Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από όσο ξέρω το μοίρασμα του Internet με Bluetooth γίνεται από κινητή συσκευή σε H/Y και μόνο όταν ο Bluetooth adaptor υποστηρίζει Bluetooth Network Adapter Driver.

 

Όχι μόνο σε Η/Υ. Έχω διαμοιράσει Internet μέσω BT και στο C7 της γυναίκας και σε ipad mini, αν και στο τελευταίο με ζόρισε λιγάκι για να το καταφέρω.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έβαλα στο 920 τα 10 άρια, αρκετές βελτιώσεις, πιο μαζεμένο περιβάλλον, αρκετά κολλήματα, σε γενικες γραμμές κινούμαστε προς το καλύτερο, ελπίζω η τελική έκδοση να σπάει πέτρες:).

Επειδή δεν είναι το κύριο κινητό μου, το κρατάω για να έχω επαφή με τα windows phone, θα κρατήσω τα δεκάρια μέχρι να μου σπάσουν τα νεύρα..

Link to comment
Share on other sites

Πως τα έβαλες;;

 

Και ποτε θα έρθουν τα πλήρης γνωρίζουμε;;

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Πως τα έβαλες;;

 

Και ποτε θα έρθουν τα πλήρης γνωρίζουμε;;

 

Κοίταξε εδώ. Η τελική έκδοση θα έρθει κατά το καλοκαίρι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

 

Ειχα καποτε ένα θέμα με το 920 μου, το οποίο χάλασε η αφή του κινητού... Δηλαδη η οθονη δεν ανταποκρινόταν.. Μετά απο κάποια soft reset επανερχόταν, αλλά μετά απο κάτι ώρες, πάλι νεκρό.. Το πήγα στη Νοκια εδώ στην επαρχία και έφτυσα αίμα η αληθεια ειναι, γιατί δεν υπήρχε το ανταλλακτικο και δεν υπήρχε ΟΥΤΕ και στην Αθήνα, οπότε το περιμέναμε απο Ουγγαρία αν θυμάμαι καλά να έρθει το ανταλλακτικο και έφαγα κοντά 1,5 μηνα χωρίς κινητό. Με τα πολλά ήρθε... Το βάλαμε, εντός εγγύησης, κι έφυγα.

 

Σημερα λοιπον, μου παρουσίασε ξανά το ίδιο πρόβλημα και πρέπει να το πάω ξανά για τη διαδικασία... Το πρόβλημά μου, είναι οτι προσπαθώ να του κάνω ένα "αντίγραφο ασφαλείας", αλλά δυστυχώς, ενώ γεμίζει η μπάρα, αργά αλλά σταθερά μέχρι το 97%, μετά απο κάποια ώρα, γράφει "Παρουσιάστηκε πρόβλημα με τη δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας των ρυθμίσεών σας. Δοκιμάστε ξανά αργότερα".. Το αντίγραφο ασφαλείας, θέλω να το κάνω για να του τραβήξω ένα hard reset και να το πάω για φτιάξιμο..

Εχει κανείς καμιά ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει;;;;

 

Υ.Γ: Η εγγύση μου, λήγει το σε 10 μέρες.. Γνωρίζει κανείς αν έχω το δικαίωμα να ζητήσω αντικατάσταση;; Γιατί σιγουρα θα ξαναχαλάσει και τότε θα έχει λήξει η εγγύηση και θα αναγκαστώ να το πληρώσω το μανίκι...

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Είναι σύνηθες πρόβλημα αυτό με τα αντίγραφα ασφαλείας. Ολοκληρώνεται κανονικά η διαδιακασία όμως κι ας μη φαίνεται. Αν μπεις στο OneDrive από τον υπολογιστή θα δεις τα αντίγραφα ασφαλείας.
Link to comment
Share on other sites

Είναι σύνηθες πρόβλημα αυτό με τα αντίγραφα ασφαλείας. Ολοκληρώνεται κανονικά η διαδιακασία όμως κι ας μη φαίνεται. Αν μπεις στο OneDrive από τον υπολογιστή θα δεις τα αντίγραφα ασφαλείας.

 

Αδερφέ, ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά μπαίνω στο onedrive και δε βρισκω κανενα μπακ απ αρχείο... Πως "τιτλοφορείται" το αρχείο;;

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ, ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά μπαίνω στο onedrive και δε βρισκω κανενα μπακ απ αρχείο... Πως "τιτλοφορείται" το αρχείο;;

 

Έχει το όνομα της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ, ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά μπαίνω στο onedrive και δε βρισκω κανενα μπακ απ αρχείο... Πως "τιτλοφορείται" το αρχείο;;

 

Δεν θα το βρεις σε κάποιο αρχείο μέσα στο onedrive. Από τις επιλογές στο οριζόντιο μενού της σελίδας θα βρεις να λέει "αντίγραφα ασφαλείας".

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σήμερα το πρωί μου έκανε το εξής κουφο !!!

 

Ενώ το έσβησα με 37% ενέργεια,

 

Το πρωί που πήγα να το ανάψω δεν έκανε τίποτα!!! Παταγα το on και τίποτα νεκρό,το έβαλα στον φορτιστή τίποτα !!!

 

Παταω για soft reset ενώ είναι κλειστό και κάνει την δονιση και παίρνει εμπρός ....λεω οκ και το βάζω για φόρτιση,.... τίποτα !! Δεν φορτίζει,του κάνω ένα άνοιξε κλείσε και δουλεύει οκ τώρα ,

 

Τι να το έπιασε;; μου ξεκινάει κανένα πρόβλημα ίσως; να το πάω στο σέρβις ;;το έχω 2 χρόνια και ποτε δεν μου έκανε κιχ :(

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πήρε αναβάθμιση την Windows phone 8.1 update 1 ιταλικό unbranded.

 

Κ γω σε γερμανικό πήρα αναβάθμιση αλλά αφορά διόρθωση για τις επανεκκινήσεις. Δεν ξέρω τι άλλο κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανε σφαίρα !!! Λέμε

 

Λίγο βελτιωμένη camera σε ταχύτητα και καλύτερη μπαταρία μέχρι στιγμής.

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Για να τριτώσει το καλό και εγώ παρατήρησα τη σημαντική βελτίωση της μπαταρίας :)

MyPhones: Nokia 2110i, Nokia 6150, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N70, Nokia N73ME, Nokia 5800XM, Nokia C7, Nokia L920 (Win10), Nokia L625 (Win8.1), Microsoft L640, Microsoft L640XL, Microsoft L950DS, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco F4

MyBands: Xiaomi Mi Band 2, 3, 4, Honor Watch ES, Huawei Watch Fit

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πριν καμιά δεκαπενταριά μέρες είχα αφήσει τη συσκευή για έλεγχο στο Nokia Care στα Γιάννενα γιατί μου διαμαρτύρονταν συνομιλητές ότι δεν με ακούν κατά την διάρκεια των κλήσεων. Μετά από έλεγχο που έγινε στο κατάστημα, μου είπαν ότι η ένταση του μικροφώνου ανεβοκατέβαινε και η συσκευή θα πήγαινε Αθήνα για επισκευή. Να σημειώσω ό,τι η εγγύηση της συσκευής θα έληγε 2-3 μέρες πιό μετά. Σήμερα παρέλαβα την συσκευή και έμεινα έκπληκτος! Εκτός από την επισκευή του μικροφώνου βρέθηκα και με ολοκαίνουρια οθόνη! :yahoo:

Η ποιότητα του ήχου κατά τις κλήσεις πλέον είναι στα επίπεδα που μας είχε συνηθίσει η Nokia τόσα χρόνια. :respect:

 

ΥΓ. Ποιός σετάρει τη συσκευή πάλι από την αρχή; :zzz:

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,αγορασα σημερα ενα selfie stick απο αυτα που κυκλοφορουν στην αγορα με κουμπι για να βγαζει φωτογραφια.

Οταν πατας το κουμπι για να βγαλει φωτογραφια δειχνει οτι πατιεται το κουμπι ''volume up''.Υπαρχει καποιος τροπος να κανω το κινητο να βγαζει φωτογραφια με το κουμπι volume up?

Στο s3 μου το εκανα πολυ ευκολα κατεβαζοντας μια εφαρμογη αλλα οσο και αν εψαξα για το lumnia δεν βρηκα κατι.

Μπορει καποιος να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται ακόμα στα 8.1...

Μπορεί αργότερα.

Μέχρι τότε μπορείς να χρησιμοποιείς το timer, το lumia selfie ή να μην χρησιμοποιείς το selfie stick και να μην σε κοροιδεύουν... :lol:

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Πριν καμιά δεκαπενταριά μέρες είχα αφήσει τη συσκευή για έλεγχο στο Nokia Care στα Γιάννενα γιατί μου διαμαρτύρονταν συνομιλητές ότι δεν με ακούν κατά την διάρκεια των κλήσεων. Μετά από έλεγχο που έγινε στο κατάστημα, μου είπαν ότι η ένταση του μικροφώνου ανεβοκατέβαινε και η συσκευή θα πήγαινε Αθήνα για επισκευή. Να σημειώσω ό,τι η εγγύηση της συσκευής θα έληγε 2-3 μέρες πιό μετά. Σήμερα παρέλαβα την συσκευή και έμεινα έκπληκτος! Εκτός από την επισκευή του μικροφώνου βρέθηκα και με ολοκαίνουρια οθόνη! :yahoo:

Η ποιότητα του ήχου κατά τις κλήσεις πλέον είναι στα επίπεδα που μας είχε συνηθίσει η Nokia τόσα χρόνια. :respect:

 

ΥΓ. Ποιός σετάρει τη συσκευή πάλι από την αρχή; :zzz:

Και εγώ άρχισα πάλι να έχω πρόβλημα με το μικρόφωνο. Έχει πιάσει πάλι βρώμα στα σημεία των ηχείων πάνω και κάτω και όλοι μου παραπονιούνται πως δεν με ακούνε. Δοκίμασα να ανοίξω το κινητό, το φύσηξα με πεπιεσμένο αέρα, προσπάθησα να καθαρίσω με μια βελόνα, λίγα πράγματα. Θα το πάω μάλλον πάλι στο nokia care όπως είχα κάνει ένα χρόνο πριν.

 

Πήρα και θήκη μήπως και δεν το πιάνω σε αυτά τα σημεία και το βρωμίζω, αλλά δεν έκανε μεγάλη διαφορά..

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα οτι μου τρωει πολυ μπαταρια το hotmail. γνωριζει καποιος πως μπορω να το διορθωσω αυτο;
Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα οτι μου τρωει πολυ μπαταρια το hotmail. γνωριζει καποιος πως μπορω να το διορθωσω αυτο;

 

Πήγαινε ρυθμίσεις>email+λογαριασμοί και επίλεξε τον λογαριασμό που πιστεύεις ότι σου τρώει μπαταρία και δες αν συγχρονίζεται σωστά. Τέλος, μπορείς να αλλάξεις το πόσο συχνά θα γίνεται η λήψη νέου περιεχομένου διότι όσο πιο συχνά γίνεται τόσο πιο γρήγορα καταναλώνεται η μπαταρία.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις>email+λογαριασμοί και επίλεξε τον λογαριασμό που πιστεύεις ότι σου τρώει μπαταρία και δες αν συγχρονίζεται σωστά. Τέλος, μπορείς να αλλάξεις το πόσο συχνά θα γίνεται η λήψη νέου περιεχομένου διότι όσο πιο συχνά γίνεται τόσο πιο γρήγορα καταναλώνεται η μπαταρία.

 

Στην εφαρμογή οικονομία μπαταρίας μου έδειχνε οτι στο παρασκήνιο το Hotmail έτρωγε πάνω απο 90% μπαταρία. Όντως ρύθμισα τον έλεγχο κάθε μια ώρα και ειναι οκ στην εφαρμογή. Δεν χρησιμοποιεί σχεδόν καθόλου μπαταρία βάση της εφαρμογής οικ. μπαταρίας. Αλλά πάλι το μεσημέρι χρειάστηκα φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή οικονομία μπαταρίας μου έδειχνε οτι στο παρασκήνιο το Hotmail έτρωγε πάνω απο 90% μπαταρία. Όντως ρύθμισα τον έλεγχο κάθε μια ώρα και ειναι οκ στην εφαρμογή. Δεν χρησιμοποιεί σχεδόν καθόλου μπαταρία βάση της εφαρμογής οικ. μπαταρίας. Αλλά πάλι το μεσημέρι χρειάστηκα φορτιστή.

 

Κάνε και ένα soft reset μήπως έχει κολλήσει καμία διεργασία στο παρασκήνιο και καταναλώνεται τόσο γρήγορα η μπαταρία.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. εχω ενα προβλημα εδω και 5 μερες: το κινητο εκει που δουλευει κανονικα ξαφνικα χανει το σημα και κανει επανεκινηση... το κανει συνεχεια... Μηπως υπαρχει καμιά ιδεα τι μπορει να φταιει και τι μπορω να κανω;

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by niotheros
Γραφή SMS
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. εχω ενα προβλημα εδω και 5 μερες: το κινητο εκει που δουλευει κανονικα ξαφνικα χανει το σημα και κανει επανεκινηση... το κανει συνεχεια... Μηπως υπαρχει καμιά ιδεα τι μπορει να φταιει και τι μπορω να κανω;

 

Η κάρτα SIM είναι κομμένη ή καινούρια micro-sim; Συμβαίνει αρκετά συχνά με κομμένες κάρτες SIM να χάνεται το σήμα και να επανεκκινεί η συσκευή.

Κάνε soft reset μήπως στρώσει, εναλλακτικά πάρε back up τα αρχεία σου και κάνε hard reset.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...