Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα 8,1 ειναι σιγουρο οτι θα τα παρει το κιν.?Ξερει κανεις?Μου φαινεται πολυ ακυρη κινηση αν δεν γινει κατι τετοιο...

Φίλε μου το κάθε κινητό που βγαίνει θα έχει 36 μήνες υποστήριξη όπως ανακοίνωσε η ίδια η μικρομαλακή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πειτε και αλλοι την αποψη σας για το κοκκινο

 

Εγώ το έχω δει και είναι καταπληκτικό. Αυτό ήθελα εξ αρχής, αλλά τότε δεν κυκλοφορούσε... Απο την στιγμή που το θες, μην το σκέφτεσαι. Πάρτο!!

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα,

Η επιλογη "γρηγορη ματια" στις ρυθμυσεις δουλευει σε εσας, γιατι σε εμενα δειχνει το ρολοι μονο.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν δείχνει και τίποτα άλλο. Εκτός κι αν εγκαταστήσεις το Glance Background να βάλεις και εικόνα στην glance. Περιμένουμε την GDR3 για περισσότερες επιλογές...
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν δείχνει και τίποτα άλλο. Εκτός κι αν εγκαταστήσεις το Glance Background να βάλεις και εικόνα στην glance. Περιμένουμε την GDR3 για περισσότερες επιλογές...

 

σε ευχαριστω, το Glance Background που το βρήσκω? Επίσης εννοεις την GDR3 της ΝΟΚΙΑ? Γιατι εγώ την εχω κατεβασει από το Preview for developers.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Το Glance Background το βρίσκεις στο store... duh... Εννοώ όταν έρθει επίσημα η GDR3+Lumia Black κάποτε... Τα καλούδια για την glance και τέτοια θα 'ναι στην Black.
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Σχετικά με την αποστολή αρχείων μέσω bluetooth υπάρχει κάτι, αν και έχω χρόνια με smartphone τέτοια διαδικασία...

X10 mini

Xperia ARC

Galaxy Nexus

Νexus 4

Note 3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Σχετικά με την αποστολή αρχείων μέσω bluetooth υπάρχει κάτι, αν και έχω χρόνια με smartphone τέτοια διαδικασία...

 

Ανοίγεις το Bluetooth, πηγαίνεις στο αρχείο που θέλεις και πατάς κοινοποίηση με Bluetooth. Έφυγεεεεεεεεε.......:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Σας έχει τύχει να κλείσει το κινητό, απο μόνο του, με την μπαταρία στο 55%?

Ποιο πρόγραμμα για την μπαταρία είναι το καλύτερο?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί δε μου δέιχνει τις επαφές του Skype; Βλέπω κανονικά τις επαφές του Outlook.com και τις επαφές του Messenger αλλά του Skype τίποτα.

 

Για παράδειγμα έχω μια επαφή που έχει και Οutlook.com στοιχεία και Messenger στοιχεία και Skype στοιχεία. Τις δύο πρώτες τις βλέπει σαν Outlook.com και την τρίτη καθόλου. Τις έχω κάνει και link όλες μαζί, στον υπλογοστή τις βλέπω, στο κινητό βλέπω μόνο τις δύο.

 

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί δε μου δέιχνει τις επαφές του Skype; Βλέπω κανονικά τις επαφές του Outlook.com και τις επαφές του Messenger αλλά του Skype τίποτα.

 

Για παράδειγμα έχω μια επαφή που έχει και Οutlook.com στοιχεία και Messenger στοιχεία και Skype στοιχεία. Τις δύο πρώτες τις βλέπει σαν Outlook.com και την τρίτη καθόλου. Τις έχω κάνει και link όλες μαζί, στον υπλογοστή τις βλέπω, στο κινητό βλέπω μόνο τις δύο.

 

:wacko:

 

Αν πας επαφές->περισσότερα(είναι οι τρείς τελείες κάτω δεξιά)->ρυθμίσεις-> φιλτράρισμα των επαφών μου, είναι επιλεγμένο το Skype;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καν η επιλογή για το Skype.

 

Να σημειώσω οτι δεν το έχω αγκαταστήσει στο τηλέφωνό μου. Φαντάστηκα ότι αφόυ τις βλέπω από τον υπολογιστή θα έπρεπε να τις βλεπώ και στο κινητό. Ούτε στον υπολογιστή έχω βάλει Skype. Μπαίνω και chatαρω από το Outlook.com.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καν η επιλογή για το Skype.

 

Να σημειώσω οτι δεν το έχω αγκαταστήσει στο τηλέφωνό μου. Φαντάστηκα ότι αφόυ τις βλέπω από τον υπολογιστή θα έπρεπε να τις βλεπώ και στο κινητό. Ούτε στον υπολογιστή έχω βάλει Skype. Μπαίνω και chatαρω από το Outlook.com.

 

Καλό θα ήταν να το έκανες εγκατάσταση. Απλά αντί να μπαίνεις στο outlook.com στο κινητό θα μπαίνεις στην εφαρμογή του Skype.Θα βλέπεις και τις επαφές του messenger και του skype και θα μπορείς να χρησιμοποιείς όλες τις δυνατότητές του (βιντεοκλήση κλπ κλπ).

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί δε μου δέιχνει τις επαφές του Skype; Βλέπω κανονικά τις επαφές του Outlook.com και τις επαφές του Messenger αλλά του Skype τίποτα.

 

Για παράδειγμα έχω μια επαφή που έχει και Οutlook.com στοιχεία και Messenger στοιχεία και Skype στοιχεία. Τις δύο πρώτες τις βλέπει σαν Outlook.com και την τρίτη καθόλου. Τις έχω κάνει και link όλες μαζί, στον υπλογοστή τις βλέπω, στο κινητό βλέπω μόνο τις δύο.

 

:wacko:

 

Θα έπρεπε να στις δείχνει. Περίμενε μέχρι να συγχρονίσει ή πήγαινε στους λογαριασμούς και κάνε συγχρονισμό χειροκίνητα.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καν η επιλογή για το Skype.

 

Να σημειώσω οτι δεν το έχω αγκαταστήσει στο τηλέφωνό μου. Φαντάστηκα ότι αφόυ τις βλέπω από τον υπολογιστή θα έπρεπε να τις βλεπώ και στο κινητό. Ούτε στον υπολογιστή έχω βάλει Skype. Μπαίνω και chatαρω από το Outlook.com.

 

Πρέπει να έχεις εγκατεστημένο το skype και να είσαι signed in για να φαίνονται οι επαφές. Ακόμα και αν κάνεις sign out δε θα τις δείχνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

ήθελα να ρωτήσω το εξής. Εδώ και περίπου 10 μερες έχω το lumia 920. Τις τελευταίες μέρες έχω ένα σοβαρό πρόβλημα με την μπαταρία του. Ενώ το φορτίζω όλη νύχτα, όταν αφαιρέσω τον φορτιστή το πρωι μέσα σε λίγα λεπτά η μπαταρία του από 100% πέφτει περίπου στο 70%. Από λίγο ψάξιμο που έκανα είδα ότι πολύς κόσμος έχει το ίδιο πρόβλημα. Έχω απενεργοποιήσει πράγματα όπως location, tap+send κλπ, εφαρμογες δεν τρέχουν στο background, synching γίνεται χειροκίνητα κλπ. Έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο τηλέφωνο; Ειναι κάποιο πρόβλημα με Windows 8?

Ευχαριστώ για το χρόνο σας παιδιά και όποιος μπορεί να βοηθήσει είμαι υποχρεωμένος.

 

Καλό βράδι

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις εγκατεστημένο το skype και να είσαι signed in για να φαίνονται οι επαφές. Ακόμα και αν κάνεις sign out δε θα τις δείχνει.

 

 

Ναι, αυτό διαπίστωσα κι εγω... Το integration του Skype στο κινητό δεν έιναι και τόσο καλό. Ή μάλλον να το διατυπώσω καλύτερα: Το Skype γενικότερα δεν είναι και τόσο καλό... MS δώσε πίσω στο λαό το Messenger!!! Viva la revolution!!! :shifty:

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό διαπίστωσα κι εγω... Το integration του Skype στο κινητό δεν έιναι και τόσο καλό. Ή μάλλον να το διατυπώσω καλύτερα: Το Skype γενικότερα δεν είναι και τόσο καλό... MS δώσε πίσω στο λαό το Messenger!!! Viva la revolution!!! :shifty:

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!

 

να προσθεσω σε αυτο, οτι μηνυματα στο skype μπορει να παρει και ημέρες μεχρι να έρθουν. απλα τραγική υλοποίηση.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

ήθελα να ρωτήσω το εξής. Εδώ και περίπου 10 μερες έχω το lumia 920. Τις τελευταίες μέρες έχω ένα σοβαρό πρόβλημα με την μπαταρία του. Ενώ το φορτίζω όλη νύχτα, όταν αφαιρέσω τον φορτιστή το πρωι μέσα σε λίγα λεπτά η μπαταρία του από 100% πέφτει περίπου στο 70%. Από λίγο ψάξιμο που έκανα είδα ότι πολύς κόσμος έχει το ίδιο πρόβλημα. Έχω απενεργοποιήσει πράγματα όπως location, tap+send κλπ, εφαρμογες δεν τρέχουν στο background, synching γίνεται χειροκίνητα κλπ. Έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο τηλέφωνο; Ειναι κάποιο πρόβλημα με Windows 8?

Ευχαριστώ για το χρόνο σας παιδιά και όποιος μπορεί να βοηθήσει είμαι υποχρεωμένος.

 

Καλό βράδι

 

Δεν έχουν γενικά πρόβλημα τα 920 με την μπαταρία όπως το περιγράφεις . Κάτι έχει η συσκευή σου ή ο φορτιστης σου.... Κανε hard reset και μην περάσεις καμία εφαρμογή , δες συμπεριφορά και ενημέρωσε μας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και από μενα. Σημερα συνδεσα κατά τυχη το 920 στο nsu, και μου εβγαλε νεα αναβαθμιση 1.3gb. (δεν θυμαμαι το νουμερο παντως τελειωνε σε 2005).

Την εχει κανει κανεις να μου πει εντυπώσεις και τι αλλαζει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και από μενα. Σημερα συνδεσα κατά τυχη το 920 στο nsu, και μου εβγαλε νεα αναβαθμιση 1.3gb. (δεν θυμαμαι το νουμερο παντως τελειωνε σε 2005).

Την εχει κανει κανεις να μου πει εντυπώσεις και τι αλλαζει?

 

Καλημέρα. Έχεις αναβαθμιστεί σε amber; Το 2005 που λέει στο τέλος δεν βοηθάει για να δεις αν ειναι πιο καινουρια εκδοση! 1,3gb ειναι και το λειτουργικό μαζί με την amber! Όταν μπορέσεις να το ξανάσυνδέσεις πες μας και τα πιο μπροστά νούμερα.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

ήθελα να ρωτήσω το εξής. Εδώ και περίπου 10 μερες έχω το lumia 920. Τις τελευταίες μέρες έχω ένα σοβαρό πρόβλημα με την μπαταρία του. Ενώ το φορτίζω όλη νύχτα, όταν αφαιρέσω τον φορτιστή το πρωι μέσα σε λίγα λεπτά η μπαταρία του από 100% πέφτει περίπου στο 70%. Από λίγο ψάξιμο που έκανα είδα ότι πολύς κόσμος έχει το ίδιο πρόβλημα. Έχω απενεργοποιήσει πράγματα όπως location, tap+send κλπ, εφαρμογες δεν τρέχουν στο background, synching γίνεται χειροκίνητα κλπ. Έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο τηλέφωνο; Ειναι κάποιο πρόβλημα με Windows 8?

Ευχαριστώ για το χρόνο σας παιδιά και όποιος μπορεί να βοηθήσει είμαι υποχρεωμένος.

 

Καλό βράδι

 

Ειχα ιδιο προβλημα και χειροτερο. Αυτο που εκανα ηταν να σβησω την εφαρμογη της μπαταριας και παει μια χαρα πλέον. Κραταει και περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν γενικά πρόβλημα τα 920 με την μπαταρία όπως το περιγράφεις . Κάτι έχει η συσκευή σου ή ο φορτιστης σου.... Κανε hard reset και μην περάσεις καμία εφαρμογή , δες συμπεριφορά και ενημέρωσε μας

 

Θα το δοκιμάσω προς το βραδάκι και θα ενημερώσω. Με hard reset χάνονται τα πάντα από μέσα ή κάνω λάθος;

 

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω προς το βραδάκι και θα ενημερώσω. Με hard reset χάνονται τα πάντα από μέσα ή κάνω λάθος;

 

Ευχαριστώ και πάλι

 

ναι τα παντα.

 

μπορεις πριν το reset, να σβησεις μια-μια οτι εφαρμογες εβαλες τις τελευταιες 10 μερες, να δεις πως παει..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...