηρεσία του στρατού! :p

 

Γεια σου Rol!!!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανες copy/paste απο την μουσική της συσκευής? Κάνε την αντιγραφή απο άρχει που βρίσκονται στο pc

Υ.Γ. Νομίζω πως δεν έχει σημασία το μέγεθος του mp3

 

λοιπόν φίλε, τα έβγαλα από το φάκελο και τα ξαναέβαλα και τα αναγνώρισε.

 

σχετικά με τη μπαταρία του, με φόρτιση στο 100%, με κλειστά όλα (wi-fi, δεδομένα, τοποθεσία) και με την εφαρμογή της μπαταρίας να είναι η μόνη που να τρέχει και στο παρασκήνιο η διάρκεία της μπαταρίας φτάνει τις 12,5 ώρες. είτε το φορτίζω από την πρίζα, είτε από τον υπολογιστή. εσείς τι κάνετε και σας πάει μια μέρα?

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν φίλε, τα έβγαλα από το φάκελο και τα ξαναέβαλα και τα αναγνώρισε.

 

σχετικά με τη μπαταρία του, με φόρτιση στο 100%, με κλειστά όλα (wi-fi, δεδομένα, τοποθεσία) και με την εφαρμογή της μπαταρίας να είναι η μόνη που να τρέχει και στο παρασκήνιο η διάρκεία της μπαταρίας φτάνει τις 12,5 ώρες. είτε το φορτίζω από την πρίζα, είτε από τον υπολογιστή. εσείς τι κάνετε και σας πάει μια μέρα?

 

Μα αυτό σου κάνει τη ζημιά η εφαρμογή της μπαταρίας. Δεν πρέπει να τρέχει τίποτα στο παρασκήνιο και ειδικά εφαρμογές μπαταρίας.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν φίλε, τα έβγαλα από το φάκελο και τα ξαναέβαλα και τα αναγνώρισε.

 

σχετικά με τη μπαταρία του, με φόρτιση στο 100%, με κλειστά όλα (wi-fi, δεδομένα, τοποθεσία) και με την εφαρμογή της μπαταρίας να είναι η μόνη που να τρέχει και στο παρασκήνιο η διάρκεία της μπαταρίας φτάνει τις 12,5 ώρες. είτε το φορτίζω από την πρίζα, είτε από τον υπολογιστή. εσείς τι κάνετε και σας πάει μια μέρα?

δες αν εχεις ενεργοποιηση το 4g... τρωει πολυ μπαταρια, εγω το εχω στο 3g και μου βγαζει με ολα ανοικτα πανω απο 16-17 ωρες ( λεω πανω γιατι πριν πεσω για νανι το φορτιζω)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...